Skoči na vsebino

Utrujenost


Johan VFR

Priporočene objave

Po mojih izkušnjah je potovalna hitrost na daljše razdalje po deželnih cestah tam nekje okoli 60 km/h (all included, vendar pa ne nekajurni slowfood).

Za recimo tritedensko potovanje, v okviru katerega bo tretjina dni s po 700 km poti /dan se je pač potrebno pripraviti, da boš zdržal v sedlu 12 ur le z nekaj kratkimi presledki.

Mora ti pa biti jasno, da če boš šel čez vse ovinke v Alpah, da boš v sedlu tudi po 12 ur, le da se za 700 km ne boš premaknil, temveč za kaj manj.

Torej, pred tem trenirati rit in še bolj kot to, kolena. Prično boleti prej kot rit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem vedenju in izkušnjah je 700 km/na dan izredna dolžina, ki jo 4 ali 5 dni zapored zdržijo je redki.

Ni problem v enem dnevu narediti po 500 + km, več dni zapored pa se utrujenost stopnjuje, še posebaj če zadeva poteka po hudi vročini (kar poleti ponavadi tudi je) - nevarnost dehidracije, zmanjšanje koncentracije ..... in s tem bistveno večja nevarnost da pride do napake med vožnjo.

Pri več dni trajajoči vožnji po 500 + km, povprečna hitrost pada tudi zaradi utrujenosti.

Poznam sicer nekaj ljudi, ki trdijo, da so več dni zapored prevozili maratonske razdalje, vendar ne vem če vse trditve držijo kot pribite (0bstajajo pa seveda posamezniki, ki to brez težav zmorejo - samo jih je malo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, tak si ti to mislo. No, moje mnenje je, da če ti je cilj hitro nekam prit, pa pol tam bl počasi kruzat, greš na poti do tja itak na avtocesto, pa da čim prej padejo mimo tisti kilometri. Sam pol je treba vzet kak dan dopusta od motorja. Kaj pa vem, nimam takih izkušenj. Moja najdaljša tura v enem dnevu je bla itak Makarska, pa še to me je na koncu rit bolela, da je blo prav fajn naslednji dan izležavat na plaži oz. ni bilo treba vozit dlje kot do Dubrovnika.

Zato pa še zdaj ne vem kako naj se pretransportiram do Maroka. Area, boš povedo kak se ti obnese 700+ km/dan pa bom pol naprej študirala.

A ti to misliš potovat s sopotnico?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica sam, nobene sopotnice ne rabim :D Razen če gre s svojim motorjem zraven :lol: Itak pa to načrtujem za drugo leto maja...upam da še bom živel takrat :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne govorim o tem, da boš na tehle straneh največji frajer (dokler te ne prehiti nekdo, ki bo pač prevozil 1.200/dan...in tako naprej).

matr,moram biti frajer - 1750km/dan iz palamosa (ESP; start ob 08:00) preko andore do 60 km pred mantovo (ITA; do 07:30 naslednjega dne). 8) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš dve vrsti potovanj z motorjem. Prva da čimprej prideš na določen cilj, druga pa da počasi potuješ skozi države in si spotoma ogleduješ pokrajine in spoznaš njihovo kulturo, običaje, hrano... Jaz sem bolj pristaš te druge variante, ker grem nekam z namenom, da od tega tudi kaj odnesem. Ko smo potovali po Grčiji smo v povprečju naredili na dan samo po 250 km. Smo se pa zato imeli čas tudi zabavat, spoznat njihove restavracije itd. Če je skupina večja, tem več postankov zahteva in manj km na dan se da naredit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne govorim o tem, da boš na tehle straneh največji frajer (dokler te ne prehiti nekdo, ki bo pač prevozil 1.200/dan...in tako naprej).

matr,moram biti frajer - 1750km/dan iz palamosa (ESP; start ob 08:00) preko andore do 60 km pred mantovo (ITA; do 07:30 naslednjega dne). 8) :lol:

:evil: zdaj pa morem it na zemljevid gledat ker mislim da sem prevozil samo 1730 km v 23,5 urah :x, taragonna (ESP) - slov. bistrica. mater upam da je vec kot 1750 pa bom vecji frajer kot ti :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko prosim poveste, v čem je smisel te matrarije: mislim 700 km/dan in več? Pa v dveh dneh biti npr. na Nordkappu? Meni je važna pot in več kot 8h se mi ne da vozit, zato prevozim dnevno manj km. Npr 4 dnevna turca po AU, tja do Salzburga preko Kicbila, malo dolomitov, pa domov. Nič kaj veliko. Na Švedsko (žlahta čaka) grem pa raje z avtom, ker se mi po avtobanih ne da vozikat. Kaj si rekel ICE:1750km/dan? Ni variante, da se jaz kej takega lotim.

Mam pač rajši krajše turce, na katerih sem bolj skoncentriran in lahko malce hitreje vozim.... Za dolga potovanja bom verjetno izbral avto/letalo/vlak/bus/no mogoče tudi motor.

lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame je nekako idealno da si ogledujem, maksimalno uživam v vožnji in postankih do 500 km dnevno. Vendar ne vsak dan. Ko pa se odpravim raziskovat oddaljene destinacije, pa dnevne relacije podaljšam, da mi več ćasa ostane za ciljno deželo. Npr v treh dneh 2700 km, potem pa mirno lepo naprej po Maroku, včasih dan ali dva sploh nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko prosim poveste, v čem je smisel te matrarije: mislim 700 km/dan in več? lp, Onim

smisla ni, edina motivacija je ko ves da bos lahko ze cez 24 ur namesto v dezevni SLO, na plazi v spaniji pivo pil :P :wink: . no v moje opravicilo naj povem, da sem si to pot temeljito ogledal 2 leti prej zato mi ni bilo zal se mimo zanimivih stvari vozit. ko gres po 14 dnevih cage domov, pa si tudi cimprej zelis v svoji postelji bit zato malo stisnes zobe.

ni fajn je pa hitro :wink: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:roll: eh hebat ga,onim........ nekateri smo pac za trapasto. :wink: 8) :lol:

S 70 ccm skuterjem sem naredil 1000 km (okrog in čez Slovenijo) v 19h, pa se nimam za trapastega - šlo je zgolj za vnaprej planiran "izlet" :D :wink: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........

Mam pač rajši krajše turce, na katerih sem bolj skoncentriran in lahko malce hitreje vozim.... Za dolga potovanja bom verjetno izbral avto/letalo/vlak/bus/no mogoče tudi motor.

lp, Onim

Ko se postaram bom šel tudi jaz na avion. Dokler pa sem še mlad pri 40+ pol se pa ve kaj bom izbral. Jasno motor, pa tud če bo treba naredit 1000+km v enem dnevu. Bojda drugo leto. Zakaj, je pa v drugem topicu.

Ice, izgleda da bi midva kar dobr skup furala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Kaj naj rečem, dobri ste. Jaz se peljem na morje (Vrsar-cca.250 km) pa se mi že daleč zdi. Sploh ko moram te turiste na cesti gledat.....

Lp, Onim

p.s. No Blažko in Šeruga sta pa še vedno razred zase, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pa se odpravim raziskovat oddaljene destinacije, pa dnevne relacije podaljšam, da mi več ćasa ostane za ciljno deželo. Npr v treh dneh 2700 km, potem pa mirno lepo naprej po Maroku, včasih dan ali dva sploh nič.

E točno nekaj takega imam tut jst v planu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. No Blažko in Šeruga sta pa še vedno razred zase, a ne?

_________________

pozabil si na BENKO, pravzaprav, kje pa sploh je ta vrla Ptujčanka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Kaj naj rečem, dobri ste. Jaz se peljem na morje (Vrsar-cca.250 km) pa se mi že daleč zdi. Sploh ko moram te turiste na cesti gledat.....

Lp, Onim

Hm, zakaj pa imaš ti pravzaprav motor? Da se voziš v trgovino pa nazaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne govorim o tem, da boš na tehle straneh največji frajer (dokler te ne prehiti nekdo, ki bo pač prevozil 1.200/dan...in tako naprej).

matr,moram biti frajer - 1750km/dan iz palamosa (ESP; start ob 08:00) preko andore do 60 km pred mantovo (ITA; do 07:30 naslednjega dne). 8) :lol:

Kapo dol!

Moja največja razdalja je 1544 km v treh dneh!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, zakaj pa imaš ti pravzaprav motor? Da se voziš v trgovino pa nazaj?
- Zakaj ga imaš ti zdaj vem. Zjutraj ga vžgeš in narediš 1000 km, zvečer pa domov. :twisted: Za vse ostalo ga imam pa jaz. :wink: Tudi do trgovine se odpeljem, v Lj ali Mb, v domačem kraju nikoli. Najbolj uživam v vožnjah do 150 km.

lp, Onim

p.s. Sarkastično vprašanje, sarkastičen odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sem v enem dnevu prevozil največ cca. 800 km na enkrat. Moram priznati, da ni blo sploh nič zabavno. In tud ko smo prispeli na cilj sem bil tko zmatran, da sem tisti večer spal k top. Najbolj me je pa vrat bolu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!