Skoči na vsebino

Prepis


Jodlar

Priporočene objave

Prodajam motor.

Mene pa zanima, kateri papirji komu ostanejo ob prodaji? Rad bi vse opravil takoj in zaključil še tisti dan, ko ga bom prodal. Ali je to sploh možno?

1.Kaj meni kot prodajalcu ostane ob prepisu?

2.Ali lahko s papirji, ki so mi ostali odjavim vozilo in če ga lahko, kako kupec pripelje vozilo domov?

Ali lahko gre kaj narobe?

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozilo po želji odjaviš pred prodajo. Pozneje rabiš prometno in tablico. Če ga odjaviš, lahko dvigneš preizkusno tablico, da se kupec lahko odpelje domov.

Tebi ostane kopija overjene kupoprodajne pogodbe, denar in lepi spomini. :)

Itak da gre lahko kaj narobe, sploh če je kupec baraba in prodajalec naiven. Najbolj važno pa je da je urejena kupoprodajna pogodba oziroma lastništvo in motor plačan v celoti.

Popravljeno . Popravil simonsi
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem naredil nazadnje takole - kupec je prišel do mene, stopila sva skupaj z vsem potrebnem (prometna, moja zavarovalna polica, potni listi obeh) tja, kjer delajo tehnične preglede in so pooblaščeni za popolnoma vse. Tam sem najprej jz odjavil vozilo, uredil prepis nanj, to so mi overili, potem sem uredil z zavarovalnico, da so mi "uničili" zavarovalno polico. Sedaj je kupec šel nazaj na prvo okence, pridobil novo prometno, uredil še zavarovanje kar tam na mestu (imajo vse v računalnikih in je prav tako, kot bi doma, dobil vse možne popuste) in sva šla vsak svojo pot. On na moped jz pa domu :) Ostane pa ti kopija overjene kupoprodajne pogodbe, kot je že omenil Simonsi, za denar pa le pred vsem napisanem poskrbi, da te ne bo še potem nekaj ur žrlo, tak kot je mene, hehe.

Aja pa nenapisano pravilo je, da je strošek kupoprodajne pogodbe na prodajalcu (vsaj tako je meni znano :) ako su lagali mene, i ja lažem vas)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa nenapisano pravilo je, da je strošek kupoprodajne pogodbe na prodajalcu (vsaj tako je meni znano :) ako su lagali mene, i ja lažem vas)

ajd

Stvar dogovora...Sem prodajal, pa je kupec vse plačal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz pa še vedno po mojem NENAPISANEM pravilu in se mi zdi kr fer, čeprav ravno strošek tistih približno 10€ ni bog ve kaj.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem naredil nazadnje takole - kupec je prišel do mene, stopila sva skupaj z vsem potrebnem (prometna, moja zavarovalna polica, potni listi obeh) tja, kjer delajo tehnične preglede in so pooblaščeni za popolnoma vse. Tam sem najprej jz odjavil vozilo, uredil prepis nanj, to so mi overili, potem sem uredil z zavarovalnico, da so mi "uničili" zavarovalno polico. Sedaj je kupec šel nazaj na prvo okence, pridobil novo prometno, uredil še zavarovanje kar tam na mestu (imajo vse v računalnikih in je prav tako, kot bi doma, dobil vse možne popuste) in sva šla vsak svojo pot. On na moped jz pa domu :) Ostane pa ti kopija overjene kupoprodajne pogodbe, kot je že omenil Simonsi, za denar pa le pred vsem napisanem poskrbi, da te ne bo še potem nekaj ur žrlo, tak kot je mene, hehe.

Aja pa nenapisano pravilo je, da je strošek kupoprodajne pogodbe na prodajalcu (vsaj tako je meni znano :) ako su lagali mene, i ja lažem vas)

ajd

Točno nekaj takega sem imel v mislih. Tvojo idejo sem danes še preveril in drži. Urediš in pozabiš. Hvala.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Mene zanima kje v okolici Nove Gorice je možno opraviti prepis, overiti kupoprodajno pogodbo in ostale zadeve ob nakupu rabljenega motocikla?

Hvala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!