Skoči na vsebino

malo začetniških vprašanj


mare1411

Priporočene objave

ER-5...? Motor takega ranga je pravilna izbira za prehod na večje in zmogljivejše motorje. Ampak, to je Slovenija. Kar je pod 1000 kubikov in manj kot 180 konjev, ne velja nič... :whistle:

Ja kaj pa še imaš med 125 in 600cc. Nazadnje ko sem to gledal sem ugotovil da je izbira res slaba. Ninja 250 in Er-5 sta mi pač prva padla na misel. eden ima 25kW, drugi okoli 35...preskok iz 50cc na to ni nič večji kot iz 125 na 600.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj pa še imaš med 125 in 600cc. Nazadnje ko sem to gledal sem ugotovil da je izbira res slaba. Ninja 250 in Er-5 sta mi pač prva padla na misel. eden ima 25kW, drugi okoli 35...preskok iz 50cc na to ni nič večji kot iz 125 na 600.

nevem kaj bi napisal na tak post. to ti misliš, ker še rasteš. razlike so nemalokrat smrtnosne.

Jaz zdaj imam yamaho dt 50... Kupiti pa si mislim Hondo CBR 1000rr...

to je to. krivulja učenja naj bo strma. direkt med zvezde. . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobči, naj se vam ne mudi odrasti.... Sicer pa, zakaj pa ne? Iz 50ccm direkt na 1000, pa Akrapota gor. Samo povejte, kdaj boste na cesti, da gremo mi dol. :whistle::cry:

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem kaj bi napisal na tak post. to ti misliš, ker še rasteš. razlike so nemalokrat smrtnosne.

to je to. krivulja učenja naj bo strma. direkt med zvezde. . . .

Ne mislt da če imam malo objav da sem mlad in "še rastem". Malo višje je bila debata iz 125 na 1000 pa so bila mnenja deljena. Ma ne mi rečt da prehod iz 50cc na ninjo 250 bolj riskanten :rolleyes: :rolleyes:

Da ne bo pomote moja pot je bila. APN -> BT50 -> CTX80 -> NSR 125 -> ZZR250 -> CBR 600f -> BMW f800 In vsakem priporočam pdobno pot ampak če nekdo sanja že kar o tisočaku bom zelo vesel če ga prepričam vsaj v nakup kakšne ninje 250 ali česa podobnega. Da bo takega človeka prepričal da si kupi 125cc 4T kosilnico z 10kW je že malo utopija. Saj veš, ko si človek nekaj zabije v glavo... :wallbash: :wallbash:

Pa zakaj je treba neke osebne napade uporabljat ko argumenti odpovejo :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zdaj imam yamaho dt 50... Kupiti pa si mislim Hondo CBR 1000rr...

taku taku :D treba iz 6kojnu skočet direkt na 180kojnu :D:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kk pravjo "od viška glava ne boli" :D

Glava boli od manjka,še posebno pol koje prepozno! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Da ne bo pomote moja pot je bila. APN -> BT50 -> CTX80 -> NSR 125 -> ZZR250 -> CBR 600f -> BMW f800 ...

Ergo še vedno nisi kompetenten za deliti mnenja o jurjakih. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ergo še vedno nisi kompetenten za deliti mnenja o jurjakih. :evilgrin:

Lepo smu odgovoru - najprej treba jurjaka: probat, vozit,imet,met pod ritjo potem šele ocenjevat!Pa nepozabit s takim motorjem z 150 Ps + in letno prevoženih ca 8 K kil.stane prevožen kilometer brez goriva kar točno 0,40 €.Tu je vračunano;gume, servisi,majn vrednost motorja (5-ta sezona -ca 45%)

Ps:že Prešeren je lepo napisal "čevlje sodi naj kopitar" !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore. Sicer pa da malce skonkretiziram, razmišljam med Shiverco 750 in pa RSV/Tuono 1000. Ne vem nekaj izmed tega si bom omislil, pol bomo pa vidli...

To kupi, to je ful huda zadeva ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zdaj imam yamaho dt 50... Kupiti pa si mislim Hondo CBR 1000rr...

Zakaj pa ne bi Kawasakija ZZR1400 al pa mogoče eno staro Ninjo-12?

Pobči, naj se vam ne mudi odrasti.... Sicer pa, zakaj pa ne? Iz 50ccm direkt na 1000, pa Akrapota gor. Samo povejte, kdaj boste na cesti, da gremo mi dol. :whistle::cry:

Pa če lahko povejo še, od koga se potem poceni malo povaljano razbitino (z enim črnim križcem na tanku) kupi ...

Veš kk pravjo "od viška glava ne boli" :D

Od neumnosti zgleda tudi ne - pa bi mogla!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Pa nepozabit s takim motorjem z 150 Ps + in letno prevoženih ca 8 K kil.stane prevožen kilometer brez goriva kar točno 0,40 €....

Tisti, ki tako razmišlja, naj raje kar na biciklu ostane! :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa iz 50 ccm na 1000 ccm?

Se mal hecaš :slap: :slap: :lol1: :lol1:

Predlani sem kupil Bandita 1250, pred tem je pa minilo ene 10 let od APN6 (če ne računam izpita na ER-5).

Prvih nekaj 100km sem bil pač čisto trd/posran in nisem upal niti malo bolj pritisnit na gas. 50.000km kasneje je pa že malo drugačna situacija :whistle:

Vse se da, samo pretiravat ni treba - takoj prvi dan ti ni treba ugotovit, ali res gre 200+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse se da, samo pretiravat ni treba - takoj prvi dan ti ni treba ugotovit, ali res gre 200+

Točn tko. Motor gre tolk, kokr voznikova desna rokca da... In če voznik ni zrel, potem se lahko še naprej pričkate, kaj komu je za v roke dat, kaj pa ne.

Osebno nisem kot mulc nikoli imel mopeda, smo se pač s kolesi fural. Ko je napočil čas, sem si od kolega sposodil APN4, da sm se naučil prestavljat, potem v AŠ na izpit in takoj na CBR600, naslednje leto na CBR 900, zbil in presedlal na 1000... and been happy ever since (except from some situations :naughty: )

Torej: kupite si, kar vam srce želi, samo desno zapestje naj bo mal trdo in zarustano na začetku :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kakšnem smislu, to da je ful huda zadeva mi nič ne pomeni in na taka mnenja ne dam nič :yea1:

taka huda pač, da jo 20-letnik nujno rabi, če ne ni nič vreden na trgu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V redu napisan članek.

Pod tedva članka se podpišem! čeprav bo še vedno veljal pregovor vsak berač svojo mavho hvali !

Ps:tudi jaz svojga hvalim mislim, da z razlogom do danes zadovoljen z prevoženimi 30K kil.+ Jutri zjutraj pa skok v Salzburg(Orlovo gnezdo) v nedeljo nazaj in bo letos prevoženih ca 10K kil.!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!