Skoči na vsebino

Garancija in sivi uvozniki


necx

Priporočene objave

danes se mi je na hondi cbr 1000 letnik 2008 (12000 km prevozenih) prižgala oranžna lučka PGM-FI, to je lučka zraven lučke za dolgo luč v knjigi piše da pomeni neko napako na programed fuel injection, ali se lahko jz se vozim a se je ze komu zgodilo kaj podobnega, motor je sicer se v garanciji nov je bil z ddv kupljen pri našemu vrlemu moto černetu potem pa servisiran na elisi! zdj a mi bojo kaj komplicirali glede garancije upam da ne upam tudi da ni kaj hujšega

če kdo ve bi mu bil hvaležen za čimprejšnji odgovor

lp, nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdj a mi bojo kaj komplicirali glede garancije upam da ne upam tudi da ni kaj hujšega

Hvalabogu, da bojo kompliciral.

Garancijo uveljavljaš pri prodajalcu. Prodajalec je vsaj do 10. septembra, ko je obravnava, v zaporu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj na garanciji pise pooblaščeni serviser moto černe in moto igl d.o.o.

zdj pri enmu bi ze verjetno mogo garancijo uveljavit če ze drugače nebi šlo sam vseeno mi ni jasno sj honda je honda sej sem jo plačal celo z ddv in bi mogla honda kot honda katerikoli pooblaščeni servis poskrbet za garancijo,

Kako bi pa bilo če bi naprimer generalni uvoznik ali pa katera koli večja prodajalna honde šla v stečaj glede na recesijo, bi potem vsi tam kupljeni motorji ostali brez garancije ?

sej pa nisem kupil ponaredka ampak isto hondo kot pa vsi ostali

a za lučko pa nihče neve ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, kako fer so na hondi ti bojo mogoče celo uvaljavljali garancijo..

jest osebno bi te pa poslal tja kjer si jo kupil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če bi hotli...

Zanimivo da z Bmw jem ni nobenih težav z uveljavljanjem garancije.

Lepo prijazno ti razlozijo da garancijo daje PROIZVAJALEC in ne PRODAJALEC.

Nikogar na servisu ni niti najmanj zanimalo od kje je vozilo, samo popravijo in se zahvalijo za obisk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če bi hotli...

Zanimivo da z Bmw jem ni nobenih težav z uveljavljanjem garancije.

Lepo prijazno ti razlozijo da garancijo daje PROIZVAJALEC in ne PRODAJALEC.

Nikogar na servisu ni niti najmanj zanimalo od kje je vozilo, samo popravijo in se zahvalijo za obisk.

Kar je edino pravilno!!!

Zanimivo je, da v kolikor hočeš samo servis narediti (olje in ostale zadeve) pa noben ne jamra, da je treba tam odpeljat kjer si kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj na garanciji pise pooblaščeni serviser moto černe in moto igl d.o.o.

zdj pri enmu bi ze verjetno mogo garancijo uveljavit če ze drugače nebi šlo sam vseeno mi ni jasno sj honda je honda sej sem jo plačal celo z ddv in bi mogla honda kot honda katerikoli pooblaščeni servis poskrbet za garancijo,

Kako bi pa bilo če bi naprimer generalni uvoznik ali pa katera koli večja prodajalna honde šla v stečaj glede na recesijo, bi potem vsi tam kupljeni motorji ostali brez garancije ?

sej pa nisem kupil ponaredka ampak isto hondo kot pa vsi ostali

a za lučko pa nihče neve ?

Težavo boš imel, ker si motor kupil pri SIVEM uvozniku, torej ki NI POOBLAŠČEN prodajalez motornih koles Honda, zato mislim, da ti pooblaščen serviser nebo uveljavil garancije. Če imaš dopisan tudi Moto IGL, potem poskusi uveljaviti garancijo pri njemu. Čeprav kolikor sem se sam pozanimal okoli nakupa motorja pri sivem uvozniku, sta mi takrat Moto IGL in tudi ta zoglasni Černe rekla, DA GARANCIJA VELJA SAMO PRI NJIMA, S TEM DA MORAM TUDI REDNE SERVISE DELAT PRI NJIH, DRUGAČE GARANCIJA PRI NJEMU NE VELJA!

Veliko sreče pri reševanju težave, pa javi kako si rešil in kaj je bilo narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj jaz sem plačal motor z ddv in vsem ostalim kot se spodobi, pa ja nisem kupil druge znamke motorja, ampak isto znamko no uglavnem motor je ze na servisu glede garancije bomo pa še videli kako bo potekalo

jz sem za motor dal skoraj 11000 eur tako da me ne zanima ali je bil kupljen pri svetemu petru ali pa pri černetu garancija mora veljati (vsaj tako si mislim ) honda je honda kje jo kupiš je pa tvoj problem pomojem

upajmo na najboljše vsekakor pa poročam kako se bo odvijalo

lp,nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj jaz sem plačal motor z ddv in vsem ostalim kot se spodobi, pa ja nisem kupil druge znamke motorja, ampak isto znamko no uglavnem motor je ze na servisu glede garancije bomo pa še videli kako bo potekalo

jz sem za motor dal skoraj 11000 eur tako da me ne zanima ali je bil kupljen pri svetemu petru ali pa pri černetu garancija mora veljati (vsaj tako si mislim ) honda je honda kje jo kupiš je pa tvoj problem pomojem

upajmo na najboljše vsekakor pa poročam kako se bo odvijalo

lp,nejc

No, ti si lahko misliš kar hočeš, žal pa boš na lastni koži ugotovil, da ti garancije NEBO priznal NOBEN uradni serviser in točno zato, ker si motor kupil pri SIVEM uvozniku... Sicer pa pokliči na AS Domžale, ki je generalni uvoznik, mu povej kako je na stvari in se sam prepričaj če ne verjameš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

našel sem zelo zanimivo povezavo na kateri lahko preveriš ali je za tvoje vozilo bil plačan davek in ali je bilo ukradeno

če se kdo ne ve lahko preizkusi

http://www.avtocenter.si/avto-katalog/?p=CheckCar

moja honda ni ukradena, plačan je davek tako da tukaj ni problema

lp

Ta link je bolj tak tak. Enkrat sem prveril moj avto, pa ga sploh ni blo noter, od kolega tudi ne, pa je npr. prvi lastnik in kupljen pri uradnem uvozniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ti si lahko misliš kar hočeš, žal pa boš na lastni koži ugotovil, da ti garancije NEBO priznal NOBEN uradni serviser in točno zato, ker si motor kupil pri SIVEM uvozniku... Sicer pa pokliči na AS Domžale, ki je generalni uvoznik, mu povej kako je na stvari in se sam prepričaj če ne verjameš...

Zakak že?Sicer nimam kakšnih izkušenj v takšnem primeru!Vendar...tudi,če kupim motor rabjen motor v tujini so mi v primeru,če imam vse potrebne zadeve(servisna,odvisno pri nekaterih še kartica) popravit v garanciji!

Saj pa ne plača popravila naš uvoznik ali pač :hmm: bom res to ob priliki tudi vprašal!Vendar sem skoraj prepričan,da ne!

Nam za avto kupljen v SLO na uradnem servisu-prodajalni niso hoteli popravit v garanciji!Po klicu in fax-u na MB v Nemčijo pa je bilo vse popravljeno pod garancijo!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem klical na as domžale in so rekli da ne priznajo garancije, je reko naj se grem na Povšetovo zmenit za garancijo mislim ker odnos, sem pa ja kupo isto hondo ne pa drugo znamko, sramota !! ne samo da me je honda razočarala ker pije olje tudi glede garancije sem zello razočaran! ne morem verjet da mi nočejo priznat garancije kljub temu da je ista znamka, kako bi pa bilo če bi motor uvozil iz nemčije a potem bi ga moral peljati na nazaj v nemcijo? to pa zgleda velja samo za hondo ker vsi ostali imajo to veliko boljši urejeno. Sicer pa moj motor je na popravilu fuč bi naj bil nek senzor glede garancije se vedno niso kaj komplicirali tako da bomo vidli kaj se bo zgodilo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem klical na as domžale in so rekli da ne priznajo garancije, je reko naj se grem na Povšetovo zmenit za garancijo mislim ker odnos, sem pa ja kupo isto hondo ne pa drugo znamko, sramota !! ne samo da me je honda razočarala ker pije olje tudi glede garancije sem zello razočaran! ne morem verjet da mi nočejo priznat garancije kljub temu da je ista znamka, kako bi pa bilo če bi motor uvozil iz nemčije a potem bi ga moral peljati na nazaj v nemcijo? to pa zgleda velja samo za hondo ker vsi ostali imajo to veliko boljši urejeno. Sicer pa moj motor je na popravilu fuč bi naj bil nek senzor glede garancije se vedno niso kaj komplicirali tako da bomo vidli kaj se bo zgodilo!

Pa kaj ne znaš brati?!?!? Zaradi nakupa motorja pri SIVEM uvozniku ti NE PRIZNAJO garancije, to bi se ti zgodilo enako pri KATERIKOLI drugi znamki motorja. Zdaj boš pač na žalost moral to, kar si prihranil zaradi nižje cene motorja, reskirati za popravilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje je ali so sivi uvozniki aktivirali eurogarancijo, če so jo bi po vseh pravilih garancija morala veljati na vseh pooblaščenih servisih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ne znaš brati?!?!? Zaradi nakupa motorja pri SIVEM uvozniku ti NE PRIZNAJO garancije, to bi se ti zgodilo enako pri KATERIKOLI drugi znamki motorja. Zdaj boš pač na žalost moral to, kar si prihranil zaradi nižje cene motorja, reskirati za popravilo...

Dobro zdej smo spet odtavali mal... :topic:

Konkretno si (po mojem mnenju) Honda s tem dela sama škodo ker glede na to da je Černe trenutno zaprt bil lahko z čisto malo truda vse stranke z lahkoto dobili na svojo stran.

Vsi te bodo prej ali slej kupovali nov motor.

Pa sm za 99.9% strank AMČ preprican da se ne bodo vrnili k sivim. Torej jim ostane samo še AS.

Pa teh niti ni tako malo saj je AMČ mislim da lani prodal ogromno Hond.

Je pa res da tukaj ni AS nič kriv, saj je AMČ motorje kupoval v Italiji (pa se kje) kjer se je očitno dogovoril za dobro ceno z dogovorom da za noben motor ne bo terjal od njih garancije.

Če potegnemo črto:

AMČ bi mogoče lahko vse skupaj dobro izpeljal če ce nebi zaj.. z določenimi svarmi zaradi katerih trenutno čilča na Povšetovi (čist preveč čejev je tukaj :whistle: )

AS ima vso pravico stranko ki očitno nima garancije zavrnit, tudi če to mogoče ni najbolj smiselno.

Honda kot proizvajalec pa izgublja to kar je AS gradil nekaj let zaupanje strank.

Najbolje jo je odnesel prodajalec, ki je dobavljal AMČ saj si je dvignil prodajne številke in na ta račun najbrž letoš baše kak % več v svoj žep...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja kako bi pa lahko preverli za to euro garancijo oziroma kako kontaktirat koga iz malo višjih krogov honde ne pa asovce ker oni me pošiljajo na povšetovo :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za avto, ki je bil pripeljan iz Italije, je Veit Domžale preveril pri proizvajalcu, pa ni bilo nobenih problemov. Tukaj je evropska garancija lepo funkcionirala. Je bil pa pred tem problem pri Avto Triglav, ki so me za nos vlekli. Jest bi mogoče na proizvajalca pisal in celotno situacijo objasnil, pa mogoče oni pritisnejo naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja kako bi pa lahko preverli za to euro garancijo oziroma kako kontaktirat koga iz malo višjih krogov honde ne pa asovce ker oni me pošiljajo na povšetovo :headbang:

Jst sem kupil ER6N od prvega lastnika,ki je kupil ta motor pri AMČ, pa tega sploh vedel nisem,dokler nisem prišel na servis k Elisi kjer so mi preverili kako je z garancijo čist tko btw pa smo ugotovili...Uglavnem imel sem garancijo čist OK.

Vseeno sem potem takoj prodal motor,ker sem dobil full slab občutek,ker me je tip napel,da je kupil motor pri DKs-u in sem si mislil kaj vse mi še ni povedal...

Uglavnem mogoče ne bi bilo slabo se zapeljat eno furco do Elise v Domžale pa ti bodo znal mogoče pomagat rešit problem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej v elisi je bil skoz servisiran sam so do 15tega na dopustu na moto igl se pa tud nihče ne javlja ma kdo kaksno idejo kam se obrnit višje kot pa na as domžale pa da bi se lahko zmenil po telefonu mogoče ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ti si lahko misliš kar hočeš, žal pa boš na lastni koži ugotovil, da ti garancije NEBO priznal NOBEN uradni serviser in točno zato, ker si motor kupil pri SIVEM uvozniku... Sicer pa pokliči na AS Domžale, ki je generalni uvoznik, mu povej kako je na stvari in se sam prepričaj če ne verjameš...

Generalnih uvoznikov že nekaj let uradno ni. Nekatera podjetja sama sebe reklamirajo za generalne uvoznike. Od vsopa v EU lahko vsak uvaža in servisira kar hoče, če le izpolnjuje pogoje katere zahteva proizvajalec. Nekateri pač delajo z manjšimi maržami in uvažajo sami in pogosto iz istega skladišča.

Tako kot so nekateri že napisali, garancijo mora dati proizvajalec in ne prodajalec, saj dobijo vse refundirano.

Popravljeno . Popravil dukemb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot so nekateri že napisali, garancijo mora dati proizvajalec in ne prodajalec, saj dobijo vse refundirano.

Garancijo da proizvajalec, uveljavljaš pa jo pri prodajalcu, ki ti je motor prodal. ;)

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garancijo da proizvajalec, uveljavljaš pa jo pri prodajalcu, ki ti je motor prodal. ;)

Jah..in po možnosti mu rukneš na mizo pol zaribane mašine??

Po mojih izkušnjah je okvare vedno odpravljal pooblaščeni serviser. Seveda ob predhodni predložitvi garancijske in servisne knjižice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garancijo da proizvajalec, uveljavljaš pa jo pri prodajalcu, ki ti je motor prodal. ;)

popravek, garancijo da poizvajalec, uveljavljaš jo pri vseh pooblaščenih servisih ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popravek, garancijo da poizvajalec, uveljavljaš jo pri vseh pooblaščenih servisih ;)

O, jej, ne vem, če je res tako :whistle: Saj veš- v knjižici mora biti žig, tudi mreža prodajalcev in serviserjev pa je stvar, ki je 'regulirana' ... Konec koncev - saj tudi zato taisti izdelovalec od prodajalcev na različnih ozemljih zahteva, da se držijo cenovne politike, ki jo zastavi za določeno ozemlje .. itd itd itd.

Skratka - stvar debate. Tisti, ki so pocen kupoval pri Černetu, naj pri njemu še servisirajo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!