Skoči na vsebino

Ridley Motorcycles


bostjanb

Priporočene objave

Niti na kraj pameti mi ne pade, zakaj bi bil avtomatski menjalnik bolj varen od klasičnega :)

Edino manj zabaven, ker pač operiraš samo z gasom, kot pri sesalcu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti na kraj pameti mi ne pade, zakaj bi bil avtomatski menjalnik bolj varen od klasičnega :)

Edino manj zabaven, ker pač operiraš samo z gasom, kot pri sesalcu..

Pa ne menjalnik legenda...sama vožnja

Sound of Ridley...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dobil vtis, da je avtomatski menjalnik tisto, kar razlikuje te motocikle od poplave proizvajalcev in motociklov v cruiser, custom in chopper sceni :)

Drugače pa ja, chopperji so čist kul za vozit, za tiste, ki so jim pač taki motorji in tak stil všeč :) Ampak brez avtomatskega menjalnika kar se mene tiče, ta naj ostane pri sesalcih :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal čudno da mešaš skuterje pa chopperje...kaj so GP motorji zate tud sesalci????? :D:D:D

Eh mali zdaj že klatiš svakojake oslarije, povej kaj pametnega al pa bodi rajš tiho :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal čudno da mešaš skuterje pa chopperje...kaj so GP motorji zate tud sesalci????? :D :D :D

Po mojih zadnjih informacijah GP mašine k sreči še nimajo avtomatskega menjalnika :)

Sicer pa kaj ima to sploh veze z vsem tem= Jaz sem samo pripomnil, da se mi zdi chopper z avtomatskim menjalnikom neumnost :) Je pa to zgolj moje mnenje, če je tebi, oziroma komu drugemu všeč, pa naj bo, jaz pa mislim, da mora imet taprav motor taprav menjalnik :) Sploh pa nek ameriški chopper.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep motor, mi je všeč. Saj avtomatski menjalnik je verjetno enostaven za vozit, ampak to ni to. Spada na sesalce, pa amen. Na motorju nima kaj iskat. Ampak, okusi so različni.

In, ko bodo GP vozili z avtomatskimi menjalniki..., Upam da nikoli. Jaz bi tudi v F1 nazaj uvedel normalne menjalnike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep motor, mi je všeč. Saj avtomatski menjalnik je verjetno enostaven za vozit, ampak to ni to. Spada na sesalce, pa amen. Na motorju nima kaj iskat. Ampak, okusi so različni.

In, ko bodo GP vozili z avtomatskimi menjalniki..., Upam da nikoli. Jaz bi tudi v F1 nazaj uvedel normalne menjalnike.

Motorčić ima cvt menjalnik, ne avtomatski.

cvt menjač je kul, ampak ne na čoperju.

ja,ja une ročke ob stran,pa de se štanda vid u cockpitu, ke gre nazaj prot motorju!!!

@simonsi kaj zdej klanfe stresaš? tam piše cvt in ti sploh veš,kako se po slovensko temu reče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorčić ima cvt menjalnik, ne avtomatski.

cvt menjač je kul, ampak ne na čoperju.

http://en.wikipedia.org/wiki/Continuously_...le_transmission

brezstopenjska variabilna transmisija - pri novejših modelih teh prenosov pa je možen tudi vklop 6-7 ih avtomatski ali sekvenčnih razmerij, ki so vnaprej določena!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@simonsi kaj zdej klanfe stresaš? tam piše cvt in ti sploh veš,kako se po slovensko temu reče?

V temi je bilo govora da ima moped avtomatski menjalnik. Hotem sem opozoriti da ima cvt menjalnik, ki je pa popolnoma drugačen.

Ostalo tvoje lapanje me pa ne zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V temi je bilo govora da ima moped avtomatski menjalnik. Hotem sem opozoriti da ima cvt menjalnik, ki je pa popolnoma drugačen.

Ostalo tvoje lapanje me pa ne zanima.

ja a cvt je ročni-nožni ??? nisem vedel. je res da ni klasičen avtomatski,ki ima prestave vnaprej določene!

takemu prenosu so davnega leta 1968 rekli variomatic, vgrajenega pa je imel daf 600 :

http://www.google.si/url?sa=t&source=w...x3tkz4oiRkWUM0g

http://images.google.si/images?hl=sl&c...le&resnum=4

iz tega so se potem razvili tudi menjalniki za skuterje!

je pa pri novejših (to sem sicer že napisal , ampak) možno tudi sekvenčno pretikanje :

http://www.google.si/url?sa=t&source=w...P07yXyxKESw0FWA

in cvt menjalnik pač res ( nažalost) spada med avtomatske menjalnike !

nisem pa nič lapal ,da ima ta motor tudi možnost pretikanja. no pa saj bi lahko vprašal tudi na lepši način.

če se bo cvt obnesel na motorjih pa ima sigurno veliko večjo perpektivo v obliki, ki omogoča tudi sekvenčno -stopenjsko prestavljanje - in ravno to je tista pomanjkljivost, ki je zmotila nekatere v tej temi.

tole pa kakšno lapanje tebe zanima ali pa ne, je pa čisto tvoja stvar .včasih si bil bolj prijazen,pogrešam. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!