Skoči na vsebino

In Case of Emergency -ICE- v telefonu


INFINITI

Priporočene objave

Živjo

Zadnje čase razmišljam o kakšnih oznakah glede krvne skupine ipd. Pa me zanima če ste kateri ki to prakticirate in na kakšen način

-Napis krvne skupine na čeladi

-"Dog tags"

-Na škornju

-Kje drugje?

Če imate kakšne fotke ali izkušnje (zgodbico) še bolje. Zdi se mi namreč da če že pride do sranja je dobro imeti takšno informacijo na sebi ko sekunde štejejo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih so imele čelade Schuberth predalček za to.

Eni imajo to napisano na oklepu motorja.

Eni imajo dogtag.

Eni si dajo zraven osebne pa zdravstvene kartice eno z napisom.

Ko se pa razsipaš pa ti itak zdravniki test krvne skupine nardijo - ne bodo verjeli neki nalepki ;).

Torej - stvar je bolj kot ne šminka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm ja, jaz sem razmišljal o dog tags recimo, pa da bi gor imel še kakšno telefonsko od staršev mogoče še kaj uporabnega?

-Kartonček poleg dokumentov tudi ni švoh.

Drugače ne razmišljam o temu kot šminki tudi mislim da ti rešilec ne dela testa krvi oz nebi dal roko v ogenj da imajo ravno povsod po balkanu možnosti hitrega testiranja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm... takole je osnovni test se izvede v zelo kratkem času(indikator ...listki ki se obarvajo) in ti pove skupino , za kaj več pa so potrebni laboratorijski testi, in jih pod vsakim primerom naredijo(jih morajo). Mogoče za tujino da si daš nekam oznako.. Je pa spet koliko folka pogleda žepe(razem policaji)? Ponavadi naložijo in odpeljejo. Dvomim da si vzame čas ter ti pregleda dokumente(edino če te spotoma še oropa). Kar se tiče pa številke je pa fajn da se ve komu sporočit(bolje da nepride do tega).

Popravljeno . Popravil x5x
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah no fantje sej to ni "black hawk down" film, pa karma tudi nima takšnega pomena - a komu storiš kaj slabega s tem da bi te to pregenjalo?

Fantje v Rally-ju že dolgo časa dajejo na avte in čelade takšne oznake a kdo misli da je to okras al kaj?

Verjetno bom dal na čelado, pa verižico dal vgravirat

Popravljeno . Popravil INFINITI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trend v inozemstvu med motoristi je oznaka ICE pred tel.št.Reševalci in policaji vedo, da se za oznako ICE nahaja oseba katero obvestijo ob morebiti nesreči.Srečno!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trend v inozemstvu med motoristi je oznaka ICE pred tel.št.Reševalci in policaji vedo, da se za oznako ICE nahaja oseba katero obvestijo ob morebiti nesreči.Srečno!

No evo super informacija da malo pobrskam in sem našel recimo tole:

http://www.icegems.co.uk/medical-id-dog-tag-162-p.asp

http://www.icegems.co.uk/ice-cool-unisex-m...5-off-747-p.asp

http://3.bp.blogspot.com/_nKWBwdHfKjs/SdXf...088475-both.jpg

Pa evo tudi ne samo za krvno temveč tudi če si alergičen, astmatičen diabetik - vse to so pomembne info za zdravnika če si "out"

Popravljeno . Popravil INFINITI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo in pametno! Pa še ql zgleda :worship:

samo misliš da bo zdravnik šel gledat če imaš okoli vratu napisano kakšno krvno skupino itd..???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je ta praksa v navadi?

Ko se gre za sekunde dobiš v vsakem primeru 0 negativno.

(Glede kontaktnih info se pa strinjam, pametna ideja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede kvrne skupine imam povratne informacije od zdravnika ki je včasih delal kot reševalec...in kaj je bil njegov odgovor na listke in aparate ki imajo zapisano krvno skupino?

"Če se sesipaš ne bo šel nihče gledat listkov po tvoji opremi, ti šel brkat po denarnici, uri (v ene casio ure se da zapisati tip krvi), ipd. Prvič ni časa, drugič ni ziher da je podatek točen. Začne se te REŠEVATI, če ti res manjka krvi se noter našopa 'nevtralno' in potem preveri na pildku tvojo skupino".

Za nevtralno ne vem ali je tista plazma ali 0 negativna, nisem iz tega foha :whistle:

In po mojem je isto glede telefona in ICE- kdo ti bo šel brkat po telefonu in iskat ICE? Itak pridejo plavi in obvestijo domače (dokumenti).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trend v inozemstvu med motoristi je oznaka ICE pred tel.št.Reševalci in policaji vedo, da se za oznako ICE nahaja oseba katero obvestijo ob morebiti nesreči.Srečno!

ICE? Zanimiva kratica. :blush: In kaj naj bi pomenila :hmm:

Da je morda nisi zamenjal z In Emergency Call :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Če se sesipaš ne bo šel nihče gledat listkov po tvoji opremi, ti šel brkat po denarnici, uri (v ene casio ure se da zapisati tip krvi), ipd. Prvič ni časa, drugič ni ziher da je podatek točen. Začne se te REŠEVATI....,

In po mojem je isto glede telefona in ICE- kdo ti bo šel brkat po telefonu in iskat ICE? Itak pridejo plavi in obvestijo domače (dokumenti).

Lahko bi se reklo, da si mi objavo iz tipkovnice prepisal :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več o tem na Google-ICE kontakt-kampanija ICE v vsak mobilnik.

Popravljeno . Popravil Pips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več o tem na Google-ICE kontakt-kampanija ICE v vsak mobilnik.

Kampanja mi je v mail in na forumih in ne vem še kje prišla že ničkolikokrat pred oči, pa še vedno ne vem, ali bi se na to reč spomnil, če bi našel nekje nekoga sesutga ali kaj, pa bi hotel obvestiti njegove bližnje ... skratka - men je ta zadeva 'mimo'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Zadnje čase razmišljam o kakšnih oznakah glede krvne skupine ipd. Pa me zanima če ste kateri ki to prakticirate in na kakšen način

-Napis krvne skupine na čeladi

-"Dog tags"

-Na škornju

-Kje drugje?

Če imate kakšne fotke ali izkušnje (zgodbico) še bolje. Zdi se mi namreč da če že pride do sranja je dobro imeti takšno informacijo na sebi ko sekunde štejejo.

LP

meni se zdi to brezveze. kot so že napisali, dobiš kri 0 (- ali + ne vem) in to je to. sicer pa test krvi naredijo v manj kot minuti (vedno ti preverijo, ko greš na krvodajalsko akcijo, pa tam delajo počasi (delajo še kaj vmes) in ne traja celo minuto).

zato pa iščejo nas krvodajalce s krvno skupino 0. :whistle:

No evo super informacija da malo pobrskam in sem našel recimo tole:

http://www.icegems.co.uk/medical-id-dog-tag-162-p.asp

http://www.icegems.co.uk/ice-cool-unisex-m...5-off-747-p.asp

http://3.bp.blogspot.com/_nKWBwdHfKjs/SdXf...088475-both.jpg

Pa evo tudi ne samo za krvno temveč tudi če si alergičen, astmatičen diabetik - vse to so pomembne info za zdravnika če si "out"

to, če si alergičen na kakšna zdravila je pa pameten podatek in bi ga bilo dobro imeti kje zapisanega. mogoče kar eno "nalepko" na zdravstveni izkaznici.

a pa tega podatka ni v računalniku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi najpomembnejši podatki se izpišejo takoj ko prvič vtaknejo našo zdr. kartico v računalnik, medtem ko si ti že v kirurški ambulanti na "oskrbi", do tam pa dobiš infuzijo s tekočino, ki nadomesti izgubo krvi. Pa kaj misliš, da ima reševalno vozilo "na zalogi" kri vsek razl. skupin in to s seboj furajo..... Tako da je označevanje krvne skupine kjerkoli na sebi brez veze in je namenjenu le pozerstvu pred kafano ko te folk gleda kot da si prišel iz prve linije fronte...... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Oj

seveda ne našega "OberKrainer" administratorja.), pač pa telefonsko osebe, ki se jo pokliče ob nesreči..

In Case of Emergency.

vem, da sem na motosvetu enkrat že bral o tem, pa nekak nisem našel teme.. Zanima me kolk je to razširjeno med nami. Če nimate, zakaj ne? A ker prvič slišite, ali mislite, da pri nas ta koncept ni poznan? Pač vaše mnenje, in pa za ICE povejte naprej, da se ta zadeva prime, in mogoče komu koristi!

Spodaj skopiran tekst z enega drugega foruma.. thx avtorju Volk-u..

"ICE" V VSAK MOBILNIK!

Kaj ni res, da imamo dandanes vsi mobilnike, s stotinami oseb/številk v imeniku? Toda kljub temu razen nas nihče ne ve, katere številke pripadajo našim dragim in bližnjim.

Za trenutek si zamislimo situacijo, kjer smo vpleteni v nesrečo ali srčni napad. Ljudje, ki nam pomagajo, pa imajo naš mobilnik, vendar ne morejo vedeti, koga naj pokličejo, da bi obvestili naše domače. Da, v našem imeniku (in med zadnjimi klici) je na stotine imen, toda katera je prava kontaktna oseba v primeru nesreče?

V ta namen imejmo v naših mobilnikih eno ali več telefonskih številk shranjenih (tudi) pod imenom ICE (In Case of Emergency).

V zadnjem času se je koncept "ICE" hitro prijel. Je preprost in pomembna metoda za kontaktiranje v kritičnih okoliščinah. Ker ima mobilne telefone že večina populacije, je vse kar moramo storiti, da ime kontaktne osebe ali osebe, ki naj bo poklicana v primeru nesreče, shranimo kot "ICE" (In Case of Emergency (eng. V primeru nesreče)).

Idejo je dobil zdravnik, ki je opazil, da je v primerih nesreč pogosto prisoten mobilnik ponesrečenca, toda nikoli nihče ni vedel, katero številko naj pokliče. Zato si je zamislil, da bi bila dobra ideja imeti mednarodno razpoznavno ime v ta namen. Po katastrofi v Londonu, je "East Anglican

Ambulance Service" sprožila "ICE" kampanijo.

V kritični situaciji bi osebje dežurne službe/zdravniki zlahka in hitro kontakritali vaše najbližje sorodnike preko številke, shranjene kot "ICE".

Za več kot eno kontakntno ime preprosto vnesite ICE1, ICE2, ICE3, itd. Dobra ideja lahko naredi razliko! Razširimo koncept ICE s tem, da shranimo ICE telefonsko številko v naš mobilnik danes!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kolk je to razširjeno med nami. Če nimate, zakaj ne? A ker prvič slišite, ali mislite, da pri nas ta koncept ni poznan? Pač vaše mnenje, in pa za ICE povejte naprej, da se ta zadeva prime, in mogoče komu koristi!

---

"ICE" V VSAK MOBILNIK!

Kaj ni res, da imamo dandanes vsi mobilnike, s stotinami oseb/številk v imeniku? Toda kljub temu razen nas nihče ne ve, katere številke pripadajo našim dragim in bližnjim.

Za trenutek si zamislimo situacijo, kjer smo vpleteni v nesrečo ali srčni napad. Ljudje, ki nam pomagajo, pa imajo naš mobilnik, vendar ne morejo vedeti, koga naj pokličejo, da bi obvestili naše domače. Da, v našem imeniku (in med zadnjimi klici) je na stotine imen, toda katera je prava kontaktna oseba v primeru nesreče?

Ideja je zanimiva, človek bi mislil, da bi tu lahko veliko naredili tudi izdelovalci telefonov in mobilni operaterji ...

Sicer pa - nimam, ker vem, da če bo kje pizdarija, da bodo že ustrezno usposobljeni (reševalci in potem policisti) poskrbeli zame, kakor so pač naučeni, in če bi umrl ali postal kripl, bodo pogledali v baze podatkov, ki jih imajo itak dostopne (policisti), poiskali najbližjega sorodnika ali ženo, ter ga poklicali in mu povedali "veselo" novico - seveda po tem, ko bodo zame ustrezno poskrbeli in bo itak že, kar bo ...

Med nesrečo/napadom samo pa itak ne bo nihče po telefonih tapkal, pač pa bodo skušali ugotoviti, kaj se dogaja in kako to preprečiti/rešiti.

Sem pa imel sam, ko sem bil v takem zdr. stanju, da bi me moralo skrbeti za primer, če me zagrabi kak napad (jemanje antikoagulantov, po operaciji, itd ...), tudi razmisleke o teh rečeh - sploh, ko sem z berglami sam bluzil naokoli ... ČE bi se mi kaj zgodilo - koga bi poklicali itd?

Takrat sem sklenil, da bom že sam poklical, če bom preživel, kogarkoli, ki bi ga dal pod ICE, če pa ne bi mogel govoriti itd, bi pa že pristojni organi poskrbeli.

Namesto, da skrbimo za številke ICE, raje poskrbimo, da se ljudje, ki so nam blizu - partnerji, starši, itd - malo bolje razumejo in se pogovarjajo tudi v primeru, če se nam kaj pripeti ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem je bilo že pred leti na tem forumu veliko napisanega in od taktat imam v mobilniku ICE.

Ps. moti me samo to, ker me spominja na našega moderatorja ICE-ta ! ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj

seveda ne našega "OberKrainer" administratorja.), pač pa telefonsko osebe, ki se jo pokliče ob nesreči..

Ice kako se kaj počutiš odkar so te z Gradcem vred preselili iz Štajerske na Gorenjsko? Si že kaj bolj skop? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!