Skoči na vsebino

Hit & Run


S-trMa

Priporočene objave

Mnja. Kaj vse ne doživiš. Sedeli smo na pikniku, 4 motorje in 3 avte smo imeli parkirane na dvorišču. Bilo je že okoli 23 ure zvečer, ko smo se družba motoristov odpravili domov, 2 avtomobila sta odšla že prej, eden je bil domač. Luč je svetila ravno tako, da je naše motorje pustila v senci. S punco prideva do motorja in opazim, da čelad ni v kovčku, ki je bil sicer odklenjen!. Najprej se ozrem naokoli, spreletela me je misel, da nama je nekdo pokradel opremo, medtem ko smo bili za vogalom sedeli v tisti uti. Pogledam na motor in zagledam čeladi lepo položeni ena na sedež, druga na tank, poleg opreme, zložene na mojem sedežu. Najprej začnem šteti opremo, ali je kaj izginilo, pogledam po žepih in si oddahnem ko najdem denarnico in ves leder, ki ga premoreva. Kolegi se mi nasmihajo, češ, tepko je pozabil kako je zložil opremo. Meni pa še kar ni jasno, bil sem prepričan da ni bila tako. Opustim misel in začnem nase vleči opremo, medtem pa še nekaj postopam okoli motorja. Ko so se vžgale luči sosednjega motorja, me zmoti čuden odsev na moji šipi. Pogledam malo bližje in vidim, da je močno spraskana in počena! Groza! Kaj kurca je pa tole?? Nek čuden občutek sem dobil, da to sploh ni moj motor in pomislil sem, da je nekdo zamenjal motor z motorjem mojega kolega, ki je zmeraj kaj popraskan, tako za hec, da bom malo debelo gledal to svojo opremo na tujem motorju. Res sem že mislil da je mogoče samo kakšna šala. To je trajalo samo hip, ko sem stopil korak nazaj, da bi še vedno v tej poltemi videl bolje. Moj je bil. Počena šipa, odlomljeno levo ogledalo... Pizdim po dvorišču in se oziram proti hišam sosedov ali je kje kakšna mularija, ki bi se obešala po mojemu motorju in ga mogoče prevrnila. Hitro smo našli baterijo in obsvetili smo ga z žarometi drugih motorjev. Počen levi bok, soraskana nihajka, podrsane tačke, praska na tanku, nisem prepričan, zdi se mi da je celo malo zvita balanca, spraskan kovček, opraskane čelade in vizir. Kolnem. Nerodna situacija prav za vse prisotne. Od nas ni bil nihče, saj se noben ni nikamor ganil, pa tudi če bi bil se mi zdi nemogoče da bi ne povedal, pač se zgodi. Medtem kolega opazi prasko na avspuhu na desni strani in sled sive barve na sopotnikovi tački! Z avtom ga je nekdo zadel in prevrnil na drugo stran! Kar ni mi bilo jasno. Kako je to mogoče? Bi lahko nekdo, ki je še malo prej z nami jedel pečeno koruzo prevrnil motor in postavil nazaj kot da ni bilo nič?? Neverjetno se mi je zdelo... Pa vendar... Samo en avto je bil siv. Poklicali smo lastnika, nič ni vedel o čemerkoli. Postopam okoli motorja, kaj naj? Ja nič. K njemu domov. Hočem videti avto! Opravičim se za pozen obisk in razložim, da pač moramo izločiti vsakega potencialnega krivca, da bi prišli do pravega. Možak samozavestno odpre garažo in od strani opazuje naše iskanje sledi. Hitro najdemo kar globoko prasko na odbijaču. Povprašam ga kako komentira to poškodbo in rekel je "jah, nič". Osupel sem, prav zmedlo me je, res nisem več vedel ali se človek dela norca ali res ni nič kriv... Naredim še krog okoli avta in razmišljam, spet se ustavim pri praski... Ja, samo še ena možnost ostane, da bom pomirjen. Avto ven, jaz pa motor zraven, da vidimo višino praske. Možic nekaj menca in se odpravi pogledat moj motor. Začne razlagat: joj, pa nisem vedel da je toliko škode, pa da se tako pozna, nisem ga videl tam v senci pa sem ga zadel, bla bla bla... Kako mi je zavrelo! Začnem pizdit in najraje bi mu na glavi razbil tisto megalajtko, punca me od zadaj štoka naj ne norim... Hitro sem se shladil, preveč sem bil vesel da smo sploh našli krivca. Srce me je bolelo ob pogledu na moj, do zdaj brezhiben motor, brez praske, nikoli na tleh niti v garaži... Tisti kuponček mi nikoli ne bo zbrisal spomina na to grenkobo. Kako je lahko nekdo tak?? Zaradi enega brezveznega kupončka me je bil pripravljen pustiti s kupom stroškov, sam pa je pač upal da se bo pozabilo. "Naredil sem napako", je rekel. Mnja. Ne, naredil je napako, ko je podrl motor, ko pa ga je postavil nazaj in odpeljal pa je naredil svinjarijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svašta... še dobro, da mu med pobiranjem motor ni padel in še njemu kaj naredil.

Ampak da ste par minut prej koruzo skup pekli, pol pa to... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem pa že sam doživel... Parkiram zadaj, par metrov za enim Golfom. Tip sede v avto, vzratno zadene motor, ki pač pade po tleh... Hvala bogu, takrat sem imel MZ-ja. Škode za par pirov, nič več.

Res je, ko enkrat ličarsko popravljaš, nikoli več ni, kot je bilo. Če že drugega ne, občutek...

Samo, da se je sprva delal Francoza, pa šele potem pod težo dokazov priznal... A ljudje res nimamo več niti trohice vesti in poštenja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa...ne sekiraj se preveč...delov motorja se ne kita in brusi...mora se jih zamenjat! To pa že ni potem več tako hudo...še posebej če vse plača zavarovalnica :)

kot pa sem rekel...od cenilca zahtevaj nove dele!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeba stari.

Za naslednjič vsaj veš s kom boš koruzo jedel.

Jest bi mu porinisl ztorž od koruze tja kamor sonce ne posije. Vsaj enega :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor je odreagiral nepravilno, vendar glede na to da je bila noč in se ni nič videlo je motor postavil na noge in misleč,da ni nobene škode veselo odpujsal domov!! Sprenevedanje v domači garaži pa vsekakor ni pošteno!! Rabil boš kar precej živcev na zavarovalnivi,da ga boš spravil v prvotno stanje :worship:

Želim ti srečen razplet nastale situacije :beer2:

PS: nam so nekoč med piknikom za zidanico kjer smo imeli parkirane motorje spizdli čelado vredno par sto evrčkov tak da folk pazite kje parkirate svoje lepotce :slap:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem doživel podobno ...

Sem v baru na pijači, ko par cm zdraven mojega motorja parkira en avto. Sprva sem mislil da na sovoznikovem sedežu ni nobenega, zato je zapeljal tako blizu. Nakar se odprejo vrata in moj motor se začne zibat, skoraj da pade na sosednji motor. Takoj priletim do motorja in povem tipu da mi je z vrati udaril v motor. Na mojmu blatniku odrgnina, na njegovem moja barva, vendar model trdi da se ga ni dotaknil.

Sicer škode je tudi za nekaj pirov, ... samo eni se res kretensko obnašajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pravte na to, ko se pelješ po obvoznici in ti v ovinku en motorist v tvoja vrata pikira, se zaradi tebe, ki si bil tam reši zanesljivega padca in nato spizdi. To se je moji mat zgodil in to tam, kjer ni luči in zarad tega ni vidla ne kakšen je bil motor, ne tablice, nič. Mogoče barvo kombinezona. Sicer pa, kje bo moja mat vedla kej o motorjih. Za mojga sam ve, da je rdeč. Vrata so pa na vrhu 5cm zijala od navdušenja. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam res.. kakšni so ljudje.. pred dvema dnevoma sem imel prometno nesrečo z motorjem.. vozil sem za dvema avtomobiloma, ko je na nasprotnem pasu začel en avto prehitevat kombi v škarje po zelo ozki cesti.. oba avtomobila pred mano sta seveda na pouno zabremzala, da se nista čelno zabila v nasproti vozeče vozilo. Čeprav sem po pravilih imel dovolj varnostne razdalje se mi ni uspelo čisto zaustaviti z motorjem in sem se zaletel v prlažna vrata vozila pred mano.. avto, ki je prehitevu v škarje je vse to videl, a je seveda takoj zbežau s kraja nesreče.. torej sem bil na koncu vsega kriv js :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s tabo vse u redu? pa motor? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm na srečo kar vredo odneso.. pristau sem na sredini strehe avta skor.. od pasu naprej sm biu na strehi :rolleyes: še dobro da sem imel čisto vso opremo na sebi.. tak da me zdej sam boli vse.. koleno, roka, vrat pa hrbtenica malo.. motor je pa tut supermoto.. tak da je odnesu z nekaj praskami po blatniku, ščitnikih za ročke, sprednji šipci in zvito balanco.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja,men se je 3 tedne nazaj tud kar dobro izšlo,ko enem kombiju niso stop lampe delale :BUA: ,ha,ha. zvito koleno, še ene 2-3

tedne pa mal fizioterapije. tolk sranja, pa še padel nisem (jo je vsaj moja suzi odnesla brez poškodb). dobro se pozdravi! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!