Skoči na vsebino

Plačilo kazni za prometni prekršek.


Dirkac

Priporočene objave

Tudi voznik, ki je zbil tvojega kužka, bi lahko zahteval povračilo morebitne škode od tebe in ne moreš pričakovati, da bo ustavil, pobral kužka in nato iskal veterinarja ali lastnika.

Kako ne moreš tega pričakovati! Da človek ne poskrbi za žival, ki jo rani, ampak jo nemočno pusti ležati ob strani, kjer ta žalostno pogine?!

Oprosti, ampak (razen v primeru, če je pri tem ogrožen: npr. medved) to zame ni človek, pa tudi če bi bil to moj starš, brat, mož ali otrok. Če lahko pomaga, pa noče, je to zelo zelo podlo bitje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svoje grehe pa moramo po mojem poravnati.

LP

točno tako...in če jih poravnamo z denarno kaznijo jo še poceni odnesemo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa res! Vsaj knikat je treba žvau, de se ne matra! :devil:

Veš, kaj Dada, kar sama pejt šlatat povoženega potepuškega cucka, mene do tega ne boš pripravila. Plačam dovolj državi, da ima da pride policaj in/ali higienik in zadevo uredi. Ni večina ljudi niti usposobljena pomagati niti pripravljena nositi riziko poškodb in bolezni sebe in svojih otrok. Pes in maček nista srna, raca ali zajec, pa tudi srna te lahko pošteno zbrca, da o gamsih ne govorim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa res! Vsaj knikat je treba žvau, de se ne matra! :devil:

Veš, kaj Dada, kar sama pejt šlatat povoženega potepuškega cucka, mene do tega ne boš pripravila. Plačam dovolj državi, da ima da pride policaj in/ali higienik in zadevo uredi. Ni večina ljudi niti usposobljena pomagati niti pripravljena nositi riziko poškodb in bolezni sebe in svojih otrok. Pes in maček nista srna, raca ali zajec, pa tudi srna te lahko pošteno zbrca, da o gamsih ne govorim.

če sem odkrit take izjave nisem pričakoval od lovca.....

sem mislu da boš bolj v drugo smer reagiral.....

ker jst se dosti vozm po gozdu in večkrat vidim povožene lisice na robu ceste po več dni gnijejo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš, kaj Dada, kar sama pejt šlatat povoženega potepuškega cucka, mene do tega ne boš pripravila. Plačam dovolj državi, da ima da pride policaj in/ali higienik in zadevo uredi. Ni večina ljudi niti usposobljena pomagati niti pripravljena nositi riziko poškodb in bolezni sebe in svojih otrok. Pes in maček nista srna, raca ali zajec, pa tudi srna te lahko pošteno zbrca, da o gamsih ne govorim.

Saj sem rekla: razen če se počuti ogroženega. V tem primeru sem navedla medveda, logično pa je tudi to, da ne bi poskušala v avto stlačiti psa, ki bi me hotel ugrizniti. Je pa res, da ga nikdar, ampak res nikdar, ne bi prepustila mukam umiranja, ampak bi, če ga ne bi mogla sama naložiti v avto in odpeljati na veterino, poklicala policijo, naj oni poskrbijo za to in bi tam tudi počakala, da se prepričam, če bodo to res storili. Tudi, če bi morala za to plačati kazen, če bi npr. zbila srno, bi raje plačala, ker potem bi lahko vsaj spala, če pa bi vedela, da sem jo pustila tam v mukah umirati, verjemi mi, da mirnega spanca zame ne bi bilo.

Veš, enkrat sem že zbila nemškega ovčarja na avtocesti. Pes jo je takoj ucvrl na drugo stran ceste in še predno sem lahko videla, kam je stekel, ga že ni bilo več. Peljala sem se sicer okoli, vendar ga nisem nikjer našla. Še dolgo me je potem preganjalo, ker nisem vedela, ali je bil pes močno ranjen in je kje obležal (krvi na avtu sicer ni bilo, je bil pa avto močno stolčen) ali pa mu ni bilo nič. In še danes mi ni vseeno, ko se spomnim na to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo---kako pa upaš prijeti žival ki jo ustreliš. Mogoče je okužena z bogsigavedi s čim. V glavnem ne pretiravi s to obsedenostjo z okužbo. Valda ti ni treba vse v usta nest in če se držiš osnov higijene se nimaš česa bat---pa ne mi zdej z raznimi latinskimi izrazi za neke bolezni, ki se prenašajo iz živali na človeka po zraku al čez kožo (valda si ne boš iz crknjenega psa šel tatarskega biftka delat??). Bolj rizična je pomoč poškodovanemu človeku---možnost prenosa česarkoli je mnogo večja---verjetno bi tudi v tem primeru klical higijenika---pa sej nima veze.

V življenju nisem dobila nobene bolezni od živali pa sem nosila domov na pol crknjene golobe, mačke itd. Žival ob cesti ne leži tam zaradi bolezni in je POŠKODOVANA in ne BOLANA. Ok obstaja verjetnost da je tudi bolana in ta mali procent verjetnosti se zmanjša še z verjetnostjo ali je prenosljiva na človeka ali ne.

ps Tele varjante z okužbami me čist vržejo iz tira in tipičen primerek takega veleuma je un kmet iz M. Sobote, ki je mladiče psa žive zakopal, ker ima nosečo ženo in se je bal, da se ne bi ona in otoc okužl --s čim ve samo on.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eden prvih spominov, ki še krožijo po dosegljivem mi delu spomina sega v tretje leto mojega življenja, ko me je pes v obliki nemškega ovčarja nagnal, da sem splezal 2 m navzgor po kandelabru obcestne svetilke. Samo zato, ker sem se igral na pločniku, psu pa je bilo očitno dolgčas ali mu pa kaj drugega na meni ni bilo všeč.

Od takrat dalje me pes, ki nemočno leži ob cesti popolnoma nič ne gane, močno pa me ganejo normalno funkcionirajoči psi, nikoli ne grem miren mimo psa.

Sovražim jih ravno ne, da bi šel kateremu od njih pomagati, me pa ne pripraviš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah brrm--a če te bi v življenju razočarala prva punca bi postal peder?

So stvari za katere je vredno večkrat poiskusiti, ker to kar potem doživjaš je nekaj kar ti bo žal če boš zamudil.

btw: tut mene je že ugriznil pes in to dva: eden po nesreči en pa čist zanalašč. Dons mal drugač gledam na celo stvar: bil je čuvaj, privezan pri stopnicah na soncu, brez vode---jest pa neznana oseba,, ki je prišla na Krk s starši najet počitniško hišo. Gospodar pa se je iz balkona dru: dođite gore, mah ne brinite, Zan (šarplaninec) nije zločest---pa sem šla pes pa v mene---no kopat se nisem smela, mal so me prešpikal in zažtepal---pa sva se pol malj bolj spoznala (na vztrajanje mojega očeta, ker jaz sem bila čist presrana) in sva bla čist ok. prjatla. Še vedno pa ne hodim k psom na verigah dokler nisem čist ziher da je ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo---kako pa upaš prijeti žival ki jo ustreliš. ...

Žival, ki jo Horjo upleni ali sanitarno odstreli, je pred tem lep čas opazovana.

Horjo tako presodi, ali je žival lepa, zdrava, plemenska in jo z veseljem pogleda in ji zaželi še veliko sočne trave ali pa mišk. Lahko pa je sicer normalno zdrava, a v razredu, kjer je potrebno izvajati odstrel. To pa, če je situacija ugodna, tudi izvede ali pa počaka na drugo priliko.

Če pa Horjo vidi, da z živaljo nekaj ni vredu, se sumljivo obnaša, poskusi najprej ugotoviti vzroke, kasneje pa sanitarno ukrepa. Pri nekaterih osebkih se bolezen zelo hitro vidi in je tudi akcija hitra. Bang! Take živali Horjo ne gre pobirati z golimi rokami, pa poleg še sendviča jesti po možnosti. Ukrepa z vso potrebno previdnostjo. In tako bo delal tudi z neznano ob cesti ležečo živaljo.

Ko boste poiskusili ali vsaj videli kako bolijo injekcije proti steklini in pomislili kako bi lahko bilo, če še teh ne bi poznali, potem pa lahko debatiramo naprej zakaj Horjo to in ne ono. Da o težavah s klopnim meningitisom in boreliozo sploh ne govorim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa da še malo navežem na Brrrmov primer. Pes, ki jo zaradi potepanja faše na cesti, res ni nič kriv. Kriv je njegov lastnik ali bivši lastnik. Vendar se mi zato prav nič bolj ne smili, kot teliček v klavnici, ki ga večina od vas prav z veseljem popapcate in nič ne skačete okoli veterinarja zakaj pa tale zrezek ne diha. Ergo, poleg psa je potrebno povoziti še lastnika, pa v rikverc, pa ponovit pet do šestkrat!

Duš lavdan, mi gre na baso tale Bambi sindrom! :angry:

In, da smo na jasnem, naredim vse, da naš mali ne bi doživljal izkušenj malega Brrrma. Poskušam vzgajati naravno previdnost oz. previdno radovednost pred neznanim, nikakor pa ne telečje naivnosti ala buci, buc, kolk lep kuži. Tudi "teleta", ki na tak način rinejo k mojem psu naderem z glasnim "Marš". Tega ukaza za psa jasno ne uporabljam. :D

Bang, bang, bang HHV Agresivus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če sem odkrit take izjave nisem pričakoval od lovca.....

sem mislu da boš bolj v drugo smer reagiral.....

ker jst se dosti vozm po gozdu in večkrat vidim povožene lisice na robu ceste po več dni gnijejo.....

In potem lepo ustaviš, pogledaš in nudiš prvo pomoč? Ne? Ali vsaj javiš kakšnemu lovcu iz tistega področja, da zabeleži izgubo in odstrani kadaver iz ceste? Tudi ne? Kdo pa jih povozi v gozdu? A kakšen zajček s Kawasakijem pred medvedom beži?

Duš lavdan, Grmeči Muc, pa kaj ti misliš, da moramo jagri pa res čisto vsak drek prijet in popucat, država, t.j. družba in torej s tem tudi vi dragi sodržavljani nas boste pa sam komandiral pa drkal? Izvolite lepo ukinit jago, po izračunih zveze lahko potem za svoj davkoplačevalski denar zaposlite cca 700 profi lovcev, ki ne bodo prinesli nobenega dobička, jaz pa se bom za svoj denar in svoj čas šel lepo foto safari in pravi lov v npr. Madžarski ali pa Namibiji.

Duš lavdan, sem hud dones! :angry:

;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, klop skoči (tut če je čit polen ima pa kanvas s sabo) iz ležeče živali direkt nate in ko te le ta napade in s tem zamoti te v tistem hipu ugrizne še ležeča žival, ki ima steklino.

NE pretiravi dost si star da situacijo presodiš tole o klopnem miningituisu in boreliozi pa nima klele glih trde osnove,, povožen pes in okužba z boreliozo?? ja, če nimaš pojma kaj je sploh kaj,,. Kaj pa parklljevka pa trihnina pa ptičja gripa, pa nore krave, pa mikrosporija....če že hočeš lohk tut s tem kakega ,,panika,, prestrašiš.

Ja vem kako boli inekcija proti steklini nisem pa čist sigurna ali jo še vedno dobiš v trebuh?

Zdej pa grem---lep vikend vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ja vem kako boli inekcija proti steklini nisem pa čist sigurna ali jo še vedno dobiš v trebuh?

Zdej pa grem---lep vikend vsem

Pa si čist ziher, da si jo še ta pravi čas dobila? Se mi zdiš kar precej besna. (steklina=besnilo) :devil: :lol1:

Ok, Lina, te kličem naslednjič, ko bom kakšno povoženo lisico videl, pa da ni v našem revirju. Boš lahko še kaj za svojo dušico naredila. V našem revirju jih bom pa že sam pospravil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj komentar je bil namenjen ravno takšnim "kvazi informacijami" kot je tale ......

VrUUUUmmmm to, da mora biti laserska pištola na stojalu milo rečeno ni res, žal si v popolni zmoti, .... s takimi vpisi pa le begaš ostale ..... :nono:

Če veljajo drugačna pravila, jih prosim navedi.

Copy/paste:

Na podlagi prvega in četrtega odstavka 9. člena in petega odstavka 11. člena zakona o meroslovju (Uradni list RS, št. 22/00) izdaja ministrica za šolstvo, znanost in šport

P R A V I L N I K

o meroslovnih zahtevah za merilnike hitrosti v cestnem prometu

.

.

.

3. člen

V tem pravilniku uporabljeni izrazi imajo naslednji pomen:

1. »stacionarno merjenje hitrosti« je merjenje z merilniki hitrosti, ki so v času merjenja pritrjeni na stojala ali podobne priprave za fiksiranje položaja;

.

.

.

III. DODATNE MEROSLOVNE ZAHTEVE ZA POSAMEZNE VRSTE MERILNIKOV HITROSTI

8. člen

Če je pri stacionarnem merjenju hitrosti na isti cesti hkrati v uporabi več merilnikov hitrosti, ki delujejo na istem frekvenčnem območju, mora razdalja med njimi znašati najmanj 100 metrov.

Če se pri stacionarnem merjenju hitrosti z istim merilnikom hkrati opravljajo meritve v obeh smereh vožnje, je za dokumentiranje meritev treba uporabiti fotoaparat ali video sistem.

Pri izmerjenem rezultatu se pri stacionarnem merjenju hitrosti upoštevata naslednji varnostni razliki:

– 5 km/h pri merilnem rezultatu do vključno 100 km/h;

– 7 km/h pri merilnem rezultatu nad 100 km/h.

.

.

.

9. člen

Merjenje hitrosti z mosta nad voziščem je pri stacionarnem merjenju dovoljeno ob upoštevanju naslednjih zahtev:

– merilnik hitrosti mora biti nameščen na stativu, ki je naveden kot dodatna oprema v certifikatu o odobritvi tipa merila;

.

.

.

25. člen

Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

Št. 009-16/02

Ljubljana, dne 26. februarja 2002.

dr. Lucija Čok l. r.

Ministrica

za šolstvo, znanost

in šport

Če sem kaj spregledal, me prosim popravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ravnokar sem pogruntal, kako se je dovolj stari Horjo pustil lepo zapeljati bogsigavedi koliko stari Lini. Saj temu topicu je vendar naslov: "Odgovor na... Plačilo kazni za prometni prekršek." :topic:

In ko je HHV lepo izrazil svoje mnenje, ki je bilo samo "prometno" in je govorilo le o povoženih živalih, ona pok po jagrih! :wacko: :cry: Zvito, zvito, pa Lina bi morala biti za ministra! :blink:

Torej Lina, dejva se zmenit, vidve z Dado bosta na svoj riziko pobirale crkovino in polcrkovino ob cesti in šparale delo higienikom in policajem, jaz grem pa v gost pogledat koliko novorojenih prašičkov je poginilo v tej mrzli sneženi moči, ker svinje nimajo pravega miru in prostora, ker se umikajo rekreativno zavednim turistom, ki bezlajo vsepovsod. Po poti pa še kakšnega zgubljenega cucka povozijo! :kva2: :kva2: :kva2:

Ok, peace sisters, ali pa še ne gremo narazen?

(PočakamoNaOrgazemPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš na zakon o lovu, ki je to omejeval?

Ne samo na ta zakon, ampak na predpis, da pes nikjer ne sme biti brez nadzora - kako je v naravi, si že povedal, enako pa velja tudi v mestih in vaseh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži, vendar imaš na vaseh in tudi v mestih cel kup cuckov, ki v primeru težav naenkrat niso od nikoder in od nikogar. Tudi večina ni cepljena proti steklini in ostalim boleznim. Zaradi takega cucka se lahko ubiješ ali polomiš, pa te bo naša Lina verjetno še grdo gledala, če si mu ob tem dlako skuštral. :kva2: ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da so nas kosmate in prijazne živalce zapeljale malo :topic: . Upam, da nam moderatorji ne bodo zaračunali kazni. Prebral sem nekako zadnjih 10 postov, temo pa itak spremljam že kar nekaj časa.

Glede na to, da sem svoje poglede do obveznosti za prekrške že pojasnil bom še nekaj :topic: rekel.

Imam kar nekaj izkušenj z živalmi. Veste, z njimi je lažje kot z ljudmi. Če boste še ostali prebrali poste avtorja, ki dominira v zadnjih desetih, me boste razumeli.

Pa lepo prosim, ne me povozit ali pa sanitarno ukrepati(alisekakodrugčeitiboga). Sem še čisto zdrav.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!