Skoči na vsebino

Nova vozniška dovoljenja


lmperator

Priporočene objave

Am...po 10ih letih ko ti bo dovoljenje preteklo in ga boš šel podaljšat...na osnovi česa ti bojo pa podaljšal??izdajo samo novga al bo spet treba k dohtrju pa z računom nazj pridit?? :unsure:

Tole tudi mene bega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu tole niti ne bi bila tako napačna ideja, da se vsake toliko časa malo stestira, če si še sposoben za v avto.. Enako bi moralo bit tudi z obnavljanjem ZVCP vsake toliko let, ter prve pomoči, če se že gremo, da jo je potrebno at first place opravit kot pogoj za izpit..

Seveda, bi podpiral takšne rešitve samo ob predpostavki, da bi se dejansko preverjalo zdravstveno stanje in sposobnosti in ne da je to samo pobiranje denarja, kakor je praksa sedaj..

Vsakič bolj sem razočaran nad vsem skup..

Letos so vozniško podaljšali mojemu 83 letnemu dedku, ki je več kot nesposoben za v avtomobil. Daje ga precej močna demenca, je tako "močan", da ne more obračat volana, ampak ga preprijema po 5cm, ne sliši, pritisk ima pa 200+ in je tveganje, da ga vsak trenutek zadane kap. Ne dolgo nazaj je odpeljal sabo na cesti zaporo ceste, ki je označevala gradbišče, ker ni mogel zmanevrirat mimo, kljub temu da se je peljal 40km/h.. Bog ne daj, da bi bil tam avto ali kakšen človek.. Pa zdravnica je bila z naše strani opozorjena kakšno je stanje, pa konec koncev je bil tam in je tudi sama videla.. Ampak je plačal, dobil potrdilo in lepo podaljšal vozniško :SS :SS :SS pa tak sistem! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, to enostavno ni res.

Predvidevam, da govoriš o 'državi'.

Država zna 'lupiti', a hkrati:

- zagotavlja brezplačno šolstvo (osnovno, srednje, tudi študij!!!!)-tako, kot marsikatera druga država z bistveno manjšimi davčnimi apetiti(dokaz, da se da, vendar manj požrešno in z bolj pregledno porabo)

- zagotavlja penzijo aja? res? kje piše? v sorazmerju s prispevki, ki jih zdaj plačujem? od mene zahteva, da plačujem konkretne denarje istočasno mi pa ponuja na izbiro prostovoljno dodatno pokojninsko zavarovanje(ki vsaj nekaj sorazmerja z vplačanim in kasneje prejemanim zneskom obljublja). Po projekcijah pa naj bi jaz prejemal bistveno manj denarja, kot sedaj plačujem?! Da ne omenjam dejstva da nikakor ne bom dočakal tako dolgo penzijo, kot bom moral imeti delovne dobe, da sploh lahko grem(edino, če seveda dočakam 115 let). To je zame konkreten primer lupljenja(plačaš 3 dobiš 1)

- zagotavlja nekaj ugodnosti tistim, ki so izgubili službo ali imajo prenizke plače (za kar so sicer odgovorni kapitalisti in ne 'država', kajne?) beri prvi odgovor

Itd.

Ti si pa ziher employee of the year javne uprave :)....beri zgoraj in povej nadrejenim na naslednjem sestanku ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si pa ziher employee of the year javne uprave :)....beri zgoraj in povej nadrejenim na naslednjem sestanku ;)

Sploh nisem. In tudi ne delam nič z državno upravo.

Enostavno želim opozoriti, da je treba stvari vedno argumentirati in se tudi izogibati pavšalnemu bluzenju, ker iz tega nastane potem samo še bolj neprebavljiva godlja, namesto, da bi se stvari reševale.

Je pa simptomatično za Slovence, po mojem, da radi v luft skačemo ob vsaki malenkosti. Res, drži - "Kdor ne skače, ni Slovenc!"

:-)

PS: pa še glede 'projekcij' - projekcije so orodje za sondiranje in ilustriranje stanja. Saj veš, da se trenutno pripralja teren za to, da bomo ljudje šli v penzijo pri 70-ih ... To pomeni, da bo v blagajno - po projekcija sodeč ;) - priteklo več denarja, kar bi utegnilo pomeniti tudi - po projekcijah sodeč? ;) - da boš dobil mal večjo penzijo, kot se sedaj 'projicira'.

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To rundo se strinjam z mashino :)

Dejstvo je, da kljub temu, da so stvari v naši državi DALEČ od idelanih, so s "socialnega" vidika še vedno boljše kot marsikje drugje. To ne pomeni, da moramo bit pa sedaj s tem zadovoljni in prenehat bit kritični, ker se da še marsikaj izboljšat, oziroma JE POTREBNO še marsikaj izboljšat, ampak dejstvo je pa tudi to, da za vse kar nam država nudi, je pač potrebno od nekje vzet.. So države, ki ne pobirajo nič manj davkov pa dajatev, pa ne nudijo takega šolstva pa zdravstva, itd, kot nam ga Slovenija.. Lahko vzamemo za primer Ameriko.. Če nimaš zdravstvenega zavarovanja in solidne službe, da mulcom privarčuješ oreng dnarje za šolanje, je bolj žalostna tam.. Pa morajo vseeno davke in dajatve dat državi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh nisem. In tudi ne delam nič z državno upravo.

Enostavno želim opozoriti, da je treba stvari vedno argumentirati in se tudi izogibati pavšalnemu bluzenju, ker iz tega nastane potem samo še bolj neprebavljiva godlja, namesto, da bi se stvari reševale.

Je pa simptomatično za Slovence, po mojem, da radi v luft skačemo ob vsaki malenkosti. Res, drži - "Kdor ne skače, ni Slovenc!"

:-)

PS: pa še glede 'projekcij' - projekcije so orodje za sondiranje in ilustriranje stanja. Saj veš, da se trenutno pripralja teren za to, da bomo ljudje šli v penzijo pri 70-ih ... To pomeni, da bo v blagajno - po projekcija sodeč ;) - priteklo več denarja, kar bi utegnilo pomeniti tudi - po projekcijah sodeč? ;) - da boš dobil mal večjo penzijo, kot se sedaj 'projicira'.

pa dej ne bluzi no..ti si kr obetaj večjo penzijo ja.. če bo šlo tko naprej še takih penzij ne bo kot so zdej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dej ne bluzi no..ti si kr obetaj večjo penzijo ja.. če bo šlo tko naprej še takih penzij ne bo kot so zdej!

In ti to govoriš na podlagi svojih bogatih življenjskih izkušenj povprečnega 20-letnika? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: kolikor vidim, je zadnji rok zamenjave leto 2018. Res 'molzejo', ja ... Sam bom tole svoje obstoječe dovoljenje do takrat že vsaj enkrat založil, da bom itak moral po novega ...

Tisti, ki pa hočejo bit fensi, bodo pa itak takoj leteli po novo vozniški :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: kolikor vidim, je zadnji rok zamenjave leto 2018. Res 'molzejo', ja ...

Ja tebi je vseeno, ko si že tolk star, da ti ga, četudi boš slučajno živel tak dolgo, itak ne bojo več podaljšali :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To rundo se strinjam z mashino :)

Dejstvo je, da kljub temu, da so stvari v naši državi DALEČ od idelanih, so s "socialnega" vidika še vedno boljše kot marsikje drugje. To ne pomeni, da moramo bit pa sedaj s tem zadovoljni in prenehat bit kritični, ker se da še marsikaj izboljšat, oziroma JE POTREBNO še marsikaj izboljšat, ampak dejstvo je pa tudi to, da za vse kar nam država nudi, je pač potrebno od nekje vzet.. So države, ki ne pobirajo nič manj davkov pa dajatev, pa ne nudijo takega šolstva pa zdravstva, itd, kot nam ga Slovenija.. Lahko vzamemo za primer Ameriko.. Če nimaš zdravstvenega zavarovanja in solidne službe, da mulcom privarčuješ oreng dnarje za šolanje, je bolj žalostna tam.. Pa morajo vseeno davke in dajatve dat državi.

No in katera država po tvoje pobira več davka na prebivalca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem za off topic.

Sam hotu opozorit, da glede na vse te prispevne stopnje, ni to nekaj, kar bi bilo posebno. Pa mi npr stanje v drugih državah(nam blizu) niso nepoznane.

Me vsakega 15-ga malo ubije, ko pogledam prispevne zneske na plačilni listi(da bruto na bruto prispevkov niti ne omenjam) in primerjam s tem, kaj za ta denar dobim(čakalne dobe v zdravstvu, nestabilno pokojninsko blagajno, prijateljsko podeljevanje poslovov-mastno preplačanih, itd). Mam to (ne)srečo, da marsikatero ozadje imel priliko videt in verjemi, da, če ne bi bilo toliko potratnega/požrešnega/neučinkovitega državnega aparata(in vseh ki se temu prisesajo) bi tudi stanje(ceste, zdravstvo, pokojnine, itd) bilo dosti boljše.

Se opravičujem vsem uporabnikom, ki še niso začeli delati, ampak za njihove komentarje glede obremenitve plač ipd meni dol visi(dokler tega na svoji koži na občutiš, ne veš-kljub temu, kar npr slišiš od staršev ali žlahte).

So pa praviloma vsi politiki isti(ne glede o kateri državi se pogovarjamo), samo v večini svoje prebivalce manj stanejo, kot naši.

Primerjava z Ameriko? Koliko misliš, da tam plačaš neprostovoljnih prispevkov na povprečno plačo? In kaj si s to razliko(v %), ki jo v Sloveniji MORAŠ dat, tam lahko po lastni izbiri odločiš kaj ti je bolj pomembno?

Tudi pri stroških študija se ponavadi gleda samo top univerze(s katerimi se roko na srce v celoti nobena od naših ne more primerjat-pri nas strokovanjaki ponavadi uspejo zaradi lastnega talenta/inteligence in ne zaradi dobrega šolskega sistema).

Aja pa sam bom kr ohranil staro vozniško dokler bo možno(brezveze, da si novo dam delat, ker je čist možno, da mi jo do takrat že vzamejo :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti to govoriš na podlagi svojih bogatih življenjskih izkušenj povprečnega 20-letnika? :lol:

tako je..21 let mam in sm manj naiven in bolj razgledan kt ti :grrr sram te je bodi :grim

večje penzije bodo...pa vse se bo pocenilo... hahaha pol pa mashina zavije burek u papir... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako je..21 let mam in sm manj naiven in bolj razgledan kt ti :grrr sram te je bodi :grim

večje penzije bodo...pa vse se bo pocenilo... hahaha pol pa mashina zavije burek u papir... :OK:

ne bodo, ker si ti tko slišal za nekim točilnim pultom čez katerega komaj vidiš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bodo, ker si ti tko slišal za nekim točilnim pultom čez katerega komaj vidiš..

as ti mau čudn a?? glih to govorim "mashini".. da ne bojo večje penzije,še slabš bo kot je...

to da bojo večje govori mashina in ne jst!... jst ga sam zajebavam če še nisi opazu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole: po novo vozniško ne grem, dokler ne bo res po zakonu treba. Torej še 10 let ne. Za koga bi jo pa imel, komu kazat? V zadnjih desetih letih so me ustavili... lahko preštejem na prste ene roke. Ko greš kamorkoli, moraš imeti denarnico zraven, v njej pa dokumente. Ne vidim neke pretirano velike razlike v teži vozniške, da bi jo zato šel menjat... Saj pravim -ko bo treba, nič prej. Tudi tablice na avtu imam še prve. Če hočejo, da imam nove, naj mi jih šenkajo. Sem jih pošteno plačal. Če so si pa premislili, pa hočejo fensi odsevne, naj mi jih dajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em, jst mam zdej a1 (125), oktobra bo minilo 2 leti od takrat ko sem ga dobil. Ali bom še lahko dobil a2 (25kw oz. 35kw), brez da bi delal praktični del izpita?

Baje bojo zdej za vse nadgradnje vseh A kategorij potreben praktični del :unsure: . Je tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

as ti mau čudn a?? glih to govorim "mashini".. da ne bojo večje penzije,še slabš bo kot je...

to da bojo večje govori mashina in ne jst!... jst ga sam zajebavam če še nisi opazu...

detektor sarkazma maš tud pokvarjen, a ne?

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!!

Mene tud zanim, kak je sedaj s tem, za kategorijo a<25kw, sem naredil izpit, žće pred več kot 3 mi leti, sam, ker trenutno nimam motorja, si nisem šel podaljšati vozniškega za neomejo, star bom pa kmalu 22 let.

A to se pravi sedaj, da bom moral počakati do 24 leta za podaljšanje na neomejo, ali to velja, samo za te ki hočejo sedaj izpit delati?

Ker če tako gledamo je po eni strani butasto, ker če bi blo tako, bi si lahko že pred 6 mesci podaljšal za neomejeno.

hvala za odgovor

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ker če tako gledamo je po eni strani butasto, ker če bi blo tako, bi si lahko že pred 6 mesci podaljšal za neomejeno.

Ti kar še kakšen let počaki!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če gledaš da bojo podaljšal delovno dobo v roku 10 let na 60-70 let če ne več...itq pri njih nikol ne veš....kaj ti potem preostane??? (še 5 ali 10 let življenja in te ni več, in kaj z penzijo....ja njim gre v žepke ane??? zmozli nas bodo do smrti oni bojo pa že pri 50 za kosilo papčkal kot kraljica EliSAFETA :P)

živel pa ne boš 100 let razen če si almighty....pa še davki se bodo povečali....država je 40.000.000 € v minusu pa nimajo pojma kako bi rešil ta problem....a vsak dan slišim da bodo neko zadevo obdavčili + podražili in vsak dan so bolj v minusu....me prav zanima kaj počnejo z dnarjem...ceste so v PIIIIIP dobesedno....druge zadeve tut....mislim brezveze res....

kar se tiče tistega s šolanjem se popolnoma strinjam in lahko samo rečem "svaka čast" :worship::worship:

živa resnica....opažam vse večjo šolo maš težje službo dobiš....razen če maš "veze" na koncu pa en klošar k nima ne šole ne nič pa prek veze postane tvoj šef ti imaš pa večjo izobrazbo....WTF!!! no ja sej v življenju se moraš znajti ane...

čeprav so napovedali da naj bi bilo konec recesije leta 2010 ampak mislim da se mi ne bomo zvlekli do 2020!

sry za :topic:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živa resnica....opažam vse večjo šolo maš težje službo dobiš....razen če maš "veze" na koncu pa en klošar k nima ne šole ne nič pa prek veze postane tvoj šef ti imaš pa večjo izobrazbo....WTF!!! no ja sej v življenju se moraš znajti ane...

LP

In šola in papirji so garancija, da si pameten in sposoben alkaj?!?!? Važno je kdo kaj zna delat in ne kdo s papirjem maha. Pri večini naših propadllih podjetjih(večjih) imajo morje ljudi z diplomami, magisteriji, doktorati pa so šle u tri krasne....bi jih še en vratar z poklicno šolo znal bistveno boljše vodit...za info eden izmed najbolj uspešnih direktorjev DB(Deutsche Bahn) je imel srednješolsko izobrazbo...pa si poglej, kje so po poslovnih rezultatih in jih primerjaj z našimi železnicami(ki jih skoz vodijo ˝visoko izobraženi˝)...V sloveniji je problem, ker sam papir šteje...npr v celotnem državnem aparatu(in konkretnem številu podjetij z državnim lastništvom) te nagradijo, če napreduješ z izobrazbo....vse lepo in prav, ampak delaš še vedno isto delovno mesto(in kar je še slabše, isto kvalitetno)....torej, da država več denarja, pa čeprav nič haska od tega...dodana vrednost? kje že?...da ne omenjam koliko od teh jih dejansko opravlja študij med službenim časom :whistle:

Aja pa sam tudi ˝visoko izobražen˝, da ne boš mislu da favšijo ganjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In šola in papirji so garancija, da si pameten in sposoben alkaj?!?!? Važno je kdo kaj zna delat in ne kdo s papirjem maha. Pri večini naših propadllih podjetjih(večjih) imajo morje ljudi z diplomami, magisteriji, doktorati pa so šle u tri krasne....bi jih še en vratar z poklicno šolo znal bistveno boljše vodit...za info eden izmed najbolj uspešnih direktorjev DB(Deutsche Bahn) je imel srednješolsko izobrazbo...pa si poglej, kje so po poslovnih rezultatih in jih primerjaj z našimi železnicami(ki jih skoz vodijo ˝visoko izobraženi˝)...V sloveniji je problem, ker sam papir šteje...npr v celotnem državnem aparatu(in konkretnem številu podjetij z državnim lastništvom) te nagradijo, če napreduješ z izobrazbo....vse lepo in prav, ampak delaš še vedno isto delovno mesto(in kar je še slabše, isto kvalitetno)....torej, da država več denarja, pa čeprav nič haska od tega...dodana vrednost? kje že?...da ne omenjam koliko od teh jih dejansko opravlja študij med službenim časom :whistle:

Aja pa sam tudi ˝visoko izobražen˝, da ne boš mislu da favšijo ganjam.

:worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em, jst mam zdej a1 (125), oktobra bo minilo 2 leti od takrat ko sem ga dobil. Ali bom še lahko dobil a2 (25kw oz. 35kw), brez da bi delal praktični del izpita?

Baje bojo zdej za vse nadgradnje vseh A kategorij potreben praktični del :unsure: . Je tako?

ja potreben bo praktični izpit za 35kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!!

Mene tud zanim, kak je sedaj s tem, za kategorijo a<25kw, sem naredil izpit, žće pred več kot 3 mi leti, sam, ker trenutno nimam motorja, si nisem šel podaljšati vozniškega za neomejo, star bom pa kmalu 22 let.

A to se pravi sedaj, da bom moral počakati do 24 leta za podaljšanje na neomejo, ali to velja, samo za te ki hočejo sedaj izpit delati?

Ker če tako gledamo je po eni strani butasto, ker če bi blo tako, bi si lahko že pred 6 mesci podaljšal za neomejeno.

hvala za odgovor

LP

Ne rabiš čakat do 24 leta, ker imaš že 2 leti izpit za 25kw (zdaj 35kw) moraš narediti še enkrat praktični del izpita (poligon in glavna vožnja) in dobiš za neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A dokler ne grem iskat kartice mam 25kW al se mi, kljub temu da mam še star izpit kr 35kW velja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!