Skoči na vsebino

Plačilo kazni za prometni prekršek.


Dirkac

Priporočene objave

...ce ma policaj slab dan, te lahk zeza kolk hoces, pa mu cist nic ne mores (ce mas sodnika lahk zahtevas vsaj soocenje, pa ga tam (besedno) sfukas - seveda ce mas gobec in najdes kako napako v postopku, itd.).

mislim, da se nimas kam pritozit.

...dejstvo je, da je plačilni nalog oz. obvestilo o prekršku, ki ti ga policaj izroči osebno izvršilna listina, na katerega se lahko pritožiš (zahtevaš soočenje pred sodnikom za prekrške) in v primeru neplačila ti kazen izterjajo preko DURSa...drugo pa so obvestila puščena na avtomobilu - to obvestilo ni izvršilna listina (nanj se ne moreš pritožiti) in ti morajo tako po pošti poslati odločbo o prekršku, na katero pa se spet lahko pritožiš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Leteči,

če si nepravilno parkiral in to tudi priznaš, plačaj kazen takoj ...

@vsi

Višek hinavščine se mi zdi, da nekateri poizkušate izigravat sistem, ko 100% veš, da si kriv !!!

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Leteči,

če si nepravilno parkiral in to tudi priznaš, plačaj kazen takoj ...

@vsi

Višek hinavščine se mi zdi, da nekateri poizkušate izigravat sistem, ko 100% veš, da si kriv !!!

Priznam to ni dvoma da sem narobe parkiral in bom plačal tistih 2500 SIT samo naj delajo po zakonu ne pa mimo njega.

Itak pa kle 3/4 folka sploh ni skopčalo v čem je fora vsega skup ker očitno niso pozorno prebrali zadeve. Itaq da če si naredu pizdarijo boš plačal samo ne bomo pa delali kar po domače.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Leteči,

če si nepravilno parkiral in to tudi priznaš, plačaj kazen takoj ...

@vsi

Višek hinavščine se mi zdi, da nekateri poizkušate izigravat sistem, ko 100% veš, da si kriv !!!

:lol1: :lol1:

pa kje ti živiš,

državo je treba čimbolj izkoristit kaj šele izognt se eni kurčevi kazni za prekršek

:lol1: spomni se jelinčiča in njegovih podvigov ko boš naslednjič šu na pošto položnco plačat pa se vpraš če je kej plačal za prekršek

pa pomisli a si res kej dobrga naredu za skupnost ko si tist dnar dal državi da bo lahko z njim razpisala nov referendum, raj pritožbo napiš pa dej dnar za novo polikliniko če hočeš res nekej dobrga nardit... :BUA:

če je zakonit izogib eni kazni višek hinavščine kaj so pa pol razne afere ki nikoli niso in nikoli čudežno ne bodo raziskane kljub parlamentarnim preiskavam pa gre za neprimerljivo višje zneske :lol1:

višek hinavščine ja :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:  :lol1:

pa kje ti živiš,

državo je treba čimbolj izkoristit kaj šele izognt se eni kurčevi kazni za prekršek

*cough* ... zgleda da imate to res v krvi ... *cough* :angry: :angry: :BUA:

a čmo pr izbrisanih tudi tko po domače nardit, pa vse z geni južno od kolpe pometat vn iz države ... tko mimo pravil igre ... :? <_< :BUA:

Če je kazen upravičena je upravičena ... pritožiš se lahko, ampak če na koncu vseeno plačaš se ne buni !!

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam to ni dvoma da sem narobe parkiral in bom plačal tistih 2500 SIT samo ... samo ne bomo pa delali kar po domače.

ampak, a nisi ti parkiral "po domače"... zdaj pa praviš, da "po domače pa ne bomo delali"...

Odloči se ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 30 jurjev te ne bojo zapiral sploh pa če nisi povratnik.

Enostavno ne dviguj priporočene pošte--oz se pozanimi od kje prihaja, tut če pride policaj domov na osebno vročitev: Nekdo naj reče da te ni doma in se klatiš kdovekje in se staršem ne javljaš.

Meni so vse kazni zastarale----dokler niso ugotovil, da sem redno zaposlena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so vse kazni zastarale----dokler niso ugotovil, da sem redno zaposlena.

za vsako rit se najde palca ... tut za tvojo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je so pa rabil kakšno leto dokler niso najdl kje delam oz. da sploh delam. Imam pa občutek, da sem bila kriva sama, ker sem se odločila, da bom od zdaj (2000. leta)vzoren državljan in sem plačala kazen v osmih dneh--od takrat mi avtomatsko od plače trgajo vse čemur sem se prej izoglna.

Zatraralo: je 6x radar (prekoračitev nikoli več kot 20km/h)

4x varnostni pas

1x neprižgane luči

1x nepopolna oprema (manjkala je žarnica)

Napihala

15x napačno parkiranje

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tko je to ... če kazni ne morejo izterjati, tvoje obveznosti posredujejo davčni upravi in ni hudič, da se prej ali slej pojaviš na plačilni listi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@vsi

Višek hinavščine se mi zdi, da nekateri poizkušate izigravat sistem, ko 100% veš, da si kriv !!!

Hinavščina nima nič s tem, ampak...

1. butast sistem, ki to omogača,

2. miselnost, kjer je tisti ki se spreneveda, izmika in laže car, tisti ki pošteno plačuje pa bebec!

Ljudje se ne rodimo hinavci, lažnivci, lopovi, barabe..., take nas naredi sistem! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje se ne rodimo hinavci, lažnivci, lopovi, barabe..., take nas naredi sistem! :(

vzgoja dragi moj ... vzgoja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj opažam krizo vrednot. Nategni,povozi, pobegni, ko vidiš bikerja ga pljuni.

Pa ne ga srat. Ko tole berem me je strah za vse, ki še pridejo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriza vrednot: kado je večja pezda: policaj ki ima naštiman radar na tistem delu kjer je omejitev resnično bedasta: primer: dolenka pri Rudniku--4 pasovnica ponoči ni nikogar in se brez ogrožanja pelješ 70--seveda je to preveč, podpeški most kjer je omejitev 20 in za mostom kibla.

Al pa ena taka bedarija kot so prižgane dolge luči pri javni rasvetljavi---a se ti ne zdi to podrkavanje. Al pa teženje ker ti manjka žarnica. Parkiranje na park coni pa listek in mal zamudiš.

Imam pa sedaj doma psa, ki ga je zbil avto in je ležal ob cesti---seveda se ni nikomer zdelo vredno ustavljati in pomagat. Verjetno pa ta človek redno plačuje kazni za parkiranje in je poln vrednot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne ga srat. Ko tole berem me je strah za vse, ki še pridejo.

dvomim, da tukaj kdo poljuva po bikerjih ... motoristični forum, remember?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno pa ta človek redno plačuje kazni za parkiranje in je poln vrednot.

Tudi sam imam psa. Kakšne so vrednote človeka, ki ga zbil ne veva ampak logično kaže v tisto smer: zavlačuj, pa saj je samo pes(meni je moj mnogo več), saj me nobeden ni videl.....Resnica pa je najbrž ta, da so se mimo peljali oboji, tisti, ki svoja bremena nosijo sami in tisti, ki jih valijo na tuja pleča.

Za smiselnost omejitev pa le vprašanje: se ponoči ko so križišča prazna voziš skozi rdečo luč????? Pa ne spet s tisto :xx: , ker nimaš prav.

Sym. Če bi to ne bil moto forum me nebi bilo tukaj. Mislim, da si me narobe razumel. Nakazal sem le možen razvoj našega obnašanja, do katerega bi lahko v končni fazi prišlo. Saj se razumeva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne cvetoo ne vozim čez rdečo---poleg tega pa se vsi ,,nepotrebni,, (ker ni prometa---jih izključijo) ob 23.00 ugasnejo. Torej vidiš da so razlike in neka omejitev je smiselna v prometnih urah ( se jih držim). Policaji pa vedo, da takrat ko neka omejitev smešna za pozne ure-,,prazne,, ceste in postavijo se tja in prežijo na DELIKVENTE. Če bi jim bilo za varnost bi se postavili na vidno mesto in to na začetku neke cone---kot opozorilo,ker ko zagledaš polcaje voziš po PS-u.

Mah sej nima veze ker doseči tako ne morem nič in vozim po predpisih ker nimam tok denarja in ne dam jim veselja, da mi reče ,,gospodična boste stopila z mano,,....

Pes je moral ležati kar dolgo časa, ker je bil podhlajen (glavo je imel nekoliko dvignjeno in močno je trzal) in mimo se je peljalo dosti ljudi, očitno majo unete oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vesel sem, da bomo končno le malo zbližali stališča. :D Meni je kristalno jasno, da smo vsi krvavi in da vsi storimo kak greh.(hitrost, polna črta, pa prehitevanje kolone.....) Ampak, ko te najdejo in ko je evidentno, da si ga usral, je pač treba tudi plačati in ne za vsako ceno iskati lukenj.

V prvem postu sem hotel povedati, da je nesprejemljivo, da postaje vrednota laganje, sprenevedanje in neplačevanje in da se poravnavanlje lastnih grehov šteje kot bebavost. :angry: Država še nikogar ni naredila barabe...., ampak je vsak tisti, ki to je, postlal baraba, ko mu je to prav prišlo. Res pa je tudi, da nismo vsi enaki in da vsakdo na svet prinese svoje talente.

Lina, odnos do bitij s katerimi si delimo ta košček sveta ne sodi v to temo, resnično pa mnogim ljudem ne more biti v ponos.

Vendar pa je tudi vse več primerov, ko v mestih organizirane skupine maltretirajo posameznike, ljudje pa hodijo mimo in se delajo kot, da imajo vnete oči. Škoda.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Država še nikogar ni naredila barabe...., ampak je vsak ...Vendar pa je tudi vse več primerov, ko v mestih organizirane skupine maltretirajo posameznike, ljudje pa hodijo mimo in se delajo kot, da imajo vnete oči. Škoda.

LP

Mogoče država ni naredila barabe, je pa sama ena velika baraba. Torej tisti, ki jo vodijo, jih volimo in so odgovorni da država deluje.

In če je država vzela v svoje roke mojo pravico, da se branim in kaznujem, tega pa ne izvaja, potem ni čudno, da se ljudje obračajo stran. Kajti edina garancija ki jim jo država ponuja je, da jih bodo še oni fino dobili po peesdi.

Isto je s povoženim kužatom ob cesti. Kako boš ukrepal, kaj boš naredil, kaj bo potem z njim. Edina možnost je, da vse prevzameš na svoja ramena. Od stroškov, do nevarnosti okužb in ugrizov, ter tudi do kasnejših nevarnosti, ki jih ta nepoznana žival lahko pomeni. Večina ljudi si pa tega ne more privoščiti!! Zaradi sebe, zaradi svojih otrok!

Zato se ljudje obnašajo ignorantsko, se obračajo stran, zaradi države, tistega kar država pomeni. To pa je trenutno politika, boj za položaje in čim večji zaslužek in družbeno moč koritnikov!

Gremo naprej? Ali to sedaj pomeni, da smo krivi sami s svojim priklanjanjem potrošniški miselnosti, črednim nagonom, s svojo obsedenostjo superiornosti Homo Kretinensisa in podobnim sranjem? Shoud be..... meni se že tako zdi.

Torej n'č jokcat življenje je trda vojna, ki ne jemlje ujetnikov. So le zmagovalci in poraženci.

:blink: :blink: :wacko: Kva sem pa to nabluzu???? :lol1:

OK, LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1:

pa kje ti živiš,

Vsak dela po svoje. Predvsem tako, da ima svoj duševni mir.

Moj mir ni enak tvojemu in to je vse.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz kazni dobim in jih ne plačam, dokler mi od plače ne trgajo (včasih mi ne). Tako mi najbolj paše, vem pa, da če bi takoj plačal, bi plačaj 50% manj. Ampak paše mi pol leta ali eno leto kasneje plačat.

Vsak po svoje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*cough* ... zgleda da imate to res v krvi ... *cough* :angry: :angry: :BUA:

a čmo pr izbrisanih tudi tko po domače nardit, pa vse z geni južno od kolpe pometat vn iz države ... tko mimo pravil igre ... :? <_< :BUA:

Če je kazen upravičena je upravičena ... pritožiš se lahko, ampak če na koncu vseeno plačaš se ne buni !!

Ohoooo, tole je blo pa s skirco direkt za ušes! :lol1: :lol1:

Sam kje ima kura ušesa? :hmm: :hmm:

Aha, na levi pa desni strani možganov...... :hmm:

Peeezda, še zmeri mi ni jasn......... :hmm:

O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto je s povoženim kužatom ob cesti. Kako boš ukrepal, kaj boš naredil, kaj bo potem z njim. Edina možnost je, da vse prevzameš na svoja ramena.

Torej n'č jokcat življenje je trda vojna, ki ne jemlje ujetnikov. So le zmagovalci in poraženci.

OK, LP HHV

Ja Horjo. Saj ne, da bi kar bluzu, ampak kako je s kužkom veš dobro. Saj ima vsak lovec psa :) Vsi domači ljubljenčki so zrihani kot pesem. Od njih še bolhe ne boš dobil. Pa na daleč se ločijo od potepuških, ki so to postali - ugani zakaj. :topic:

Nekje, Lina že ve, so povozili kuža. Treba je po pameti tam mimo! Naslednjič bo tam malo dete. Takrat bo šele sranje, pa stroški.......in če je ostalo kaj vrednot, bo nekoga pekla vest.

Povsem prav imaš. Življenje res ni le z rožicami postlano. Veliko plevela se najde.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz kazni dobim in jih ne plačam, dokler mi od plače ne trgajo (včasih mi ne). Tako mi najbolj paše, vem pa, da če bi takoj plačal, bi plačaj 50% manj. Ampak paše mi pol leta ali eno leto kasneje plačat.

Vsak po svoje ...

Matic,

po mojih izkušnjah so postali zelo natančni in vestni kar tiče neplačil in tudi zamujenih plačil z 50% popustom ... upanje na takšno zastaranje je pri meni umrlo ... zdaj vedno plačam 50% v 8-ih dneh ... kje pa še dobiš takšen popust ?

... razen če VEm da nisem kriv .... takrat pa "udri" po njima ... !!

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se že ravno o kaznih pa to rzpisujete,pa me zanima če se kaj na zakone spoznate???

Namreč danes zjutraj zelo zgodaj sem šel v službo,čisto normalno in se za menoj nekaj zapodi,sprva sem mislil da se komu mudi in sem se umaknil skrajno desno,da bi me lahko prehitel ker je cesta dovolj široka,pa me ni prehitel,nekaj se je pobliskalo in začnem pozorneje gledati v vzratno ogledal in glej ga zlomka,bile so modre stroboskopske luči z odbijača kible in ker ni bilo rotirajoče modre luči sem normalno nadaljeval vožnjo,namreč nimam veliko izkušenj s takimi postopki,nakar so vklopili tudi rotirajočo modro luč in ker je z ene strani ograja obvoznice,z druge strani pa betonska ograja sem nadaljeval do križišča in se za lrižiščem spravil na pločnik.

In štorija se začne.

Pustili so me čakat skoraj 5 mitut,da se je prva (blondinka) od treh policajev odločila stopit do mene.

In to je zame zelo ignorantsko,ker če nebi parkirali ravno za menoj bi človek pomislil, da te sploh niso ustavljali in bi nadaljeval vožnjo in ker so pač parkirali za menoj je bila to provokacija, da bi izstopil iz avtomobila in bi takoj naredil prekršek.Ne vem ,morda so to novi testi alkoholiziranosti, če se človek obvlada???

Kontrola dokumentov,mi pobere papirje in je ni nazaj 10 minut,ko se vrne,bomo preverili dodatno opremo,stopite ven,pokažem prvo pomoč in trikotnik,vpraša za žarnice in med tem pride drugi policaj in mi reče da imam pretečeno registravijsko nalepko,sem jo pač pozabil nalepit,ker se pozimi to težko dela.

Policajka reče naj grem v avto,pride čez pet minut in mi reče da mi bojo en prekršek spregledal od dveh in vprašam katere dva prekrška,nalepka in žarnice,pa saj žarnice imam in jih izvlečem iz predala na sovoznikovi strani,se obrne odide v kiblo in se vrne čez 5 minut,ste bili kdaj opozorjeni zaradi prekrška?Nisem.Potem vam bomo danes dali samo opozorilo,ker imate pravico do dveh opozoril.Ok,vprašam kaj podpisujem,opozorilo,ok podpišem in jo vprašam če ji lahko tudi jaz nekaj povem in se je strinjala.pa sem ji rekel da bom zaradi njih zamudil v službo ,ja in prihranili boste 25,000. ,ja vem samo zaradi nalepke ne bo nihče umru,po mestu pa se vozijo pijane budale jih pa nihče ne preganja,gospod žal mi je ker vas nisem kaznovala.

Ja štorija je dolga,tudi trajala je dolgo.

Kdo ve do koliko opozoril imaš pravico?

Kaj če tega ne veš potem te pravice nimaš?

A če pa bi naredil dva prekrška,če nebi imel žarnic potem bi me pa kaznovali?

Pa saj so v službi zakona in ravno oni bi se norali držati zakona,da se navežem še za nazaj,če policaji prirejajo svoja merila do državljanov kakor se jim zljubi,zakaj nebi še mi plačevali kazni kakor se nam zljubi???

Sodelavko so 14 dni nazaj kaznovali samo zaradi žarnic,brez opozorila.

So kakšne časovne omejitve za takšne postopke(preverjanje dokumentov in pregled obvezne opreme?

Namreč zamudil sem v službo.

Prosim zakakšen konkreten odgovor. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!