Skoči na vsebino

Dirkališce Planina


robberrt

Priporočene objave

...kakšne mate kaj izkušnje z ovinki na Planini? Jest se naceloma vedno peljem zelo po pameti, ampak do sedaj sem ene 5x tam v nedeljo stal in gledal dirke kot tudi 50 ostali ljudi in v teh petih gledanjih sem 2x videl kako je tip padu z motorjam...pa na sreco se je zmeraj koncalo samo razbitim motorjem in strganimi kavbojkami ali podrajsanim kobinezonom....

P.S : kako se lahko sploh vozjo s kavbojkami in adidaskami skoraj po kolenu...nam nikol razumu...

pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni lepšega ko pades in ti skoz kavbojke ali trenirko zradira 3/4 riti ali kolena. Samo poglej drsnike na svojem ali drugem kombinezonu. Srecno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vrjamem, na sreco ko sem padu sem imel dobre Dainese hlace s šcitniki na kolenih tako da vse kar je blo so ble strgane hlace in podrajsani šcitniki, drugace bi bil pa pomoje kolen....zradiran....no pa na motorju so ble minimalne praske...

...a je kdo mogoce že pošteno padu??

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...kakšne mate kaj izkušnje z ovinki na Planini? Jest se naceloma vedno peljem zelo po pameti, ampak do sedaj sem ene 5x tam v nedeljo stal in gledal dirke kot tudi 50 ostali ljudi in v teh petih gledanjih sem 2x videl kako je tip padu z motorjam...pa na sreco se je zmeraj koncalo samo razbitim motorjem in strganimi kavbojkami ali podrajsanim kobinezonom....

P.S : kako se lahko sploh vozjo s kavbojkami in adidaskami skoraj po kolenu...nam nikol razumu...

pa LP

V ponedeljek sva se s punco vracala s Pule pa sem v en ovinek mal bolj založu kot ponavad pa sem najprej podrajsu s tacko kar ni bilo nic novega cez nekaj casa pa slišim še en dodaten zvok. Upsss kaj je bilo pa to: lepo sem nadaljeval do doma doma pa pogledal,rezultate zalaganja: auspuh podrajsan od konca krivine naprej do konca. Pa je šel krom z auspuha (virago 250)Kaj pa zdaj???????pa en let star motor. Jebi ga upam da ne rjavel prevec.

Cao!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah sej da ne bi vec rajs imel, bi ga dau nanov pokromirat, da bi spet zgledov kot nov..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

sej pocas se bos pa mogoce spametoval pa kupu cestn al pa touring motor ..

pa ne da bi imel kej proti cooperistom...

sam tko..;)

Lp

P.S : pomoje da bi se dal to nanov pokromirat...baje ena firma v mengešu to dela...

se bom pozanimu za mengeš. sem namrec iz domžalskega konca.

Že zbiram denar za 600ccm cestaka, zbiram pa še med modeli (poglej topic in mi mogoce kaj pametnega svetuj Nagibam se k thundercat-ki, ker se bova tudi dva kdaj vozila pa tudi cena je ugodna pa ceprav je star model)sam moram pa še pocakat pahorja da izpolni obljubo ki jo je dal mislim da 14.6. pred parlamentom in da vidim kako bo z mojim izpitom v prihodnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

se bom pozanimu za mengeš. sem namrec iz domžalskega konca.

Hanzi, v Radomljah za šolo kroma Martinjak - ferma Galma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah jest sem pa pred kratkim prodal motor, imel sem RS125, zdej kupu avto, ampak drug let prav tako nacrtujem nakup. Odlocam se pa med Bmwjem, Pegassom in pa Thundercat, ampak je moj okus veliko bolj na strani thundercata ker :

- veliko lepše izgleda

- mocnejši agregat

- športni izgled

po drugi strani pa je BMW tudi zelo kvaliteten motor, pa še po eni strani je boljš ker je veliko pocasnejši od thundercata in za prvo stopnjo v neomejeni kategoriji bolj primeren

Bomo vidl, treba bo enkrat probat thundercata pa bmwja.

btw. v nedeljo je ravno en model iz Kamnika na Planini po desnem boku razbil thundercata, ko je padu na ovinku...pa res je bla lepa rdeca....uff

Bomo vidl, kwa bo še drug let..

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da gre za to pri Postojni. Tam se dogajajo tudi razni rally-i, tko da so ti ovinki zelo znani tako med motoristi kot avtomobilisti. Jst pa prvic slism za tisto Planino pr Sevnici :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja lejte to je Planina jah ne vem kako se rece Planina pri ????, lahko vam pa razložim. Ce se pelete na morje po stari cesti se sigurno peljete cez planino, to je zadnja vas pred Postojno. Sta pa dva ovinka tam, kjer se da res dorb pelat motor ali avto, pa zelo sta atraktivna za gledalce, tako da se ob nedeljah, ko se folk vraca iz morja z motorji tam nabere tud do 50 ljudi, ki pridejo gledat motoriste kako se vozijo gor pa dol po ovinkih...nekateri bolj rekreativno nekateri pa v pravem GP stilu, vcasih pa, ce maš sreco vidiš tudi kakšen padec v cistem GP stilu...vam recem bolj kot grobnik...

So pa še ubijalni zvoki, ker ko kdo nabije motor odmeva po celi dolini....noro...se spalca zapelat pogledat...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha to pa jaz tudi poznam ampak sem vedno tam z prtljago prek vozil tako da kako dirkanje odpade. je par lepih ovinkov ampak nula v primerjavi z novo cesto na pohorje: skozi hoce na areh ali belvue.

no v kavbojkah pa nebi jaz tam polagal ker se lahko spozabim pa koleno ven dam (aaaauuuuuuuu).

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem fantje, ampak samo ena Planina je znana resnicno po dirkanju po ridah.

Sicer je pa tudi meni precej znana in sem doživela že kar nekaj dobrih in slabih izkušenj. Odletela sicer nisem, se mi je pa zgodilo, da sem se naenkrat zavedala, da sva položena v desni ovinek, pa po zadnji gumi. Obcutek nekako ni bil prijeten. adrenalin pa do vrha. me je kar koža bolela, tako mi ga je našopalo v telo in kožo.

Sicer je res, da motoristi veliko hitreje speljejo tiste ovinke kot avtomobilisti (izjeme potrjujejo pravila, ko sem enkrat skozi vse ovinke eni R6 sledila, pa ni bil zacetnik na motorju). na ravnini je preden je spet zacel prehitevati mi pokazal s palcem, da sem dobro to odfurala, potem ga pa že ni bilo vec).

Sicer sem pa mnenja, da ce vidiš, da je cesta prazna, lahko malo hitreje odpelješ rido seveda po svojem pasu, ce je pa kolona se mi pa ne zdi primerno prehitevati po tistih ridah. Nasplošno motorsti tam malo prevec norijo (vkljucno z mano).

To je še en dokaz vec, da motoristi dejansko rabijo svojo pisto!!

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte mi, prosm, povedat s kaksno cca. hitrostjo "podirate" ovinke na Planini. Ker sem sam bolj "na zihr" me zanima, kako ride speljete drugi. Pa ne nakladat, pls!

mejte se!

jado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem tudi skozi tiste ovinke z rezervo, ker so meni osebno bolj vsec daljsi ovinki, za vecjo hitrost. Ce pa bo kdo povedal, koliko mu uspe iti tam skozi, bom pa tusi jaz imel neko primerjavo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja jest sem se mal pevec izživlov na ovinkih na Jezerskem(avstrijska stran), ko sem se peljal dol pa je bil en ovinek od olja al neki masten, tko da je samo pomedl...na sreco strgane hlace in mal popraskan motor, od takrat naprej se tud po ovinkih na Planini peljem cist na zihr...

Drugace pa sekajo ovinki iz Železne kaple do mejnega prehoda Jezersko, ampak rabiš vsah 600ccm motor...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sm se mal zapelu cez ride 2x gor 2x dol in tu pa tam poskilu na stevc. Ta hujs ovinka dol okol 25-30kmh gor 30-40 potem nekaj okoli 50kmh ostalo pa 60 ali vec.

Vozu sm pa tko da sm ostajal na svojem pasu in nisem preckal bele crte. Ce bi vedel da je cesta prosta bi se dalo skozi ovinke cist drugace in z visjo hitrostjo.

Sm pa pol srecal enga dirkaca v popolni opremi in sm ga sred ovinka, ko je dajal kolena na asfalt pozdravu in je tip odzdravu - z nogo! FACA!

--

"When in doubt hit the gas..."

Edited by - alexb on 03/08/2001 11:39:02

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

No sm se mal zapelu cez ride 2x gor 2x dol in tu pa tam poskilu na stevc. Ta hujs ovinka dol okol 25-30kmh gor 30-40 potem nekaj okoli 50kmh ostalo pa 60 ali vec.

Vozu sm pa tko da sm ostajal na svojem pasu in nisem preckal bele crte. Ce bi vedel da je cesta prosta bi se dalo skozi ovinke cist drugace in z visjo hitrostjo.

Sm pa pol srecal enga dirkaca v popolni opremi in sm ga sred ovinka, ko je dajal na kolena na asfalt pozdravu in je tip odzdravu - z nogo! FACA!

--

"When in doubt hit the gas..."

to se je men tuzd ze zgodl da tko sred ovinka pozdrav z nogo, drugace so pa eni kr frajerji, tko kr dost zalozen pa pri kar pri visoki hitrosti pa on vseeno pozdarv....

noro

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:to se je men tuzd ze zgodl da tko sred ovinka pozdrav z nogo, drugace so pa eni kr frajerji, tko kr dost zalozen pa pri kar pri visoki hitrosti pa on vseeno pozdarv....

noro

hmmm... hitrost definitivno v ovinkih ni visoka (so prevec zaprti), na ravnini med zavoji ga lahk napiciš do 140 km/h, zaviranje, padec v zavoj, brušenje stopalk (zmeraj), pospeševanje iz zavoja (vcasih na zadnjo-ce je prestava v zavoju prenizka-ko prehitevaš avto)...

Hvala bogu, da se je vceraj ulilo šele tik za Planino in sem lahkoo zvozil do konca

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na ravnini med zavoji ga lahk napiciš do 140 km/h, zaviranje, padec v zavoj, brušenje stopalk (zmeraj),

Se mi zdi, ja, da si zelo pogumen fant. Meni se na Planini še ni zgodilo da bi ga "napicila" do 140. No ja, sem pac bolj bojazljive sorte...Ovinki pa so, tapravi ja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: slej ko prej kdo cvili ali joka..pa naj bo to odpeljan ovinek ali slabo založen in "spicen" (ovinek, motor in tisti, ki na njem sedi).

Tisti, ki razmišlja o tem, da se bo spicil, mu garantiram, da se bo tudi zares. Naj ostane rajši doma in si omisli kakšen drug šport...

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ran,

hvala za pripravo Planinskih rid v nedeljo.

Zjutraj, malo po 8. uri so bile ob vzponu popolnoma prazne.

Ob povratku, tam okoli 13:45 ure pa si mi organiziral dva policista, ki sta dežurala in obdelovala motociklista, nekaj ovinkov nižje pa je stala skupina motociklistov in se s policisti verjetno šla igrice, kdo bo prej odnehal tako, da je bilo cestišce zopet zgledno prazno, ko sem jo rezal navzdol.

Edina pripomba, mahali z zastavicami niso.

Brrrm

Kaj si pa delal samo par ur na primorskem. V megli dol, v ta hujši vrocini pa nazaj. Pa organiziraj kakšen dostojen sprejem na ridah.

Nic nisi napisal, koliko je šlo cez ovinke. Pa kaj je za naredit, ker ti je tacka odletela pa je auspuh najbrž odrgnjen.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nic odletelo, nic odrgnjenega, pa tudi tista tovarniška crta na robu sprednje gume še ni oddrsana.

Ker sem predhodno bral poste o Planinskih ridah, sem potlej izkoristil priložnost in škilil na hitrostimer. Razen na tistem ovinku pod vrhom, kjer sem peljal 30 km/h, kazalcek ni padel pod oznako 40 km/h.

Za takega motozacetnika kar v redu, ali ne.

Glede 140 km/h na delih med ovinki pa moram izjaviti, da moja Gilerca toliko ne zmore niti pri prostem padu.

RAN, zastavice so ti oprošcene, vendar naslednjic pricakujem zastavice + godbo na pihala (ce nimaš predsodkov, lahko tudi policijsko).

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

V Senozecah VEDNO peljite "le" 50, saj so policaji (in radar) tam redni gosti! Se vam bo splacalo, boste videli...

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!