Skoči na vsebino

Nova vozniška dovoljenja


lmperator

Priporočene objave

Pomoje ne, ker si dobil za 25kw še v starem zakonu.

Sicer so pa novi izpiti vizualno čisto mimo, pa kolikor se na videu vidi so mehke. A ni bilo rečeno da bodo iste kot bančna/osebna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje ne, ker si dobil za 25kw še v starem zakonu.

Sicer so pa novi izpiti vizualno čisto mimo, pa kolikor se na videu vidi so mehke. A ni bilo rečeno da bodo iste kot bančna/osebna?

"V ponedeljek bomo dobili nova vozniška dovoljenja. So plastična, v obliki osebne izkaznice, veljala pa bodo krajši čas kot doslej. Stara dovoljenja bomo morali zamenjati najpozneje do leta 2018."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

končno!!!!!!!!

Mi bo vsaj ta kartica zdržala, ne pa ta krton k ga dž vedno namoč!

Je bil že cajt.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"V ponedeljek bomo dobili nova vozniška dovoljenja. So plastična, v obliki osebne izkaznice, veljala pa bodo krajši čas kot doslej. Stara dovoljenja bomo morali zamenjati najpozneje do leta 2018."

Aha, potem bodo res takšne kot smo jih pričakovali :) Video sem pa še enkrat pogledu, pa se vidi da ima novinarka v rokah papirnato ("prototip") :slap: Sem mislil da bodo dejansko tako mehke.

Lahko bi še uvedli, da imamo motoristi dve vozniški, jaz svojo vedno pozabim v kombinezonu :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sepravi so od ponedeljka naprej tudi novi zakoni. Da se po 2 letih A2 lahko opravi izpit za neomejeno. Sepravi pri 20 letnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot novo vozniško me je presenetil film,ki kaže vožnjo moje boljše polovice z Kawasakijem ER-6-N prepoznal sem ga po napisu na vetrobranskem steklu. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a, potem pa moram pogledat filmček.... Ne, saj sem že pogledal, šalim se. Torej veljavna bodo največ deset let, po novem. Potem pa samo par evrov, pa imaš podaljšano, ali pa tudi zdravniški pregledi. Tu mislim na stričke s klobuki. Sedaj velja do 85 leta, potem pa na pregled, kako pa bo sedaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak da čez 10 evrov za menjavo izpita oz. podaljšanje...whatever, in se jim lepo nabere ogromn gnara..

Proklete pizde pofukane! sam kradejo. spreminjajo neke izpite pa pasuše pa nevem kua še vse... za brez vezee! banda banda banda! hudičeva!! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, to da so lopovi in barabe, pa že tako vemo. Banda pokvarjena, samo lupit znajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak da čez 10 evrov za menjavo izpita oz. podaljšanje...whatever, in se jim lepo nabere ogromn gnara..

Proklete pizde pofukane! sam kradejo. spreminjajo neke izpite pa pasuše pa nevem kua še vse... za brez vezee! banda banda banda! hudičeva!! :angry:

gre za poenotenje dovoljenj po celi EU. ta dovoljenja so 2 €dražja od tastarih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kartice pozdravlam. :worship: Mam pa samo pripombe.

Zanimam me namreč. Naredil sem izpit lani za 25kW pri 18 letih. Zdaj bom mogel čakat do 24leta al kako? Če prav razumem.

Zanima me pa tuji če maš za 25kW izpit že 3 leta. In čez 2mesca boš dopolnil 21let.Kako je s tem dobiš za neomejeno?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! Vidm da nima nuben lih velik pojma o temu izpitu, sam bom vsen prašov če kdo ve kako je zdj s tem. Jst sm naredu izpit pri 16 letih, zdj sm star 21 oz bom 22 novembra, tko da mam že izpit za neomejeno, a mi bodo zdj to skenslal do 24leta pa bom pol dobu a mi ostane neomejeno tko kukr mam, morm pa zamenat izpit, ker mi poteče avgusta zarad zdravniškega pregleda?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! Vidm da nima nuben lih velik pojma o temu izpitu, sam bom vsen prašov če kdo ve kako je zdj s tem. Jst sm naredu izpit pri 16 letih, zdj sm star 21 oz bom 22 novembra, tko da mam že izpit za neomejeno, a mi bodo zdj to skenslal do 24leta pa bom pol dobu a mi ostane neomejeno tko kukr mam, morm pa zamenat izpit, ker mi poteče avgusta zarad zdravniškega pregleda?!

ostane, saj z tem novim zakonom boš lahko že imel pri 20 izpit za neomejeno vendar pogoj 2 leti a2. Sepravi pri 18 narediš za a2 pri 20 pa pol zato. Nemorejo pa ti stran vzet nečesa kar že imaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spremembe tudi za motoriste.

http://24ur.com/novice/slovenija/nova-vozn...dovoljenja.html

Zdej me pa zanima, če sm star 22 in imam 2 leti vozniško dovoljenje za 25 kW, to pomeni, da moram čakati do 24. leta za neomejeno?

nevem kaj čakaš, ampak ti lahko že dvigneš izpit za neomejeno, takoj jutri pojdi na občino in dvigni novo vozniško

gre za poenotenje dovoljenj po celi EU. ta dovoljenja so 2 €dražja od tastarih.

samo plač ne bodo poenotili z EU :D

Zdravo! Vidm da nima nuben lih velik pojma o temu izpitu, sam bom vsen prašov če kdo ve kako je zdj s tem. Jst sm naredu izpit pri 16 letih, zdj sm star 21 oz bom 22 novembra, tko da mam že izpit za neomejeno, a mi bodo zdj to skenslal do 24leta pa bom pol dobu a mi ostane neomejeno tko kukr mam, morm pa zamenat izpit, ker mi poteče avgusta zarad zdravniškega pregleda?!

izpit ti ostane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre za poenotenje dovoljenj po celi EU. ta dovoljenja so 2 €dražja od tastarih.

če je to po celi EU.....avstrijci imajo to že en čas ...izgleda pa s prednje strani točno tako kot naša osebna ,toraj s sliko....na hrbtni strani pa je raspredelnica s kategorijami.....mislim, da takšne oblike ne bo kot so jo pokazali na 24ur........ja birokrati pač nekaj morajo delat in si izmišljevat :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s tako plastiko si še rt ne morš obrisat, če je nuja :whistle: .. sam raniš se lahko :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, potem bodo res takšne kot smo jih pričakovali :) Video sem pa še enkrat pogledu, pa se vidi da ima novinarka v rokah papirnato ("prototip") :slap: Sem mislil da bodo dejansko tako mehke.

Lahko bi še uvedli, da imamo motoristi dve vozniški, jaz svojo vedno pozabim v kombinezonu :grrr

To se pa popolnoma strinjam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, to da so lopovi in barabe, pa že tako vemo. Banda pokvarjena, samo lupit znajo.

Oprosti, to enostavno ni res.

Predvidevam, da govoriš o 'državi'.

Država zna 'lupiti', a hkrati:

- zagotavlja brezplačno šolstvo (osnovno, srednje, tudi študij!!!!)

- zagotavlja penzijo

- zagotavlja nekaj ugodnosti tistim, ki so izgubili službo ali imajo prenizke plače (za kar so sicer odgovorni kapitalisti in ne 'država', kajne?)

Itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pred tremi tedni, ko sem šel po novo vozniško (nisem več mladi voznik avtomobila) na občini rekla, da sem ravno ujel, ker sem čakal toliko časa s potečenim vozniškim, da mi spremeni v neomejeno vse skupaj. Drugače naj bi moral počakati še 2 leti. Tako, da sem zelo hitro kupil staro dovoljenje in nisem čakal na kartico, saj naj bi imel tudi to opcijo, da se pač počaka kak mesec in se pridobi enotno evropsko vozniško dovoljenje kakor ga imenujejo (ali nekaj podobnega).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je torej s temi izpiti po novem. Če prav razumem bo našo vozniško zamenjala kartica?. In glede izpita za motor. Za neomejeno potrebuješ 2 leti izkušen ali pa ga delaš šele ko si star 24?. Velja še vedno isto če naredim za 125ccm, potem ko sm star 18, se mi samo piše naprej do 25kw, in potem čez 2 leti za neomejeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am...po 10ih letih ko ti bo dovoljenje preteklo in ga boš šel podaljšat...na osnovi česa ti bojo pa podaljšal??izdajo samo novga al bo spet treba k dohtrju pa z računom nazj pridit?? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj mogoče bo pa praktično... policaj jo bo potegni prek POS terminala in ti zaračunal kazen in prištel točke :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!