Skoči na vsebino

ZDAJ GRE ZARES: PREPREČIMO OBČUTNE PODRAŽITVE MOTOCIKLOV


Noise

Priporočene objave

to kar predlagamo na MS (poskus direktnega vplivanja na poslance) je pač odraz tega, da se združenju uvoznikov in še nekaterim ni uspelo nič dogovorit z politiko. po domače - naleteli so na gluha ušesa.

sedaj ostane še samo to ker do petka ni več dosti časa!

čuj se bom jaz danes z pahorom na nogometni tekmi zmeno, pa še rusu bom to omenil rolleyes.gif v kaki državi živimo.

al naj raje zmagota pokličem pa kaki špricar z njim spijem, da bo pol pravilno glasovalheadbang.gif

pervy rade volje bi kam klical, samo če tak bomo naleteli na gluha ušesa. razen če se kakemu politiko utrne kakšna druga ideja, da tega pa vseeno nebi sprejeliunsure.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to kar predlagamo na MS (poskus direktnega vplivanja na poslance) je pač odraz tega, da se združenju uvoznikov in še nekaterim ni uspelo nič dogovorit z politiko. po domače - naleteli so na gluha ušesa.

sedaj ostane še samo to ker do petka ni več dosti časa!

V petek se začne razprava baje ob 11h ... če ma namen kdo štrajkat, mora biti torej že zjutraj tam :-)

Sicer pa - tale podražitev ... čez eno leto bomo vsi navajeni in pač ... tudi kruh se draži, pa bencin ... verjetno tudi oglasni prostor na motosvetu :-)

BTW: a kdo ve, kakšen je davek na motorje v Španiji, eni od domovin motociklizma, državi, ki ima nekatera najbolj znanih dirkališč, voznikov ... ? Tako bom rekel - vsaj temu smo se izognili, zgleda ...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pervy rade volje bi kam klical, samo če tak bomo naleteli na gluha ušesa. razen če se kakemu politiko utrne kakšna druga ideja, da tega pa vseeno nebi sprejeli

Verjetno bi jim mogli en moto-striptiz zrihtat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mashina kaj si ti? poslanec, prodajalec vozil ali "blefer"?

Nič od naštetega. Imam pa rad konkretne debate, ne sam enega pljuvanja sem in tja.

Kaj si pa ti?

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič od naštetega. Imam pa rad konkretne debate, ne sam enega pljuvanja sem in tja.

Kaj si pa ti?

Tudi jaz nič od naštetega. Za "konkretne" debate po forumu časa ni več. Ne vem pa o kakšnem pljuvanju govoriš? Vseeno pa pustiva, da še kdo kaj pametnega pove oz. napiše.

l.p. Matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole pisarjenje in obiskovanje lokalnih posrancev ne bo rešilo prav nič.

Država je sod brez dna in samo počakajmo, pa bomo videli kje vse nas bodo še dodatno pritisnili.

Predlagam davek na vse motocikle, ki imajo več kot 1 izpuh, ki ima več kot eno kolo, davek na motocikle, ki imajo zavoro in gas na balanci, davek na davek, davek na vožnjo nad 2 km/h, davek na električno energijo, ki jo porablja naš motorček,davek na vse lastnike motociklov, davek na vse ki ne posedujejo motocikla, dvojni davek na tiste, ki razmišljajo o nakupu motocikla, davek na vse, ki sploh kaj razmišljajo. Ter vse ostale.

Spoštovana Slovenija, ali bo dovolj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štrajk!!! trance_18_groupwave.gif

ka pa druzga še preostane,če je zadeva prekmalu, da bi z besedami kaj rešil...

samo zorganizirat bi se moraltrance_19_hmm.gif mal plakatov,mal galame pa par kupov gum za sežgat,da jim bo smrdel,tko k nam njihovi zakoni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve, kdaj se bo in kako ta davek placu? pri registraciji (novega/rabljnega) motorja, al bo ob nakupu vecja cena??

kako pa je z rabljenimi motorji? kaj pa uvoz - ostane tko kt je blo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 1992 so uvozniki (ker je proizvodnja doma itaq tkotko) vozil - beri avtomobilov - odkrili lobiranje, tako da so se izenačili s Cimosom in Revozom. Vse to zato, da niso kupcev dodatno obremenjevali in si zagotovili prodajo vse do konca sveta 2012 ne glede na morebitne recesije.

Avtomobili so 5 jurjev cenejši, pa še plačat ni treba prec. Menda imajo prodajalci motociklov samo 3% maržo......

Najbolj bi moralo spraviti v paniko prodajace, ki bi pravzaprav morali združeno reagirati.

Vendar je prelaganje bremena na kupca varna igra.

V Mot.SI reviji sem bral, da na danskem plačajo 3 motocikle, da lahko enega odpeljejo iz štacune (Sten Jorgensen). Torej nam bo "kao" še dobro. Ni pa potrebno razmišljati v smeri "ni tako hudo", ampak je potrebno takšne in zlasti tudi POPOLNOMA DRUGAČNE ideje v kali zatreti.

Podobno je z davkom na nepremičnine. Kdor nima, ga prav malo briga. Kdor ima denar, ga bo pač dal še malo več. Kdor bi imel, pa nima denarja (krediti, trganje od diskotek & cigaret), bo prizadet.

Mobilnost močno pomaga pri svobodi gibanja, torej svobodi, ki je žal v današnjih okoliščinah kupljiva - kdor lahko plača namišljeno svobodo je pač svoboden (ali Jack ?), kdor si tega ne more privoščiti pa je "papak" in beden lenuh brez bureka.

In sedaj naj kličem korumpiranega poslanca, ki se mu jebe za vse soobčane, kaj šele za ene, ki bi se radi vozili po starih cenah. Zakaj jih pa ne kličemo za znižanje ali ukinitev trošarin pri gorivu (osnovi trenutne mobilnosti) ? Zato,ker je trend, da moramo kaditi in šparati doma pred korporacijsko financirano TELEVIZIJO.

Dodatna obdavčitev motornih koles, ki je resnično popolnoma nerealna, je le ena od že 1000 doživetih testov, kako daleč bo raja požrla, preden postane drhal in "zakuri vse v zimi svojega nezadovoljstva".

Poudarjam pa, da medijske kvalifikacije tipa "navadni ljudje, raja, navadni smrtniki", ne pomenijo nič. Najstarejši klošar je popolnoma enakovreden predsedniku Republike in največji gay je enakovreden predsedniku vlade (vrstni red ni pomemben) in dokler se ne bomo zavedali, da smo vsi ljudje, katere loči le stanje količine prigrabljenega denarja in da je vlada umetna institucija, katero "moramo" financirati, je tale procent, katerega nam skušajo nabiti le pljunek v morje. V Sloveniji je manj voznikov motorjev, kolikor je starih jajc naprodaj. Torej : če bo idiotski zakon sprejet, bojkotirajte nakup novih vozil, da bodo prodajalci naredili nekaj za nas - morda vsaj priložili meritve izpustov (blazno težko).

Carpal tunnel gotta go

@ e_boy : prva registracija v SLO (tudi če je 5 let star uvožen)

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah tut če boste stavkali in javkali ne bo nobenih sprememb ;) razen če zažgete cel parlament in ostale prostore kjer se zbirajo takoimenovani pošteni ljudje ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah tut če boste stavkali in javkali ne bo nobenih sprememb ;) razen če zažgete cel parlament in ostale prostore kjer se zbirajo takoimenovani pošteni ljudje ;)

LP

Nimaš prav...požig parlamenta (Reichstaga) vedno obesijo komu drugemu ! Razen tega je to kaznivo dejanje. Poceni malicanje v njihovi kuhinji pa načelno nima bistvenih posledic, le infiltrirati se je potrebno. Brez motocikla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek bi se bilo treba zbrat v čim večjem številu in vstopit v parlament in jim dat vedet jasno in glasno,da to kar delajo je svinjarija,sramota!

Sramota kaj nam delajo, mi pa stojim pa gledamo kot ovce čakajoči na strizenje...

Zbrat se je treba in probat kej narest,da bo bolje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek bi se bilo treba zbrat v čim večjem številu in vstopit v parlament in jim dat vedet jasno in glasno,da to kar delajo je svinjarija,sramota!

Sramota kaj nam delajo, mi pa stojim pa gledamo kot ovce čakajoči na strizenje...

Zbrat se je treba in probat kej narest,da bo bolje!

trance_40_thumbup.gif vsaj probat,ja...potem ne bomo mogl sam jamrat pa vedet,da nismo niti poskusl..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek bi se bilo treba zbrat v čim večjem številu in vstopit v parlament in jim dat vedet jasno in glasno,da to kar delajo je svinjarija,sramota!

Sramota kaj nam delajo, mi pa stojim pa gledamo kot ovce čakajoči na strizenje...

Zbrat se je treba in probat kej narest,da bo bolje!

Ja ... dobro jutro.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek bi se bilo treba zbrat v čim večjem številu in vstopit v parlament in jim dat vedet jasno in glasno,da to kar delajo je svinjarija,sramota!

Sramota kaj nam delajo, mi pa stojim pa gledamo kot ovce čakajoči na strizenje...

Zbrat se je treba in probat kej narest,da bo bolje!

trance_40_thumbup.gif vsaj probat,ja...potem ne bomo mogl sam jamrat pa vedet,da nismo niti poskusl..

kolikor se jaz spomnim , sta 5 mesecev v zamudi... pa še zdaleč nista edina , ki mi nista verjela.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja glede zakona pa dvomim , da bomo kaj rešili, ker tudi avstričeki majo isto sranje ze x let.

ammmm........ niti ne. ceprav..... zdi se tako.

20% ddv + NoVA sta zamenjala stari 32% davek na luksuzne artikle (vozila, del elektronike, nakit, dolocene vrste nepremicnin itd.).

NoVA je "ekoloski davek" na stopnjo onesnazevanja (i.e. porabe) vozila; pri vecslednih vozilih to se deluje, pri enoslednih je vse skupaj bolj blazev zegen. predvsem gledano z vidika nekataliziranosti vecine enoslednih vozil.

zato tudi razlike v ceni med 4% in 16% med slo in aut cenami vozil. noja, nekaj je tudi, ker je aut (uradno) visokocenovna drzava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek bi se bilo treba zbrat v čim večjem številu in vstopit v parlament in jim dat vedet jasno in glasno,da to kar delajo je svinjarija,sramota!

Sramota kaj nam delajo, mi pa stojim pa gledamo kot ovce čakajoči na strizenje...

Zbrat se je treba in probat kej narest,da bo bolje!

A si že v parlamentu??trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek bo sprejeta nova obdavčitev koles z motorjem in motornih koles, ki bo občutno zvišala njihove cene. Od 4% za motorje do 25 kW moči do 9% za motorje nad 100kW moči.

Edini, ki to lahko še preprečimo, smo motoristi sami. Kako? Ukrepajte še danes!

--> http://www.motosvet....motociklov.html

Je kdo že poklical svojega lokalnega poslanca?

Noisi.....nikar sekirancije.......bo ZMKS vse zrihtal........kot vedno!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZDMV: Podražitve motorjev (še) ne bo!

http://www.motosvet.com/zdmv-podrazitev-obdavcitev-motociklov-odlozena.html

Zgodaj zvečer so poslanci v parlamentu zaključili z glasovanjem: predlog nove obdavčitve se bo spremenil!

Preberite, kako je potekala debata ter kako ste na izid vplivali tudi Motosvetovci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zenkrat dober razplet. zdaj pa predloge na mizo (forum) pa da oblikujemo motosvetov predlog obdavčitve :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje da ni obdavčitve ane :naughty: Če pa že more bit, naj se upošteva tudi prisotnost motornih koles na cestah 6 mesecev na leto ter seveda zdrava kmečka pamet, ki narekuje da ena 600 ccm prdula ne premore niti "o" od "onesnaževanje okolja", ki je značilno za kakšne 3.0 X5/Q7/CL in slične monstrume na štirih kolesih.

Mogoče enoten davek 1% od davčne osnove za vse( do 50ccm đabe), od tega pa se polovico da za proračunsko luknj.....ehm, "ekološko blagajno", polovico pa za vlaganje v varnost motoristov( sanja svinja.... ) ? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!