Skoči na vsebino

Plačilo kazni za prometni prekršek.


Dirkac

Priporočene objave

Pozdravljeni!

V sredo ponoči med 2. in 2.30 uro, se imel to 'veliko' srečo, da me je 2x ustavila policija. Prvič na koncu Celovške (tam kjer se zavije k Ford Kaposi), drugič pa v Kranju na Laborah. Prva kazen je bila zaradi prekoračitve hitrosti (19 km/h preveč), druga pa zaradi prožganih dolgih luči na cesti z javno razsvetljavo (na cesti ni bilo žive duše, razen policajev, ki sem jih opazil šele ko mi je pomahal s tisto rdečo zadevo). Oboje skupaj je naneslo 30k, oz 15k, če plačam v 8 dneh.

Zanima me, če se lahko plačilu te kazni izognem, glede na to, da sem študent, nezaposlen oz. brez stalnih prihodkov. Promil alkohola je bil 0,0 in tudi pod vplivom drog nisem bil.

A obstaja še kakšna druga možnost, razen pritožbe in upanja na zastaranje primera?

Za odgovore vam bom zelo hvaležen.

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi tako se ne moreš več ogniti plačilo.

Po novem greš sedet, potem pa še vedno moraš odplačati svoj dolg državi. :shock: :shock: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi s pritožbo ne boš naredil nič kot samo to da boš dobil še dodatnega jurja za plačat ( stroški ) zastaralo pa po mojem ne bo ker gredo zadeve veliko hitreje kot včasih ampak vseeno lahko probaš !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za radar najbrz ni pomoci....za dolge luci si pa naredil napako, da si zadevo sploh priznal na licu mesta...

Tud mene je enkrat ustavil in mi ocital da imam prizgane dolge luci (res sem jih imel) pa sem mu rekel, da se mi je pac zdelo da nisem dobro videl s kratkimi in sem prizgal dolge...

Potem se je pa se nekaj razburjal, da je po mestu javna razsvetljava in da sem storil prekrsek, bla, bla, bla...

Odgovoril sem mu: " Saj ce je pa javna razsvetljava, potem pa sploh ne rabim luci prizganih!" Policaj: "Ne bodite nesramni in bla, bla, bla..."

Potem je se nekaj dodal, jaz pa sem se enkrat ponovil: "Jaz sem ocenil, da se ne vidi dobro in sem prizgal dolge...a bi bilo bolje, da koga povozim??"

No takrat se je pa umiril in mi je vrnil dokumente :evil:

Sicer pa tudi ne vem kako bi mi lahko dokazal, da sem vozil z dolgimi?

Saj nima fotke.

Svetujem vam , da se na zapisnike o prekrsku enostavno ne podpisete, ker imate to pravico, da zavrnete podpis.

Potem ko pa pride zadeva po posti domov, enostavno napisete v pritozbi, da vas takrat sploh ni bilo tam. Pa naj vam dokazejo.

Preizkuseno. Deluje 100%.

FLAYO

P.S.: To se je zgodilo na Trzaski cesti, pri kinu Vich.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirkač, kar se tiče radarja je najbolje, da plačaš.

Za dolge luči pa se mi zdi totalno idiotsko od miličarov, da jebejo folk brezveze zaradi enih dolgih luči. Seveda, če je bilo resnično tako, kot si napisal. :evil:

Kar se pa tiče podpisovanja kazni pa Flayo nima prav. Kazen te doleti vseeno, če podpišeš ali ne. (Vir včeraj ali predvčerajšnjim v Večeru).

Zaradi dolgih luči pa bi se zagotovo pritožil.

Lep pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No od mojega kolega foter, bivši kriminalist, ki se dobro spozna na te zadeve, (pravnik je drugače) pa je naredil sedeče: ustavli so ga, rekli da je prehitro vozo on pa se s tem ni strinjal. Ko mu je policaj pokazal aparat z izmerjeno hitrostjo je reko naj dokaže da so merli njega in ne avion ki je pravkar letel mimo. khm...a mislite da so mu pol napisali plačilni nalog? :lol: Zdaj pa tud mene zanima če obstaja kak dokaz, da so merli tebe in na avto pred ali za tabo :?: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa tiče podpisovanja kazni pa Flayo nima prav. Kazen te doleti vseeno, če podpišeš ali ne. (Vir včeraj ali predvčerajšnjim v Večeru).

Nisem rekel, da te kazen ne doleti...

Ce ne podpises zapisnika o prekrsku se lahko pri sodniku za prekrske ali pa v pritozbi (ki jo napises sele ko dobis domov posto o prekrsku) izgovarjas da te takrat sploh ni bilo tam.

Kako mi pa lahko dokazejo da sem bil?

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako mi pa lahko dokazejo da sem bil?

FLAYO

Kakšna naivnost... a misliš da ti bojo šli dokazovat da si bil tam??? HAHAHAHA... Policaj ima kot uradna oseba prav...pa če ti je to všeč ali ne... je pa tudi v zakonu napisano, da v primeru ko se voznika vozila, ki se storilo prekršek ne da ugotoviti je kriv lastnik vozila...Pa se lahko na glavo postaviš. Pa lahko vsi pišete kako je od strica prjatu ki je pri partizanih s teto od sodnika, bla,bla,bla...

Plačaj čimprej pa je najmanj problemov. Lahko se ti zdi še tako neumno, samo niso pač vsi zakoni (oziroma malo njih) pisani na kožo nam smrtnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako mi pa lahko dokazejo da sem bil?

FLAYO

Kakšna naivnost... a misliš da ti bojo šli dokazovat da si bil tam??? HAHAHAHA... Policaj ima kot uradna oseba prav...pa če ti je to všeč ali ne... je pa tudi v zakonu napisano, da v primeru ko se voznika vozila, ki se storilo prekršek ne da ugotoviti je kriv lastnik vozila...Pa se lahko na glavo postaviš. Pa lahko vsi pišete kako je od strica prjatu ki je pri partizanih s teto od sodnika, bla,bla,bla...

Dokazat morjo in so mi ze dokazovali...

Pa niso dokazali.

Policajeva beseda nima niti pred sodnikom za prekrske vecje teze od tvoje, moje....

To je blo vcasih...

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne vejo, kdo je vozil, pošljejo pildek lastniku vozila, ki lahko pošlje nazaj ugovor, da ni vozil on, po nevemkeremčlenuže pa mu ni treba povedat, kdo je vozil (ker te ne morjo prsilt da bi pričal proti družinskim članom), če je bil storjen prekršek. Če je bilo pa storjeno kaznivo dejanje, pa moraš povedat.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehm...te dobijo, peljejo na zaslišanje, maltretirajo, rečejo da je pač tisti nekdo s tvojim vozilom vzel prednost nekomu in povzročil s tem nesrečo...kaj pa zdaj? Na mizo so dolžni dat dokaze...torej če ni ocividcev ti ne morjo nekaj naprtit kar se ni zgodilo ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehm...te dobijo, peljejo na zaslišanje, maltretirajo, rečejo da je pač tisti nekdo s tvojim vozilom vzel prednost nekomu in povzročil s tem nesrečo...kaj pa zdaj? Na mizo so dolžni dat dokaze...torej če ni ocividcev ti ne morjo nekaj naprtit kar se ni zgodilo ne?

Pomoje je beg s kraja nesreče kaznivo dejanje, ne prekršek, ane?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ste mal zasli iz zacetne situacije...

Na zacetku te debate smo se pogovarjali kaj narediti, ce te ustavijo zaradi prekrska...

Zdaj pa razpravljate o primeru, ko je tebe ali nekoga s tvojim vozilom videl v prekrsku a te policaj ni ustavil in ti poslje domov zadevo o prekrsku.

To sta dve razlicni situaciji...

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po nevemkeremčlenuže pa mu ni treba povedat, kdo je vozil (ker te ne morjo prsilt da bi pričal proti družinskim članom), če je bil storjen prekršek.

LP

Odgovornost lastnika vozila

215. člen

(1) Če se pojavi dvom ali je lastnik oziroma imetnik uporabe vozila v času storitve prekrška, vozil vozilo in če se o tem ne želi izjaviti, se kaznuje za storjeni prekršek, kot da je vozil sam.

VIR: Državni zbor RS, http://www.dz-rs.si/si/aktualno/spremljanj...eti_zakoni.html

Plačaj in za naslednjim ovinkom spet GASAAAA!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po nevemkeremčlenuže pa mu ni treba povedat, kdo je vozil (ker te ne morjo prsilt da bi pričal proti družinskim članom), če je bil storjen prekršek.

LP

Odgovornost lastnika vozila

215. člen

(1) Če se pojavi dvom ali je lastnik oziroma imetnik uporabe vozila v času storitve prekrška, vozil vozilo in če se o tem ne želi izjaviti, se kaznuje za storjeni prekršek, kot da je vozil sam.

VIR: Državni zbor RS, http://www.dz-rs.si/si/aktualno/spremljanj...eti_zakoni.html

Plačaj in za naslednjim ovinkom spet GASAAAA!!!

Seveda se želiš izjaviti... izjaviš da nisi TI vozil. Kdo pa je vozil... sorči, ni mi treba pričat proti družinskim članom. Še to poišč.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce si je kdo moje vozilo sposodil (ukradel) in ga pripeljal nazaj?

Kaj pa ce ima kdo, ne da bi jaz vedel, kopijo kljuca mojega vozila?

Se pravi, da mi ni treba odgovarjati za prekrske storjene z mojim vozilom samo v primeru, ce je vozilo ukradeno?

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pustmo to pa preidimo na začetek,

pritožba na preveliko izmerjeno hitrost, moja je bila "izmerjena" 60 preveč pa nisem plačal nič in tudi 3 pik nisem dobil, zakaj??

zato ker sem se pritožil in ne enkrat ampak 2X in to :

prvič: sodniku za prekrške (ni šlo skoz=>še višja kazen oz stroški povprečnine)

drugič. sodniku in senatu za prekrške

še pred potekom 2 letnega zastaralnega obdobja sem dobil pošto, da je postopek zastaral, zakaj?? ker so videli da se bom pritoževal kolikor bo potrebno, da zadeva zastara

kaj sploh pomeni "zastara"??

to po domače pomeni, da, če si jack in se ne pustiš molzti državi na vsakem sesku, napišeš "uradno" utemeljeno pritožbo in v primeru da te ne "uslišijo" pišeš lahko eno in isto pritožbo 2 leti od dneva prekrška in takrat prekršek zastara, to povprečno znese 2 do 3 pritožbe

kaj je uradno utemeljena pritožba?? (in kaj ne!!!!!)

bom začel z kaj ni: tvoje jadikovanje o pomankanju denarja, o tem da si študent, da se boš v prihodnje popravil in podobne oslarije (ki sem jih sam tudi počel)

uradna pritožba-na lasersko pištolo- mora temeljiti na (vsaj moja je)

netočnosti pištole, zahtevku na vpogled atesta pištole, nepravilnem načinu dela policije (vsako mesto kjer policija opravlja kakršnokoli dejavnost mora biti označeno, tabla, trinog...), nemožnosti dokazovanja da sem bil merjen jaz in ne nekdo prej....

evo FLAYO, za radar je pomoč (ne mislit da v 2. osebi pišem zaradi tebe),

kar se dolgih luči tiče si pa navedel 1A argumente za pritožbo najprej policiji, ki te avtomatično preda sodniku in potem tako naprej z istimi besedami tudi pri sodniku

najbolj pomembna stvar pa je rok oddaje pritožbe, ki je zakonsko določenih 8 dni, če to spušiš - popušiš

seveda pa vse to pisanje ne pomeni da sem divjak na cesti, nasprotno, vsakemu se zgodi da kdaj hitro pelje in pa da ga pri tem zalotijo.

Če pa jaz ne verjamem da sem vozil 60 na uro preveč, ne vem kako me lahko nekdo, ki stoji na cesti z nekakšno elektroniko v roki v to prepriča,

pri tem pa sam dela ničkoliko prekrškov, opisanih pod "uradna pritožba"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Evo še ena čudovita cvetka.

Dne 18.02.2004 sem pač napačno parkiral v ljubljani (natančneje na eni zelenici) pač dobil sem obvestilo o prekršku nalimano na okno, gor pa piše:

Za prekršek je predpisana kazen 5000 SIT, katero lahko plačate v polovičnem znesku po priloženi položnici.V kolikor kazen ne bo plačana, VAM BO POSLAN PLAČILNI NALOG s položnico (na podlagi 241. člena Zakona o prekrških) na katerega boste lahko ugovarjali ali v roku predvidenem za ugovor plačali le polovico denarne kazni izrečene na kraju prekrška.

Torej do tu vse lepo in prav in ker se zadeva zavleče za en mesec, kazni nisem takoj plačal in čakal da dobim domov omenjeni plačilni nalog.Vendar se to ni zgodilo postal pa sem pozoren na to da je z mojega računa zginilo tam nekje okrog 10 000 SIT.Ko sem na banki vprašal kam mi je denar odtekel so mi povedali da mi je mestna občina Ljubljana pač zarubila znesek 5000 SIT zaradi neplačane kazni, nekaj franceljnov pa je zraven dodala še banka zaradi stroškov postopka. Mislim HALOOOOOOO pa kaj bo zdej vsak delal kot mu paše. Zdejle sem tako jezen da bi enmu vrat zavil vendar ker mi to ne bo veliko pomagalo me zanima kam naj se pritožim in kaj lahko sploh pričakujem od teh 10 000 mi bodo povrnili tudi tisti denar ki ga je vzela banka za izpeljavo postopka????

Torej kakršnakoli informacija bo dobrodošla

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred časom je bilo na MS forumu objavljeno tole...

OBVEZNO BRANJE ZA VSE, KI RADI NEPRAVILNO PARKIRATE

objavljeno 27.1.03 22:00; Finance

Če se kršitelju na kraju prekrška pusti plačilni nalog, Durs ne more šteti, da je bil ta vročen.

Ob kroničnem pomanjkanju parkirnih prostorov se vam je v Ljubljani najbrž že zgodilo, da ste svojega jeklenega konjička napačno parkirali, ko pa ste se vrnili, ste imeli za brisalci zataknjeno obvestilo redarstva o prekršku s plačilnim nalogom. Plačati? Ne! Redar vam plačilnega naloga ni vročil.

Če dobite za brisalci zataknjeno obvestilo mestnega redarstva, ga vrzite stran in ne plačajte, saj vam obvestilo ni bilo vročeno po zakonu.

Seveda bo čez mesec ali dva zoper vas prek pristojne izpostave davčnega urada uveden postopek prisilne izterjave, toda kar brez strahu. Pritožite se in ugovarjajte, da plačilnega naloga niste prejeli tako, kot določata zakona o prekrških in o splošnem upravnem postopku. Vaši pritožbi bo ugodeno, saj tudi na glavnem uradu davčne uprave (Durs) pravijo: "Če se kršitelju na kraju prekrška pusti plačilni nalog, ne moremo šteti, da je bil ta vročen."

Zakon sicer dopušča možnost, da se pošiljka šteje za prevzeto, če se naslovniku pusti obvestilo. Stojan Grilj, direktor Dursa, pa pravi, da postopek za prekrške ob izdaji plačilnega naloga sploh še ni bil uveden, "temveč gre za specifično postopanje - mandatno kaznovanje od pooblaščenih uradnih oseb upravnih organov takoj na kraju prekrška".

Kot pravijo na Dursu, mestni redarji nimajo nikakršne podlage za uporabo določb o kazenskem postopku pri vročanju plačilnih nalogov, saj se po zakonu o splošnem upravnem postopku plačilni nalogi vročijo "obvezno osebno".

In nauk te zgodbe? Po vaši pritožbi bo davčna uprava od mestnega redarstva zahtevala dokazilo, da so vam vročili plačilni nalog. Ker pa tega nimajo, vam bodo poslali obvestilo o prekršku po pošti, da ga boste osebno prevzeli, ali pa bodo na ta prekršek preprosto pozabili, saj je dovolj nevednih, ki v strahu pred mestno oblastjo raje takoj plačajo.

osebno nikoli ne plačam na podlagi obvestila redarjev, ker ne vsebujejo osnovnih podatkov o kršitelju, prav tako pa se nanje ne moreš uradno pritožiti...vedno počakam na uradno obvestilo po pošti in potem glede na dejstva pač plačam oz.se pritožim...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 15 jurjev se ti ne splača pritoževat in upat na zastaranje. če ti bo slučajno uspelo boš prihranil 15 jurjev in imel še kar nekaj laufarije in pisanja pritožb, če ti ne uspe boš plačal najmanj 30 jurjev (nevem kako folk pravi da jim nevem kaj zastara, vsaj pri nas na štejerskem se vedno spomnijo na tebe kak mesec ali dva pred potekom in to ne rata ponavadi).

take igrice se greš ko je velika kazen v igri ne pa 15 jurjev, ki pomenijo, da boš pač en vikend malo zategnil pas.

glede zagovora in dokazovanja, da ni res kar je policaj napisal pa pozabi. če je policaj rekel da si imel dolge luči in da si bil prehiter si pečen razen če mogoče kakega odvetnika sabo privlečeš, ampak za 15 jurjev menda ne?!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnja 4 leta noben v familiji ni plačal nobene kazni

tudi v primeru ko so ble pržgane dolge luči al pa ko se je fotr pogovarjal po telefonu, al pa ko sm js 71 čez izlake peljal (izjema je če te slika pa tud takrat se še da zrihtat)...

pritožba vedno uspe,

kot sm napisal po načelu in dubio pro reo če sodišče ne more dokazat da si kriv ne more na to opret sodne odločbe, policistova beseda proti besedi navadnega smrtnika ni nič več vredna, seveda pa moraš prepričat sodnika da si nedolžen

ne pozabit da si pred sodnikom obtoženi in se lahko zagovarjaš kakor koli hočeš, lahko se lažeš .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No od mojega kolega foter, bivši kriminalist, ki se dobro spozna na te zadeve, (pravnik je drugače) pa je naredil sedeče:

Me zanima kaj bi gospod naredil v A. Naju s prijateljem je lani na poti na Veliki Klek ustavila njihova policija. Merili so naju z laserjem in seveda sva bila spet prehitra. Mož v uniformi nama je izrekel 20 E kazni.

Ne govorijo angleško, ne slovensko, najbrž bi zalegla zgodba o fotru, ki mu bo že pokazal, ali pa o avionu....

Mogoče se res da farbati naše policaje, a dragi moji: DOBRODOŠLI V EVROPI

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in v eni drugi temi berem, da gre tistim, ki kradejo motorje čedalje bolje, da jih sploh ne kaznujejo, ...in kako nesposobno sodstvo da imamo, ...in kako to ni prav, ...

Seveda ni! Razen, ko se NAME spravijo!

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še ena čudovita cvetka.

Dne 18.02.2004 sem pač napačno parkiral v ljubljani (natančneje na eni zelenici) pač dobil sem obvestilo o prekršku nalimano na okno, gor pa piše:

Za prekršek je predpisana kazen 5000 SIT, katero lahko plačate v polovičnem znesku po priloženi položnici.V kolikor kazen ne bo plačana, VAM BO POSLAN PLAČILNI NALOG s položnico (na podlagi 241. člena Zakona o prekrških) na katerega boste lahko ugovarjali ali v roku predvidenem za ugovor plačali le polovico denarne kazni izrečene na kraju prekrška.

Torej do tu vse lepo in prav in ker se zadeva zavleče za en mesec, kazni nisem takoj plačal in čakal da dobim domov omenjeni plačilni nalog.Vendar se to ni zgodilo postal pa sem pozoren na to da je z mojega računa zginilo tam nekje okrog 10 000 SIT.Ko sem na banki vprašal kam mi je denar odtekel so mi povedali da mi je mestna občina Ljubljana pač zarubila znesek 5000 SIT zaradi neplačane kazni, nekaj franceljnov pa je zraven dodala še banka zaradi stroškov postopka. Mislim HALOOOOOOO pa kaj bo zdej vsak delal kot mu paše. Zdejle sem tako jezen da bi enmu vrat zavil vendar ker mi to ne bo veliko pomagalo me zanima kam naj se pritožim in kaj lahko sploh pričakujem od teh 10 000 mi bodo povrnili tudi tisti denar ki ga je vzela banka za izpeljavo postopka????

Torej kakršnakoli informacija bo dobrodošla

LP

Leteči

dons se ti kr davcna obesi na racun, pa ti ga blokira, ce ne placas. sej je po eni strani prav. po drugi pa ne. kot prvo - ce nardis prekrsek, si ga dolzan s kaznijo tud placat. z druge strani, ce ma policaj slab dan, te lahk zeza kolk hoces, pa mu cist nic ne mores (ce mas sodnika lahk zahtevas vsaj soocenje, pa ga tam (besedno) sfukas - seveda ce mas gobec in najdes kako napako v postopku, itd.).

mislim, da se nimas kam pritozit. ce si naredil prekrsek, bos moral tud placati, po moje ti denarja ne bodo vrnili - drzava je zakon, in navadno ji ne mores cisto nic. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!