Skoči na vsebino

Garancija in sivi uvozniki


necx

Priporočene objave

Glej, saj zdej si si kar sam skoraj odgovoril.

1. Je Moto Černe pooblaščeni prodajalec za Hondo.

Odgovor: NE.

2. Velja evropska garancija, če sem kupil pri Černetu?

Odgovor: NE, ker garancija ni dana od pooblaščenega prodajalca.

Če mu vzamejo v AS-u v Domžalah al kjerkoli že so uradni, je to zgolj njihova dobra volja, ne pa zakonska obveza :=)

1. ali je bila honda ponaredek? ne. od koga jo je kupil černe? od ene firme ki ji sama firma honda-japan lifra motorje,torej je pooblaščen! ja,je pa res, da bi moral černe ob nakupu zraven motorja dati tudi potrjeno evropsko garancijsko knjižico z žigom te pooblaščene firme, pri kateri je motor nabavil!

2.velja v primeru,da imaš potrjeno evropsko garancijsko knjižico z žigom pooblaščenega dilerja

(npr.honda-bonetti.spa.italia), ki je motor prodal černe-tu in da ja slovenija na spisku držav,kjer se ta garancija lahko uveljavlja.

če v as-u ,seveda ob izpolnjenem pogoju - potrjena evropska garancijska knjižica z žigom pooblaščenega prodajalca s strani honde ali generalnega uvoznika te države - ne vzamejo motorja v roku trajanja garancije na redni servis ali ne

sprejmejo motorja v popravilo zaradi uveljavljanja vseevropske garancije, kršijo najmanj evropske zakone in zraven še

pogodbeni dogovor s hondo-japan ,da je evropska garancija veljavna po celi evropi (seveda mora biti na garancijski knjižici Slovenija vpisana,kajti če ni, potem za slovenijo pač ne velja,v kar pa močno dvomim,zato ker bi potem vsem italijanom ,ki pridejo v slovenijo,ta garancija pri nas NE veljala - ja itak) !!!!!!!!!

a če jaz kupim od gorenja pralni stroj v italiji , pa ima le ta evropsko garancijo in je država slovenija vpisana v garancijsko knjižico, bodo mojo reklamacijo zaradi okvare v garancijskem roku odklonoli????? i don't think soo!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz bi poklical v Avstrijo ali Italijo na Hondo,če ga lahko pripeljem tja na servis v roku garancije!

Potem pa ko pa bi dobil popravljen motor nazaj pa bi uporabil vse zakonske možnosti zoper AS!

Glej, sam mam telefon Motorolo, ki sem jo po netu kupil od nepooblaščenga prodajalca Motrol, ki dila še deset drugih vrst telefonov zraven. Če se mi pokvari, nimam kaj sikat pri Mobitelu, naj mi popravijo telefon, ampak grem lahko samo k temu prodajalcu. Če gre tip vmes v zapor ... BAD LUCK !!!

A ti mi zdaj trdiš, da so mi dolžni na Mobitelu vzet ta telefon in ga popravit v garancijskem roku, če ga prinesem njim?

Če si tako prepričan v svoje, ne rabiš nič klicat. Ti kar pelji v Avstrijo oz. naj tip pelje.

Glede tega primera lahko garancijo uveljavljaš le pri Černetu, noben pooblaščen prodajalec, ti ne bo vzel motorja v popravilo, ki si ga kupil pri nepooblaščenem, ker pooblaščeni mora izpolnjevati določene standarde zaradi katerih si pridobi ta naziv in kar je najbolj pomembno - zaradi ekskluzivitete in ugleda znamke navadno ne sme prodajati v salonu še drugih modelov, če mu tega ne dovoli proizvajalec, medtem ko lahko tipi kot je Černe prodajajo 10 modelov avtov po občutno nižji ceni. Morda je tudi v tem odgovor zakaj ti niso dolžni vzet v popravilo pri pooblaščenem. A zdaj jim bo en lokalc pokradu vse stranke, popravljal bodo pa pooblaščeni?!? Kaj pa če bi ti ga prvič popravljal Černe, ga totalno zjebal, ker bi bil nesposoben, potem bi pa peljal k pooblaščenem, ki bi mel še večje stroške. Tko ne gre.

Pokličte, probite pa se bomo potem delali pametne :=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole meni piše v servisni knjižici:"Garancija velja za vse evropske države, v katerih ima Yamaha POOBLAŠČENE trgovce (glej seznam trgovcev). Garancijo daje Delta Team d.o.o. ..."

Jaz to zastopim drugače kot ti in sicer.......(odebelil samo en del) Garancija velja v Sloveniji, saj ima naša država pooblaščene trgovce. Nikjer ne piše da garancija velja izključno, če kupiš PRI pooblaščenem trgovcu;)

Kot primer sem se nekrat prav za Yamaho zanimal. Odgovor iz njihove strani je bil takšen: Če pripelješ na prvi servis k nam in v garancijskem obdobju servisiraš pri pooblaščenem serviseru, ti garancija velja, ne glede na to kje si kupil.

Sedaj, če so oni mene nalagal, sem jaz vas. Sicer se ve da je vse to delovalo v neki "senci", takšni ali drugačni...se mi pa dozdeva, da IGL in podobni navijajo da se servisi delajo pri njih, da seveda iztržijo razliko na ta račun.

PS.. Mobitel ni pooblaščeni serviser za Motorolo niti za noben drugi aparat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če v as-u ,seveda ob izpolnjenem pogoju - potrjena evropska garancijska knjižica z žigom pooblaščenega prodajalca s strani honde ali generalnega uvoznika te države

Ne vem al sem sam neumen al me delaste neumnega tle gor :=)

1. Černe NI pooblaščeni prodajalec, torej odpade prva tvoja možnost.

2. Generalni uvoznik Slovenije je NE VEM KDO d.o.o., ki pa zagotovo ni dal koncesije Černetu, da jim bo ta prodajal motorje za 20% ceneje, kot jih prodajajo pri vseh ostalih pooblaščenih, ki so jim dali koncesijo.

Kako zdaj dobit to tvojo evropsko knjižico, če do nje nisi upravičen ?!!?

Jst to sklepam po svojem primeru. Uvoznik za Yamaho v Sloveniji je Delta Team. Ti majo pogodbo s Yamaho. Če kupim V-maxa pri Černetu, mu Delta Team zagotovo ne bo in ni dala nobene koncesije, da jim bo prodajal motorje in delal konkurenco.

Do evropske knjižice lahko v tem primeru prideš samo če si jo sam doma narišeš :=)

Pa še en odstavek, ki ga nisem prej napisal iz moje servisne knjižice:"Garancijo daje Delta Team, velja pa za Yamahjin izdelek (...), ki ga je izdelalo podjetje Yamaha Iwata Shi, prodal pa katerikoli pooblaščeni trgovec."

Upam, da je zdaj bolj razumljivo :=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, sam mam telefon Motorolo, ki sem jo po netu kupil od nepooblaščenga prodajalca Motrol, ki dila še deset drugih vrst telefonov zraven. Če se mi pokvari, nimam kaj sikat pri Mobitelu, naj mi popravijo telefon, ampak grem lahko samo k temu prodajalcu. Če gre tip vmes v zapor ... BAD LUCK !!!

A ti mi zdaj trdiš, da so mi dolžni na Mobitelu vzet ta telefon in ga popravit v garancijskem roku, če ga prinesem njim?

Če si tako prepričan v svoje, ne rabiš nič klicat. Ti kar pelji v Avstrijo oz. naj tip pelje.

Glede tega primera lahko garancijo uveljavljaš le pri Černetu, noben pooblaščen prodajalec, ti ne bo vzel motorja v popravilo, ki si ga kupil pri nepooblaščenem, ker pooblaščeni mora izpolnjevati določene standarde zaradi katerih si pridobi ta naziv in kar je najbolj pomembno - zaradi ekskluzivitete in ugleda znamke navadno ne sme prodajati v salonu še drugih modelov, če mu tega ne dovoli proizvajalec, medtem ko lahko tipi kot je Černe prodajajo 10 modelov avtov po občutno nižji ceni. Morda je tudi v tem odgovor zakaj ti niso dolžni vzet v popravilo pri pooblaščenem. A zdaj jim bo en lokalc pokradu vse stranke, popravljal bodo pa pooblaščeni?!? Kaj pa če bi ti ga prvič popravljal Černe, ga totalno zjebal, ker bi bil nesposoben, potem bi pa peljal k pooblaščenem, ki bi mel še večje stroške. Tko ne gre.

Pokličte, probite pa se bomo potem delali pametne :=)

ti bom še enkrat napisal,tako na kratko : od pooblaščenega dilerja potrjena evropska garancijska knjižica ,pa če si jo kupil u duty free shop-u , če maš to ok, velja, če nimaš se šmirglej!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če...

kupim motor... narejeno 0 km... od 1. lastnika, ki ni uradni prodajalec ima pa originalno servisno knjižico.

samo zanima me ... ne me kregat :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz to zastopim drugače kot ti in sicer.......(odebelil samo en del) Garancija velja v Sloveniji, saj ima naša država pooblaščene trgovce. Nikjer ne piše da garancija velja izključno, če kupiš PRI pooblaščenem trgovcu ;)

Kot primer sem se nekrat prav za Yamaho zanimal. Odgovor iz njihove strani je bil takšen: Če pripelješ na prvi servis k nam in v garancijskem obdobju servisiraš pri pooblaščenem serviseru, ti garancija velja, ne glede na to kje si kupil.

Sedaj, če so oni mene nalagal, sem jaz vas. Sicer se ve da je vse to delovalo v neki "senci", takšni ali drugačni...se mi pa dozdeva, da IGL in podobni navijajo da se servisi delajo pri njih, da seveda iztržijo razliko na ta račun.

PS.. Mobitel ni pooblaščeni serviser za Motorolo niti za noben drugi aparat.

no, izdelek sigurno pride v evropo preko ene firme ,ki je sigurno pooblaščena od proizvajalca. garancijska knjižica pa mora seveda biti potrjena od zadnjega v verigi kakršnihkoli dilerje, ki je pooblaščen od proizvalajca!!!

in ko imaš pravilno potrjeno garancijo moraš zaradi same veljavnosti le-te opravljati redne servise in vse ostale posege-karkoli je že treba popraviti-na pooblaščenem servisu!!! jaz sem avto kupil pri eni firmi, servisiram ga pa pri privat firmi,ki je pooblaščena od proizvajalca!! in če hočem , lahko serviserja zamenjam z drugim pooblaščenim serviserjem in mi garancija velja 100%%%%!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj povem svojo zgodbo in moje razmišljanje:

pri iglu sem kupil kawasakija za 150.000 takratnih tolarjev manj kot pri "uradnih" prodajalcih. od kod razlika ne vem, pojasnil pa mi je, da na račun skromnih salonov, marž ipd. ok. vse je bilo izpeljano, kot sva se dogovorila-korektno. seveda je tudi meni dal servisno knjigo(italijansko, ker je pač moped bil uvožen iz it). potrdil mi jo je kar sam. kar se tiče garancije, mi je "pojasnil", da garancija velja pri njemu, pod pogojem, da motor servisiram pri njem. ker seveda nisem "kupil" te finte, sem motor servisiral pri elisi, saj sem mnenja, da je za veljavnost garancije bolj pomembno, kje motor servisiraš, kot kje ga kupiš. neva (iz elise)mi je tudi preverila, ali velja takoimenovana evropska garancija, in ta dejansko JE veljala. na srečo je nisem niti potreboval.

po mojem mnenju je z garancijo tako, da v kolikor ti jo "sivi" uvoznik aktivira, potem le ta 100% velja, ne glede na to, v kateri eu državi jo uveljavljaš. ne vem pa, če se nekdo lahko odpove garanciji. (ali je to na račun nižje prodajne cene ali česa drugega ni važno), če se lahko, potem je najverjetneje garancija pri"sivih" kupljenih mopedov vprašljiva, če se ji pa ne moreš odpovedati, potem pa bi morala, ponavljam morala veljati povsod po eu. razumem pa odpor uradnih, ki jim gre v nos prodaja " ta sivih" in se na ta način maščujejo kupcem "pri sivih", pa čeprav tudi garancijsko popravilo prinaša zaslužek (ker garancijo plača principal oz. proizvajalec in ne prodajalec). tehnični izdelki oz. motorji namreč imajo garancijo proizvajalca, garancija prodajalca pa je njegova dobra volja ali pravilen poslovni odnos, kakorkoli pač hočete, poleg proizvajalčeve.

strinjam pa se, da se z osveščanjem potrošnikov, s klicem na prave naslove, dobro voljo in predvsem profesionalnim pristopom, lahko rešijo marsikatere težave.

upam, da moje razmišljanje ( ki ni nujno 100% pravilno) ne bo koga preveč ujezilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, izdelek sigurno pride v evropo preko ene firme ,ki je sigurno pooblaščena od proizvajalca. garancijska knjižica pa mora seveda biti potrjena od zadnjega v verigi kakršnihkoli dilerje, ki je pooblaščen od proizvalajca!!!

in ko imaš pravilno potrjeno garancijo moraš zaradi same veljavnosti le-te opravljati redne servise in vse ostale posege-karkoli je že treba popraviti-na pooblaščenem servisu!!! jaz sem avto kupil pri eni firmi, servisiram ga pa pri privat firmi,ki je pooblaščena od proizvajalca!! in če hočem , lahko serviserja zamenjam z drugim pooblaščenim serviserjem in mi garancija velja 100%%%%!!!!!

se strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če...

kupim motor... narejeno 0 km... od 1. lastnika, ki ni uradni prodajalec ima pa originalno servisno knjižico.

samo zanima me ... ne me kregat :unsure:

ja, samo on ti bo zraven izročil tudi garancijsko knjižico , v kateri piše - evropska garancija.......slovenija...- poštemplano od pooblaščenega prodajalca ,recimo iz nizozemske,ajde.ker pa garancija ne velja brez servisne knjižice, mora biti v servisni štempelj od pooblaščenega serviserja , recimo iz nemčije, da je bil narejen nulti servis (če je pač le ta zahtevan od strani prodajalca - če ga ne prdpisuje potem pač tudi štempla ne rabiš za 0 km).

in potem naredi š recimo 2000km, prvi servis, se odpelješ k pooblaščenemu servisu za to firmo,oni ti servis naredijo,motor pregledajo po točkah .... in ti plačaš njihovo uslugo,oni pa to servisno knjižico poštempljajo.verjetno tukaj ni nobene dileme, da si ti naredil vse,kar piše da izpolniš garancijske pogoje-pooblaščen servis.

ker pa ta servis spada na spisek pooblaščenih servisov tudi za uveljavljanje vseevropske garancije, tebi se pa zaradi vibracij zlomi ena plastika ali pač neka druga reklamacija, so oni na osnovi evropske garancije dolžni to reklamacijo prevzeti in rešiti (seveda je niso dolžni rešiti pozitivno,kakor tudi katero zavrnejo tudi če kupiš novo hondo pri as-u!).

če ima servis stroške z popravilom na garancijo , mora potem seveda narediti reklamacijski zapisnik in zahtevati po določenih kanalih refundacijo za rezervne dele in opravljeno delo od -- proizvajalca !!! lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem al sem sam neumen al me delaste neumnega tle gor :=)

1. Černe NI pooblaščeni prodajalec, torej odpade prva tvoja možnost.

2. Generalni uvoznik Slovenije je NE VEM KDO d.o.o., ki pa zagotovo ni dal koncesije Černetu, da jim bo ta prodajal motorje za 20% ceneje, kot jih prodajajo pri vseh ostalih pooblaščenih, ki so jim dali koncesijo.

Kako zdaj dobit to tvojo evropsko knjižico, če do nje nisi upravičen ?!!?

Jst to sklepam po svojem primeru. Uvoznik za Yamaho v Sloveniji je Delta Team. Ti majo pogodbo s Yamaho. Če kupim V-maxa pri Černetu, mu Delta Team zagotovo ne bo in ni dala nobene koncesije, da jim bo prodajal motorje in delal konkurenco.

Do evropske knjižice lahko v tem primeru prideš samo če si jo sam doma narišeš :=)

Pa še en odstavek, ki ga nisem prej napisal iz moje servisne knjižice:"Garancijo daje Delta Team, velja pa za Yamahjin izdelek (.. .) , ki ga je izdelalo podjetje Yamaha Iwata Shi, prodal pa katerikoli pooblaščeni trgovec.

no potem mi pa povej,kako je ta motor prišel NEpooblaščeno do černe-ta,ajde,lepo prosim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, izdelek sigurno pride v evropo preko ene firme ,ki je sigurno pooblaščena od proizvajalca. garancijska knjižica pa mora seveda biti potrjena od zadnjega v verigi kakršnihkoli dilerje, ki je pooblaščen od proizvalajca!!!

In za Yamaho je ta firma Delta Team d.o.o., ki ima pogodbo s proizvajalcem Yamaho Janponska. Černe pa ni pooblaščen niti od Delta Team, ker je prodajal za 20% cenejše motorje, kot v njihovih salonih, še manj pa verjamem, da bi bil neposredno z Yamaho, ker je Delta Team ekskluzivni distributer za Yamaho. Enako velja tudi za primer Honde ali BMW. In kako zdaj uveljavljat garancijo pri pooblaščenem trgovcu, če ti jo noben ne zagotavlja niti nimaš te famozne fucking evropske garancijske knjižice, tip pa sedi v zaporu ?!?

Ti pišeš en cajt v pogojniku o evropski knjižici, drugič sploh ne ločiš med pojmi proizvajalec- generalni uvoznik- pooblaščeni trgovci in pa na drugi strani "sivi uvozniki", tko da po nepotrebnem ustvarjaš zmedo, če so predpisi jasni.

Predlagam, da tip pokliče v Avstrijo ali Italijo in se pozanima in če bo lahko uveljavljal v Avstiji ali kjerkoli v Sloveniji garancijo, ti natočim en tank v tvojga kolibrija !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no potem mi pa povej,kako je ta motor prišel NEpooblaščeno do černe-ta,ajde,lepo prosim!

Povej ti meni zakaj tip sedi v zaporu?

In ne mešaj spet pojmov (ne)pooblaščeni prodajalec s tem kako je tip prišel do motorjev. Lahko je prišel na legalen način do motorjev, ni pa pooblaščeni trgovec, ker mu ne bi noben dal koncesijo za Hondo, da bo tip zraven prodajal še Yamahe, Suzukije, BMW-je ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In za Yamaho je ta firma Delta Team d.o.o., ki ima pogodbo s proizvajalcem Yamaho Janponska. Černe pa ni pooblaščen niti od Delta Team, ker je prodajal za 20% cenejše motorje, kot v njihovih salonih, še manj pa verjamem, da bi bil neposredno z Yamaho, ker je Delta Team ekskluzivni distributer za Yamaho. Enako velja tudi za primer Honde ali BMW. In kako zdaj uveljavljat garancijo pri pooblaščenem trgovcu, če ti jo noben ne zagotavlja niti nimaš te famozne fucking evropske garancijske knjižice, tip pa sedi v zaporu ?!?

Ti pišeš en cajt v pogojniku o evropski knjižici, drugič sploh ne ločiš med pojmi proizvajalec- generalni uvoznik- pooblaščeni trgovci in pa na drugi strani "sivi uvozniki", tko da po nepotrebnem ustvarjaš zmedo, če so predpisi jasni.

Predlagam, da tip pokliče v Avstrijo ali Italijo in se pozanima in če bo lahko uveljavljal v Avstiji ali kjerkoli v Sloveniji garancijo, ti natočim en tank v tvojga kolibrija !!!

dejva midva mal bolj ,tko,no ,če lahko. :) jaz sem samo napisal,kateri pogoji morajo biti izpolnjeni,da sploh lahko uveljavljaš evropsko garancijo.

proizvajalec , ko odpremlja vozilo iz tovarne,zraven priloži tudi (zmeraj pogosteje, prav zato ker je prihajalo do zlorab) garancijsko knjižico, in če je motor namenjen za trg evropske unije, je ta knjižica tudi natisnjena za evropsko garancijo vključno s spiskom držav,v katerih velja ta evropska garancija ter spiskom pooblaščenih servisov v teh državah.

zadnji v verigi pooblaščenih prodajalcev,dilerjev ali uvoznikov v katerikoli državi,ki je vpisana v evropsko garancijsko knjižico, mara kupcu le-to overoviti z uradnim žigom in podpisom ter datumom.

garancija velja od tega datuma naprej po vseh v knjižici naštetih državah.

in dokler se ta motor servisira na kateremkoli pooblaščenem servisu v katerikoli državi navedeni v knjižici,lastnik izpolnjuje pogoje za veljavnost garancije.

če pa se iz kakršnegakoli razloga - sivi uvoz ali mogoče po domače utaja davkov , teh fint ne obvladam-ta garancijska knjižica kje izgubi ali založi, potem si je pač kupec sam kriv (na žalost je tako pri nas,da zahtevajo za registracijo vse papirje ,ki so za to potrebni in verjetno še kakšnega ki ni potreben, da bi pa zahtevali recimo potrjeno garancijo zaradi zaščite kupca in seveda posredno zaščite države- ker imajo ponavadi novejše črtne kode in pašejo samo k številki šasije točno tistega dotičnega motorja se ne more več nič mahinirat!). to je vse ,pa brez zamere , če sem bil mogoče kaj oster. :OK: lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, sam mam telefon Motorolo, ki sem jo po netu kupil od nepooblaščenga prodajalca Motrol, ki dila še deset drugih vrst telefonov zraven. Če se mi pokvari, nimam kaj sikat pri Mobitelu, naj mi popravijo telefon, ampak grem lahko samo k temu prodajalcu. Če gre tip vmes v zapor ... BAD LUCK !!!

A ti mi zdaj trdiš, da so mi dolžni na Mobitelu vzet ta telefon in ga popravit v garancijskem roku, če ga prinesem njim?

Dolžni so ti ga vzeti v popravilo, ampak niso ti ga dolžni POPRAVITI brezplačno.

Brezplačni so deli, delo pa ne.

Prosim da če se motim, da me nekdo popravi z linkom do kakega uradnega dokumenta, da ne bom živel v krivi veri.

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejva midva mal bolj ,tko,no ,če lahko. :) jaz sem samo napisal,kateri pogoji morajo biti izpolnjeni,da sploh lahko uveljavljaš evropsko garancijo.

proizvajalec , ko odpremlja vozilo iz tovarne,zraven priloži tudi (zmeraj pogosteje, prav zato ker je prihajalo do zlorab) garancijsko knjižico, in če je motor namenjen za trg evropske unije, je ta knjižica tudi natisnjena za evropsko garancijo vključno s spiskom držav,v katerih velja ta evropska garancija ter spiskom pooblaščenih servisov v teh državah.

zadnji v verigi pooblaščenih prodajalcev,dilerjev ali uvoznikov v katerikoli državi,ki je vpisana v evropsko garancijsko knjižico, mara kupcu le-to overoviti z uradnim žigom in podpisom ter datumom.

A pol nočeš it za en tank na Kolibriju ... :naughty:

Glej. Spet si se zaštikal. Spet si napisal "pooblaščenih prodajalcev, dilerjev ali uvoznikov". To sicer lahko pišeš pravilno, če je to pogoj za to evropsko garancijo, ampak ves problem je v temu, da Černe kot zadnji prodajalec v verigi ni pooblaščen, ker nima bit od koga. Če pa je pooblaščen se posuvam s pepelom, ampak ne verjamem, da bi bil pooblaščen za Hondo, Yamaho, Suzuki,...

In zdaj ti meni povej na kakšni podlagi zahtevat pri AS-u da ti zastonj popravijo motor, ki si ga kupil pri konkurentu, ki sedaj zaradi takšnih ali drugačnih razlogov sedi v zaporu, nemalo potrošnikov pa ima velike težave zaradi tega, vključno s tem kje uveljavljat garancijo?

Če je Černe kakorkoli zrihtal EU garancijo pa najboljš ve tisti, ki je kupil pri njem motor. In takih menda ni bilo tko malo, tko da lahko tle gor povejo kako je s to garancijo, če jo majo al ne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej ti meni zakaj tip sedi v zaporu?

In ne mešaj spet pojmov (ne)pooblaščeni prodajalec s tem kako je tip prišel do motorjev. Lahko je prišel na legalen način do motorjev, ni pa pooblaščeni trgovec, ker mu ne bi noben dal koncesijo za Hondo, da bo tip zraven prodajal še Yamahe, Suzukije, BMW-je ...

Ti govoriš tako da, ko js od tebe kupim tvoj motor v mojih rokah nima več garancije ker TI nisi pooblaščen prodajalec za XYZ motorje... Pa imaš servisno knjižico in garacijo verjetno...

Js tle berem te vaše glumače in ne razumem nič. Jasno mi je samo to, da kjerkoli si zadevo kupil in ima račun in knjižico je v tovarniški garanciji. Pika, simple as that. Js sm tudi objektive nabavu v GB in ZDA pa jih pr nas nesu na servis v garanciji BP. Kje je problem z motorji. Pomojem je lažje ponaredit eno torbico, objektiv, telefon, kot pa CBR :slap::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je cela poanta. Černe pač ni pooblaščen prodajalec Hond, ker je zraven dilal še cel kup drugih znamk. Proizvajalec ponavadi nudi garancijo, da tako varuje ugled svoje znamke, kar pa pomeni, da ne more vsak Janez in Slovenije popravljat Honde, ampak sklene pogodbo le z POOBLAŠČENIM prodajalcem. Verjetno si je lažje predstavljat, če greste v Napoli, kupite tam od enga črnca Gucci torbico, ki se ji strže pas in potem greste težit eni prodajalki v ugleden salon v Milanu, naj vam zamenja torbico, ker je iste znamke. Pa rečmo, da je torbica celo original in izdan račun. Ne moreš povsod uveljavljat garancije, tko kot lahko dobiš štempelj v servisno knjižico le od pooblaščenega serviserja za Hondo ali Yamaho, ne pa od vsakega lokalnega nadobudneža, ki uvaža Honde ali Yamahe ali vse skupaj hkrati :=)

BRAVOOOOOO!!!!! Končno nekdo ki me razume!!! :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hondina evropska garancija

Evropska garancija velja za vsa vozila honda, ki so proizvedena v Evropi oz. ki jih je kot prvi v Evropo uvozil pooblaščeni zastopnik Honde in ki so v skladu s slovenskimi in evropskimi predpisi ter zakonu o homologaciji vozil.

VIR: http://www.honda.si/hondaMenu.asp?FolderId=249

Ne vem, meni je stvar dokončno jasna, čeprav ste me eni tolko zjebali, da mi ni dalo miru, dokler nism dobil na uradni strani tegale. Edina možnost je še tle, da je Černe res pooblaščeni prodajalec Honde, kar pa sem že ene petkrat napisal zakaj temu ni tako in zakaj niti ne bi nikoli mogu bit pooblaščen.

Popravljeno . Popravil dozzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hondina evropska garancija

Evropska garancija velja za vsa vozila honda, ki so proizvedena v Evropi oz. ki jih je kot prvi v Evropo uvozil pooblaščeni zastopnik Honde in ki so v skladu s slovenskimi in evropskimi predpisi ter zakonu o homologaciji vozil.

VIR: http://www.honda.si/hondaMenu.asp?FolderId=249

Ne vem, meni je stvar dokončno jasna, čeprav ste me eni tolko zjebali, da mi ni dalo miru, dokler nism dobil na uradni strani tegale. Edina možnost je še tle, da je Černe res pooblaščeni prodajalec Honde, kar pa sem že ene petkrat napisal zakaj temu ni tako in zakaj niti ne bi nikoli mogu bit pooblaščen.

Torej garancija velja. Saj pa jih ni Černe vozil z Japonske direktno v Slo, ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj na garanciji pise pooblaščeni serviser moto černe in moto igl d.o.o.

zdj pri enmu bi ze verjetno mogo garancijo uveljavit če ze drugače nebi šlo sam vseeno mi ni jasno sj honda je honda sej sem jo plačal celo z ddv in bi mogla honda kot honda katerikoli pooblaščeni servis poskrbet za garancijo,

Kako bi pa bilo če bi naprimer generalni uvoznik ali pa katera koli večja prodajalna honde šla v stečaj glede na recesijo, bi potem vsi tam kupljeni motorji ostali brez garancije ?

sej pa nisem kupil ponaredka ampak isto hondo kot pa vsi ostali

a za lučko pa nihče neve ?

Pelji k Iglu, pa je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz bi poklical v Avstrijo ali Italijo na Hondo,če ga lahko pripeljem tja na servis v roku garancije!

Potem pa ko pa bi dobil popravljen motor nazaj pa bi uporabil vse zakonske možnosti zoper AS!

Ti bi verjetno tudi motor kupil pri Černetu, kajne? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, izdelek sigurno pride v evropo preko ene firme ,ki je sigurno pooblaščena od proizvajalca. garancijska knjižica pa mora seveda biti potrjena od zadnjega v verigi kakršnihkoli dilerje, ki je pooblaščen od proizvalajca!!!

Seveda pa je topodročje regulirano, vednar očitno slabo - na eni strani "uradna mreža", ki se trudi prodajati z dobičkom tudi skrbeti za poprodajno mrežo (servisi itd) ter skrbeti za oglaševanje izdelkov, prirejati razne prireditve ... na drugi strani pa prodajalci, kot je Černe, ki očitno prodajajo tako poceni, da morajo potem v zapor ...

Seveda je to sivo področje, nekje vmes ... folk, ki je pač (pre)poceni kupoval, ima pa zdaj pač mal težave s pritiskom, a ne ... Eni se pa zabavamo :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj povem svojo zgodbo in moje razmišljanje:

pri iglu sem kupil kawasakija za 150.000 takratnih tolarjev manj kot pri "uradnih" prodajalcih. od kod razlika ne vem, pojasnil pa mi je, da na račun skromnih salonov, marž ipd. ok. vse je bilo izpeljano, kot sva se dogovorila-korektno. seveda je tudi meni dal servisno knjigo(italijansko, ker je pač moped bil uvožen iz it). potrdil mi jo je kar sam. kar se tiče garancije, mi je "pojasnil", da garancija velja pri njemu, pod pogojem, da motor servisiram pri njem.

Če druga ne bi jih lahko kdo prijavil, ker pri izdelkih, ki jih prodajajo, ni bilo slovenskih navodil. Aja, za ta del 'zakonitosti posla' je pa folku vseeno? Ko hočejo garancijo, je pa zakonitost takorekoč 'na prvem mestu'. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!