Skoči na vsebino

ŠTRAJK


Žarko G.

Priporočene objave

država je samo institucija - umetna tvorba v kateri so zaposleni politiki in državni uradniki -, ki naj bi skrbela za državljane in njihovo dobrobit!! ti na žalost nočeš ločevati med državo kot aparatom in NAŠO deželo Slovenijo ,ki predstavlja celovit teritorij kjer prebiva slovenski narod v sožitju z drugimi .To,da sem Slovenec veže moje srce in dušo na in izključno na mojo rodno zemljo,zrak , vodo in lepote,ki mi jih ta dežela nudi in tej sem lojalen!!če se ne motim, je en od sloganov "Slovenija moja dežela" in ne "država" !!!

lojalnost državnemu aparatu pa je čisto nekaj drugega!in tam ni nič drugače kot drugod v "demokraciji", tam je kot ukažejo glavni!!!

"slovenska država " ni enako " Slovenija "!!

in nisem bil udeležen l.1991 v odporu proti tedanjemu sistemu , da bi bil tlačan neke "države-aparata" ki me zmeraj bolj skubi, temveč ZATO, da bi bila naša dežela : 1.) Svobodna 2.) Samostojna 3.) Neodvisna in 4.) Pravična in Enakopravna !!!!!!

in kaj od tega imamo danes: 1.) imamo 2.) tako-tako 3.) nimamo 4.) nimamo in nimamo( prav o tem je beseda v temi) !!!

in na koncu sem jaz,ki hodim v službo, plačujem davke in prispevke ravno tisti , ki ga imaš ti za nekega "anarhista",za katerega bi bilo (in za njegovo okolico) veliko bolje ,če bi se vzdržal svojega mišljenja in bi bil kar lepo tiho.

Ne pa ne bom!! mogoče da si ti "država" , mene pa prosim ne tlači v isti koš s temi birokrati in pijavkami, ki skrbijo namesto za

dobrobit vseh Slovencev samo za svojo "rit" !!!

pa še nekaj : na cesti te bom pozdravil kot motorista, če pa komu slučajno ne bom odzdravil nazaj naj ve , da sem odzdravil z očmi , z roko sem imel pač preveč dela zaradi zahtevnosti same vožnje ! lep pozdrav !!

oh, kako sentimentalno

eno je država, drugo je javna/državna uprava (ta je ljudem dostikrat trn v peti ali pa zobotrebec v nosu)

pa ne žali anarhistov - anarhija je nekaj drugega, anarhija ni 'dejm ose zment pa se gremo vozit okoli parlamenta' .. .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa strinjam z ostalimi, štrajk sam po sebi ne bo nč pomagal :)

saj štrajk brez nas itak ne more nič pomagat! pa štrajk bo itak pri sindikalistih ostal ! mi se bomo samo peljali po ljubljani, da vidijo kako bo izgledalo čez pet let, ko nam noben motor ne bo šel več kot 50, denarja za novega pa ne bomo imeli! zraven bodo dobili še učno uro zelo povečane gostega prometa, da jim ne bo treba delati anket,pa raziskav pa strošit ne vem koliko denarja ampak bodo rezultati takojšni ! lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Očitno ni nit malo solidarnosti med nami... Nekateri želimo vsaj z NEORGANIZIRANO, ANARHISTIČNO, POČASNO vožnjo opozoriti na problem! Drugi pa iščete izgovore da je stvar bedasta, prepovedana in kaj vem kaj še... zato je po vaše očitno bolje storiti NIČ kot NEKAJ!

Nihče NE GOVORI o štrajku, govorih, peticijah... govorimo o mirni enourni vožnji po Ljubljani, kjer bi bil največji izziv za nekatere očitno brzadanje hormonov... Če nismo sposobni v 1 tednu organizirat tega, pol ne fantazirajte o višjih, civiliziranih, političnih nastopih, ker enostavno NI ČASA in se na vseh 80 straneh teme še ni nihče ponudil da jo organizira, prevzame...

In kje je zdaj tista zavzetost in energičnost Mašin in drugih pametovalcev? Če se jim nekaj zdi brezveze je pač slabo in nepomembno!

SOLIDARNOSTI tistim ki imajo voljo se očitno NE SPLAČA POKAZAT! In vsaj za to "neumno" vožnjo nas je NEKAJ ZA!

čE SE pa kdo boji, da se bo osmešil pač naj ne daje čelade dol! ...kako se že motoristi rokujemo? ...le zakaj!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi se bomo samo peljali po ljubljani, da vidijo kako bo izgledalo čez pet let, ko nam noben motor ne bo šel več kot 50, denarja za novega pa ne bomo imeli! zraven bodo dobili še učno uro zelo povečane gostega prometa, da jim ne bo treba delati anket,pa raziskav pa strošit ne vem koliko denarja ampak bodo rezultati takojšni !

Stvar je simpl - če ni protest organiziran, zaprt del ceste, če ni 'programa', potem tega nihče ne opazi. Ti se lahk voziš v krogu kolkr hočeš, kvečjem use ti bo kdo smejal, tisti, ki jih bo pa zanimalo, kaj sploh želiš doseči, pa tega ne bodo mogli izvedeti, ker se boš ti itak vozil in ne boš imel časa razlagat ... transparentov pa tudi ne boš imel, ker se boš samo 'miroljubno vozil počasi s prijatelji', kajne?

Se to tudi tebi že zdi smešno, ali še vedno samo meni (in še komu, ki v debati raje molči)?

In štrajki se dogajajo običajno za malo resnejše zadeve, ne za to, ker naj bi se uvedel nov, sorazmerno majhen, a vseeno občuten davek na motocikle. Poleg tega bi te to moralo veseliti - saj se bodo s tem zvišale tudi cene rabljenih motociklov ... Če pa slučajno nekdo doseže, da se DMV ne bo plačeval tako visok, kakor je predviden, in se država odloči za izpuste CO2, CO in drugih plinov obračunati pri bencinu, boš pa itak spet pozival k štrajku, ka li?

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče NE GOVORI o štrajku, govorih, peticijah... govorimo o mirni enourni vožnji po Ljubljani, kjer bi bil največji izziv za nekatere očitno brzadanje hormonov... Če nismo sposobni v 1 tednu organizirat tega, pol ne fantazirajte o višjih, civiliziranih, političnih nastopih, ker enostavno NI ČASA in se na vseh 80 straneh teme še ni nihče ponudil da jo organizira, prevzame...

In kje je zdaj tista zavzetost in energičnost Mašin in drugih pametovalcev? Če se jim nekaj zdi brezveze je pač slabo in nepomembno!

Pojma nimaš ... Časa je še dovolj.

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Očitno ni nit malo solidarnosti med nami... Nekateri želimo vsaj z NEORGANIZIRANO, ANARHISTIČNO, POČASNO vožnjo opozoriti na problem! Drugi pa iščete izgovore da je stvar bedasta, prepovedana in kaj vem kaj še... zato je po vaše očitno bolje storiti NIČ kot NEKAJ!

Nihče NE GOVORI o štrajku, govorih, peticijah... govorimo o mirni enourni vožnji po Ljubljani, kjer bi bil največji izziv za nekatere očitno brzadanje hormonov... Če nismo sposobni v 1 tednu organizirat tega, pol ne fantazirajte o višjih, civiliziranih, političnih nastopih, ker enostavno NI ČASA in se na vseh 80 straneh teme še ni nihče ponudil da jo organizira, prevzame...

In kje je zdaj tista zavzetost in energičnost Mašin in drugih pametovalcev? Če se jim nekaj zdi brezveze je pač slabo in nepomembno!

SOLIDARNOSTI tistim ki imajo voljo se očitno NE SPLAČA POKAZAT! In vsaj za to "neumno" vožnjo nas je NEKAJ ZA!

čE SE pa kdo boji, da se bo osmešil pač naj ne daje čelade dol! ...kako se že motoristi rokujemo? ...le zakaj!?

Brez zamere, ampak s povzročanjem gužve boste povzročili samo veliko slabe volje in poslabšanje zadeve.

Eh....brezveze.

Kaj so že to "zdrava pamet in tehtni argumenti"? :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj so že to "zdrava pamet in tehtni argumenti"? :trance_33_sleep:

Včasih se zdi, da je to nekaj, kar ni nujno na motorju met, baje, tako kot prva pomoč, registrska tablica pa te fore ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojma nimaš ... Časa je še dovolj.

OKEJ! ...se pustim presenetiti... očitno si je nekdo zadevo že dobro zastavil... sem pa ZA! ...kakorkoli bo že zgledalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je simpl - če ni protest organiziran, zaprt del ceste, če ni 'programa', potem tega nihče ne opazi. Ti se lahk voziš v krogu kolkr hočeš, kvečjem use ti bo kdo smejal, tisti, ki jih bo pa zanimalo, kaj sploh želiš doseči, pa tega ne bodo mogli izvedeti, ker se boš ti itak vozil in ne boš imel časa razlagat ... transparentov pa tudi ne boš imel, ker se boš samo 'miroljubno vozil počasi s prijatelji', kajne?

Mediji ??? poročila???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se to tudi tebi že zdi smešno, ali še vedno samo meni (in še komu, ki v debati raje molči)?

v teh težkih in žalosnih časih je vsak nasmeh dobrodošel,tudi tvoj . glede tistih,ki molčijo imava pa verjetno oba 50:50

šanse, da se strinjajo s tabo ali z mano .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mediji ??? poročila???

In nekaj dni po tem boš "stara novica" ki ne bo nikogar zanimala ... pač s imal skakal okoli in delal kraval ... karavana je šla dalje, psi pa niti lajali niso .. .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In štrajki se dogajajo običajno za malo resnejše zadeve, ne za to, ker naj bi se uvedel nov, sorazmerno majhen, a vseeno občuten davek na motocikle. Poleg tega bi te to moralo veseliti - saj se bodo s tem zvišale tudi cene rabljenih motociklov ... Če pa slučajno nekdo doseže, da se DMV ne bo plačeval tako visok, kakor je predviden, in se država odloči za izpuste CO2, CO in drugih plinov obračunati pri bencinu, boš pa itak spet pozival k štrajku, ka li?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pametno bi bilo imet eno stojnico na kateri bi se zbirali podpise, vožnja pa bi sledila ko podpišeš.

Sem pa "ZA" kar se bo izvedlo.

lp;

Jernej :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In nekaj dni po tem boš "stara novica" ki ne bo nikogar zanimala ... pač s imal skakal okoli in delal kraval ... karavana je šla dalje, psi pa niti lajali niso .. .

Ponavad ne pišem v te teme ampak se bom tuki prekršil. Problem Slovenije je ravno v tem ker se premalo angažiramo. Imamo eno najvišjih stopenj nezaupanja v politiko v Evropi ter eno najnižjih stopenj dejanske aktivne politične participacije (pa tukaj ne mislim volilne udeležbem ampak raznih akcij, peticij itd). Morda bi se morali zgledovati po bratih iz severne EU Danacih, Švedih, Norvežanih, ki so v samam evropskem vrhu kar se tiče protestov, hkrati pa vrednotijo politiko kot zelo pomembno in izražajo visoko stopnjo političnega zaupanja. Poleg tega pa se kitijo z eno najbolj socialnih držav mehanizmom Welfare state.

V čem je problem Slovenije? V majhni stopnji zaupanja, odraz nizke stopnje družbenega kapitala. Značilna zadeva za države v tranziciji-čeprav tudi tu Slovenci prednjačimo. Možna rešitev- Prenehat mnoramo z razmišljanjem;eh sej nas itak noben ne posluša, eh sej ubistvu nč ne mormo,... Treba se je povezovat, opozarjat na napake. Meni se zdi super ideja de se motoristi povežemo kot interesna skupina in pritisnemo na ustanove oblasti. Poleg združenih moči v boju za pravice bi se tudi bol povezali lahko zgradili trdnejše omrežje, se povezali z drugimi podobnimi interesnimi skupinami in tako povečali družbemni kapital, zaupanje ter koneckoncev tudi naravo politike pri nas. no zdej sem že mal odbluzil... Skratka-z enim prostestom se verjetno ne bo doseglo nič, kaj pa če naslednji dan protestirajo še upokojenci zaradi pokojnin, študentje zaradi šolnin, delavci zaradi dopusta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba se je povezovat, opozarjat na napake. Meni se zdi super ideja de se motoristi povežemo kot interesna skupina in pritisnemo na ustanove oblasti. Poleg združenih moči v boju za pravice bi se tudi bol povezali lahko zgradili trdnejše omrežje, se povezali z drugimi podobnimi interesnimi skupinami ..

. Skratka-z enim prostestom se verjetno ne bo doseglo nič, kaj pa če naslednji dan protestirajo še upokojenci zaradi pokojnin, študentje zaradi šolnin, delavci zaradi dopusta...

BRAVO! Žal opažam da motoristi za to še nismo zreli, kar dokazuje tudi ta debata! Večina jih misli da je bolje NIČ kot NEKAJ! ...SE PA ZAVEDAM da je pri vseh sprejetih zakonih žal tako... malo hudo pobunjenih gostilniških debat, ukrepa pa nobeden...

...in tudi v tem kako že, "majčkenem" primeru nekateri ful govorijo, kako bi bilo treba, kako bi se moralo,... akcije pa ne bo prevzel nihče...

Kar se mene tiče, bi mi lahko bilo vseeno, ...vozim leto dni star avto in dve leti star motor, moj OD vsaj za 2x presega slovensko povprečje, zato verjamem da me nov davek ne bo prizadel... MI PA NI VSEENO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi organiziru

sam problem je k me bojo vsi gledal k mulca

kdo pozna Guliča

on bi bil pravi

pred parlamentom bi zbiral podpise proti temu zakonom

se en podpiše, pa se naredi en krog pa se drugi podpiše pa se naredi en krog

to bo mal velik krogov

:unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

h sej ubistvu nč ne mormo,... Treba se je povezovat, opozarjat na napake. Meni se zdi super ideja de se motoristi povežemo kot interesna skupina in pritisnemo na ustanove oblasti. Poleg združenih moči v boju za pravice bi se tudi bol povezali lahko zgradili trdnejše omrežje, se povezali z drugimi podobnimi interesnimi skupinami in tako povečali družbemni kapital, zaupanje ter koneckoncev tudi naravo politike pri nas. no zdej sem že mal odbluzil... Skratka-z enim prostestom se verjetno ne bo doseglo nič, kaj pa če naslednji dan protestirajo še upokojenci zaradi pokojnin, študentje zaradi šolnin, delavci zaradi dopusta...

Pametno pišeš. Potemtakem ti je tudi jasno, da ne more biti javni organiziran protest prvo orodje, po katere posežemo, kajne?

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BRAVO! Žal opažam da motoristi za to še nismo zreli, kar dokazuje tudi ta debata! Večina jih misli da je bolje NIČ kot NEKAJ! ...SE PA ZAVEDAM da je pri vseh sprejetih zakonih žal tako... malo hudo pobunjenih gostilniških debat, ukrepa pa nobeden...

Če misliš mene -jaz mislim, da je bolje najprej argumentirano nastopiti tam, kjer se 'politika dela'. IDeja "pejmo takoj na ceste" je bolj kumrna - če te takrat resno ne vzamejo, ker nimaš konkretnega predloga ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo pozna Guliča

on bi bil pravi

pred parlamentom bi zbiral podpise proti temu zakonom

se en podpiše, pa se naredi en krog pa se drugi podpiše pa se naredi en krog

to bo mal velik krogov

:unsure: :unsure:

Vald, dejmo organizacijo kr Gulič obesit ... najlažje je 'nekoga zadolžit' ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pizda ti meterina

jaz sem se javu

gulič pa se je tud že javu, da bi bil pripravljen tud organizirat

dej če mislš sitnart spizdi s svojo multistrado se zabit direkt v drevo

glej da umreš!!!!!!!!

pizda ste eni sitni

LMAO WTF :) hahahaha. Ded, spustlo ti je? ;) hahah :headbang:

Simon, obvladaš ni kaj :rolleyes: .

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gulič pa se je tud že javu, da bi bil pripravljen tud organizirat

Še to me zanima - kje je kaj 'javu' ... ? Kolikor vem, se trenutno ukvarja s konstruktivno kritiko zakona ... ne pa z organiziranjem štrajka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavad ne pišem v te teme ampak se bom tuki prekršil. Problem Slovenije je ravno v tem ker se premalo angažiramo. Imamo eno najvišjih stopenj nezaupanja v politiko v Evropi ter eno najnižjih stopenj dejanske aktivne politične participacije (pa tukaj ne mislim volilne udeležbem ampak raznih akcij, peticij itd). Morda bi se morali zgledovati po bratih iz severne EU Danacih, Švedih, Norvežanih, ki so v samam evropskem vrhu kar se tiče protestov, hkrati pa vrednotijo politiko kot zelo pomembno in izražajo visoko stopnjo političnega zaupanja. Poleg tega pa se kitijo z eno najbolj socialnih držav mehanizmom Welfare state.

V čem je problem Slovenije? V majhni stopnji zaupanja, odraz nizke stopnje družbenega kapitala. Značilna zadeva za države v tranziciji-čeprav tudi tu Slovenci prednjačimo. Možna rešitev- Prenehat mnoramo z razmišljanjem;eh sej nas itak noben ne posluša, eh sej ubistvu nč ne mormo,... Treba se je povezovat, opozarjat na napake. Meni se zdi super ideja de se motoristi povežemo kot interesna skupina in pritisnemo na ustanove oblasti. Poleg združenih moči v boju za pravice bi se tudi bol povezali lahko zgradili trdnejše omrežje, se povezali z drugimi podobnimi interesnimi skupinami in tako povečali družbemni kapital, zaupanje ter koneckoncev tudi naravo politike pri nas. no zdej sem že mal odbluzil... Skratka-z enim prostestom se verjetno ne bo doseglo nič, kaj pa če naslednji dan protestirajo še upokojenci zaradi pokojnin, študentje zaradi šolnin, delavci zaradi dopusta...

Vse to o čemer pišeš, se že dogaja. Zakaj se nas premalo sliši??? Manjka nam aktivistov, ki bi s pametnimi pristopi tudi kaj dosegli. Večina jih je zelo pametna, ko gre za debate, ko pa pride trenutek deljenja nalog povezanih s problematikami, pa se večina "pametnjakovičev" skrije.

Zgleda da bomo naslednji teden po uvedbi DMV-ja dobili še DN (davek na neumnost)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj bi resnično bilo treba narest na tem, pa karkoli to že je. V vsakem primeru sem pa 10000% zraven, ker ta naša preljuba država je pa iz leta v leto bolj PORAZNA!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!