Skoči na vsebino

ŠTRAJK


Žarko G.

Priporočene objave

Če misliš mene -jaz mislim, da je bolje najprej argumentirano nastopiti tam, kjer se 'politika dela'. IDeja "pejmo takoj na ceste" je bolj kumrna - če te takrat resno ne vzamejo, ker nimaš konkretnega predloga ...

same misli o argumentiranem nastopu tam, kjer se politika dela niso dejanja. o tem zakonu se govori že več kot pol leta.zakaj pa ti nisi nič naredil do sedaj ?? a je bilo premalo časa ? najlažja pot je ta, da kritiziraš in spodkopavaš neko pobudo , za katero ti je vseeno ali pa se z njo celo ne strinjaš !

Kar se mene tiče me ta DMV ne tangira,moj vozni park vsebuje moped l.1973 in motorček l.1981 , naše povprečje pa je 36 let - in raste . za nov motor pa verjetno ne bom imel nikoli dovolj sredstev, da bi ga kupil! in ta verjetno se bo z novim davkom še podaljšal za kakšno leto ali dve, pa čez 3 leta z novo vlado še en tak davek pa se bom obrisal pod nosom za nov motor do mojega 65 leta! hvala ti lepa za te želje!

pa da ne boš kaj narobe mislil : tebi in vsem motoristom želim še nešteto varnih, srečnih , veselih , uživaških in suhih

kilometrov dokler jih bo zdravje služilo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nestrinjanje z davkom pa je privrelo na dan po objavi davčnih razredov , ki je za motoriste diskriminatorno - neenakopravno,

kajti pred zakonom bi morali (vsaj teoretično!!!!!) biti obdavčeni po istih (ne enakih ampak istih!!!!) merilih kot avtomobili torej po izpustu co2 !!!! http://www.ads-slo.org/novice/?v=dmv

FAKTOR ZA DOLOČANJE DAVČNE STOPNJE – Davčna stopnja naj se veže na emisije CO2, tako bomo dosegli ekološke cilje zakona.

do 110 g/km neobdavčeno (enako kot do sedaj)

110-160 g/km Emisije CO2 x 2% / 100

160-210 g/km Emisije CO2 x 3% / 100

nad 210 g/km Emisije CO2 x 4% / 100

zdaj pa se je kar naenkrat prikazala kategorizacija za motorje in to po kw !!!

vem pa, da bodo tisti, ki bodo prišli v ljubljano ( in se seveda vedli kulturno in civilizirano), pokazali vsaj del tiste prave zgodovinske motoristične solidarnosti

ki nam veli samo eno : motorist na cesti, ki je v teževah, ni nikoli sam(pa čeprav je osamljen),vedno smo mi ob njem!

in še za konec: nihče nikogar ne vabi , kdor pride, pride sam od sebe in če nas bo malo nas to ne bo nič motilo ,

se bomo na koncu usedli vsi skupaj na kavico,malo podebatirali o motorjih in odnesli s seboj vsaj majhno zadoščenje

da smo nekaj ukrenili, pa še na stara leta se bomo spominjali naših lepih skupnih trenutkov od tu in od povsod , kjer se bomo srečali kasneje!

se pa totalno ne strinjam z predzadnjima dvema vrsticama od zadnjih treh v postu od "Žarko G:"(mladi in vzkipljivi,drgač je pa fuul u redu dečko!!) ! lp in srečno vožnjo!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pizda ti meterina

jaz sem se javu

gulič pa se je tud že javu, da bi bil pripravljen tud organizirat

dej če mislš sitnart spizdi s svojo multistrado se zabit direkt v drevo

glej da umreš!!!!!!!!

pizda ste eni sitni

Halo smrkavc, pazi malo na izražanje.....Btw pomanjkanje argumetnov al intelekta?? Odloči se.... :evilgrin: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

same misli o argumentiranem nastopu tam, kjer se politika dela niso dejanja. o tem zakonu se govori že več kot pol leta.zakaj pa ti nisi nič naredil do sedaj ?? a je bilo premalo časa ? najlažja pot je ta, da kritiziraš in spodkopavaš neko pobudo , za katero ti je vseeno ali pa se z njo celo ne strinjaš !

Nisem vedel za ta zakon, čeprav se gibljem v ene dveh, treh takih krogih, kjer se o tem 've'. Izvedel šele prejšnji teden ... Če bi mi slučajno uspelo kaj narediti glede tega, tega zagotovo ne bom objavljal tu, na Motosvetu.

nestrinjanje z davkom pa je privrelo na dan po objavi davčnih razredov , ki je za motoriste diskriminatorno - neenakopravno,

kajti pred zakonom bi morali (vsaj teoretično!!!!!) biti obdavčeni po istih (ne enakih ampak istih!!!!) merilih kot avtomobili torej po izpustu co2 !!!! http://www.ads-slo.org/novice/?v=dmv

FAKTOR ZA DOLOČANJE DAVČNE STOPNJE – Davčna stopnja naj se veže na emisije CO2, tako bomo dosegli ekološke cilje zakona.

zdaj pa se je kar naenkrat prikazala kategorizacija za motorje in to po kw !!!

vem pa, da bodo tisti, ki bodo prišli v ljubljano ( in se seveda vedli kulturno in civilizirano), pokazali vsaj del tiste prave zgodovinske motoristične solidarnosti

ki nam veli samo eno : motorist na cesti, ki je v teževah, ni nikoli sam(pa čeprav je osamljen),vedno smo mi ob njem!

in še za konec: nihče nikogar ne vabi , kdor pride, pride sam od sebe in če nas bo malo nas to ne bo nič motilo ,

se bomo na koncu usedli vsi skupaj na kavico,malo podebatirali o motorjih in odnesli s seboj vsaj majhno zadoščenje

da smo nekaj ukrenili, pa še na stara leta se bomo spominjali naših lepih skupnih trenutkov od tu in od povsod , kjer se bomo srečali kasneje!

Če bomo/boste/bodo motoristi samo "malo gužvo delali", se ne bo spremenilo nič. Motoristi pač lahko naredimo bistveno manj gužve, kot kamionarji :lol: , pa če imamo še tako velika srca in se tako zelo goreče pozdravljamo na cesti ... Ne pozabi še nedavnega 'dokumentarca', ki k temu, kako javnost gleda na nas, zagotovo ni pomagal ...

No, seveda pa lahko živite v oblakih in mislite, da boste samo s tem kaj dosegli ...

Mimogrede - davčne stopnje se lahko vežejo na različne dejavnike - co2, ali pa CO/NO ... Odvisno od strategije/taktike obdavčenja. Izdelovalci in prodajalci motociklov sicer ne objavljajo izpustov CO2 za motocikle, tako kot je že v navadi pri avtomobilih, zato so v predlogih zakona spremenili obdavčenje za motocikle na kW ...

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OKEJ MASHINA!

Zdaj pa prosim NEHAJ pisat v to temo! ...očitno samo zbijaš moralo in namen tistim, ki bi pa le prišli v Ljubljano! Če se že z zadevo ne strinjaš vsaj ŠKODE NE DELAJ!

ko boš pa imel konkretnejši, boljši in v enem tednu uresničljiv predlog pa le na dan z besedo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko boš pa imel konkretnejši, boljši in v enem tednu uresničljiv predlog pa le na dan z besedo...

Konkretnejši, boljši in v enem tednu uresničljivi predlogi se bodo predebatirali danes na lokaciji, ki jo je obelodanil Bladzo, aktivist Društva MAKSI.

Tole 'organiziranje štrajka' je pa lahko navaden strel v koleno.

In če pogledamo še splošno moralo, ki trenutno prevladuje v družbi, vržem še eno zoprno opazko - verjetno ste vsi navijali, ko so se po TV valjali predlogi, kako bi direktorjem obdavčili visoke plače in odpravnine? Sedaj pa je nekaj procentov davka pri motornih vozilih tak problem, da bi kar štrajkali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje velika večina novo nezaposlenih, tistih z minimalnimi plačami, tistih ki živijo v revščini in podobni z veseljem podpirajo uvedbo davka na luksuzne dobrine (kot npr. nov motor) :)

Kaj vem, mi je kar sipatično tole, bo roka manj bolela od pozdravljanja, ker bo spet manj motorjev na cestah :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo pomote - se pa strinjam, ti predlog idavkov so neumni, neživljenjski in pripravljeni brez občutka za realnost.

Po moje velika večina novo nezaposlenih, tistih z minimalnimi plačami, tistih ki živijo v revščini in podobni z veseljem podpirajo uvedbo davka na luksuzne dobrine (kot npr. nov motor) :)

Kaj vem, mi je kar sipatično tole, bo roka manj bolela od pozdravljanja, ker bo spet manj motorjev na cestah :whistle:

si si že izračunal, koliko bo RC8 dražji zaradi tega? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo pomote - se pa strinjam, ti predlog idavkov so neumni, neživljenjski in pripravljeni brez občutka za realnost.

si si že izračunal, koliko bo RC8 dražji zaradi tega? :P

Ko bo za RC8 mi bo za teh 10% ravno do Vojvodine ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo za RC8 mi bo za teh 10% ravno do Vojvodine ;)

Pravzaprav govoriš o bencinu za eno sezono recimo ... ? Ali pa novem kombinezonu. Ali pa 14 dni vsak dan seks z drugo prostitutko :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa 14 dni vsak dan seks z drugo prostitutko :P

:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Jebemumater, do tega trenutka mi je blo čist vseeno, ko nisn gledo tak na to... Zaj bom pa prvi v koloni štrajkajočih!!! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz _NE_ bom prišel dokler zadeva ne bo uradna in organizirana.

Taka skupina, brez transparentov, brez jasnih zahtev in predlogov (ne 10 različnih idej 10 forumašov), brez napovedanega "štrajka" (kamor pridejo mediji in posnamejo, dajo v poročila,...), po vrhu pa še s kom ki privija gas in riše kroge po tleh, bo naredila več slabega kot dobrega :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Jebemumater, do tega trenutka mi je blo čist vseeno, ko nisn gledo tak na to... Zaj bom pa prvi v koloni štrajkajočih!!! :angry:

jaz pa drugi :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..........DANES..OB ..20:00..GOSTIŠČE SLAMCA......GLEDE TEGA DAVKA .....MALO BOLJ KONKRETNO.............NABIJAČI....!! :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..........DANES..OB ..20:00..GOSTIŠČE SLAMCA......GLEDE TEGA DAVKA .....MALO BOLJ KONKRETNO.............NABIJAČI....!! :krneki:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vedel za ta zakon, čeprav se gibljem v ene dveh, treh takih krogih, kjer se o tem 've'. Izvedel šele prejšnji teden ... Če bi mi slučajno uspelo kaj narediti glede tega, tega zagotovo ne bom objavljal tu, na Motosvetu.

Če bomo/boste/bodo motoristi samo "malo gužvo delali", se ne bo spremenilo nič. Motoristi pač lahko naredimo bistveno manj gužve, kot kamionarji :lol: , pa če imamo še tako velika srca in se tako zelo goreče pozdravljamo na cesti ... Ne pozabi še nedavnega 'dokumentarca', ki k temu, kako javnost gleda na nas, zagotovo ni pomagal ...

No, seveda pa lahko živite v oblakih in mislite, da boste samo s tem kaj dosegli ...

Mimogrede - davčne stopnje se lahko vežejo na različne dejavnike - co2, ali pa CO/NO ... Odvisno od strategije/taktike obdavčenja. Izdelovalci in prodajalci motociklov sicer ne objavljajo izpustov CO2 za motocikle, tako kot je že v navadi pri avtomobilih, zato so v predlogih zakona spremenili obdavčenje za motocikle na kW ...

če se giblješ v teh in takih krogih si pa mogoče prehitr pa ne opaziš kaj dogaja okol tebe? prve besede o ekološkem davku so padle že l.2008 jeseni(interno pa že veliko prej!)

če boš naredil kaj okoli tega vsaka čast in ker si verjetno njihov ti bom rekel takole: edini izdajalci ,ki so upravičeni, so tisti ,ki delajo v tej problematiki v našo korist!! te pa razumem,da tega seveda ne boš objavljal.je pa vsaka pomoč motorist-motoristu zmeraj dobrodošla!!!!

kar se tiče dokumentarca : nad njim se moramo MI motoristi zamisliti in tudi kaj spremeniti, ne pa da skozi nekaj jokamo ker nam pada rating v očeh javnosti.

ne živimo v oblakih ampak na zelo realnih tleh, samo je pa nastal en problem : še malo pa nam bo tal zmanjkalo po nogami in to ne v desetih letih ampak že veliko prej, če bodo šle obdavčitve gor s tem tempom!

koliko bomo dosegli ? Verjetno čisto,čisto malo , pa vseeno mogoče več kot razni "doktorji" v naših vrstah,ki so vedeli za ta predlog zakona verjetno skoraj od prvih pobud naprej,kajti dvomim,da stroka nebi vprašala vsaj par eminentnih motoristov za njihovo osebno ( a kljub temu strokovno ) mnenje !!! dokler nismo dvignili malo prahu v tej temi se noben ni tudi premaknil!

mi smo se za PROSLAVO zmenili v dobrem dnevu po tipkovnici, vi pa ste rabili 5 dni samo zato, da ste zmenili za sestanek -ah to je men tko kot da bi dal problem na razpravo v parlament tik pred počitnicami - na katerem boste verjetno največ časa porabili za najti rešitev, kako nas "nasprotne" odvrniti od pravice voziti se po svojih cestah, ker naj bi trpel ugled nekih motorističnih organizacij !!!

dejte se mal zgledovati po naši državi, njim je vseeno za ugled in mnenje javnosti , oni naredijo ,pokasirajo in ko zmanjka - dejmo udart po siromaku pa mu vzet še tisto kar ima, vsaj za hrano ne bo več imel pa mu bo fizična moč tolk padla,da tud naglas ne bo mogel več govort pa z motorjem se pelat ke itak ne bo mel za kapljo bencina!!!!!!!!!

co2 ti izmerijo merodajno na vsakem tehničnem pregledu( je ekološki davek lahko tudi vsako leto pri registraciji zarad mene, samo da je pravičen in za vse po enaki stopnji izpustov!!!) ali homologaciji tako da ne mi buč prodajat da nimajo podatkov!! naj rečejo da moraš imeti izmerjeno vrednost (homolomo pregled je samo 33 e ! pri novem narediš,potem je pa itak v ceni teh.pregleda!), drugače boš pač plačal najvišji razred-tako bi prav lepo in enostavno lahko prišli do teh podatkov!!! vsi bi jih imeli , ker bi uvoznik opravil homologacijsko meritev že ob uvozu!!! a če ti pr skuterju piše EURO2 res noben pri nas nima pojma kolk co2 izpusta ima???

dej mi že mir če nimaš za povedat nč bolj konkretnega kot to da NE boš šel na PROSLAVO , pa ne mi hodt s takimi plehkimi kot nimajo podatkov ker jih proizvajalci ne objavljajo(zakaj madonca pa tega ne zahtevajo od njih, pa bi dali lep vzgled EU-ju!!!!!!!!) , ker te bom drugač V tej temi začel ignorirat , pol boš pa ob enga ki se ti upa parirat pa misliš da ga boš tolk sprovociral , da ga bojo dol vrgli pa ti kr zdej povem da boš ti prej penast od jeze nad samim sabo kot jaz sprovociran!!!

pa še to: tudi cene rabljenih motorjev bi se posledično dvignile, tako da bi bilo zmeraj manj podmladka, ki si sedaj kupuje rabljene!

pol se boste pa sam še vi ki imate dost več denarja od nas po cesti fural pa še to vas bo tolk mal da boš lohk prov gledov , kje je kkšn ,ki te bo pozdravil z roko samo zato ,da tvoja ne bo zaspala (no sej mogoče čez par let boš pa tud ti pozdravljal iz srca!)

moto naslednje teme: Asfalt brez udarnih jam hočemo!!!! pa sončen pozdrav vsem ki vas sedaj v službi ščemi v riti,ki jo vleče na zic pa u lepe svobodne širjave!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..........DANES..OB ..20:00..GOSTIŠČE SLAMCA......GLEDE TEGA DAVKA .....MALO BOLJ KONKRETNO.............NABIJAČI....!! :krneki:

ja mate prav ! mogoče bi pa vseen prestavl termin na 26. da boste mel vi več časa za dobre priprave pa lobiranje ! pa še praznik je pa še sobota pa dan samostojnosti !!!

ja,ja dost je še časa ,kam se nam pa mudi!

ja pravilnoooooo!!! 26.DECEMBER 2009 !!!! LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se giblješ v teh in takih krogih si pa mogoče prehitr pa ne opaziš kaj dogaja okol tebe? prve besede o ekološkem davku so padle že l.2008 jeseni(interno pa že veliko prej!)

če boš naredil kaj okoli tega vsaka čast in ker si verjetno njihov ti bom rekel takole: edini izdajalci ,ki so upravičeni, so tisti ,ki delajo v tej problematiki v našo korist!! te pa razumem,da tega seveda ne boš objavljal.je pa vsaka pomoč motorist-motoristu zmeraj dobrodošla!!!!

nisem 'eden od njih' in tudi ne 'eden' od nikogar ... O izdajalcih pa kar v domač ivasi pridigaj. Dejstvo je - motor je marsikje označen in obdavčen kot luksuz in ljudje povsem normalno živijo s tem dejstvom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mate prav ! mogoče bi pa vseen prestavl termin na 26. da boste mel vi več časa za dobre priprave pa lobiranje ! pa še praznik je pa še sobota pa dan samostojnosti !!!

ja,ja dost je še časa ,kam se nam pa mudi!

ja pravilnoooooo!!! 26.DECEMBER 2009 !!!! LP

Lej - imaš proste roke, tole je svobodna dežela - organiziraj štrajk, če ti je toliko do nejga. Jaz ti tega ne prepovedujem, ti tudi ne morem, lahko pa seveda povem svoje mnenje o tem, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče dokumentarca : nad njim se moramo MI motoristi zamisliti in tudi kaj spremeniti, ne pa da skozi nekaj jokamo ker nam pada rating v očeh javnosti.

ne živimo v oblakih ampak na zelo realnih tleh, samo je pa nastal en problem : še malo pa nam bo tal zmanjkalo po nogami in to ne v desetih letih ampak že veliko prej, če bodo šle obdavčitve gor s tem tempom!

Tipičen manever - jokcanje in 'zmer hujš je'. Pozabljate pa, kako so se pred dvema letoma pocenila zavarovanja, da se je vendarle marsikaj marsikje premaknilo v smislu povečanja varnosti na cestah - za motoriste!, da se je tudi društvo MAKSI (nisem kak viden aktivist društva maksi, da me ne boš narobe razumel) zelo angažiralo pri izobraževanju motoristov, in še in še. Ampak, NE - folk vidi samo tiste stvari, ki jih bolijo (po denarnici, da se razumemo) ... pa policaji so svinje, pa uradni prodajalci motorjev so riti, ker ne prodajajo pod ceno, itd itd itd .

Kot sem rekel - "večne žrtve". Zbudi se in povohaj življenje - trdo je in nekoč ga bo konec. To so realna tla. Recesija je, kriza. Država bo za funkcioniranje skušala marsikje nabrati denarce. S štrajki - in samo štrajki, brez konkretnih predlogov - se bo rešilo bore malo.

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mate prav ! mogoče bi pa vseen prestavl termin na 26. da boste mel vi več časa za dobre priprave pa lobiranje ! pa še praznik je pa še sobota pa dan samostojnosti !!!

ja,ja dost je še časa ,kam se nam pa mudi!

ja pravilnoooooo!!! 26.DECEMBER 2009 !!!! LP

PS: vprašanje ,kdaj bo sprejem zakona v parlamentu. Trenutno je zadeva bila na medstrankarskih usklajevanjih, tudi, ko je predlog dokončno potrjen na Vladi, pa se lahko še marsikaj doseže - vložijo se amandmaji, ki se potem po postopku, katerega namenijo zakonu - lahko v paketu sprejmejo. Torej - čas za popravke, amandmaje, je še, in to je realno najboljša možnost za kaj doseči. Štrajk pa ... se ti zdi štrajk v času, ko je pol folka že na morju, res pameten? Če že mora biti, ti res predlagam, da ga organiziraš jeseni, morda septembra, ko se vsi vrnejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudak! Septembra bo že deževalo, kdo bo pa v dežju štrajkal? :alien1:

:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudak! Septembra bo že deževalo, kdo bo pa v dežju štrajkal? :alien1:

Do takrat bojo eni že pozabl, da je nekdo nekje omenu besedo "podražitev" ali pa "davek".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:winkiss:

sm se že skor hotu strinjat tud z ostalimi vrsticami , pol sem se pa spomnu na "alla"!!! :worship: !! hvala ti, ampak

kar sm reku sm reku! halo,halo,haaaloooo! o glej ga zlomka,prekinjena komunikacija! :whistle:

ej pa ne teb alla,unmu pip,piiip,ja,ja no sej ne bom več! by

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,kateri datum pa ura,sta postavljena za vožnjo po Ljubljani.Jst sm še vedno ZA :yes:

Popravljeno . Popravil Ninjaraider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!