Skoči na vsebino

Zmanjševanje števila smrtnih žrtev


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Lani (2008) je bilo v Sloveniji za 27 odstotkov manj smrtnih žrtev, kot leto poprej (2007).

Očitno visoke kazni zaležejo. Ali ne? Čemu vi pripisujete zmanjšanje števila smrtnih žrtev na slovenskih cestah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naravna selekcija ?

bad karma ?

se stevilo samomorov povecuje ?

ah, vprasanja cez vprasanja.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- dograjenim novim avtocestam

- avtocestnim gradbiščem kjer ne moreš vozit več kot 40 če se sploh premikaš

- sreči da ni bilo nobene nesreče z npr. 5 mrtvimi

statistika je lepa stvar, ampak dvomim da bodo letus rezultati tako ugodni, zgleda bo treba kazni spet dvignit :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dvomim da bodo letus rezultati tako ugodni, zgleda bo treba kazni spet dvignit :whistle:

Glede na letošnje vreme in nopoved za vnaprej, bo "rezultat" zelo ugoden... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- dograjenim novim avtocestam

- avtocestnim gradbiščem kjer ne moreš vozit več kot 40 če se sploh premikaš

- sreči da ni bilo nobene nesreče z npr. 5 mrtvimi

statistika je lepa stvar, ampak dvomim da bodo letus rezultati tako ugodni, zgleda bo treba kazni spet dvignit :whistle:

Mene pa zanima, koliko se je povečalo pokanje plastik in pleha odkar je toliko gradbišč. :headbang: Pa nesreč zaradi naleta in verižnih trčenj v kolonah.

Menim, da preventiva v smislu postavljanja radarjev in večjega števila cestnih kontrol lahko pripomore k zmanjšanju smrtnih izidov nesreč, bi pa morali vseeno narediti še veliko na področju označevanja nevarnih odsekov, sumljivih stranskih privozov, boljši cestni infrastrukturi, ozaveščanje voznikov...

Čudi me namreč, da je letos precej motoristov umrlo povsem po neumnosti; pijan, brez čelade, brez opreme na motor. Škoda življenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedolgo nazaj sem mislim da na teletekstu prebral rezultate nekih tujih raziskav. Kar precej ponesrecenih pred smrtjo sedaj resijo napredek medicine in hitrejsa pomoc na kraju nesrece. Nastetih je bilo se nekaj razlogov, kazni so bile omenjene bolj proti koncu spiska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav. :) Popravljam lapsus; izida nesreče radar in cestna kontrola najbrž ne spremenita, lahko pa to preventivno pripomore k zmanjšanju nesreč s smrtnim izidom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno menim, da visoke kazni pripomorejo k izboljšanju razmer ker, če veš, da te "olupijo k norca", boš prekleto pomislil, preden boš skozi vas, kjer je omejitev 50 km/h, treščil 140. Pa še nekaj je;

Pred dvema letoma, sem v določenem obdobju, hodil iz pogreba na pogreb. Sigurno pa nisem bil edini. - Tudi to pušča posledice v duši... in se odločil, da ne grem več na "motoristični" pogreb. Zakaj?

Zato, ker motorizem jemljem z vidika, da je to tisto, zaradi česar se bom imel lepše na tem svetu, ne pa, da bom hodil na pogrebe!! - Tako sem se odločil.

Pa še nekaj je:

Po letu 1991 (in bojda so zrcalne številke problematične), se je pri nas začela ekspanzija motociklizma. Tudi zaradi "sosedov" češ, če ga ima on, zakaj ga nebi 'mel še jaz itd. Od takrat se je nakupilo na desettisoče motorjev. To pa pomeni, na desettisoče motoristov brez izkušenj(!!!) Dogajati pa se je začelo sledeče;

Mladenič, ali "ata" je kupil motor. Mladenič je zavohal tisto, kar ni vedel da obstaja... Adrenalin, hitrost, "svoboda", polnost življenja in; Ovira "za ovinkom"...!!!

"Ata" so bili prvo leto previdni k' hudič.

Drugo leto so začeli uživati v motorizmu!

Tretje leto je poleg "uživancije" padlo kakšno pivo. Naslednje leto dve! Potem pa so mislili, kako je motorizem fajn in so začeli pritiskati, dokler ni počilo na polno!! No, in ko smo takšne pokopali (hvala bogu, da se še nam ni zalomilo!!!) smo se začeli spraševati, kaj do boga gre narobe??!

No, tako nekako laufa ta presneti motorizem!!

Spoštovani motoristi in motoristke: Ne rabimo nobenih sovražnikov, ker jih imamo med "prijatelji". (To pa so motorji!!!)

Zgodovina se ponavlja.

Američani so tako ali tako, hočeš-nočeš s svetom povezani zaradi trgovinske izmenjave. Enako tudi z japonci. Bili pa so sovražniki. (med II. sv. vojno.)

Ker pa se v "humani družbi" ni dovljeno pobijati, so japonci v Ameriko (ZDA) začeli izvažali motorje. In...?

A veste, da se je odtlej v Ameriki z motocikli pobilo več Američanov kot v II. svetovni vojni! :O:slap:

Zaključek; Čemu torej vojne, če se lahko "na lep način" pobijamo med sabo!?! - To je sicer malo iz konteksta, imamo pa veliko skupnega. Vsaj kar se tiče motorizma.

Zaključek:

Vzgojne so kazni!

Vzgojna je slika (pogrebi) in dejstva s ceste pričajo enako!

Jebiga... Tako to!

Morda sem malo skrenil? Sicer me popravite.

Svoboda govora je na pohodu.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alkatraz, a prav citirat si mogu čist ceu zapis od Moto riderja, pa spodi smajlija 'ruknit'?

@Moto rider - kot že ničkolikorat se totalno strinjam s tvojim zapisom, in tudi odličen je kot sredstvo za poduk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala bogu da je tudi nekaj pametnega iz tvoje strani mashina ;)

Upajmo da bodo še tisti ostali ki radi norijo našli pamet na internetu in jo kupili, saj bi jim prav prišla ;)

Moto Rider tudi z moje strani: pohvale vredno ;):worship:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alkatraz, a prav citirat si mogu čist ceu zapis od Moto riderja, pa spodi smajlija 'ruknit'?

:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen več je ostal med nami verjetno tudi zaradi vinjet, ker so/smo se avtomobilisti preusmerili iz lokalnih "obvoznic" na avtoceste, ker se ni treba več izogibat cestninskim postajam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro bi bilo tudi če bi se ljudje držali omejitev.(ne pa da vozijo 45 kjer je 90 :headbang: ).Ne govorim tukaj o dedkih in babicah, ampak se mi je velikokrat zgodilo, da po ravninah izven naselja vozijo 50. :whistle: Sam sicer takih ne prehitevam ker jim tudi ne zaupam in še povečam varnostno razdaljo ampak to dela nekatere ljudi živčne in potem ne zdržijo,grejo prehitet---->BUM! :blink:

Popravljeno . Popravil Tabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro bi bilo tudi če bi se ljudje držali omejitev.(ne pa da vozijo 45 kjer je 90 :headbang: ).Ne govorim tukaj o dedkih in babicah, ampak se mi je velikokrat zgodilo, da po ravninah izven naselja vozijo 50. :whistle: Sam sicer takih ne prehitevam ker jim tudi ne zaupam in še povečam varnostno razdaljo ampak to dela nekatere ljudi živčne in potem ne zdržijo,grejo prehitet---->BUM! :blink:

Jaz pa takega voznika vedno prehitim in to čimprej, ker imam takega voznika vedno raje zasabo kot predsabo, predno pride do BUMAAAA!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa takega voznika vedno prehitim in to čimprej, ker imam takega voznika vedno raje zasabo kot predsabo, predno pride do BUMAAAA!!! :whistle:

Ja sej vrjamem je najboljše.Sam eni mamo 125ke pa nc ne mormo. :P

Popravljeno . Popravil Tabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro bi bilo tudi če bi se ljudje držali omejitev.(ne pa da vozijo 45 kjer je 90 :headbang: ).

45 na 90? No, to je že ekstrem. Ponavadi se vozi 70 in temu jaz pravim "kozmična" hitrost, saj ti osebki vozijo z isto hitrostjo ne glede na to ali pripeljejo v naselje (50), križišče (60) ali pa gradbišče (30-40). Vedno in povsod vozijo 70 in potem si pravijo, da so najvarnejši vozniki, ker oni pa ne divljajo in se hudujejo nad tistimi, ki jih želijo prehiteti zunaj naselja kjer je omejitev seveda 90.

Bodite pozorni, če se kdo na magistralki cijazi, zagotovo vozi ≈70km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@drejči:Bodite pozorni, če se kdo na magistralki cijazi, zagotovo vozi ≈70km/h

Tudi jaz kakšen dan peljem 70/uro. Čisti užitek -prazna cesta, pa se grem turista...

Zdaj pa res. Resnično so modeli, ki vozijo tako. Peljem zadnjič proti SG, pa dohitim dolgo kolono. Spredaj pa striček v Corsi. 60/uro. Aje bil pod gasom, ali kaj. Samo se ga nobeden ni upal prehiteti, ker ga je bila polna cesta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

45 na 90? No, to je že ekstrem. Ponavadi se vozi 70 in temu jaz pravim "kozmična" hitrost, saj ti osebki vozijo z isto hitrostjo ne glede na to ali pripeljejo v naselje (50), križišče (60) ali pa gradbišče (30-40). Vedno in povsod vozijo 70 in potem si pravijo, da so najvarnejši vozniki, ker oni pa ne divljajo in se hudujejo nad tistimi, ki jih želijo prehiteti zunaj naselja kjer je omejitev seveda 90.

Bodite pozorni, če se kdo na magistralki cijazi, zagotovo vozi ≈70km/h

To sem dal sam za primer, čeprav se mi je nekrat zgodilo. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!