Skoči na vsebino

prodati ali obdržati???


iced

Priporočene objave

Živjo,

stvar je takšna. Lansko leto sem kupil nov motor in ga sedaj lepo vozim in vzdržujem in moram reči, da zadeva ni ravno poceni, cca 1000 EU na sezono. Zdej pa sem nepričakovano kupil stanovanje:slap: (tega lansko leto nisem še planiral) po dobri ceni in me bo malo basalo z financami:whistle: Poleg stroškov za registracijo, bencin itd... imam tudi mesečni strošek za najem garaže.

Sedaj pa se ne morem odločiti ali motor prodati in čez kake 2 leti kupiti drugega, ne novega seveda, ali pa ga obdržati in ga konzervirati za kake 2 leti v klet. Ko pa si zopet opomorem, pa juhu. Do sedaj sem kar precej vložil vanj (kufri, zaščita....) in vem da ga bom lahko prodal le pod ceno. Pa tudi dela dobro.

Kaj bi naredili:?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obdrži!!!!

ker denar ki ga boš sedaj dobil boš porabil preden se boš zavedel, na stanovanju bo nonštop nekaj za vlagat in stroški in boš težko čez 2 leti spravil skupaj dovolj € za novega. ko si enkrat brez motorja je težko nazaj kaj nabavit razen če si kreditno sposoben da gre na kredit ali pa da si res varčen in da si sposoben vsak mesec dat kaj na stran.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1000€ na sezono za vzdrževanje (gume,servisi) se moraš kar velik pelat (ok ni vštet bencin). Osebno bi ga zadržal , pa makar za kakšne vikend furce, tako za dušo.

Kar se pa garaže tiče, bi ga pa premaknil kakemu bližnjemu kolegu ali pa recimo familiji, ki ima garažo.

To seveda vse pod pogojem, da sedaj na mus ne rabiš tistih cca 5k €, ki bi dobil od prodaje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

racionalna odločitev je prodati. edino sam pa veš, koliko ti katera stvar pomeni. jaz osebno sem kupil poceni motor tudi zato, da ga nebom prodajal ko bo adaptacija hiše v polnem teku in bo denarja še bol manjkalo kot zdej. ker brez motorja neznam bit. . . to je kot pralni stroj al pa hladilnik, nekako samoumevno je, da je tam. registriran in brezhiben. popoldanska fura al pa vikend izlet je neprecenljiv, tud če je motor vreden zelo malo...tako da... nisem racionalen

Pa ti? si racionalen al ne?

Vidim de je ful folka "bolnega" :D Frips in Pervy sta napisala čisto resnico. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se strinjam s predhodniki..

Glede na to, da ti 1000€ letno pomeni toliko, da razmišljaš o prodaji motorja v izogib temu strošku, potem se strinjam s Pervyem, da bo čez dve tri leta, ko se boš spet odločil za motor kar izziv zbrat dovolj denarja za en soliden motor. Ker ta denar bo najverjetneje šel v stanovanje, če prodaš..

Torej, če ta denar od prodaje motorja nujno potrebuješ, potem pač prodaj, če boš pa zmogel tudi brez, potem je pa pomoje bolje, da motor obdržiš. Razen če si sposoben denar od prodaje takoj dat na banko in vezat za 2 leti, da bo počakal nov motor.. Samo saj veš kako je, nekaj pride vmes, pa rečeš, kurc, za motor bo že nekako ko bo čas, dvigneš, pa je..

Glede na to, da si kupil motor nov in da računaš čez dve leti v primeru prodaje tega kupovat rabljenega, je res bolje da ga obdržiš in boš imel svoj motor, za katerega veš, da je bil vzdrževan, ušparan, itd.. Glede na to, da si dal gor tudi dodatno opremo, se moraš zavedat, da tega vloženega denarja pri prodaji skoraj zagotovo ne boš dobil ven. In je potemtakem vseeno če motor te dve leti malce sameva, pa pač zgubiš nekaj na njem zato ker se stara, kakor da pod ceno prodaš, potem kupiš rabljenega in spet dokupuješ opremo, ki si jo pri temu "šenkal" zraven. V končni fazi si potem denarno skoraj na istem, le da boš v prvem primeru imel lepo svoj nov motor.

Kar se pa tiče racionalnosti, pa motor ni nikoli racionalna izbira.. Ampak je pač strošek. Vendar je strošek, ki ti obenem nudi veliko veselja in užitkov, tako da po mojem mnenju, je vsak €€ dobro porabljen :)

Skratka kot je bilo rečeno, poskusi se zmenit, da imaš motor parkiran pri sorodnikih/znancih, tako da se znebiš stroška garaže in ga lepo imej za kakšno nedeljsko turco.. Če se boš šel res samo kdaj pa kdaj peljat, toliko da bo za dušo, bo tudi vzdrževanje zanemarljivo, servisov ne bo treba delat, ker ne boš delal kilometrine, prav tako potem kot strošek odpadejo gume, tiste par litrov bencina boš že zmogel, registracije je pa tudi poceni ob vseh teh popustih, ki nam jih nudijo.. V tem primeru te bo vse skupaj mogoče koštalo 300€, pa še za dušo se boš lahko vsake toliko šel peljat en krog kakšno nedeljo.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsa dodatna oprema, ki si jo namestil, ne bo pri prodaji vredna nič!!! Ko boš motor spet kupoval (rabljen), ne boš vedel, kaj si kupil, poleg tega boš spet po polni ceni kupoval opremo. Če te res ne baše zelo za denar motor konzerviraj yes.gif .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy je lepo povedal. Sem pred leti imel podoben primer. Kupnina za motor je šla, še sam ne vem kam.... Potem sem si s težavo nazaj kupil motor. Obdrži. Odloči se pa sam. Nič ni tako brezizhodnega, da ne bi šlo. Seveda bo kriza prve mesece, ampak se navadiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obdrži, če te le ne preveč €€ matrajo.

Kolega je imel čisto isto situacijo. Pa se še zdaj po glavi mlati, zakaj je prodal pred dvema letoma motor. Ker tist denar, čeprav je bil namenjen nakupu novega motorja, je mimogrede izpuhtel, zdaj pa težko ob kreditu za stanovanje še enega vzame, ali pa sproti tolk našpara.

Kar se pa tiče racionalnosti, pa motor ni nikoli racionalna izbira.. Ampak je pač strošek. Vendar je strošek, ki ti obenem nudi veliko veselja in užitkov, tako da po mojem mnenju, je vsak €€ dobro porabljen smile.gif

Motor je tudi lahko racionalna izbira kot prevozno sredstvo.. Samo pomisli, koliko profitiraš v prometnih konicah v mestu.. Samo 2 gumi namesto 1. Ceneje te pride parkiranje motorja, kot avta. Cenejše zavarovanje kot avto. Poraba je ista kot pa nek soliden avto.

Plus mnogo več užitka, kot pri avtu.. No ja, zaradi zadnjega mogoče res ni racionalna izbirarolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupnina za motor je šla, še sam ne vem kam....

Ja, saj tega se bojim, ja, da se na koncu ne bo nikjer poznalo.

Kogar pa zanima kako lahko v sezoni motor stane 1000 EU pa naj izračuna:

12x30EU za garažo

2xletno 100EU za servis

cca 150EU za registracijo

bencin, gume....

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se 1000 evrov stroška (ali pa manj, če se boš manj vozil) sploh ne pozna pri nakupu stanovanja, npr. za 70 000 evrov...

1000 evrov vržeš v enem letu v luft, pa sploh ne veš kam :rolleyes: (recimo jaz dam 1000 evrov letno za cigarete :whistle:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj tega se bojim, ja, da se na koncu ne bo nikjer poznalo.

Kogar pa zanima kako lahko v sezoni motor stane 1000 EU pa naj izračuna:

12x30EU za garažo

2xletno 100EU za servis

cca 150EU za registracijo

bencin, gume....

Hvala za odgovore

pa recimo takole: 12x30e pozabiš, če si urediš pri znancu:)

1xletno servis (olje,filter..max 60€)

150€ registracija

1xpar gum cca 200€

Skupaj: cca 400€ plus bencin. Na letni osnovi zanemarljivo:)

Torej, če ne rabiš keša od prodaje, ne prodajaj. Prodaš lahko še zmeraj pozneje, če zagusti :)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj tega se bojim, ja, da se na koncu ne bo nikjer poznalo.

Kogar pa zanima kako lahko v sezoni motor stane 1000 EU pa naj izračuna:

12x30EU za garažo

2xletno 100EU za servis

cca 150EU za registracijo

bencin, gume....

Hvala za odgovore

pa recimo takole: 12x30e pozabiš, če si urediš pri znancu:)

1xletno servis (olje,filter..max 60€)

150€ registracija

1xpar gum cca 200€

Skupaj: cca 400€ plus bencin. Na letni osnovi zanemarljivo:)

Torej, če ne rabiš keša od prodaje, ne prodajaj. Prodaš lahko še zmeraj pozneje, če zagusti :)

točno tako.

garažo lahko pozabiš (se da že kako drugače uredit).

lahko pozabiš tu na gume 1x letno. če se boš vozil samo ob vikendih (vsaj tako sklepam po prebranem), boš lahko imel gume za več kot 1 sezono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si v finančni stiski, prodaj ženo, otroke, ledvice, en uč.. sam motorja ne, ga bo težko spet kupit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težka odločitev....Ampak na koncu boš se moral odločiti sam. Če teh cekinov res tako krvavo ne potrebuješ še rajš malo počakaj, zdaj tako ni ugoden čas za prodajo in boš moral prodajati krepko pod ceno. Do pomladi pa mogoče naštudiraš kakšno drugo varianto....:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš motor prodal, ga zlepa ne boš več kupil, ker se vedno najde kakšna "pametnejša" naložba.

Če se ne boš vozil lahko stroške zreduciraš na minimum. Če bo pa kakšen lep dan pa vzameš preizkušnjo, da ga malo zlaufaš in tudi sebi privoščiš malo hrane za dušo. Denar od prodaje bo izpuhtel kot milni mehurček, razen če ga boš takoj naložil v kakšen hud biznis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle en sosed je reku,da motor more bit pr bajti :) Je tut naredu neki podobnega k ti,da je motor prodal,ker se je (pre)malo vozu. Sam pol mi je pa razlagu,da motor enostavno more bit pr bajti :) Se mi zdi,da ce te motor kosta cca 1000€,da ti niti ni tolk :)

Tko,da jes na tvojmu mestu nebi prodaju. Don't do it man =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor se proda samo v treh primerih....

1.Zaradi nakupa novega...

2.Ko kuzla res v rit skoči,ko nimaš za kruh...

3.Glej točko 1.

no, no... kuzla? :slap:

se pa strinjam s 1. in 3. točko:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm... ne poznaš izraza "ko ti kuzla skače v rit" :grrr

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!