Skoči na vsebino

SNETE SEKIRE


bmwslo

Priporočene objave

Jo pa drži... ;)

Definiraj 'minimum'... :rolleyes:

Nemčija (2008):

- št. registriranih motornih koles: 3.560.060 (vsak 22. Nemec)

- št. mrtvih motoristov: 656 (0,018%)

Slovenija (2008):

- št. registriranih motornih koles: 41.612 (vsak 48. Slovenec)

- št. mrtvih motoristov: 38 (0,091%)

V Sloveniji je smrtnost motoristov 4,96x večja kot v Nemčji...

Ne trdim, da je to *samo* zaradi dirkališč. Dirkališča pa vplivajo na splošno tehnično kulturo, s katero je povezana tudi splošna vozniška kultura (na smrtnost motoristov žal ne vplivajo samo motoristi, ampak v veliki meri tudi ostali).

D.

Si se malo pozabaval s statistiko? Tudi prav in lepo da si me demantral (na nek način). No, saj si si potem opisal tudi bistvo slovenskega problema, ki se mu reče vozniška kultura-pri motoristih lahko prebereš tudi navadno preseravanje in preizkušanje svojih limitov na cesti, katero uporabljajo tudi ostali udeleženci v prometu, ki se velikokrat končajo tako kot se. In da ne bo pomote, absolutno se strinjam z dirkališči, vendar na kratek rok to ne bo rešilo problema smrtnosti med motoristi. Bo potrebno ukreniti kaj več med vsemi vozniki-predvsem na področju vozniške kulture. Sam dobro veš, da še kako podpiram fante (tudi vaju), ki so nabavili prikolice in se malo resneje začeli ukvarjati s svojimi limiti-umaknili so se iz ceste in po njihovih izjavah vsi na ta način neizmerno uživajo, in prav je tako. Vendar pavšalno reč, da pa bi dirkališče rešilo vse probleme (tu se nanaša na post od Brejkerja in ne na tvojega) je pa malo mimo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sporoči kje imaš britof(pokopališče) za te tvoje pretepene!!

Ponavadi se sami pokončajo,pa še kakšnega nedolžnega poberejo na cesti...,sam tega bi res na gobec,ker se je še smehljal,makaronar,ki misli,da lahko počne kar se mu zaljubi.Ponavadi vozijo 40kmh tam kjer je 90kmh omejitev in gledajo zvončke in trobentice!!!Obračal je pa na takem delu ceste,kjer snete skire letijo 150kmh in tudi več.....in tukaj se konča življenska pot..Amen!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si se pa ziher 30 na uro pripeljal, a ne? ...

ene 80 kmh je blo not...,samo vedi,da tam letijo 150 plus!!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh...včeraj se je en kaliber od babe odločil prehitet kolono dveh vozil ravno takrat ,ko sem bil jest vzporedno z prvim avtomobilom.Dobr ,da je bla ženska tolk "prisebna"

,de je na hitr zabremzala...tko ,da sem samo z nogo na rahlo oplazil njenega prelepega črnega Roverja.

In ker ji nisem hotel ostati dolžan sem obrnil jo ustavil,razjahal motor in jo še bledo ko zid še fajn nadrl!!! In kaj je rekla v zagovor? Oprosti nisem te vidla?!!?!!

Ja in za nabijače kot je mashina. Peljal sem celih 60 kmh in ne 300 !

Saj te ni mogla videti,ker pač ogledal sploh ne uporablja...,verjetno tudi smerokazov ne???Žal je to vse na nas,moramo pač predvidevati v naprej....,mene je to že neštetokrat rešilo...,če pa te še sreča zapusti,pol smo pa tam...,kjer hudički kurijo hehe...lp!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka jpa naj ti reče "sori, načrtno sem te hotla fentat ..." ?

Ja tak nekak mi je rekla!Potem pa mi,ker sem bil takrat star 15let mama to niti ni najbolj verjela!In je potem šla do te ženske na "obisk"in ji je ta sama rekla "pa da namerno sam ga zgazila"

Preberi si CPP, pa ti bo jasno, da za dvosledna vozila to ne drži.

Sem bil kr na neki tekmovanjih o teh stvareh svoj čas in se resnično ne spomnim,da bi lahko prehiteval avto po desni strani!Tako,da me res zanima kje to piše?Sploh pa,če govorima o tem primeru je avto zavijal desno in vsaj predvidevam imel prižgan desne smerokaze!

In bottom line je v tem primeru - voznik motornega vozila MORA VEDNO PAZITI IN UPOŠTEVATI DEJANJA ŠIBKEJŠIH V PROMETU. Tudi, če ima on prednost, oni pa ne! Na tej točki je konec te debate v vsakem primeru ...

To se imenuje "kultura-ali strah" in ne "pravilo" v CCP

In da ne bo pomote, absolutno se strinjam z dirkališči, vendar na kratek rok to ne bo rešilo problema smrtnosti med motoristi. Vendar pavšalno reč, da pa bi dirkališče rešilo vse probleme

Če nas "fotrajo"da višje kazni zmanjšajo smrtne primere,sem nekak bolj prepričan,da bi jih zmajšalo dirkališče!Je pa res,da dirkališče stane oz. potrebuje vložek.Dvig kazni pa samo prinese še več denarja v državno blagajno,kar pa jim je v končni fazi pomembnejše!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vam še kr ni jasno, da se nesreče pač dogajajo, da smo vsi zmotljivi, itd itd itd ?

aja zmotljivi?!?!A ta un kreten na Štajerski avtocesti se je tudi zmotil ,ko je po "nesreči" ubil tri ljudi?? Prvi avto v koloni je ustavil ,ker je zavijal levo drugi je bil za njim in ona bi še kar mimo peljala !! Ne ni se "zmotila"...to je zame nesposobnost! Taki nimajo kaj delat na cesti! Konc debate!

Zakaj sem jo nadrl?Kaj pa naj? Naj se mirno odpeljem kot ,da se nič zgodilo? Mogoče je pa to "dretje" pomagalo in bo naslednjič premislila preden bo šla delat neumnosti po cesti.

Ja pa >oprosti nisem te vidla> je bil popolnoma pričakovan odgovor...to je najlažje reči...

Z spoštovanjem

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

No pa se je začelo: 17 st. celzija, sonce, lep pomladanski popoldan (18.00), mimo hiše (cesta na relaciji Domžale - Kamnik) se pelje 30 in več enoslednikov, vsi glede na omejitev, ki velja za naselje moram priznati kar zgledno, potem pa iz smeri Domžal eno samo divje rjovenje odprtega rora na modri R6 (predzadnja izvedba), kreten prehiteva kolono s 150+ km/h, tako da se nasproti vozeča v cliju skoraj ustavi in zavije desno na avtobusno postajo (reakcija malo iz strahu, malo iz preventive), "naš" KRETEN pa dalje kot da je na VN kr ene dirke.

Ne vem zakaj ampak na misel mi je prišel znani moto iz znane akcije "Tudi za najhitrejšimi se nabere kolona" ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa se je začelo: 17 st. celzija, sonce, lep pomladanski popoldan (18.00), mimo hiše (cesta na relaciji Domžale - Kamnik) se pelje 30 in več enoslednikov, vsi glede na omejitev, ki velja za naselje moram priznati kar zgledno, potem pa iz smeri Domžal eno samo divje rjovenje odprtega rora na modri R6 (predzadnja izvedba), kreten prehiteva kolono s 150+ km/h, tako da se nasproti vozeča v cliju skoraj ustavi in zavije desno na avtobusno postajo (reakcija malo iz strahu, malo iz preventive), "naš" KRETEN pa dalje kot da je na VN kr ene dirke.

Ne vem zakaj ampak na misel mi je prišel znani moto iz znane akcije "Tudi za najhitrejšimi se nabere kolona" ...

ja je moral biti isti..tudi jaz sem ga videl ob ene 17.30 mimo spodnje pumpe :slap:... upam da nista dva.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si se malo pozabaval s statistiko? Tudi prav in lepo da si me demantral (na nek način). No, saj si si potem opisal tudi bistvo slovenskega problema, ki se mu reče vozniška kultura-pri motoristih lahko prebereš tudi navadno preseravanje in preizkušanje svojih limitov na cesti, katero uporabljajo tudi ostali udeleženci v prometu, ki se velikokrat končajo tako kot se. In da ne bo pomote, absolutno se strinjam z dirkališči, vendar na kratek rok to ne bo rešilo problema smrtnosti med motoristi. Bo potrebno ukreniti kaj več med vsemi vozniki-predvsem na področju vozniške kulture. Sam dobro veš, da še kako podpiram fante (tudi vaju), ki so nabavili prikolice in se malo resneje začeli ukvarjati s svojimi limiti-umaknili so se iz ceste in po njihovih izjavah vsi na ta način neizmerno uživajo, in prav je tako. Vendar pavšalno reč, da pa bi dirkališče rešilo vse probleme (tu se nanaša na post od Brejkerja in ne na tvojega) je pa malo mimo.....

nek splošen nivo kulture, nek vzorec obnašanja se nikoli ne spremeni kratkoročno. to ni prepoved kajenja u kafiču, kar se da implementirat čez noč s strahovitimi kaznimi predvsem za lastnike betul in pajzlov ki so to tolerirali. Za spremembo vozniške kulture se rabi vsaj generacijo, raje dve, in vso potrebno infrastrukturo. piste, poligone in uspsobljene ljudi. Brez infrastrukture se bo dogajalo še manj in še počasnej kot se zdaj.

Zdi se mi, de zadnji dve sezoni ni več tolko snetih sekir kot jih je blo pet let nazaj. predvsem skoz mesto, se mi zdi, se vozi manj objestno in brezglavo. sej, če na magistrali mimo mene ustreli kak projektil, me ne moti preveč, se mi zdi pa ekstremno debilno de eni dokazujejo svoje sposobnosti s prehitevanjem kolone skoz mesto.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama teorija vas je. pejte se rajš vozit topel asfalt kliče :whistle::whistle:

res ne bi probal topel asfalt ... mam raje topel zrak ;)

res je, da nekateri po naselju pretiravajo .... sam se poskušam po naselju maksimalno kontrolirat in vsaj približno vozit po omejitvah :yes:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ni čisto za v to temo...za v "ali si bil ti" pa tudi ne.. ura 17.03 križišče za novi trzin..na desnem pasu dolžino avtomobila pred mano šlepar.. ravno speljemo ko opazim fluoroscenčno zelenega triumph-a po desni in stopim z gasa da gre pred mano in tovornjakom z desnega pasu na levega ... potem normalno speljevanje ko naenkrat - glej ga glej njegovega kamerada (sta vozila skupaj do domžal in naprej v tandemu) po levi !!! logika da sem cuknil desno proti kamionu , pa vseeno...

mogoče se je meni v avtu zdelo nevarno njemu pa ne ... pa vseeno je imel srečo da sem nadaljeval vožnjo kolikor toliko naravnost , ker po pričakovanju bi se lahko umaknil tudi levo in pustil prostor za naslednji motor na sredi...

potem bi bil pa še en blesavi voznik avta , ki ne gleda v špegle...pa nažalost če ti uletavajo iz leve in desne naenkrat je to zelooo težko ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....."naš" KRETEN pa dalje kot da je na VN kr ene dirke.

Bla najbrž velika nagrada ljubljanskih ŽAL....je sicer ni dobil, ampak, če bo tako naprej treniru :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar so motorji popularni med čefurji je na cesti eno veliko sranje!

Sicer se besedi "cefur" na splosno izogibam, imam tudi nekaj kolegov motoristov z juznimi koreninami ali pa so rojeni v bivsi jugi, ki so skorajda vzorni vozniki in "pravi" motoristi.

Trenutno pa je nastal nek nov kafé-racer "motoklub" v blizini, ki so to ne zasluzi biti, tako da se nazalost deloma strinjam s tvojo izjavo.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar so motorji popularni med čefurji je na cesti eno veliko sranje!

ne vem kaj smatraš točno pod čefur ampak... sranje je nalezljivo... predvsem v domeni srednjeletnikov, ki so jim ugodni pogoji kreditov omogočili nakup stroja za katerega so imeli izpit že pred davnimi leti in imajo vse pospravljeno pod lasmi tko da oni že vedo kako in kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super... ste me potolazli..sem mislu da sm edini ki misli da je cefur le karakterska oznaka

sicer offropic ampak me je presentlo, thx :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sovražim vse rasiste !!!

Jaz bi vse rasiste pobil evilgrin.giftrance_09_box.gif

če imaš črn motor pa tolk hitro pelješ da se vidi samo črna črta...se ti ni treba nič bat.... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče "snetih sekir" je pa tako;

"Tudi za najhitrejšim se naredi kolona", je rekel modrec! "Če ne prej, pa na pogrebu..." :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!