Skoči na vsebino

Avstralia 2010


bostjany

Priporočene objave

Pozdravljeni!

V Decembru 2010 planiram iti v Avstralijo, kjer se bi kak dober mesec vozil in hkrati raziskoval Avstralijo. Ker je to še kar velik projekt, sem se odločil, da pričnem z zbiranjem informacij dovolj zgodaj, da ne bo sitnosti po nepotrebnem.

Torej, če ima kdo izkušnje z Avstralijo na dan z njimi. Motor bi verjetno kupil in prodal tam (izkušnje fičota), če ima kdo bolj optimalno rešitev, naj jo prosim tudi zaupa na tej strani. Zanima me, kako je z prenočevanjem, cene, kje...

Pot bom verjetno sestavil z pomočjo lonely planeta in podobno, oz, kdor mi bo priporočil dobre kraje.

Pa lep dan še naprej!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, sicer sem iskal na tem forumu, a sem očitno zgrešil. Fant ma kar orng pot pred sabo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo kakšno info kako motor spravit do tja in nazaj ? Oz. kam se obrniti za kakršnkoli "šiping" motorja.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bostjany!

Kar se tiče te poti, ti lahko posredujem kar nekaj informacij. Za prvo silo si lahko pogledaš Moja povezava, tu je tudi moj kontakt.

Če želiš, sem ti pripravljen pomagati, a mislim, da bi bilo v živo bolje, ker je za pisanje preveč obsežno. Lahko pa si prebereš tudi "mojo zgodbo" v knjigi "Nevidno bogastvo". Na voljo pa imam še nekaj izvodov knjige (po promocijski ceni). - Zadeva je stara dvajset let, a se kontinent kot tak, razen "tehnoloških novitet" v ničemer ne razlikuje.

Časa si si vzel dovolj, to je dobro in ne dvomim, da se nebi dobro pripravil. Zanima me le, kam te bo vodila pot. En mesec se mi zdi malo, za kak resnejši (kilometrski) podvig.

Pa še nekaj me v tvojem planu moti. To pa je termin, (december) kajti, če boš šel na (vroč) sever, boš takrat prišel v deževno dobo. To pa pomeni poplave, kjer lahko postaneš ujetnik med (sicer suhimi) rekami itd.

Najina pot se je odvijala od septembra do decembra, (ko so se že začeli pojavljati znanilci prvega dežja). To je tudi najboljši čas za potovanje po tem kontinentu. Je pa res, da je septembra na jugu (zjutraj in ponoči) kar hladno.

Torej; Če hočeš me pokliči in ob kavi dorečeva zadevo.

Pozdravljam tvoj projekt!!

LpM

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Moto rider, izgleda, kot, da mi nekdo misli bere. Potihoma sem upal, da se boš kaj oglasil, ker sem dosti tvojih pisanj prebral in vem, da veš, kako se stvari streže. Nekega dne ko bom pri času, se bi pa res povabil na "sok s smetano", da se pogovoriva kot oče s sinom :). Termin je tak kot je. Kapitalizem nas je spravil do te meje, da je zelo težko dobiti dopust. Proti koncu leta ga najlažje dobim. Sicer pa, če se bom dobro dogovoril z mojim šefom, lahko odpotujem tudi prej. Nič še ni zabetonirano.

Zaenkrat hvala!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Moto rider, izgleda, kot, da mi nekdo misli bere......... oglasil, ker sem dosti tvojih pisanj prebral in vem, da veš, kako se stvari streže. Nekega dne ko bom pri času, se bi pa res povabil na "sok s smetano", da se pogovoriva kot oče s sinom :). Termin je tak kot je......

Zaenkrat hvala!

LP

A ti si mislil, kako bom tegale kot oče s sinom: vesel...?

Ja, dobro si me degradiral. :(:P:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislil sem čisto pozitivno....Dosti sem prebral, tako, da je kar veliko spoštovanja iz moje strani. Upam, da se bova res enkrat slišala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko boš že enkrat na poti pa lepo dnevnik piši

da nam boš vedel povedat čim več,..

ker tudi jaz imam to v planu v bližnji prihodnosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Definitivno si bom zapisoval spotoma, saj je res fino, ko čez čas bereš in izveš stvari, ki so ti enostavno ušle iz spomina.

Sedaj sem v fazi kontaktiranja moje žlahte v Sydneyu. Velik doseg bi bil, če bi mi oni pomagali zrihtat motor, da bi bilo več ali manj pripravljeno, ko bi prišel tja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Definitivno si bom zapisoval spotoma, saj je res fino, ko čez čas bereš in izveš stvari, ki so ti enostavno ušle iz spomina.

Sedaj sem v fazi kontaktiranja moje žlahte v Sydneyu. Velik doseg bi bil, če bi mi oni pomagali zrihtat motor, da bi bilo več ali manj pripravljeno, ko bi prišel tja.

Še bolj prav pa ti bodo prišli, da ga prodajo, ko boš ti "odletel"...

To je za racionalno prodajo, največja izguba časa (in denarja). - Mene vprašaj. - Me še po dvajsetih letih stisne v srcu (pardon - v denarnici! )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede nočitev bi ti svetovala hotele Formule 1, sicer niso nevemkaj sobe izgledajo kot v internatu z dvonadstropnimi posteljami,so pa najcenejši, vse informacije kje se nahajajo, zasedenost in cenike najdeš na tej povezavi http://www.hotelform...australie.shtml. Nekaj si sicer omenil, da imaš sorodnike v Avstraliji, tako da imaš za nekaj dni verjetno to že urejeno. Kaj se pa tiče prodaje motorja pa mogoče niti ne bo tako hudo, saj so Avstralci zadnje čase obsedeni s kupovanjem rabljenih stvari v starinarnah trance_19_hmm.gif . Ne vem, če so bili že takrat ko si bil ti moto rider tam? Zdaj imajo zgleda to neko modno muho. Tudi z nakupom letalske karte ni dobro predolgo čakati, vsaj 2-3 mesece pred odhodom bi bilo dobro za to poskrbeti, ker v zadnjem trenutku lahko kupiš samo karto letalskega prevoznika, ki še ima kakšno prosto mesto, kar pa bi znalo biti precej drago, lahko pa tudi ne, če imaš seveda srečo rolleyes.gifrolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bi ti svetovala hotele Formule 1.......

Ja, tale zadeva, v kolikor sem jo v zadnjem času nekajkrat sprobal, je pa res še enkrat cenejša od ostalih "..telov"!

Dol so praktični (na deželi) Caravan parks, kot rečejo Campingom, pa še v pristnem stiku si z naravo. V bushu iskati komfort, pa res ni v navadi outsiderskih klatežev z motorji. Je bolj natur. - Avstralski kontinent ni dežela za mestne playboye. To je trda dežela, v kateri je mehka le ovčja volna, pravijo Avstralci.

No, a vidiš wewerca, kako mu počasi kapljajo informacije...

Danes to ni problem. Sedeš za internet in svet imaš na dlani. Pred dvajsetimi leti, pa še mobilca nismo 'meli.

Sem mu kar fouš, ko je tako bogata pot pred njim!! :grim :grrr :worship:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Lepo ,lepo se zbirajo koristne stvari. Tile hotelčki so zelo priročni in upam, da jih bom kdaj koristil. Sicer sam stavim na rek: MANJ DAŠ, VEČ DOBIŠ.

To velja za šotorjenje, ko si res v stiku z naravo. Sicer ne vem, ali je v Avstraliji dovoljeno šotoriti na prostem (izven kampov).Ampak vem, da je Afrika zakon. Ko sem bil v Namibiji, se lahko mirno ustaviš kjerkoli ob cesti in postaviš svoj šotorček ter kuhalnik na plano.

Sicer me pa novice po dnevniku malo begajo. Deževna doba in poplave v Australiji, mogoče bo res treba termin prestaviti.

Ah.... se bo treba z moto riderjem malo pogovort....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdrav!

Da ne bodo ljudje govorili, da je Bostjany projekt vrgu v koruzo, bom napisal nekaj besed.

Skratka, dobil sem 2 strokovnjake, ki sta profesionalca v poznavanju Australije. Z njimi se dogovarjam kako in kaj in kot mi je že moto rider omenil, da v našem zimskem času ni priporočljivo it delat kroga po tej celini, ker je na severu Avstralije tedaj deževna doba, sem prav to slišal tudi od njiju. Torej projekt se bo prestavil za nekaj mesecev. Idealni čas za 360 stopinjski krog po Avstraliji je konec njihovega poletja se pravi od Aprila naprej. Takrat se da prečkat tudi določene predele po severu, ki so drugače neprehodni...

Vsake tolko zberem kakšno informacijo, časa je pa tko al tko še na pretek...

PS: (V bistvu sem pa že za letošnje novo leto Avstralijo gledal od daleč :) )

Pa lepo se mejte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v prečkanju rek. Te so rjavkaste barve, vidi se samo kakih 10cm globoko (globina?; njim se ne boš izognil tudi med sušnim obdobjem!) in krokodili v Northern Territories. Na severu je ponoči na cesti ogromno žab in potencialno kač. Problem zase so kenguruji. Je treba pazit, da te kateri ne nabaše z boka. Drugače pa, srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od vseh zverin, so v Avstraliji še najbolj nevarni kenguruji!! :hmm:

Da te kokodrili ne napade moraš vedeti, da ne smeš spati na obrežju rek, ali se v njih kopoati. :O Tudi za kače veljajo določena pravila. Potrebno se je "organizirati" in zadeva ni nevarna...

Za kenguruja pa nikoli ne veš, kdaj ti iz grmoja skoči pred vozilo. - Izogneš se mu lahko le, če ne greš na cesto... :yes:

Da je to res, priča na stotine povoženih "vzmeti" za cesto. Pa še kakšna krava vmes! Saj tudi teh ni malo! :grrr

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nekaj slik s tropskega severa Avstralije z leta 2006. V treh tednih sem prevozil ca. 6.500km na relacijah od Sydneya do Cirnsa - Port Douglas in Darwina do Jabiruja.

Opozorilne table:

picture-001.jpg

Nobel prehod čez South Aligator river v Arnheim land blizu Ubirr Rocks:

picture-002.jpg

Zjutraj in zvečer jih je veliko ob cestah:

picture-003.jpg

Takole zgleda na severu. Temperatura blizu 40, vlaga skoraj 100%:

picture-004.jpg

Še mal od blizu:

picture-005.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ko greš prvič čez maš polne gate. Pol se pa navadiš.

Sem pa naletel na enega v zasedi. Bil je kak meter in pol od roba reke - zelo blizu tiste opozorilne table. Enih 5 sekund je brbotalo iz vode v razmaku 20cm. Niti slučajno ga nisem videl. Je čakal na ugodno priliko. Če bi imel cajt bi šel brez oklevanja odpelat tale krog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo.....ne vem, če je to ravno uredu, ko me tkole rajcate.... Samo upam, da bo prišel čas, ko bom jaz dražu koga :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!