Skoči na vsebino

Kako najti dober motor?


aselak

Priporočene objave

Zadeva je sledeča že dober mesec iščem japonskega SS tisočaka letnik nekje od 2004 do 2006. Cena do 6000 e. Pogoj mi je da je motor lepo ohranjen kilometri pa nekje okoli 30000km, ter po možnosti servisna knjiga ali vsaj kak račun servisa. Sedaj sem šel gledat približno 10 motorjev in resnično same podrtije. Po telefonu obljubljajo vse mogoče, v živo pa res poraz. Ne moti me če je bil motor na tleh pa, da je lepo popravljen ampak tudi to se ne potrudijo. Npr zadnji primer sem preveril servisno knjigo, pogledal datume za nazaj in glej ga zlomka 2 servisa kao narejena na nedeljo pri uradnem serviserju...Ko jih prasas kateri lastnik so so vsi 2, jih še pred tem vprašam al 2 al 5-6-7 it vsi trdijo drugi...ko vpisem šrevilko prometne in reg v iskalnik pa se izpisujejo tudi dvomestne številke... Vprašas ali je bil vožen na dirkališču trdijo da ne, prideš v živo gledat gume posvalkane do amena (nemogoče to narest na cesti) pa ti reče jah 1x al pa 2x sem pa bil...Da ne govorim o primerih nikoli barvan prideš gledat barva ala pomaranča (sem bil v ličarskem poslu)...

Sedaj da povzamem vse skupaj, zanima me kako in kje v teh časih kupit dober motor, brez laži lastnikov. Denar imam voljo tudi motorja pa ne najdem...

hm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še 4 jurje pršparat pa novga kupit??

lahko greš do habata pa mu poveš svoje želje..sem že dobil pri njem tip-top motor za pravo ceno od prvega lastnika..

sicer je pa zadeva taka kot pri avtih..potrpežljivost je potrebna..

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z rabljenimi motorji imam že kar nekaj izkušenj-slabih in dobrih. Slabih izkušenj v zadnjem času nimam več. Ker si jih pogledal že toliko sklepam, da se ne ''zaljubiš'' na prvi pogled-to je dobro! Izredno dobro!! Potrpežljivost se ti bo izplačala.

Ko grem gledat rabljen motor se držim reka: Na svetu je sigurno več dobrih rabljenih motorjev kot dobrih nerabljenih punc. :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo je lepih japonskih tisočakov. Zadeve malo toliko konjev, da ga je po navadi vsaj eden od sedmih lastnikov stresel po tleh...

Velika verjetnost pa je tudi, da je bil eden od teh sedmih lastnikov kakšen tak tipson: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z rabljenimi motorji imam že kar nekaj izkušenj-slabih in dobrih. Slabih izkušenj v zadnjem času nimam več. Ker si jih pogledal že toliko sklepam, da se ne ''zaljubiš'' na prvi pogled-to je dobro! Izredno dobro!! Potrpežljivost se ti bo izplačala.

Ko grem gledat rabljen motor se držim reka: Na svetu je sigurno več dobrih rabljenih motorjev kot dobrih nerabljenih punc. :blush:

pri zadnjem stavku sem se res nasmejal:)

novega motorja nebi predvsem zato ker motorje kar hitro menjam in prva leta zgubiš največ:)

No da napišem drugače:kakšne so vaše taktike da najdete dober motor. Sam imam smešno taktiko vprašam, če je bil motor na dirkališču vsak po telefonu reče ne. Rečem škoda jaz pa rabim poliestrski oklep za dirkališče. Potem pa kar na1x odgovor na drugi strani imam oklep za dirkališče saj sem parkrat peljal tam. Jaz pa hladnokrvno hvala za sodelovanje in nasvidenje :whistle:

Upam da bo sedaj ko bo konec sezone več izbire. Najbolj mi gre na k... ko se peljem na štajerski konec (ki mi ni ravno blizu) potem pa vidim podrt motor...zadnjič ena honda cbr 1000 še iz garaže je ni pripeljal sem že videl kriv gištel...no nakoncu je priznal, da je imel totalko, da so zasilo zrihtali in ,da se ga hoče čimprej znebit..v oglasu pa pisalo nekaramboliran in nepoškodovanh...in jaz sem za to prevozil 100km v eno smer....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je možno, da hočeš prepocen kupit in se zato sam ološ nate zalima?

no ja ne išeč najcenejše niti najdrazje...naprimer r1 letnik 04 brez dodatne opreme cena 6500 eur se mi zdi pretirana (sam za primer). Ene 5500 bi pa dal za njo če je uredu govorim za 04.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno od tega kaj iščeš..

dejansko je lepega litrskega tisočaka težko najdt, ampak še težje je najdt lepega šststotaka..le-te si ponavadi lastijo 18-letni rossiji..

jest sm gledal za mille letos spomladi..nikjer nobene lepe..pol pa najdu tuonota..

počas se deleč pride..

sicer pa dobra taktika..bil kdaj na pisti?...nikoli..ah jest bi pa rabu poliestre..

no..jest sem vedno napisal da so poliestri zraven..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sam najdet lepo za 5500 je pa druga stvar...misija skoraj nemogoče.

Ne vem zakaj bi ibla misija nemogoče takšne so cene. Sicer je večina cen pretiranih vsaj za 10%.

Glede na to da se da r1 letnik 07 dobit tudi za dobrih 7000e se mi zdi cena za 04 5500 realna nekatere se prodajajo tudi po 4.9...

Sicer so pa cene ss motorjev nasplho smešne še posebaj če gledaš r1 letnik 03 lahko dobiš za dobrih 4000e. 04 pa pod 5000 ni. Pojalvjajo se luknje v cena tudi po 1000e...

No sicer pa moj namen ni bil jokanje ampak bolj vprašanje na kakšen način se vi poslužujete iskanja rabljenega motornega kolesa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

r1 03 pa 04 letnik sta čist različna motorja, ampak verjetno to že veš. ;)

Mene načeloma kozmetične napake ne motijo, če je cena primerna.

Izmed vseh motorjev je pa res najtežje najti lepega cestaka. Ker le malo lastnikov penzionira, večina pa sprobava svoje meje in meje motorja, mnogokrat ne preveč uspešno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer upam da bom motor odbil v sloveniji do sedaj mi je še vedno uspelo. Ampak vedno traja preden najdeš kar iščeš, narediš veliko km in gre veliko živcev. Če ne bo šlo drugače ga bom pač uvozil. Pri vsem me moti predvsem to da vsak prodajalec misli da si en mungo in da te bo lahko prinesel okrog. Da ne govorim da nekateri svojih motorjev niti ne servisirajo. 2 tedna nazaj sem sel gledat ninjo 10 letnik 05 cena 6000e, v mašini nekaj čudno klenkalo, gume fuč, ketna zobniki fertik (lastnik je še sam rekel da so prvi motor je mel 36000km)olje zavor povsem črno, mašinsko olje globoko pdo min. vizualno je še nekako bil lepo pobarvan. ampak če nardimo izračun gume 300 ketna zobniki 250, en velik servis cca 200 je to cca 800e. Cene ni hotel spustiti niti za 1 eur. Servisne ni imel nobenega računa in 5 lastnik. ce povzamem skupaj bi me to prislo 6.800 eur da bi bil motor za voznjo se komu zdi to realno?

Popravljeno . Popravil aselak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče si se tudi nepravi čas spravil kupovat motor..

skoraj vsi dobri motorji bojo kot kaže ostal še eno sezono, šrot se itak skos prodaja..

sm tut jest mislu prodat..v dveh mesecih me je poklicalo NIČ ljudi :D

tko da ostaja pač..

aja..pa daleč od tega da bi bil motor šrot :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče si se tudi nepravi čas spravil kupovat motor..

skoraj vsi dobri motorji bojo kot kaže ostal še eno sezono, šrot se itak skos prodaja..

sm tut jest mislu prodat..v dveh mesecih me je poklicalo NIČ ljudi :D

tko da ostaja pač..

aja..pa daleč od tega da bi bil motor šrot :D

No saj na silo ne kupujem ko bo pač bo :naughty:

bom pač naredu se pa 100km in upam da najdem nekaj. Še vedno sem raje brez motorja kot pa da imam v garaži podrt motor...

Sicer mi je pa ze tako smesno ker pri nas je podrsan motor al pa cel motor ponavadi kar ista cena :evilgrin: pa smešno vsi padejo v garaži ali prednnjo iz tačke. če je pa malo večja drajsa je pa padel pred garazo, ki ima malce naklona:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja taki cajti so, jst sem razmišlov da bi mojo prodal, ker prihaja do osebne recesije, pa kaj k bi trajalo tako dolgo, da bo vmes vrjetno že kej nakaplalo :D

Drugače pa meni se zdi pri ogledu motorja najbolj pomemben lastnik :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj na silo ne kupujem ko bo pač bo :naughty:

bom pač naredu se pa 100km in upam da najdem nekaj. Še vedno sem raje brez motorja kot pa da imam v garaži podrt motor...

Sicer mi je pa ze tako smesno ker pri nas je podrsan motor al pa cel motor ponavadi kar ista cena :evilgrin: pa smešno vsi padejo v garaži ali prednnjo iz tačke. če je pa malo večja drajsa je pa padel pred garazo, ki ima malce naklona:)

Na koncu boš spoznal,da je najbolje kupiti novega....,ebeš par jurju gor dol...,po domače povedano...,cestaka se kup novga,edin,če tipa dobr poznaš,ker 80% ih je zjebanih!!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

priznal, da je imel totalko, da so zasilo zrihtali in ,da se ga hoče čimprej znebit..v oglasu pa pisalo nekaramboliran in nepoškodovanh...in jaz sem za to prevozil 100km v eno smer....

Tolk boš zagonil za bencin in cajta, da bi se ti splačalo ta dnar raje zraven dat in kupit kaj z malo višjo ceno in lepše ohranjenga. Ziher obstaja ... če druzga ne, ima pa mogoče kak uradni prodajalec kaj dobrega rabljenga kje. Ampak sumim, da si take sorte, da te tista ponudba ne zanima ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj na silo ne kupujem ko bo pač bo :naughty:

bom pač naredu se pa 100km in upam da najdem nekaj. Še vedno sem raje brez motorja kot pa da imam v garaži podrt motor...

Kot rečeno - počasi boš zagonil kakih 500 evrov (v bencinu, gumah, cajtu, amortizaciji avtomobila ...) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja taki cajti so, jst sem razmišlov da bi mojo prodal, ker prihaja do osebne recesije, pa kaj k bi trajalo tako dolgo, da bo vmes vrjetno že kej nakaplalo :D

Drugače pa meni se zdi pri ogledu motorja najbolj pomemben lastnik :)

mja lastnik ti lahk napalamudi vse kar hoče, če zna nakladat pa če se mu pustiš verjet :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ma videš kmal kaki je, s prakso seveda, tvoj recimo je bil čisti trgovc :D

saj po eni strani je prav zabavno poslusat prodajalce:) ti take zgodbice govorijo, da bi lahko 2 knjige napisal mogoče bo res pametno dat kakega 1000 več in kupim novejšega. Sicer pa niti nisem pedanten ce je podrsan naj ima zato tudi primerno ceno. Ne maram pa tega da reče nikoli na tleh, potenm odstranim okrasno plastiko in vidim leplenjo plastiko zadaj...ali pa poliester potem se pa vsi ven vlečejo jah nisme vedel očitno je ot naredil prejšni lastnik...No če pa kdo pozna koga ki prodaja kaksnega ss lepo ohranjenega pa kar z besedo na dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma lej ko je enkrat starej ko 3 leta, je star, pol je sam odvisen od vzdrževanja, ni nujno da z novejšim si na bolšem :)

Jst vem sam za eno aprilijo rsv, ne za mojo :D, pa hondo cbr 600f

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nakupu si je treba vzet čas, ker je res kar precej krša tam zunaj..

Ampak se mi pa ne zdi smiselno ocenjevat motor, če je bil kdaj na pisti al ne.. To pa res nima nobene veze. A mislite, da je pista tak bav bav, da se kar uniči motor gor al kaj?

Če je bil usut, je popolnoma vseeno ali je bilo to na pisti, ali pa s ceste na na njivo v sosedni vasi. Itak je videt, če je motor podrtija.

Potem naprej. Popolnoma vseeno je, al je nekdo žgal Ride, Rakitno, Dvor-Kočevje do 14k rpm in se šel Rossija, ali pa je to počel parkrat na Marofu ali Grobniku. Velikokrat je celo tako, da so taki motorji, ki tudi pisto kdaj vidijo še bolje vzdrževani, kakor kakšni, ki si jih lastijo vaški Stonerji.

Skratka ko greš gledat motor, moraš fajn prečekirat zadevo in si ustvariš na podlagi vsega skupaj, splošne ohranjenosti, lastnikovega pripovedovanja, servisne, itd eno splošno sliko. Ali je motor videl par Marofov pa Grobnikov je po mojem mnenju popolnoma brezpredmetno.

Če gre pa za dirkalni motor, ki je bil vožen izključno na pisti je pa ponavadi itak videt, ker je verjetno že parkrat videl tla in je na prvi pogled opazit, pa tudi po komponentah, opremi..

Moj Suzuki je videl, še pri prejšnjem lastniku, več kot samo par track dayev. Pa ni bil še nikoli na tleh, niti zvrnjen in si upam trdit da je bolj ohranjen in ušparan, tako glede zunanjosti kot glede motorja, kot marsikateri drug motor, ki dirkališča niti na daleč ni videl.

Če na motor paziš, ga ogreješ pred vožnjo, sproti servisiraš, mu nima kej bit, neglede na to kje je vožen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, dobra Yamaha R1 04 za 5500 EUR. Če bi jo jaz prodajal, je ne bi dal za tak denar. Sploh pa ne z opremo, ki jo ima gor. Dobro, da ne prodajam :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!