Skoči na vsebino

Motoristi varujemo kolesarje - Maraton Franja, 13. in 14. junij 2009


Društvo MAKSI

Priporočene objave

Maraton Franja - Motoristi varujemo kolesarje

Motoristični aktivisti Slovenije bodo tudi letos sodelovali pri varovanju kolesarske prireditve Maraton Franja, ki letos poteka 13. in 14. junija.

Prireditev je dvodnevni dogodek. V soboto 13. junija bo tako potekal "Družinsko-šolski maraton za vsakogar" na 28 km progi v okolici Ljubljane, v nedeljo 14. junija pa bosta, tako kot je zadnja leta v navadi, potekala maratona na dveh trasah in sicer 156 km in 97 km.

Za učinkovito varovanje je potrebno večje število motoristov, ki jih MAKSI ne more zagotovili samo iz svojega članstva, zato k sodelovanju vabimo vse motoriste - voznike motornih koles in štirikolesnikov.

Množična prireditev, kot je Maraton Franja in sodelovanje motoristov pri njenem varovanju je povsem v skladu s poslanstvom društva, ki se zavzema za dvig motoristične kulture in varnosti v prometu nasploh. Dokažimo, da smo motoristi sposobni skrbeti za varnost šibkejših udeležencev v prometu in zgradimo s tem prijaznejšo in odgovornejšo podobo motoristov.

Naloga motoristov je varovanje posameznih skupin nad 15 kolesarjev, ki se izoblikujejo v ozadju ter pomoč policistom motoristom v ospredju pri zapiranju dovoznih cest. Motorist naj bi vozil 50 do 100 metrov pred skupino (na spustih vsaj 150 do 200 m) in opozarjal nasproti vozeča vozila na kolesarje. Čez jakno bo imel rumen brezrokavnik, zato da bo prepoznaven, uporabljal bo tudi opozorilno zastavico, predvsem na križiščih.

Prireditev bo izpeljana v vsakem vremenu! Motoristi bodo imeli plačane stroške goriva, dobili bodo malico, na cilju pa tudi topel obrok.

Vse podrobnosti glede varovanja bo pojasnil organizator na sestanku pred prireditvijo.

Organizator za učinkovito varovanje predvideva 10 motoristov v soboto in 70 v nedeljo, ki bodo temu delu predani. MAKSI pričakuje, da se mu bodo pridružili dosedanji udeleženci, dobrodošli pa so tudi vsi, ki tega še niso počeli. Izkušnje in odzivi iz preteklih maratonov kažejo, da je vsakdo, ki se čuti sposobnega, kos tej nalogi.

Prijave sprejemajo na e-naslov info@moto-aktivisti.si ali po telefonu na 041 850 850. Na voljo so tudi za morebitna vprašanja.

V primeru večjega zanimanja bo v dnevih pred dogodkom organiziran tudi ogled trase velikega maratona.

__________________________________________________________________

MOTORISTIČNI AKTIVISTI SLOVENIJE

www.moto-aktivisti.si

MARATON FRANJA

www.franja.org

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kaj, gre kdo ali ne ?

jaz sigurno, samo ne z motorjem....na okrepni postaji bom čakala, da gredo mimo kolesarji in se nič ne poškodujejo....... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da me vzamejo ... sem še bolj med začetniki na motorju ... :whistle:

Potem pa pazi, da te ne bodo s kolesi povozili... :D:P

Tudi tam imaš takšne brez izpita :slap:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom tud letos uzad sedela, mahala z zastavico ( kaj bo Titiv sprevod? :D ) in pritiskala na sprožilc ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja toliko glejte, da vas bo tako dosti, da bodo morali kosesarji varovat vas....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene ! Upam, da me mahajoča zastavica ne sklati z mopeda ! :rolleyes:

Bom čist nežna, Jaka :D Lahko se pa letos spravm v ATV klan, sam klinc, k ti še nismo dostavl ATV-ja, da bi ga porihtu :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sigurno, samo ne z motorjem....na okrepni postaji bom čakala, da gredo mimo kolesarji in se nič ne poškodujejo....... :naughty:

Lepo tati, se vidiva :P:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Meni se pa zdi, da bo jutri bolj malo spremstva, ker bodo vsi pijajni... (od sobotne fešte) :O:P:slap:

Bodo biciklisti sami sebi prepuščeni!! :grim :010

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest pridem, samo bom uni, ta varovan na takratkem. če bo keri motorist hotu kej malo da goljufam, pa da me vleče...hm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se jim prijavil in ponudil, pa niti odgovora nisem dobil.

Očitno imajo toliko motoristov, da sploh ne vem, zakaj tole objavljajo, če te potem niti v rit ne pošljejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pizda je blo to enih kolesarjev

pa zarad njih so zaprl ceste

kolesarji mi grejo prov na živce

sam napoto delajo

pol pa videš dva k se v štrek pelata

en dan bom popizdu pa jih take začel brcat

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naš kolega motosvetovec motorider - Miran Juvančič je danes bil na Franji.

Ko smo se vrnili v Ljubljano je poleg mojega motorja na živo mejo odložil svojo želvo, preden sva šla po pijačo in jedačo, da bi se posušila. Zaradi nujne zadeve sem moral takoj odrinit na pomoč še enemu kolegu, ki je padel z motorjem. Ob mojem odhodu je bila želva še na mestu kjer je bila. Očitno so Miranu pivo in makaroni neznansko dobro deli, ker se je še malo zadržal ob družbi pri mizah in na povratku ni več našel želve ! :unsure:

O tem me je ravnokar poklical po telefonu in Vas prosi, če je kdo mogoče želvo spravil, ker je mislil, da jo je kdo pozabil, naj jo pusti na društvu maksi ali pa naj kontaktira mene na pm, jo pridem iskat, ker se bo Miran na povratku iz morja kamor je odrinil takoj po makaronih, oglasil pri meni in mu jo dam !

Obljublja najmanj :beer2: , ženski najditeljici verjetno tudi kaj več !!

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!