Skoči na vsebino

In Case of Emergency -ICE- v telefonu


INFINITI

Priporočene objave

Prošnja s strani mednarodnega rdečega Križa in reševalnih organizacij, da se posreduje naprej!

Vozniki reševalnih vozil so v primeru nesreč opazili, da ima večina poškodovancev pri sebi mobilni telefon. Pri poškodovancih, ki so v nezavesti reševalci na osnovi dolgega seznama številk na mobilnem telefonu ne vedo koga poklicati in kontaktirati.

Zato so reševalci in zdravniki predlagali, da vsak v svoj imenik mobilnega telefona, za slučaj nesreče vstavi kontaktno osebo pod enakim psevdonimom, katero je potrebno poklicati.

Mednarodno priznani psevdonim je ICE (= In Case of Emergency)

Pod tem imenom vnesite klicno številko osebe, katero naj v slučaju nesreče pokličejo reševalci, gasilci ali policaji.

V primeru kontaktiranja z več osebami, uporabiti ICE1, ICE2, ICE3, itd...

Lahko izvedljivo, nič ne stane, lahko pa veliko pomaga!

Moj namen ni bil odpiranje teme za pametnjačenje, ampak le koristno obvestilo, ki se lahko brez škode širi, po njem pa se ravna vsak po svoji presoji. Tistemu, ki se mu zdi pobuda ugledne mednarodne organizacije pametna, jo bo upošteval, komur se pa zdi nesmiselna, naj jo pozabi. Simpl, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj namen ni bil odpiranje teme za pametnjačenje, ampak le koristno obvestilo, ki se lahko brez škode širi, po njem pa se ravna vsak po svoji presoji. Tistemu, ki se mu zdi pobuda ugledne mednarodne organizacije pametna, jo bo upošteval, komur se pa zdi nesmiselna, naj jo pozabi. Simpl, a ne?

nemo, naredil si dobro stvar. Priznam, da imam to že kar nekaj časa v telefonu, škodovati ne more, lahko kvečjemu koristi.

Lahko bi se že navadil, da so žal na MS-ju tudi ljudje, ki so vedno proti, pa če napišeš karkoli. Jebiga, tudi taki morajo živeti - čeprav ne vem čisto natančno, zakaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo da vprašajo, če si alergičen na zdravila, če imaš diabetes, itd...

Ej, kolega - a se ti zdijo svojci "najbolj zanesljiv vir podatkov"? Medicina skuša biti čimbolj ekzaktna in zato imajo pomembno vlogo KARTOTEKA in SPROTNI TESTI.

Sam imam sicer neko zadevo, za katero me skrbi, da bodo kdaj pozabili testirati, če se kje razsujem, zato razmišljam, da bi si diagnozo oziroma dve besedi, s katero je opisana, dal tetovirati na levo roko, tam, kjer reševalec običajno tipa puls. Diagnoza je taka, da bo ostala za zmeraj, zato ni bojazni, da bi bil tattoo kdaj odveč ...

Tole s številko ICE pa - recimo, da daš v številko ICE osebo, ki ti ji najbližje - hkrati pa imaš to osebo shranjeno tudi pod njenim imenom ... potem ko te ta oseba kliče, vsakič, ti telefon ne bo izpisal njenega imena, ker ne bo vedel, ali naj izpiše njeno ime ali ICE . .. Ok, saj ni nega mega pomanjkljivost, je pa! (ok, lahk številko vpišeš v ime zraven ICE ... ).

Če se razletiš v Italiji ali Franciji slap.gif

ja, tam so znani po tem, da imajo slovensko govoreče reševalce na cestah ...

mimogrede - če si alergičen, to itak vidijo po reakcijah ... zato pa hude ponesrečence običajno obravnavajo na intenzivni itd ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nemo, naredil si dobro stvar. Priznam, da imam to že kar nekaj časa v telefonu, škodovati ne more, lahko kvečjemu koristi.

Lahko bi se že navadil, da so žal na MS-ju tudi ljudje, ki so vedno proti, pa če napišeš karkoli. Jebiga, tudi taki morajo živeti - čeprav ne vem čisto natančno, zakaj.

Sedaj bi pa človek, ki se ne strinja z vsakim predlogom in mnenjem moral kar umreti al kaj? Brez argumentov tudi ljudje v Bogeca verujejo - "sej škodet tak ne more, a ne?" :nono:

Še vedno mi ni jasno in tudi nihče v celotni temi ni pojasnil zakaj bi bilo pametno, če medicinska sestra ali voznik reševalnega kombija lahko pokliče nekega znanca, ki sem ga shranil pod ICE. Lepo je Masina napisal, da mu najverjetneje teta, brat ali kolega prav zelo koristili ne bojo. Kartoteka je jasno prvi in edini verodostojen vir informacije. Do le-te pa so vedno dolžni pridet, preden kakorkoli ukrepajo.

Alkatraz bi pa tudi že lahko pojasnil, kakšna je prednost, če Italijanska ali Francoska medicinka sestra lahko pokliče ICE številko in izve (ali posreduje) od mojega kolega kakršnokoli informacijo. Če kdo zna argumentirati na dan prosim z besedo, res si želim biti prepričan, da sem le omejen in spoznati, da pa res je nekaj izjemno preudarnega na tem.

Tetovaža diagnoze, za vzrok katere si prepričan, da test ne bo izveden, pa je premetena poteza.

ajd

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Sam imam sicer neko zadevo, za katero me skrbi, da bodo kdaj pozabili testirati, če se kje razsujem, zato razmišljam, da bi si diagnozo oziroma dve besedi, s katero je opisana, dal tetovirati na levo roko, tam, kjer reševalec običajno tipa puls. Diagnoza je taka, da bo ostala za zmeraj, zato ni bojazni, da bi bil tattoo kdaj odveč ...

Ja, ampaq glede na to, da tattoo ni nek uradni dokument in si lahko da vsak tetovirati ravno kar se mu zahoče, je vrednost te rešitve precej vprašljiva. Pred leti sem denimo poznal neko malce bolj svobodomiselno Angležinjo, ki je imela na določenem mestu vtetoviran napis: "FUCK THE QUEEN" Reševalec, ki bi to navodilo upošteval, bi se bržčas znašel v precej globokem govnu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj bi pa človek, ki se ne strinja z vsakim predlogom in mnenjem moral kar umreti al kaj? Brez argumentov tudi ljudje v Bogeca verujejo - "sej škodet tak ne more, a ne?" :nono:

Še vedno mi ni jasno in tudi nihče v celotni temi ni pojasnil zakaj bi bilo pametno, če medicinska sestra ali voznik reševalnega kombija lahko pokliče nekega znanca, ki sem ga shranil pod ICE. Lepo je Masina napisal, da mu najverjetneje teta, brat ali kolega prav zelo koristili ne bojo. Kartoteka je jasno prvi in edini verodostojen vir informacije. Do le-te pa so vedno dolžni pridet, preden kakorkoli ukrepajo.

Alkatraz bi pa tudi že lahko pojasnil, kakšna je prednost, če Italijanska ali Francoska medicinka sestra lahko pokliče ICE številko in izve (ali posreduje) od mojega kolega kakršnokoli informacijo. Če kdo zna argumentirati na dan prosim z besedo, res si želim biti prepričan, da sem le omejen in spoznati, da pa res je nekaj izjemno preudarnega na tem.

Tetovaža diagnoze, za vzrok katere si prepričan, da test ne bo izveden, pa je premetena poteza.

ajd

Suhi, pa NIMAJO argumentov, PRAZNO SLAMO mlatijo in pišejo bedarije... Nevem kako pametne se delajo, ko pa jim argumentiraš, zakaj je ta predlog (se bom lepo izrazil) neuporaben, potem pa je vse narobe. Dejstvo pa je, da nihče od teh pametnjakovičev pa NIMA argumenta, zakaj bi bil ta predlog uporaben... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole. En moj argument zakaj nosim piltek v žepu jakne in imam shranjen ICE v telefonu poleg dokumentov, ko grem na pot. Če se razbijem kje, da vejo poklicat mojga bratca ali pa punco in ne recimo, da pobrskajo policisti po svojcih in pokličejo fotra, ki že 10 let nismo v kontaktu in nima pojma kaj se z mano dogaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne vem zakaj tolk enga pregovarjanja, tisti k se jim ideja zdi super, si bojo vzel 2min časa, in shranili v telefon par št. še enkrat pod oznako ICE, tisti ki se jim zdi ideja butasta tega pač ne bojo naredil.

Meni osebno je ideja super, in sem si to shranil v telefon, ker sm pač mišlenja, da nekaj kar mi vzame 2min časa in dodatne tri št. v tel, je res minimalno kar lahko naredim, da si povečam varnost v primeru nezgode, stane pa tudi nič.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam ICE + "ime svojca" že par let v telefonu. Stane me ne nič. Hvala avtorju, da je objavil temo, ker sem ugotovil da sem pozabil številke hranit z mednarodno kodo 00386.

Zakaj se mi to ne zdi brezveze? Z motorjem se veliko vozim po avstriji in avstrijski koroški, kjer veliko ljudi govori slovensko in angleško. Mogoče se bom enkrat nekje razbil in bom imel samo še kakšno urco ali dve življenja pred sabo. Mogoče bo kakšen reševalec našel moj telefon in bo poklical na to št. in obvestil moje kaj se mi je zgodilo. Mogoče bodo prišli še pravočasno in jih bom imel možnost videt še zadnjič v življenju. Mogoče bom trenutno celo toliko pri sebi, da jim bom lahko z kakšno besedo povedal kaj čutim do njih. Mogoče ....

Meni se to zdi neprecenljivo, nekaterim se to zdi brezveze. Kakor želite, nič vas ne stane in tudi nihče vas ne sili v to.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam ICE + "ime svojca" že par let v telefonu. Stane me ne nič. Hvala avtorju, da je objavil temo, ker sem ugotovil da sem pozabil številke hranit z mednarodno kodo 00386.

Zakaj se mi to ne zdi brezveze? Z motorjem se veliko vozim po avstriji in avstrijski koroški, kjer veliko ljudi govori slovensko in angleško. Mogoče se bom enkrat nekje razbil in bom imel samo še kakšno urco ali dve življenja pred sabo. Mogoče bo kakšen reševalec našel moj telefon in bo poklical na to št. in obvestil moje kaj se mi je zgodilo. Mogoče bodo prišli še pravočasno in jih bom imel možnost videt še zadnjič v življenju. Mogoče bom trenutno celo toliko pri sebi, da jim bom lahko z kakšno besedo povedal kaj čutim do njih. Mogoče ....

Meni se to zdi neprecenljivo, nekaterim se to zdi brezveze. Kakor želite, nič vas ne stane in tudi nihče vas ne sili v to.

Lp.

Ha, še en ki misli, da imajo reševalci čas brskat po njegovem telefonu in klicarit neke ICE številke....

"Mogoče bom trenutno celo toliko pri sebi, da jim bom lahko z kakšno besedo povedal kaj čutim do njih. Mogoče ...." A nebi teh stvari naredil kar zdaj??? Ali ti mora "Matilda" potrkat na vrata, da poveš in pokažeš svojcem, kaj ti pomenijo in kaj čutiš do njih??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, še en ki misli, da imajo reševalci čas brskat po njegovem telefonu in klicarit neke ICE številke....

"Mogoče bom trenutno celo toliko pri sebi, da jim bom lahko z kakšno besedo povedal kaj čutim do njih. Mogoče ...." A nebi teh stvari naredil kar zdaj??? Ali ti mora "Matilda" potrkat na vrata, da poveš in pokažeš svojcem, kaj ti pomenijo in kaj čutiš do njih??

Oh če bojo pobrskali in klicali bojo, če ne pač ne. Sej ne plačujem te storitve 3€ na mesec, da bi pričakoval da morajo to 100% nardit.

Ti moraš pa drugače tut vsak stavek vzet iz konteksta in začet jebat neki, samo zato da jebeš po forumu al kaj? Js svojim že povem vsak dan kar jim gre in ne skrivam svojih mnenj pred nikomur. Niti negativnih, niti pozitivnih. Vseeno pa raje vidim, da bom imel domače ob sebi ko (če) bom na smrtni postelji, da nebom sam.

Sej tebi ni treba shranit ICE v telefon ... sam ne pol jokat, ko boš nekje ležal in neboš mogel govorit pa bo sestra rekla: oh joj sej bi poklicala tvoje domače pa nevem katera št. je prava.

Pa ne se kregat o tem ker je brezveze ... kakor kdo želi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu ima Gusti prav.. Reševalci ziher ne bodo brskali po telefonu, oni rešujejo. Njihov cilj te je čimprej spraviti v bolnico. Tam pa že policaji potem pridejo, pa na osnovi dokumentov najdejo naslov in obvestijo svojce.

Kar pa se tiče onega ležanja v sobi, pa sestre, ki bi poklicala svojce, pa ne ve kam.. to bi pa še šlo.

Res je, nič ne stane, če to številko imamo v telefonu. Pa če pride prav ali ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu ima Gusti prav.. Reševalci ziher ne bodo brskali po telefonu, oni rešujejo. Njihov cilj te je čimprej spraviti v bolnico. Tam pa že policaji potem pridejo, pa na osnovi dokumentov najdejo naslov in obvestijo svojce.

Pa to jaz trdim že od PRVEGA posta, tako da kljub milijon minusom ki sem jih pokasiral imam JAZ prav, ne Gusti... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to jaz trdim že od PRVEGA posta, tako da kljub milijon minusom ki sem jih pokasiral imam JAZ prav, ne Gusti... :whistle:

Nisem bral cele teme, samo na Gustijev post sem dal komentar... Jo bom zdaj šel celo prebrati. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se razletiš v Italiji ali Franciji slap.gif

...hm, nihče od mojih ne zna francosko, niti italijansko. Torej se ne bodo mogli sporazumeti. Pa smo spet pri policajih. Oni obvestijo naše, naši svojce. In reševalci so medtem svoje delo že opravili -dostavili so te v bolnico. Od tam naprej pa je delo bolnišničnega osebja.

P.S.- še vedno pa sem mnenja, da ne škodi ena številka več v telefonu. Če drugega ne, zaradi mirne vesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hm, nihče od mojih ne zna francosko, niti italijansko. Torej se ne bodo mogli sporazumeti. Pa smo spet pri policajih. Oni obvestijo naše, naši svojce. In reševalci so medtem svoje delo že opravili -dostavili so te v bolnico. Od tam naprej pa je delo bolnišničnega osebja.

P.S.- še vedno pa sem mnenja, da ne škodi ena številka več v telefonu. Če drugega ne, zaradi mirne vesti.

Mogoče bo pa ta makaronar znal nemško ali angleško, lahko se pa zgodi, da ti bo mobija spizdil... trance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam ICE + "ime svojca" že par let v telefonu. Stane me ne nič. Hvala avtorju, da je objavil temo, ker sem ugotovil da sem pozabil številke hranit z mednarodno kodo 00386.

namesto 00 pred 386 priporocam, da uporabis +. ker nekatere drzave imajo izhodno stevilko 99.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namesto 00 pred 386 priporocam, da uporabis +. ker nekatere drzave imajo izhodno stevilko 99.

Vzeto na znanje. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampaq glede na to, da tattoo ni nek uradni dokument in si lahko da vsak tetovirati ravno kar se mu zahoče, je vrednost te rešitve precej vprašljiva. Pred leti sem denimo poznal neko malce bolj svobodomiselno Angležinjo, ki je imela na določenem mestu vtetoviran napis: "FUCK THE QUEEN" Reševalec, ki bi to navodilo upošteval, bi se bržčas znašel v precej globokem govnu.

Absolutno, ampak že če bodo pomislili, da bi bilo smiselno narediti še en micen, majcen hitri testek strjevanja krvi, bo zadeva poplačana. Jebiga, ne morem garantirat, da bom vedno, ko/če se mi kaj pripeti, s seboj imel tajnico, ki bo urno švignila pred crashom z motorja/avta/vlaka in jela pripovedovati zdravstvenemu osebju, da sem malo "loco in the blood" :-).

No, številko ICE bi pa utegnil kdo kdaj poklicati moderatorja Ica :-)

Ice, a mi lahko še telefonske tvojih staršev daš, da jih vpišem pod ICE mother / ICE father? :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, številko ICE bi pa utegnil kdo kdaj poklicati moderatorja Ica :-)

lahko napises Ice ali ice, pa bo.

Ice, a mi lahko še telefonske tvojih staršev daš, da jih vpišem pod ICE mother / ICE father? :-)

ne smem. niso javne. :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem ko boš poklical 112 te bodo natančno locirali. Navadno telefonsko ševilko tako ali tako nimajo problema z iskanjem od kod kličeš. Za mobilne telefone pa te bodo locirali do 100 metrov natančno. Če po nesreči zapelješ v gozd in se tam prevrneš, smo pokličeš 112 in točno vejeo za katerem grmom tičiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pod pogojem da tvoj mobilnik sprejema signal z vsaj dveh različnih oddajnikov, nato izvedba triangulacije za določitev poziije ni problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!