Skoči na vsebino

Korzika - Sardinija


MarkoCencelj

Priporočene objave

Odpravljam se na Korziko in potem še naprej na Sardinijo. Vesel bi bil kakšnega nasveta, izkušnje glede varnosti. V kampih najbrž ni problemov, bolj me zanima čez dan, ko greš peš na oglede pa pustiš motor in po možnosti še torbe na njem.

Hvala, lp Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpravljam se na Korziko in potem še naprej na Sardinijo. Vesel bi bil kakšnega nasveta, izkušnje glede varnosti. V kampih najbrž ni problemov, bolj me zanima čez dan, ko greš peš na oglede pa pustiš motor in po možnosti še torbe na njem.

Hvala, lp Mare

Kaj ni nobenega, ki bi mi lahko posredoval kakršnekoli izkušnje oz.dal kak nasvet ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ni nobenega, ki bi mi lahko posredoval kakršnekoli izkušnje oz.dal kak nasvet ????

Pač. Gattolini so ukradli dve čeladi in je bil, razumljivo, užaljen:

...Pazi le, da te ne okradejo. Nikoli ne parkiraj motocikla tako, da ge vsak trenutek ne vidiš. Nikoli ne puščaj svojih stvari izven dosega tvojih rok. Ne kampiraj na divje. Pazi na osebne stvari in denar. Korzika ni hec. Midva z ženo takšnih nasvetov nisva dobila in sva zato "pustila" na korziki dve popolnoma novi čeladi Shoei. okradli so naju sredi belega dne v centru Ajacca...

Meni vse doslej niso ukradli še ničesar. Niti fotkiča, ki sem ga lani prav šlampasto za kake pol ure pozabil na kufru v pristanišču. S tem ne namigujem, da lahko pustiš svoje stvari ležati po celem otoku, pretirano paranoičen pa spet ni treba biti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač. Gattolini so ukradli dve čeladi in je bil, razumljivo, užaljen:

Meni vse doslej niso ukradli še ničesar. Niti fotkiča, ki sem ga lani prav šlampasto za kake pol ure pozabil na kufru v pristanišču. S tem ne namigujem, da lahko pustiš svoje stvari ležati po celem otoku, pretirano paranoičen pa spet ni treba biti.

Prav lepa hvala za nasvete. :worship: Bodo upoštevani !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si bolj lene sorte? Ti manjka raziskovalne žilice? Kar malo prebrskaj, na temo Sardinija in Korzika je precej nasvetov na forumu ali pa npr: http://www.moto-pajer.com/potovanja/main-potovanja.html

Ne eno in ne drugu. Tudi vse to ker si napisal mi je že poznano pa vendarle saj veš "več glav več ve !"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne eno in ne drugu. Tudi vse to ker si napisal mi je že poznano pa vendarle saj veš "več glav več ve !"

No, prav, evo kaj ve moja glava. na Sradiniji sem bil 2x, na Korziki 1x, vsakič v maju. Mislim, da Sardinija ne more biti lepša kot je prav takrat. Malo turistov, vse v cvetju, dišeče, kampi z bungalovi so v glavnem odprti, tudi B&B na agroturismo. Sardinijo sem obvozil od Olbie po vzhodni strani prav do juga (Villasimius), nato po južni strani do San Antioca, pa po zahodni do Piccinas in dalje po zahodni strani proti severu. Vse ceste so odlične in prekrasno speljane, ena lepših je po mojem okusu od Bose do Alghera. Ne izpusti SZ dela (Stintino) in Sante Thereze di Gallura. Tam sem jedel najboljšo pico ever (pizzeria Pepe Satan ali nekaj podobnega).

Korziko sem moral na žalost prevoziti v enem dnevu, a so se mi vtisnile v spomin lepe ceste in gorata pokrajina, ki je je manj kort na Sardiniji. Okrasti me pa ni imel prilike nihče.

Srečno pot!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!