Skoči na vsebino

Z motorjem v službo


Steen

Priporočene objave

Do službe cca 15 km. Če je lepo vreme... No sem pa tja me kdaj zalije na poti domov tako da je vedno dežko v kufru.

Oprema: moto čevlji, moto kavbojke, jakna (cordura ali usnje, odvisno od temperatur), rokavice, čelada. Občasno podkapa in ledvičnik/želva.

Vse razen jakne potem pade v kufer... V primeru sestankov grem z avtom ali kompletom za preoblečt v kufru... odvisno od volje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V službo zadnji dve leti maksimalno 5 krat letno. Razdalja 6 km. Oblečen tako da me zjutraj preveč ne zebe.

Od zaščite čelada, ledvica in ko je mrzlo rokavice. Ampak s tem se ne hvalim, tako pač na žalost je.

Motor Suzuki XF650

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem, mi ne znese. imam sluzbo preblizu doma. ce grem po motor se pot podaljsa za priblizno faktor 15.

(iz dnevne sobe cez hodnik v sluzbo :whistle: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm...skoraj vsak dan...tudi, če dežuje

v obe smeri slabih 30 km...

poleti motor: yamaha fz6

pozimi motor: skuter 50ccm

poleti imam škornje ali malo boljše čevlje, rokavice, ledvični pas in windstoper jakno...

pozimi pa malo več cunj... še posebej, če je temperatura okol 0-4C, saj je takrat najhuje, ker je največ vlage..in takrat res malo zebe...

pozimi se odpovem vožnji samo, če res full dežuje ali pada sneg...

vedno pa velja, da ob dežju še dežni kombinezon..seveda in obvezna čelada, ki se ločujeta glede na motor...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Skoraj vsak dan, v službo z motorjem ( cirka 8 km ). Oprema enostavna: kavbojke, čevlji, čelada rokavice in ledvični pas. Malo sprostitve pred in po šihtu paše.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ene dvakrat sem pa letos res bil v službi z njim.Pet kilometrov na eno stran. Še segreje se ne v redu, si že tam. Potem pa še tisto preoblačenje vsega, razen gat... Se raje manjkrat peljem, pa takrat bolj z užitkom, kam dalj.

Hmmm, ta teden še pa kar hodim z bajkom na delo. Pač naredim domov grede še malo več kilometrov, ko sem že enkrat gor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji mesec pa pol vsak dan(študentsko delo).

Sicer s skuterjem, 17km v eno smer. Čelada,rokavice, jakna, ledvični, spodi pulover, pol mam pa kratke hlače, čez pa kvbojke da se sam slečem, pa termo štumfe(ker hodim ob 5:20 od doma ko je še kar mrzlo).Pa ruzak mam sabo da to pol not dam.

Grem tudi po džju :whistle:

Popravljeno . Popravil Tabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj poredko, ker je tako, da delava z najdražjo v istem podjetju.

Zato z avtom. Ampak, če ga virtualno prežagam na pol, sta to ravno dva motorcikla.

Kadar grem, če ženička doma ostane, ali gre kam drugam, pa za tistih 4,5 km samo čelada in rokavice, ledveni pas in, če pritiska jutranji hlad, če civilna usnjena jakna in kavbojke, seveda. Na nogah superge. Bele, nogavice pa modre. Včasih z luknjo na palcu.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En lep pozdrav,

Zanima ma kdo od vas se več ali manj vsak dan z motorjem vozi v službo.

- kakšen motor

- kako daleč (v eno smer) in

- kaj od opreme imate na sebi

Do službe imam 45 km, zjutraj najhitreje po avtocesti in nazaj po lokalnih cestah. Opremljen sem z gore-tex jakno in hlačami s ščitniki, želvo, touring škornji, rokavice in čerlado. Da se dovolj lagodno počutim se spreoblečem v lažje hlače in superge, ki jih tovorim v ruzaku v zadnjem kufru...

Veliko varnih kilometrov,

Otto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V službo se vozim od spomladi do jeseni. Pogoj je, da je zjutraj suho, za nazaj že dam dežjaka gor, če treba.

- Yohanca TDM 900

- 7 km čez center LJ

- čelada, usnjena jakna, ledvnični pas, navadne kavbojke (v hladnejšem vremenu moto usnjene hlače), nižji moto škornji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je vsaj priblizno vreme,potem z motorjem, cirka 7km.

Celada, moto jakna,ledvicni pas, kavbojke in cevlji..ce se mi da obcasno tudi rokavice :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štumfi morajo bit tud beli! :evilgrin:

pa bele kolidžke si pozabil, na srajci pa ozka črna usnjena kravatka! :lol1:

no pa pejmo : na apnčku - čelada, textil rokavice, textil jakna-navadna, ponavadi kavbojke in škornji, če je pa zjutraj hudo vroče , pa včasih ( če sem zgoden pa na izi) kratke hlače-bermude pa zračne čevlje , ledvičvi pas.

na suzi : obvezno usnjeni škornji -zarad kurbla (saj da bi kaj pomagali proti poškodbi-niso),čelada- nova n103, kavbojke

(bom našparal tudi za une tahude-podložene),ledvični pas-drugi,težka usnjena moto jakna,rutka, usnjene rokavice- tanjše - pridejo močnejše

5 km tja,5 km (ponavadi 5+.....km če le znese)nazaj

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je lepo vreme poleti - če so napovedane nevihte običajno ne tvegam.

Polna oprema - razdalja 40 km (v eno smer).

V službi si ponavadi puščam ene kavbojke, športne copate in rezervno T-shirt.

3 minite pa sem v civilu kot vsak drug.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je lepo vedno, ob slabem vremenu pa odvisn od možnosti...

cerka 8 km v eno smer, oprema popolna, le ob zelo vročih dneh nataknem kavbojke, ostalo pa vedno...

če sm že na šihtu, d se vseen saj mal pelem :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob lepem vremenu (brez napovedanga dežja), v obe smeri dobrih 50 km.

razen hlač vsa oprema, jakna, ščitnik hrbta, rokavice, škornji, čez kavbojke pa na kolena ščitnike...

s sabo pa šuhe, če jih nimam že tam.

lp, g

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- kakšen motor

DUCATI MONSTER 600

- kako daleč (v eno smer) in

cca. 10 km( čez celo LJ: iz Fužin do Šiške)

- kaj od opreme imate na sebi

Čelado, jakno( poleti samo zjutraj, popoldne je v ruzaku),ledvični pas, rokavice prav tako po potrebi...Potem ko malo bolj pritisne mraz, pa seveda pridejo še termo dolge gate in raznorazni domači volneni pripomočki...

Grem pa praktično vsak dan razen če res ful ne dežuje...in ko res že diši po snegu:)

Enako velja za mojo drago, ki se na malo krajšo pot odpravi z vespo ET2...Pri njej je sezona nekoliko krajša...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vreme dovoli vsak dan, mam pa do službe 3 km tko da najdem še kak obvoz da se mi splača vžigat (klinc ko pa ni časa za motor med tednom).Od opreme pa čelada, ledvični pas, rokavice, če ni prevroče še jakna.:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Za na šiht je bicikel (relacija LJ - LJ) oz. skuter, če je načrt po šihtu še do fitnesa.

Da bi se pa s polno opravo ubadal za teh par km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- kakšen motor

Yamaha R1 letnik 2004

- kako daleč (v eno smer)

40 km

- kaj od opreme imate na sebi

vse (dvodelni usnjeni kombinezon, čelada, rokavice, škornji, želva, podobleka) + mali nahrbtnik z oblačili za preoblečt

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z aprilom se bom začel tudi jaz prevažat na delo in sicer na mojem Kawasaki Z 750 l. 2004. Imam 15 km do službe in ker je to kraj Piran, potem je to z motorjem še tolko boljše (ni panike za parking)! Je pa še vedno treba 1x na teden z autom pripeljat srajce in ostalo kar sodi v bojno opremo za natakarja. Na sebi imam vedno čelado, jakno ter rokavice. No edino če se takoj po šihtu odločim za en večji giro po Istri ali Sloveniji, potem štartam od doma v celi bojni odpravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!