Skoči na vsebino

Popravilo motorja


HONDAMANIA

Priporočene objave

Oj

Sej je že verjetno na to temo gdo kaj napisal, ampak se mi ne da iskat :whistle:

Kolega je imel včeraj manjšo nezgodo.... Motor je spodneslo in je drsel po cestišču.

Zanima me, kam bi ga človek dal popravljat? Sicer ni zdej nekaj katastrofalnega, ampak so pa šle tačke, ročica, plastika, malenkost rezervoar, itd itd.......

Kam bi bilo najbolj pametno peljat popravljat motor, da bi ga poštimali kot se reče, ker ne veš, če je še kaj drugega........

Motor je sicer kasko zavarovan, tako da stroškov (načeloma) ne bo nobenih, ampak kljub temu ne bilo prijetno. če bi ga neki pacarji skup metal, ne? Se pa gre za CB1000R

ELISA???

Hvala!!

Popravljeno . Popravil HONDAMANIA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni elisa šraufa moped in lahko samo pohvalim :worship: , enako sem slišal tudi od drugih.

Pa za razliko od nekaterih avto-pooblaščencev ti ne nabijajo kaj vse bi zamenjali da bi bolje obrali ampak povejo kot je ("to se ne bo poznalo če daš drugo", "to je še čist OK",..)

Glede na to da imajo vsakič ko pridem tam tudi kak res konkretno skantan motor nebi smel bit noben problem zamenjat nekaj delov in pregledat če vse ostalo štima.

Do 15. so pa na dopustu.

Popravljeno . Popravil phoebus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je kasko zavarovan, ga naj da v popravilo na uradni servis ali pa na kakšen servis, kjer zaupa ljudem in to je to. Če se pa na zavarovalnici dogovori za odstopno izjavo, bosta pa servis in zavarovalnica sama med seboj urejala glede plačila. Ko bo motor popravljen ga pride iskat, ostalo ( denar oz. plačilo) ga pa ne zanima.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa prej se pri zavarovalnici pozanimaj kako in kaj. Ene zavarovalnice pri kasku one določijo servis :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj

Sej je že verjetno na to temo gdo kaj napisal, ampak se mi ne da iskat :whistle:

Kolega je imel včeraj manjšo nezgodo.... Motor je spodneslo in je drsel po cestišču.

Zanima me, kam bi ga človek dal popravljat? Sicer ni zdej nekaj katastrofalnega, ampak so pa šle tačke, ročica, plastika, malenkost rezervoar, itd itd.......

Kam bi bilo najbolj pametno peljat popravljat motor, da bi ga poštimali kot se reče, ker ne veš, če je še kaj drugega........

Motor je sicer kasko zavarovan, tako da stroškov (načeloma) ne bo nobenih, ampak kljub temu ne bilo prijetno. če bi ga neki pacarji skup metal, ne? Se pa gre za CB1000R

ELISA???

Hvala!!

Pride tip k doktarju pa pravi; Kolega nekaj srbi okol lulčka, pa........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj

Sej je že verjetno na to temo gdo kaj napisal, ampak se mi ne da iskat :whistle:

Kolega je imel včeraj manjšo nezgodo.... Motor je spodneslo in je drsel po cestišču.

Zanima me, kam bi ga človek dal popravljat? Sicer ni zdej nekaj katastrofalnega, ampak so pa šle tačke, ročica, plastika, malenkost rezervoar, itd itd.......

Kam bi bilo najbolj pametno peljat popravljat motor, da bi ga poštimali kot se reče, ker ne veš, če je še kaj drugega........

Motor je sicer kasko zavarovan, tako da stroškov (načeloma) ne bo nobenih, ampak kljub temu ne bilo prijetno. če bi ga neki pacarji skup metal, ne? Se pa gre za CB1000R

ELISA???

Hvala!!

najprej potrebuješ policijski zapisnik za uveljavljanje kaska, potem greš na zavarovalnico, da zadevo ocenijo in potem ti tam povejo, če imajo s katerim servisom pogodbo in potem se tam naročiš in ti popravijo in odpelješ. vse ostalo urejajo zavarovalnica in servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej potrebuješ policijski zapisnik za uveljavljanje kaska, potem greš na zavarovalnico, da zadevo ocenijo in potem ti tam povejo, če imajo s katerim servisom pogodbo in potem se tam naročiš in ti popravijo in odpelješ. vse ostalo urejajo zavarovalnica in servis.

Svizec pa zavije še čokolado, v kateri je bon za 400 EUR od policajev. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj

Sej je že verjetno na to temo gdo kaj napisal, ampak se mi ne da iskat :whistle:

Kolega je imel včeraj manjšo nezgodo.... Motor je spodneslo in je drsel po cestišču.

Zanima me, kam bi ga človek dal popravljat? Sicer ni zdej nekaj katastrofalnega, ampak so pa šle tačke, ročica, plastika, malenkost rezervoar, itd itd.......

Kam bi bilo najbolj pametno peljat popravljat motor, da bi ga poštimali kot se reče, ker ne veš, če je še kaj drugega........

Motor je sicer kasko zavarovan, tako da stroškov (načeloma) ne bo nobenih, ampak kljub temu ne bilo prijetno. če bi ga neki pacarji skup metal, ne? Se pa gre za CB1000R

ELISA???

Hvala!!

Če imaš kasko se sploh nesekiraj in daj popravit na najdražji in najbočjši servis.Zavarovalnica ti v NOBENEM primeru nemore rečt kam ga boš ti dal popravit oni ga naj samo ocenijo popišejo vse dele, ki so poškodovani in to je to.Ravno zdajle je dal kolega Hondo karambolirano - padeno res ni bilo skoraj nič videti in je lepo pokasiral 4 K € in se mu samo smeje. Npr. plačali so mu nov tank(samo majhna vdolbinica,ki jo bo pustil(dal nalepko), hladilnik ravno tako majhna vdolbinica namontiral novega njegovega, pa prodal kolegu je ravno tak hladilčnik izkal in da ti nepišem preveč.Dobro se prej posvetuj na servisu in pri kakem kolegu, ki je že imel take izkušnje. :hmm:

Ps.če imaš še AO+ nepozabi na strah in bolečine, če ni že prepozno to je treba takoj k zdravniku,sicer pa te bo že izučilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš kasko se sploh nesekiraj in daj popravit na najdražji in najbočjši servis.Zavarovalnica ti v NOBENEM primeru nemore rečt kam ga boš ti dal popravit oni ga naj samo ocenijo popišejo vse dele, ki so poškodovani in to je to.Ravno zdajle je dal kolega Hondo karambolirano - padeno res ni bilo skoraj nič videti in je lepo pokasiral 4 K € in se mu samo smeje. Npr. plačali so mu nov tank(samo majhna vdolbinica,ki jo bo pustil(dal nalepko), hladilnik ravno tako majhna vdolbinica namontiral novega njegovega, pa prodal kolegu je ravno tak hladilčnik izkal in da ti nepišem preveč.Dobro se prej posvetuj na servisu in pri kakem kolegu, ki je že imel take izkušnje. :hmm:

Ps.če imaš še AO+ nepozabi na strah in bolečine, če ni že prepozno to je treba takoj k zdravniku,sicer pa te bo že izučilo.

No tole ne bo držalo "zavarovalnica v nobenem primeru ne more določiti, kje se bo motor popravljal". Zavarovlnice imajo pri sklepanju zavarovanja (Triglav sigurno) poseben popust, če jim prepustiš izbiro, kje se bo motor popravljal. Če si se odločil za to popust, ti na polici piše, da zavarovalnica določa, kje se bo vršilo popravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izplačilo se vrši na podlagi računov (direktno servisu), razen če gre za poravnavo, potem je izplačilo zavarovancu. Zavarovalnica lahko zamenjani del tudi zahteva nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svizec pa zavije še čokolado, v kateri je bon za 400 EUR od policajev. :naughty:

ja in kaj sem narobe napisala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in kaj sem narobe napisala?

Da vse to velja SAMO če imaš kasko - koliko pa nas je takih in če telebneš po cesti, je to ogrožanje varnosti, tako pravijo policaji, sledi kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš kasko se sploh nesekiraj in daj popravit na najdražji in najbočjši servis.Zavarovalnica ti v NOBENEM primeru nemore rečt kam ga boš ti dal popravit oni ga naj samo ocenijo popišejo vse dele, ki so poškodovani in to je to.Ravno zdajle je dal kolega Hondo karambolirano - padeno res ni bilo skoraj nič videti in je lepo pokasiral 4 K € in se mu samo smeje. Npr. plačali so mu nov tank(samo majhna vdolbinica,ki jo bo pustil(dal nalepko

A to ti zavarovalniško goljufijo opisuješ? A lahko še poveš, kateri kolega je to, da javim na policijo - da ne bomo vsi tukaj soudeleženi pri goljufiji ... ?

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej potrebuješ policijski zapisnik za uveljavljanje kaska, potem greš na zavarovalnico, da zadevo ocenijo in potem ti tam povejo, če imajo s katerim servisom pogodbo in potem se tam naročiš in ti popravijo in odpelješ. vse ostalo urejajo zavarovalnica in servis.

Zgleda da še nisi imel opraviti z zavarovalnico.....ja potem svizec....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da še nisi imel opraviti z zavarovalnico.....ja potem svizec....

sem imela opraviti. in točno takšne so moje izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tole ne bo držalo "zavarovalnica v nobenem primeru ne more določiti, kje se bo motor popravljal". Zavarovlnice imajo pri sklepanju zavarovanja (Triglav sigurno) poseben popust, če jim prepustiš izbiro, kje se bo motor popravljal. Če si se odločil za to popust, ti na polici piše, da zavarovalnica določa, kje se bo vršilo popravilo.

Sam si kriv, če si pri tako slabi zavarovalnici,ki ti vsemogoče porine v podpis.Nikoli nebi na Triglavu sklenil kakršno koli zavarovanje.Imel sem z njimi preveč problemov z izplačili od njihovih komitentov.Da neboš narobe zastopil namreč njihov zavarovanec je bil kriv za karambol jaz, pa sem čakal na izplačilo točno 34-dest mesecev.Če si nebi sam motorja popravil-sfinanciral(ves materijal sam uvozil-prešvercal) sam zmontiral sicer bi bil ob tri sezone,za zahvalo so mi še DDV odbili. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam si kriv, če si pri tako slabi zavarovalnici,ki ti vsemogoče porine v podpis.Nikoli nebi na Triglavu sklenil kakršno koli zavarovanje.Imel sem z njimi preveč problemov z izplačili od njihovih komitentov.Da neboš narobe zastopil namreč njihov zavarovanec je bil kriv za karambol jaz, pa sem čakal na izplačilo točno 34-dest mesecev.Če si nebi sam motorja popravil-sfinanciral(ves materijal sam uvozil-prešvercal) sam zmontiral sicer bi bil ob tri sezone,za zahvalo so mi še DDV odbili. :hmm:

Dokler boste goljufal zavarovalnice, bo tako kot je. Ziher si na črnem spisku pri Triglavu :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler boste goljufal zavarovalnice, bo tako kot je. Ziher si na črnem spisku pri Triglavu :headbang:

Tu si se pa fajn zmotu lahko ti rečen, da mi gredo na ku..c z njihovim klicanjem vsaj enkrat na mesec me kličejo kot Sp-jevca kaj vse imajo za ponudit, pa še dober kolega je zdaj njihov agent(prej je bil pri Generaliju) in je vsaj enkrat na teden pri meni in bi mi rad kaj prodal od njihovih zavarovanj.

Ps: pa še tole sem pri Tiliji in ZM , če te slučajno zanima in zaenkrat nobene nemenjam zeloooo zadovoljen!!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pelji k ELISI, je pooblaščen tudi za hondo in lastnik ima res dober odnos. Sicer sprva deluje vzvišeno, samo potem se počasi omehča.

In je kar majster, stvari zna diagnosticirat že po pogovoru, oz. takoj ve, kam se mora usmerit. In recimo po servisu ti tud lepo pove, kaj je bilo narejeno, kaj ni bilo narejeno oz. bo potrebno storiti naslednjič. Fer odnos ima... In od sebe baje ne da nevoznega motorja...

Izogibaj pa se AS-a, ker tam boš zelo dolgo čakal na popravilo, govorili ti bojo, da bo kmal, pa se bo zavleklo, da ne govorim, da tam v večini šraufajo vajenci, Primož pa nima toliko časa, da bi vsakemu pod prste gledal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede uveljavljanja kaska majo pa zavarovalnice itak svoje fore... včasih še pri isti zavarovalnici poteka drugače...

Moj primer za avto-uveljavljal kasko za zbito šipo, sem moral peljat ocenit škodo, tam pa so me vprašali, kam hočem peljat... In sem povedal delavnico, peljal tja avto, zavarovalnica pa je uredila z njimi.

Brummer, tvoj prijatelj je imel očitno srečo, ker zavarovalnica ponavadi ne da kar direktno denarja, ampak samo plača mehanični delavnici, zamenjane dele pa obdrži oz. ne vrne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano, za kasko več ne rabiš policijskega zapisnika, ampak samo cenilnega od zavarovalnice. Kar se tiče izbire servisa, pa... običajno ti jo prepustijo. Napišejo pa zgornjo ceno urne postavke, ki jo bodo plačali, preostanek pa je tvoj problem, če ti na "tvojem" servisu računajo več za uro dela. Dele plačajo po ceniku uradnega prodajalca delov. Potem pa je samo še vprašanje, če ima servis z zavarovalnico pogodbo in finance oni rešujejo med sabo ali pa moraš najprej ti plačat servis in potem na podlagi računa dobiš peneze nazaj od zavarovalnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede uveljavljanja kaska majo pa zavarovalnice itak svoje fore... včasih še pri isti zavarovalnici poteka drugače...

Moj primer za avto-uveljavljal kasko za zbito šipo, sem moral peljat ocenit škodo, tam pa so me vprašali, kam hočem peljat... In sem povedal delavnico, peljal tja avto, zavarovalnica pa je uredila z njimi.

Brummer, tvoj prijatelj je imel očitno srečo, ker zavarovalnica ponavadi ne da kar direktno denarja, ampak samo plača mehanični delavnici, zamenjane dele pa obdrži oz. ne vrne...

ok, a obstaja kaksna pravna podlaga da zamenjane dele kar zadrzi ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!