Skoči na vsebino

nakup motocross motorja


tunned

Priporočene objave

Tist sm mal čudno napisal... yz240f pa cr450f ... mislu sm oboje cr250f pa tud yz450f... Drgač sm se pa z dvema ko furata v enduro prvenstvu menu pa sta mi oba svetvala 4 taktni motor ( manj za popravlat pa to). 450... ma ene 60 konjev al pa še več... a ni to mal hudo?

Za denarja mam ene 3000€ + za opremo, zej pa ne vem al bi vse za motor zapravu al se ne splača, pa bi dal mal manj...

Popravljeno . Popravil Raycon125
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tist sm mal čudno napisal... yz240f pa cr450f ... mislu sm oboje cr250f pa tud yz450f... Drgač sm se pa z dvema ko furata v enduro prvenstvu menu pa sta mi oba svetvala 4 taktni motor ( manj za popravlat pa to). 450... ma ene 60 konjev al pa še več... a ni to mal hudo?

Za denarja mam ene 3000€ + za opremo, zej pa ne vem al bi vse za motor zapravu al se ne splača, pa bi dal mal manj...

3000 je že itak zelo malo, tako da kupi vsaj za ta denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

kupujem prvi 4t kros motor. Najverjetneje yamaha 250. Ker z 4t nimam izkušenj, bi prosil če mi pomagate odgovorit na 2 vprašanji:

1. Ker nikoli ne veš kaj kupiš in glede na dejstvo, da če ti 4t slučajno crkne popravilo dosti dražje kot 2t, sem se odločil, da bi dal motor takoj na servis. Svetovali so mi, naj za ziher dam menjat verigo, ki žene odmično gred in nastavit ventile. Baje minimalni strošk, proti temu če ti ta veriga se strga. Je to ok, ali bi bilo fajn še kaj pregledat - menjat?

2. Na koliko ur se menja na takšnem motorju olje, filter za olje? in če je še kaj drugega, kar menjuješ sam glede na prevožene ure ...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

250 4t je najbolj brezveze.

250 2t ali pa čim novejši 450+ 4t če te tošel žuli.

si poskusil že kakeka 250 4t od letnika 08 naprej ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

kupujem prvi 4t kros motor. Najverjetneje yamaha 250. Ker z 4t nimam izkušenj, bi prosil če mi pomagate odgovorit na 2 vprašanji:

1. Ker nikoli ne veš kaj kupiš in glede na dejstvo, da če ti 4t slučajno crkne popravilo dosti dražje kot 2t, sem se odločil, da bi dal motor takoj na servis. Svetovali so mi, naj za ziher dam menjat verigo, ki žene odmično gred in nastavit ventile. Baje minimalni strošk, proti temu če ti ta veriga se strga. Je to ok, ali bi bilo fajn še kaj pregledat - menjat?

2. Na koliko ur se menja na takšnem motorju olje, filter za olje? in če je še kaj drugega, kar menjuješ sam glede na prevožene ure ...

LP

Ampak na moje vprašanje pa ni odgovora, odločil sem se pač za 250cc, o tem ni zdaj debata ..... Zanima me predvsem odgovor na 1. vprašanje, ker na koncu koncev itak velja tudi za 450cc, če bo tako lažje ...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak na moje vprašanje pa ni odgovora, odločil sem se pač za 250cc, o tem ni zdaj debata ..... Zanima me predvsem odgovor na 1. vprašanje, ker na koncu koncev itak velja tudi za 450cc, če bo tako lažje ...

LP

Tako je najboljš je dat pregledat oz. zamenjat: veriga ventilov, nastavit ventile in pa bat če ni bil menjan.

Olje se menja na približno 10 ur, filter mislim da se vsako drugo menjavo se pravi na 20 ur.

Drugo se menja po potrebi (zavorne ploščice...), filter za zrak se čisti po vsaki vožnji ali po nekaj vožnjah, odvisno od terena (npr.:poleti ko je bolj suha podlaga in s tem tudi več prahu). Potem moraš vsake toliko namazati verigo (ponavadi se vidi kdaj postane suha) in pa kakšne zajle (saj jim s tem podaljšaš življensko dobo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Živjo!

Mene pa zanima kašne so vaše izkušnje s Husqvarnami. Namreč nameravam kupiti Husqvarno TC250 ,l.2010. Vem, da se Husqvarn drži slab sloves, da se hitro pokvarijo. Zakaj?V čem so tako slabe? Kje so njihove napake?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm. Nočem preveč pametovat, ker nimam izkušenj z H, ampak baje da zdaj, ko je od Agustinega okrilja prišla pod BMW je vzdržljivost precej na višjem nivoju. To ni moje mnenje - to so se menili eni kolegi blatarji - naj kdo pove kaj več, ki dejansko ve kako je s tem. Mogoče poskusi v kakšni H temi, kjer so lastniki bolj pozorni na nove objave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!