Skoči na vsebino

Avto moto drom-dirkališče


STCPantherKamnik

Priporočene objave

Me pa zanima ali si prebral brezvezn 'prispevk' v enih komercialnih cajtengih?

Seveda sem. V njem je govora o desetmilijonskih letnih prihodkih iz naslova dirkališča itd.

Pozabljate pa, gospoda, ko sanjate o dirkališču, primernem za F1, da so te zveze zelo trdi pogajalci in da ne pridejo na dirkališče le zaradi dirkališča samega, pač pa tudi publike in popularnosti - dvomim tudi, da kaj veliko plačajo za uporabo ... In v Evropi je F1 že povsem dovolj prisoten, prav tako motoGP ...

Nadalje - kam pa bi lokacijsko umestili dirkališče v okolici Kamnika? Dajte no biti resni ... po mojem laičnem mnenju (enako, kakor vi pričakujete od podpisinikov, da se izrečejo pozitivno) je edina geografsko primerna morda tuhinjska dolina, vse drugo pa je žal preveč gosto naseljeno ...

Da ne govorim o recesiji, v kateri taki športi, kot je dirkanje, kvečjemu umirajo.

Mislim, poglejmo samo slovensko supermoto, motokros in druge scene ... potem pa raje kar nehajmo sanjati o 'dirkah svetovnega formata'.

In, žal - če ni 'dirk svetovnega formata', ni keša (tega pa v recesiji itak ni).

No, če pa najdete investitorja, težkega kakih 50-150 milijonov ...

Aja - koliko dežja/snega je v Kamniku in okolici letno? Pa koliko za vožnjo, dirke itd. primernih dni? Mal več, kot na Pokljuki že ...

In še čisto osebno mnenje - turizma, kot ga vidim na dirkališčih na raznih velikih dirkah, si v Slovenijici niti ne želim videti ... Tako, kot se mi je gravžalo, ko sem gledal, kaj počnejo Angleži v Ljubljani, na svojih pijanskih vikendih.

No, pa veliko sreče vseeno! In ne zamerite kritike!

Če bo kdaj dirkališče, z veseljem odpeljem kak častni krog :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je še en glas več :) Verjetn bom res že dedi preden se vse to kam obrne in zgradi...nič za to bom pa z veteranom na pisto uletu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj, česa podobnega v Sloveniji še ni bilo realiziranega, kljub velikim obljubam, ki so se na koncu izkazale samo za zadovoljevanje osebnih interesov posameznikov, nazoren prikaz tega je Poligon "varne" vožnje Vransko. Zaradi omenjenega, sem tudi tokrat glede vse zadeve malo skeptičen, glas sem vseeno oddal. Upam, da na koncu koncev vseeno kaj uspe, pa četudi vsaj za velikost steze na Novem Marofu.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj, česa podobnega v Sloveniji še ni bilo realiziranega, kljub velikim obljubam, ki so se na koncu izkazale samo za zadovoljevanje osebnih interesov posameznikov, nazoren prikaz tega je Poligon "varne" vožnje Vransko. Zaradi omenjenega, sem tudi tokrat glede vse zadeve malo skeptičen, glas sem vseeno oddal. Upam, da na koncu koncev vseeno kaj uspe, pa četudi vsaj za velikost steze na Novem Marofu.

Lp

Vzel si mi besede iz ust.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

močno upam, da vam uspe :worship: ...sam tolk nenaklonjenih politikov in drugih "kravatarjev" kot je pr nas za to ni prav dober obet :rolleyes:

se pa neki glede steze dogaja tud na skrajnem jugovzhodu Slovenije :whistle:

še zmer sem pa mnenja, da je daleč najboljša lokacija za dirkališče tam levo pri Divači, kjer je sedaj športno letališče...klima je vseen mal boljša kot v osrednji Sloveniji, AC je takoj zraven, neposredno zraven ni hiš, zvočno je izolirano že s tem, ker je malce v "luknji" vse skup,...tud naravne tribune so okol... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oddal glas. Zde pa začnite delat...

Lohk še 10 000 000 glasov pa nebo nič ta pametnjakovič se je na novo logirav zdej pa pametuje v žepu pa za burek nima nej objavi tel. pa firmo ki stoji zanjim pa predstavi lokacijo ne pa da prazno slamo mlat :naughty: :naughty: :whistle::whistle: To je lohk en ki nima kaj počet pa ki ima tle že ene 15 nikov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, ampak dejansko te nič ne košta, če ti "podatke" ukradejo, buhu, kaj bodo z njimi :D, če se pa kej premakne pa super.

Sej tud jst dvomem da bo v kratkem kej začel migat, verjetno nekoč bo, do takrat bomo pa v sosednje dežele hodil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lohk še 10 000 000 glasov pa nebo nič ta pametnjakovič se je na novo logirav zdej pa pametuje v žepu pa za burek nima nej objavi tel. pa firmo ki stoji zanjim pa predstavi lokacijo ne pa da prazno slamo mlat :naughty: :naughty: :whistle::whistle: To je lohk en ki nima kaj počet pa ki ima tle že ene 15 nikov

kolkr vem je to prezelj brane iz sport touring club kamnik, e-mail je v prvem postu, firma pa ne stoji ZA njim ampak je njegova! in ima za ene par burekov pa še za kakšn pir , tko da če se ti ne da preverit samemu, te tudi naše besede ne

bodo prepričale v nasprotno.

je pa brane že velikokrat uspešno organiziral razne avto-moto prireditve in ni en japijevski razvajen mulc kot bi se vam mogoče dozdevalo.zadnji tak dogodek je bil super moto slalom 21,06,2009 v kamniku. lp

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem poslušal po radiju Lendavskega župana da so sprejeli prostorski akt za izgradnjo moto droma v Petišovcih na prostoru kjer se že zdaj nahaja Speedway steza( tam ko se je odvijalo motosrečanje), ker se neka fima že kar nekaj časa zanima za izgradnjo cele infrastrukture, Upajmo da res nebono prej starčki kot pa to zgradijo. :grupni::yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se v Lendavi kao ne gradi že ena GP al F1 steza? Takrat je bilo rečeno, da je vse zrihtano, da bodo vsak čas začeli rit..

V čem je potem fora, da se je sedaj šele sprejelo prostorski akt? Al bodo imeli v Lendavi kar dve dirkališči?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se v Lendavi kao ne gradi že ena GP al F1 steza? Takrat je bilo rečeno, da je vse zrihtano, da bodo vsak čas začeli rit..

V čem je potem fora, da se je sedaj šele sprejelo prostorski akt? Al bodo imeli v Lendavi kar dve dirkališči?

ne imeli naj bi eno, kolikor sem jaz slišal. so pa baje vsi ostali dokumenti ,finančni plan in zemljišča že zagotovljeni. bo pa po vsej verjetnosti cel projekt "prodan" komu drugemu , ki ima večji interes za motošport kot pa sedanji lastniki ideje in samega projekta.kot mi je prišlo na uho, je za to stezo velik interes prek luže v ameriki, kjer hočejo na tej stezi izvesti vsaj eno od evropskih dirk enega od prvenstev njihovih formul.

kar pa se tiče prostorskega akta je pa tako,da so ga verjetno sprejeli šele takrat,ko so se prepričali,da ima sam projekt

vsaj minimalne možnosti za samo izvedbo - zagotovljeno financiranje, zadovoljitev okoljskih standardov , podpora lokalnih skupnosti , zagotovljeno zemljišče, nenasprotovanje naravovarstvenikov ( ????? ) in verjetno še kaj.

se pa v prekmurju prekleto dobro zavedajo, da jim bo ta objekt zagotovil določeno število delovnih mest v času gradnje, kar je v tem trenutku velik obliž na rano njihovega gospodarskega položaja.

ker naj bi bila steza in njena infrastruktura narejena po najvišjih standardih motošporta, bi lahko konkurirala tako madžarskim kot avstrijskim dirkališčem, to pa je že en od razlogov , ki vlečejo predvsem tuje organizatorje dirk v sosednjih državah, ki bi jim bilo to dirkališče zanimivo za alternativo tako za državna prvenstva kot za evropska.

osebno jim želim veliko uspeha, pa naj naredijo v sklopu še supermoto, drift in drag stezo ,stezo za skuterje in karting ter rally cross ko bodo že rili po zemlji, potem pa so že blizu zmage. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, tako potem.. No tudi jaz srčno upam, na uspeh projekta, ker je skrajni čas, da dobimo stezo, tudi če v Lendavi..

Sem pa vseeno mislil, da je vse skupaj že malo dlje, glede na to, da je že lani bil v Sloveniji predstavnik Dorne glede te steze..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuu..bogat stric iz amerike pa te zadeve..

komaj čakam.. :naughty:

ne, ni investitor, ti so iz avstrije in slovenije - baje.iz amerike pa se zanimajo organizatorji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj, česa podobnega v Sloveniji še ni bilo realiziranega, kljub velikim obljubam, ki so se na koncu izkazale samo za zadovoljevanje osebnih interesov posameznikov, nazoren prikaz tega je Poligon "varne" vožnje Vransko.

A je kdo tam obljubljal dirkališče? Ali pa so si to motoristi pač samo 'želeli' - in zdaj kriviš snovalce, da pač niso dali tega, kar so si eni drugi "želeli"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zmer sem pa mnenja, da je daleč najboljša lokacija za dirkališče tam levo pri Divači, kjer je sedaj športno letališče...klima je vseen mal boljša kot v osrednji Sloveniji, AC je takoj zraven, neposredno zraven ni hiš, zvočno je izolirano že s tem, ker je malce v "luknji" vse skup,...tud naravne tribune so okol... :rolleyes:

Jep. Ampak, a niso ravno tam neki 'občutljivi ptiči v luftu'? :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ni investitor, ti so iz avstrije in slovenije - baje.iz amerike pa se zanimajo organizatorji.

a to tisto, ko po e-mailu napišejo v odgovor na ponudbo "Vaša steza je zelo zanimiva! Le tako naprej!" :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo tam obljubljal dirkališče?

V bistvu je bilo pred izgradnjo veliko govora o tem, da se bodo tam lahko organizirale tudi dirke... Predstavnikov AMZS so bila kar precej polna usta, kako bo ta poligon služil tudi za organizacijo dirk...:whistle:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je bilo pred izgradnjo veliko govora o tem, da se bodo tam lahko organizirale tudi dirke... Predstavnikov AMZS so bila kar precej polna usta, kako bo ta poligon služil tudi za organizacijo dirk...:whistle:

Dirka ni trening, a je tako? :P Men se zdi, da je bla tam že kaka dirka organizirana, ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem poslušal po radiju Lendavskega župana da so sprejeli prostorski akt za izgradnjo moto droma v Petišovcih na prostoru kjer se že zdaj nahaja Speedway steza( tam ko se je odvijalo motosrečanje), ker se neka fima že kar nekaj časa zanima za izgradnjo cele infrastrukture, Upajmo da res nebomo prej starčki kot pa to zgradijo. :grupni::yea2:

Ja! Ne boš verjel.

Pri men' se je že to zgodilo!! :O - Na žalost. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!