Skoči na vsebino

Nakup motorja cez zimo


Virtus

Priporočene objave

jaz mislim ,da so cene približno enake na začetku in na koncu sezone,edinno izbiro imaš večjo.<(govorim za rabljene)

kdaj maš večjo izbiro?

mislim da je včasih veljalo da je spomladi več izbire, zdaj pa je vseskozi motorjev kolikor hočeš

Če imaš denar,˝ne čakaj pomladi ne čakaj na maj˝kupi in se čez zimo spoznajta.

se strinjam..zato sedaj prodajam in kupujem novo..čeprav ne vem čisto točno zakaj sploh..ampak motoristi smo itak mal zmešani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbira je trenutno res ogromna (v mislih imam cestake) tak da ceno se da zbiti.... Več al manj so še vsi registrirani, vreme je tudi še tako, da lahko motor testiraš tudi na cesti... Bi rekel, da če imaš našparan denar, je jesen kar pravi čas za nakup. Pozim bo pa pol motorjev neregistriranih pa še razmere bodo take, da jih ne boš mogel stestirat na cest. Spomlad se povpraševanje po mopedih kar poveča in posledično gredo cene tudi gor. Dober nakup;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbira je trenutno res ogromna (v mislih imam cestake) tak da ceno se da zbiti.... Več al manj so še vsi registrirani, vreme je tudi še tako, da lahko motor testiraš tudi na cesti... Bi rekel, da če imaš našparan denar, je jesen kar pravi čas za nakup. Pozim bo pa pol motorjev neregistriranih pa še razmere bodo take, da jih ne boš mogel stestirat na cest. Spomlad se povpraševanje po mopedih kar poveča in posledično gredo cene tudi gor. Dober nakup;)

u bistvu ostanejo večinoma vsi registrirani zaradi popusta pri zavarovanju na neodjavljanje..

so pa razmere za sprobat slabe..

koliko se bo povpraševanje spomladi povečalo je pa vprašanje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No potem pa vi povejte vaše mnenje glede cen rabljenih motorjev...konkretno športaki 600-ke...gledam letnike 06-07.

Sem jaz tak "škrt" ali je pa res preveč za tak motor odšteti 6500eur+ glede na to,da so stari že skoraj 4-leta...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseen klinac je, ali kupiš in prodaš jeseni, ali pa spomladi. Vse je bolj odvisno od ostrega očesa, izkušenj in kdaj kupec robo najde in roba kupca?

Jeseni se slabo prodaja, ker je zima pred vrati in ni potrebe po motorju. Spomladi gre to lažje. Se pa "leto zavrti"!

Pomembno je, da kupiš stroj, ki je ohranjen, redno servisiran in da ga je imel lastnik, ne pa "mesar" (govorimo za rabljen motocikel).

Z novim je drugače. Če ga kupiš jeseni imaš star letnik. Spomladi je novejši, pa še popust dobiš.

Vse je v glavi.

Kupi ga takrat ko je priložnost!

Jaz že dolga leta zamenjam motor takrat, ko ga ne kupujem! :hmm: - Torej, ko je prilika za to.

Ko iščeš (rabljenega), ga ponavadi do hudiča ni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No moja izkusnja je taka, da sem lani pozimi kupil kawlna ZXR in ga preplacal..Kupil pa tud zx6r (leta 2006) med poletno sezono in dobil res veliko za ta denar. Tko da mislim da je cist individualno od prodajalca odvisno, kaksno ceno bo dal. Dober prodajalec bo VEDNO se malo spustil ceno, razen ce je nima ze na minimumu. Jest se pri nakupih ne oziram na letni cas, ko rabim motor in imam denar, ga tudi kupim !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No potem pa vi povejte vaše mnenje glede cen rabljenih motorjev...konkretno športaki 600-ke...gledam letnike 06-07.

Sem jaz tak "škrt" ali je pa res preveč za tak motor odšteti 6500eur+ glede na to,da so stari že skoraj 4-leta...?

6500?? Kwak ninja 636 letnik 06 stane okol 5000€+-200€...

Popravljeno . Popravil adil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jeba je če kupiš motor jeseni pa ugotoviš da bi blo boljš če bi ga raj spomladi :blush:

Drug problem pa je, če bodo prišli z novimi davki na motorna kolesa bodo šle spomladi cene GOR !!! :headbang::headbang:

Ps. če bi si motor kupoval bi ga sigurno zdaj, prodal bi ga pa raje spomladi mislim pa da ostane sigurno še par let prihiši!!!! :whistle:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no js pa sem se držal tega in celo letošnjo sezono trpel z denarjem (3000€) in čakal na pravi motor. Želel sem kupiti fazerja 2002 z novejšo masko. Nakar sem našel pred dvema tednoma fazerja 2004(novi tip) za 3250€. Kjub temu da sem se zaklel da ne bom dal za motor več kot 3000€, sem ga šel gledat. Malo sem se pogajal za ceno in ga na koncu dobil za 3150€ pač sem še dal zraven tistih 150€. No če bi me letos spomladi kdo vprašal če bi imel fazerja 2004, bi mu rekel da je vsaj za 600€ predrag zame. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha se "novo" R1 trudi prodati čez zimo, ker so jim zaradi požrešnosti ostala skladišča polna do tramov, na katerih stoji streha.

Ampak, drugo leto bo motor še cenejši, ko bodo morali zalepiti letnik 2009.

Kdor je kupil 3 tedna pred tem mrazom, je to storil zaradi sosedov, kateri bodo gotov z navdušenjem opazovali vsakotedenski obred čiščenja na dvorišču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!