Skoči na vsebino

Prepis


Jodlar

Priporočene objave

Pozdravljeni

Verjetno je že kje odgovor na moje vprašanje, ampak ga jaz resnično nisem nikjer zasledil. Zato se že vnaprej opravičujem, če se bo moje vprašanje podvajalo

Zanima me, ali obstaja kakšna zakonska določba, v kolikem času moraš narediti prepis?

Primer: Danes overim kupoprodajno pogodbo, prepis bi pa naredil recimo čez 6 mesecev. Ali imam lahko zaradi tega kakšne probleme? To bi naredil zato, ker ima še stari lastnik veljavno zavarovanje, in da mu ne gre v prazno mi ga je poklonil. Seveda bi se še teh 6 mesecev vozil na njegovo ime. Pravnoformalno bi bil pa motor že moj.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdita na AMZS in tam napišita pooblastilo, s katerim lahko voziš motor, ki je registriran na prodajalca, v domovini in tujini.

In če bo prodajalec doživel naslednji februar, bodita pametna in še enkrat napišita kupoprodajno pogodbo in ne boš imel težav.

Če bo pa vmes preminul, pa itak imaš podpisano in overjeno kupoprodajno pogodbo, s katero se boš otresel dedičev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naredi prepis. bivši lastnik dobi nazaj zavarovanje, ti pa imaš motor dejansko ! napisan nase. registracija, vinjeta in tablica pa itak ostanejo tebi. v izogib raznim sitnostim, če se kaj zgodi. tujim in tudi tvojim, kajti če pride do prometne nesreče v kateri ti nisi kriv, dobi denar lastnik motorja in ne ti,čeprav si ga celega plačal. in če je škode za 1000-2000 e je vprašanje,če jih bo on potem dal tebi, tako da imaš dobre možnosti, da ti po nesreči ostane samo zbit motor.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj se bote naučil. Vse potrebne papirje TAKOJ urediti. Jebeš tistih par mesecev zavoravanja in podobnih sranj. Vsaj mirno spiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

mene zanima ce ima kdo izkusnje s prepisi preko spletne strani prepis . si, zdi se mi varijanta v redu, ne rabis hoditi nikamor deati komisijske pogodbe, jo pac sprintas in neses overiti na UE ali AMZS, samo da ne bi prislo do kaksnih nepotrebnih komplikacij?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registracijo je potrebno urediti v roku 14dni od datuma na kupoprodajni, sicer pa tega ne strikno preverjajo, za tistih par evrov zavarovanja se res ne splača imeti motor napisan na koga drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdita na AMZS in tam napišita pooblastilo, s katerim lahko voziš motor, ki je registriran na prodajalca, v domovini in tujini.

In če bo prodajalec doživel naslednji februar, bodita pametna in še enkrat napišita kupoprodajno pogodbo in ne boš imel težav.

Če bo pa vmes preminul, pa itak imaš podpisano in overjeno kupoprodajno pogodbo, s katero se boš otresel dedičev.

Edini pravilni odgovor.....če si se že spustil v riziko, da se nekdo vozi, motor pa je še vedno pravno-formalno tvoj.

Ubopgaj Brrrmmm-a!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko prejšnji lastnik uveri kupoprodajno pogodbo je zakonsko rešen vseh skrbi razen zavarovanja. novi lastnik ima čas urediti zadevo do poteka registracije. pa tudi v tujino greš lahko brez problema - preverjeno . ( če je motor reg. za celo leto ne dobiš povrnjenega zavarovanja-odvisno od zavarovalne police)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

en vprašanje za vmes,... kakšen je postopek prepisa in registracije , če kupiš neregistrirano vozilo, ki je bilo oz. je še last firme??

Se pravi prepis lastništva iz neke firme name, vozilo je neregistrirano že 3 leta, pa prometna se je zgubla :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Izgubljena" prometna zna bit večja skrb.

pomoje bi lastnik te firme, ki je tud prodajalec lahko dobu duplikat na UE :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje bi lastnik te firme, ki je tud prodajalec lahko dobu duplikat na UE :hmm:

seveda. lastnik najprej zaprosi za duplikat, če je motor na firmo pisan ti samo izda račun, nato greš s prometno in računom na UE in registriraš. če seveda ni treba prej še tehničnega narest..nobene overovitve ne rabiš, nobene kupoprodajne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zavarovanje se ne more prenesti na novega lastnika?

tole se pa da, če sta v bližnjem sorodstvu, ravno tako bonus :naughty:

sicer pa odvisno od tega katera zavarovalnica, pa kdo je tisti posrednik ki to ureja :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda. lastnik najprej zaprosi za duplikat, če je motor na firmo pisan ti samo izda račun, nato greš s prometno in računom na UE in registriraš. če seveda ni treba prej še tehničnega narest..nobene overovitve ne rabiš, nobene kupoprodajne..

aha sej račun pravi, da mi bo napisal, sam vseen jz od njega rabim prometno, ker on trdi da ne :rolleyes:

a se v te primeru pol plača tud DMV 20%?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha sej račun pravi, da mi bo napisal, sam vseen jz od njega rabim prometno, ker on trdi da ne :rolleyes:

a se v te primeru pol plača tud DMV 20%?

dmv se plača pri novem vozilu, ddv pa mora biti izkazan na računu. ker je on (firma) najbrž ddv pobotal, ga mora pri prodaji plačat. ali bo cena zaradi tega višja, ali bo on manj "dobil" pa je stvar dogovora. mora pa bit izkazan na računu. za prometno pa pokliči na UE ali tehnične.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst ti svetujem da takoj nardiš prepis , in to vse komplet zavarovanje in prometno na sebe, men se je namreč zgodil da mi je prodajalec reku da mi pusti zavarovanje pou leta oz. do konca in jst sm se veselo vozu z njegovm zavarovanjem , pol sm se pa skipu in zdej mi prodajalec noče dat police da bi lahko uveljavljau AO+, tko da čimprej prepis uštimi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst ti svetujem da takoj nardiš prepis , in to vse komplet zavarovanje in prometno na sebe, men se je namreč zgodil da mi je prodajalec reku da mi pusti zavarovanje pou leta oz. do konca in jst sm se veselo vozu z njegovm zavarovanjem , pol sm se pa skipu in zdej mi prodajalec noče dat police da bi lahko uveljavljau AO+, tko da čimprej prepis uštimi

Prepis je itaq pametno naredit takoj! Jaz imam zelo slabe izkusnje s tem, dva avta so "mi" stolkli isti dan po prodaji. Je pa tako, da zavarovanje tece do 24:00 na dan prepisa, torej gre iz moje police... ergo, minus pri bonifikaciji :(

AO+ lahko vseeno uveljavljas, nezgodno je zavarovan voznik (ne pa lastnik...), torej tisti, ki je vozil. Lastnik oz. imetnik police nima vpliva na to, ali bos ti uveljavljal AO+ iz njegove police. Sicer mi to ni bilo jasno, pa se danes mi ni, da ne morem razpolagati z necim, kar sem prostovoljno placal (v primeru, ko je mulac pobral 4 mio SIT z moje police, meni pa je sla bonifikacija).... Ampak, to ti je drobni tisk, hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej se še nism glih zanimu morm najprej zaključiti zdravljenje pa bomo potem vidl, drugač sm pa najprej pocedu lastniku pč temu k sm motor od nega kupu kaj se je zgodil pa če mi pošle polic jst mu pa potem plačam toliko kakor bo on na izgubi zaradi bonifikacije pa ni bil glih za jebi ga bom ošli pa prek odvetnikov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej se še nism glih zanimu morm najprej zaključiti zdravljenje pa bomo potem vidl, drugač sm pa najprej pocedu lastniku pč temu k sm motor od nega kupu kaj se je zgodil pa če mi pošle polic jst mu pa potem plačam toliko kakor bo on na izgubi zaradi bonifikacije pa ni bil glih za jebi ga bom ošli pa prek odvetnikov

Odvetnika vsekakor, zavarovalnica ti bo itaq ponudila neke smesne cifre za pobot... Ce se ne motim, je najvisja mozna cifra iz AO+ 51000 EUR - seveda, ce bodo tvoje poskodbe tako "ovrednotene". Ampak, odvetnika rabis za na zavarovalnico, lastnika sploh ne potrebujes. Seveda, ce mu bodo vzeli bonifikacijo je absolutno fair od tebe, da mu povrnes sorazmerni del.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

zanime me še nekaj, registracija mi poteče v pobnedeljek, motorja še ne bom registriral, pisan je pa še na prejšnjega lastnika, zdej me pa zanima koliko časa mam lahko doma tablico ali morm it motor odjavit iz prometa, sam če ga odjavim morm tablice vrnit to pa nebi ker mi je všeč mala tablica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!