Skoči na vsebino

PREDNJE VILICE -KAKO NAJ VEM??????


Rock-46

Priporočene objave

no men se je full zanimivo zdelo, ko sva z rockom gledala CBR in je malo klikalo, potem sem prisel domov in probal še pri svojem (ThunderCAt) in na mestu ko drzis sprednjo bremzo, je tudi malo klikalo, ampak malenkost, tako da ne vem a je to to lezaj, a se lahko to od bremz prenasa, ker ce pa ne drzim bremze ga pa ne morem tolk dol stisnt. Drugace se pa pri voznji nic ne slisi... A bi blo to smiselno zategn ali je bolš počakat pa če se bo klikanje stopnjevalo pol ukrepat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sprednji del MORA BITI RAZBREMENJEN.kontrolira se na zgoraj opisan nacin.ce samo stisnes sprednjo bremzo in porivas to pove originalno nic o stanju lezajev (ok,ce jih tako slisis so RES fqurcu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Odvisno koliko so skrivljene!

Če so toliko, da so malo "nabrane" (da je mali hribček), potem verjetno ne bo šlo. Tam se je material po domače povedano nagužval, na drugi strani pa raztegnil in če to poizkusiš poravnat... mislim da ne!

Je pa to bolj laično mnenje, saj nisem strokovnajk na tem področju; mogoče je pametno vprašat koga, ki je že to počel.

Nekoč sem imel vilice, ki so bile skrivljene, pa se meni ni zdele veliko, ko pa sem jih nesel na servis so se samo nasmehnili (pa ne zato, ker bi radi zaslužili z novimi)...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je ze kdo doma rihtal vilice, ce so bile malo skrivljene

delajo drugace v redu

Jaz sem to že parkrat rihtal in imam celo za ravnat na hidravljični preši narejeno orodje in mikrometer za izmerit,ko so poravnane OK.

Verjetno ti bo predaleč v Nm probaj najti nekoga bližje tvojega doma,če prideš v Nm te stane samo benzin OK. :beer2:

post-9445-1190051088_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je ze kdo doma rihtal vilice, ce so bile malo skrivljene

delajo drugace v redu

kakšen bolje opremljen lokalni mehanik bi ti lahko to zrihtal ...

odvisno pa kakšne so vilice, kje in koliko so zvite ... teleskopske se da ravnat, USD pa je zelo zahtevno in redkim uspe .. znamke showe se sploh ne da spravit v delujoče stanje več.......

če rabiš samo nove teleskope se niti ne splača .. ker je strošek cca 200€ za par ...in imaš 100% delujoč motor.... :alien1: predvsem pa varen, kar je največ vredno.. !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer a maš kej za diske ravnat? :)

Imam za diske brusit,brusilko ki se namontira na suport stružnice. Ravnat se jih nesme in tudi neda saj so iz gusa.Če je disk res samo malo zvit se,da to izravnat z brušenjem,brušenje pa je omejeno saj določena debelina diska mora ostati zaradi varnosti.Če ni na disku napisana min.debljina diska se ga lahko pobrisi največ za 10% od originalne debljine novega diska.Enkrat se oglasi pri men,prinesi disk s seboj ali ga pri meni odviješ in pogledava kaj se da narediti OK. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer, koliko pa je to "malo" zvit, je to 1mm, 0,5 mm da se ne vržemo v atroške po nepotrebnem

Saj si lahko sam izračunaš,če je disk Npr.debel 7 mm je 10% 0,7 mm OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je ze kdo doma rihtal vilice, ce so bile malo skrivljene

delajo drugace v redu

S tem se drugace ukvarje en gospod iz oklice Radomlj (Jure Lampe). Firma je pa JULA... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pamet v glavo ...

... ravnat diske, ker so zviti je lahko tudi zelo drago ali celo usodno ...

... strošek novih diskov nasproti poškodbam ali smrti ... mislim da ni dileme ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za diske naj ne bi bilo problemov, če je "zvitost" minimalna, saj se s časoma diski tudi obrabijo, se pravi, da debelina manjša kot orig.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za diske naj ne bi bilo problemov, če je "zvitost" minimalna, saj se s časoma diski tudi obrabijo, se pravi, da debelina manjša kot orig.

tu naj se ne bi menli o diskih, sam vseeno, ne mores se vozit s skrivljenimi vilicami, saj trese ko bremzas

al ne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo teleskopi vilic (tisti del, ki pride vpet v križa) je cena 250 EUR za komplet (yamaha). Spodnji del je precej dražji. To so samo zgornje vilice, brez dodatkov, ki pridejo v notranjost (vzmet, obroči... ). Odvisno kje so vilice zvite (lahko so poškodovani tudi kateri deli v notranjosti). Ponavadi pa so tako zvite tam, kjer se vzmet konča (večja upodljivost stene cevi), če le ni bilo ustvarjene prevelike sile na vilice.

Popravljeno . Popravil žiži
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno, recimo samo cevi za showa vilice sta 200€ (par), potlej imaš še oba križa, in spodnji del (tauchror). Najboljše je res poklicat na kakšen servis, samo pazi, da te ne bo "fršlok" zadel :rolleyes:

me je žiži mal prehitel :)

Popravljeno . Popravil gebre
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v kakšnem rangu pa se kaj gibljejo cene prednjih vilic? Tko okvirno, 500, 1000, 2000€...

imam cenik za cevi, showa in kayaba, piši pm če te konkretno zanima.

usd vilice, samo cevi (zunanja in notranja), računaj okvirno 1000€ za par, s tem da se da dobiti notranje cevi od konkurence.

zunanjie samo original!!

za teleskopske se ponavadi kupuje samo notranje ki so cirka 115€ za eno cev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Kje bi pri nas dobil ventil za zračne vilice (zadeva, ki pride na vrhu vilic in je podobna ventilčku na gumi) - vijak je m8 korak se mi zdi da 0,75-moram še premerit.

Primer:

http://www.ebay.de/itm/Gabel-Ventile-Luftunterstutzung-Gabelventiele-Cross-/300593620640?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item45fcc6a6a0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi pri nas dobil ventil za zračne vilice (zadeva, ki pride na vrhu vilic in je podobna ventilčku na gumi) - vijak je m8 korak se mi zdi da 0,75-moram še premerit.

Primer:

http://www.ebay.de/i...=item45fcc6a6a0

Probaj tukaj:

http://www.mx-shop.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=352&category_id=82&keyword=zeta&option=com_virtuemart&Itemid=118

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale zadeva je za oodzračevanje-jaz rabim za napumpat zrak v vilice...

Vseeno hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!