Skoči na vsebino

3M in Kuščer


busa

Priporočene objave

Ko vse tole berem, vidim, da je potreba povedati, kar komu leži na duši, res velika. Za kar so objektivni razlogi. In ko bo ta potreba manjša (za kar bodo tudi potrebni objektivni razlogi), se bomo najbrž lažje pogovarjali.

Jaz še vedno verjamem, da je dialog najboljša možnost (verjamem v win-win) in ne bi nikogar apriori izključevala (neversaynever) in se na nikogar apriori naslanjala. Samo ena možnost - delati v našo smer, delati in še enkrat delati. Še čisto malo in bomo imeli Maksita (a ga bomo sklanjali?), potem pa lepo proti ciljem. Upam, da brez težkega orožja, samo s tistim, prefinjenim.

Fino se mi zdi, da se je Klement tu oglasil, takšna odločitev najbrž ni enostavna. Z zmerjanjem se nikdar ne strinjam, vedno obstaja boljša pot. Kar se tiče očitkov glede kandidature - tudi jaz sem bila včasih zelo proti političnemu angažiranju, vendar pa vedno bolj spoznavam, da je to pač tista pot, po kateri se kaj doseže (kot je rekel nekdo: zato sem v politiki, da ne bi drugi odločali o meni...- nekaj je na tem). Pa da ne bo kdo mislil, da sem v kakšni stranki, listi ali kaj podobnega- nisem. Sem se pa pripravljena angažirati povsod, kjer se lahko doseže kaj, v kar verjamem. To je trenutno Maksi.

LP BMG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje vsak ima pravico delovat v politiki in se mu za to sploh ni treba opravičevat. Sploh ni pomembno če gre za kolesarje, malarje, motoriste ali prodajalce megle... Ne živimo več v časih, ko je bla politika rezervirana samo za ene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, bom še jaz povedal, ki sem slučajno pri MOTOSVETU in pri LKM.

:shock:

Najprej: na 3M je prepovedano parkirati, velja za avte, taksiste in motoriste.

:arrow:

Potem: Samo je pač dosleden. Rešuje problem za problemom. Ali vi veste koliko naporov je bilo vloženih v zvezi z napačnim parkiranjem avtov po celi Ljubljani. V motoriste se je vtaknil takorekoč mimogrede, češ v tej LJ. sploh nihče ne spoštuje predpisov.

:arrow:

Potem: Tudi sam se vedno bolj, kljub temu da sem motorist, zavzemam za Ljubljano brez prometa. Po Lj. se ni z motorjem vozit noben užitek - vsak ovink ti kakšen debil požre in skoz stojiš pred rdečo. NEIN DANKE. Motor je za ven. So pa shodi na 3M čisto O.K. (a recimo protizakoniti).

:arrow:

Potem: Na Motosvetu je pouhn enih nestrpnih mulcev, ki mislijo, da se svet okoli njihovega motorja vrti. Tudi sam sem bil tak. Mulci potem zrastejo (na žalost v glavnem samo telesno) in LJ. je pouhna ljudi, ki misljo, da se svet okol njihovga avta vrti. Proti temu se pa bori LKM. Proti temu se bori tudi Motosvet, če dobro premislim. Treba je pa narediti majhen progres v glavi.

:idea:

Nazadnje: Jaz se po Lj. najraje vozim s kolesom (za hobi) in z mopedom (po opravkih). Naj proba še kdo... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V motoriste se je vtaknil takorekoč mimogrede, češ v tej LJ. sploh nihče ne spoštuje predpisov.

Vprašanji: ... morda zato, ker nima nobenega pametnejšega dela, pa se vtikuje v vsakogar, ki mu stoji napoti??? ... ali med tiste, ki ne spoštujejo predpisov šteje tudi kolesarje???

Potem: Tudi sam se vedno bolj, kljub temu da sem motorist, zavzemam za Ljubljano brez prometa. Po Lj. se ni z motorjem vozit noben užitek - vsak ovink ti kakšen debil požre in skoz stojiš pred rdečo. NEIN DANKE. Motor je za ven. So pa shodi na 3M čisto O.K. (a recimo protizakoniti).

Pripomba: ... potem se pa vozi z motorjem zunaj Ljubljane in ne vsiljuj svojega prepričanja drugim!!! ... in upam, da mi ne boš kdaj ti "požrl" kakšnega ovinka, saj se boš s tem spustil na nivo, ki si ga sam klasificiral ... pa še nekaj: shodi na 3M niso nezakoniti, saj jih ni nihče prepovedal ...

Potem: Na Motosvetu je pouhn enih nestrpnih mulcev, ki mislijo, da se svet okoli njihovega motorja vrti. Tudi sam sem bil tak. Mulci potem zrastejo (na žalost v glavnem samo telesno) in LJ. je pouhna ljudi, ki misljo, da se svet okol njihovga avta vrti. Proti temu se pa bori LKM. Proti temu se bori tudi Motosvet, če dobro premislim. Treba je pa narediti majhen progres v glavi.

Pripomba: ... nisem ne mulc in nisem ne iz Ljubljane, zato jemljem tole tvojo izjavo kot osebno žalitev!!! ... nobene pravice nimaš, da kogarkoli takole zmerjaš, saj se ti lahko to vrne nazaj v trenutku!!! ... imam pa občutek, da je v LKM "pouhn" mulcev, ki mislijo, da se svet vrti okrog njihovih biciklov ...

P.s.: ... s teboj ne mislim polemizirati, saj je škoda mojega časa ... in vesel sem, da zaradi takšnih kot si ti in ostali v LKM ne živim v Ljubljani ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bog se te usmili Easirider :shock:

Si žal na nivoju tistih nestrpnih mulcev, ki sem jih tam gori omenil. Jebiga, če mačku na rep stopiš...

P.S. Če ti nimaš pametnejšega dela, ne posplošuj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem: Na Motosvetu je pouhn enih nestrpnih mulcev, ki mislijo, da se svet okoli njihovega motorja vrti.

Ker si to mislu :evil: :shock:

Za tem stojim!

Niso pa sami taki. Preberi si začetek polemike: pljuvanje, pljuvanje, pljuvanje.

To je prekinil šele RAN.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, ne se kregat ... pejta vsi skupi na pir, kar je tako na motorju kot na kolesu prekršek :).

Nihče ne more reči ... vsi ki so v XXX so taki in taki ... ravno zaradi takšnih mnenj je tako kot je ... samo prepiri in škodoželjnost ... Slovenski nacinalni šport :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, res je: NE SE KREGAT!

S kolesarji smo v isti kaši - ogrožena vrsta. Nesporazumi so jasi, pogled iz drugega kota. Vendar je razlika v kotu majhna in ne recimo 180 stopinj.

Malo strpnosti na obeh straneh, pri čemer pa se nekateri Motosvetovci niso ravno izkazali (poziv na pretep S. Kuščerja itd.) :evil:

Torej tudi jaz priporočam malo odraščanja in to ne samo telesnega.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Dr. HALIFAX!

Kot kaže, se te ne prime nobena pripomba. Ostajaš takšen kot sem te spoznal skozi tvoje pisanje (morda si v resnici drugačen kar srčno upam, toda tukaj si se zelo "izkazal"). Upam, da boš svoje probleme in frustracije rešil na zate najboljši možen način, saj niti najmanj ne želim, da bi te imel kakorkoli "na vesti". Sicer se pa ne bati - ravno zaradi takšnih kot si ti ter zaradi tvojega (vašega) "pozitivnega" odnosa do sobivanja z drugimi, ki imajo podobne oz. enake probleme z nekaterimi zakonsko določenimi ureditvami bo vsak nadaljni dialog še naprej nemogoč, kar pa je samo voda na mlin tistim, ki si ne želijo nikakršne spremembe.

Neglede na vse ostalo ti želim obilo sončnega vremena, urejenih kolesarskih stez ter čistega zraka v tvoji (oz. vaši) " beli Ljubljani". Zase vem, da bom užival tako z motorjem kot z kolesom (da, tudi jaz se ukvarjam s kolesarstvo, pa pri tem ne mislim na vožnjo s kolesom v soboto dopoldan na tržnico) tam, kjer imam pogoje ter kjer me ne utesnjujejo drugače misleči.

P.s.: ... in še enkrat ... ne označuj ljudi, s katerimi si dopisuješ (pardon, kontaktiraš) preko foruma za mulce ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej Easyrider,

pejd no mal brat polemiko. Motosvet je skupek svega in svačega in tudi nestrpnih mulcev, ki mislijo, da se svet vrti okrog njih in njihovega motorja.

Te je treba mal ohladit, ne pa da se čutiš osebno ogroženega.

Če je na forumu tudi nekaj takih - potem ti ni treba bit osebno užaljen.

Sami "dobri" so bili edinole v ZKJ in v NSDAP.

Ne vem če si ti tud mulc in tud če si, ni nujno, da si nestrpen. In tud če si nestrpen, ni nujno da boš to zmeraj ostal. Nič od tega nisem trdu.

Zato se mal skulirej in trezno glavo postavi pred "pripadnost".

Kar se pa tvojega POSTA tiče:

...se zavzemam za Lj. brez prometa..., ...shodi nezakoniti...

To za kaj se zavzemam je moja stvar in nič ne vsiljujem.

Sicer se pa sprehodi kakšno nedeljo po Lj., ko je prazna (brez obvezne prdule) in morda boš videl kaj mislim

in shodi so nezakoniti v toliko, da je tam prepovedano parkiranje in ustavljanje. Nekaj časa so bili izrecno dovoljeni, sedaj pa niso več. Jebiga predpisi so za vse.

Če pizdimo nad golobi, podganami in taxisti, ki zasedajo Prešerca, potem lahko kdo pizdi tudi nad motoristi. Potrebno je malo empatije, zmožnosti da se postaviš v tujo kožo. :idea: :!: :?: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

halifax,pa ajde da _pizdimo_ se malo cez kolesarje; konkretno sem bil letos v LJ dvakrat pes v okolici 3M (maja in avgusta) in glej ga.... cudno cudno.....po plocniku ob ljubljanici so me skoraj povozili kolesarji.dva sta se celo nekaj usajala,kaj se jima nisem umaknil.cakaj malo,a so plocniki v ljubljani za kolesarje, pesci morajo pa po zraku "plavati"?! nikjer v pes-coni (domnevam pac da je ob ljubljanici od samsare nazaj) nisem videl znaka,da je dovoljeno se s kolesi voziti.

in ce se lahko tam vozi s kolesi (na skupni povrsini pescev in kolesarjev) mocno dvomim da se je dovoljeno z vecjo hitrostjo,kot pesec hodi.tako da,ce se ze razburjas o vseh prometnih udelezencih ne pozabi kolesarjev; ker tako nedolzna vrsta niste (prekrski,ogrozanja,psovanja itd.) :arrow: "najprej pometaj pred svojim pragom" :wink:

da ne govorimo o "zahtevah" LKM na vasi domaci strani (skrajnezi?!) in o tvojem tonu na tem forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Halifax,

en 41 letni, dipl. univ., s celo steno nabitih dodatnih diplom MULEC te mirno obvešča, da bo do nadaljnega redno parkiral svoj motor na 3M, kjer bom v miru pil kavo. Za promocijo Ljubljane sem z razstavljanjem svojega motorja verjetno naredil več kot cel proračun mesta Ljubljane in enako velja za moje kolege motoriste, ki to počno predvsem ob sredah. Pol Ljubljane s predmestji vred je bilo navajeno ob sredah hodit na 3M z geslom Gremo motorje firbcat. Kavo bom pa čisto v miru pil, ko mi bodo farji nehali nažigat in pokat po ušesih vsako uro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me veseli, da opažam določene "premike" v tvojem razmišljanju ...

... tvoje ugotovitve glede mulca (oz. mulcev) ter nestrpnosti so se kar približale realnemu stanju ... če dobro pogledaš moj prvi post izpred nekaj ur boš ugotovil, da sem te samo opomnil na verjetnost, da se negativna energija, ki si jo izseval lahko vrne tudi tebi ... in žal si mi dal iztočnico, ki je bila čudovita podlaga za takšno dejanje ... vsaj z mojega zornega kota opažam na drugi strani stanje, ki ga ti pripisuješ "udeležencem" Motosveta ...

... glede tvojega posta je pa takole:

1. ... zavzemanje za eno stvar v vsakem primeru pomeni omejevanje nekoga drugega ... in žal je LKM tukaj zavzela zelo "agresivno" stališče ... povej mi samo, kaj se bo zgodilo če uspete in nato LMP (Ljubljanska mreža pešcev) izsili prepoved vožnje z kolesi v Ljubljani?

2. ... si pomislil, da v nedeljo v Ljubljani ni "prdul" zato, ker se Ljubljančani z njimi odpeljete na druge konce SLO? ... morda je vzrok za takšno stanje v tem ...

3. ... prepovedano parkiranje in ustavljanje še ne pomeni, da je zbiranje na 3M nezakonito ... kaj boš pa porekel, če se pripeljem na 3M, ustavim tam motor, vklopim vse 4 smerokaze in postavim trikotnik? ... morda je pa nezakonito tudi to, da z svojimi dejanju omejuješ z ustavo zagotovljene pravice drugih ljudi ? (beri: pravica do druženja, pravica do svobodnega gibanja, pravica do lastnega odločanja, ...)

4. ... za konec in nenazadnje pa mi tvoj zadnji odstavek ter nekaj prejšnjih izjav pojasnjuje ozadje vsega vašega boja ... pomembno je, da "pi*****", kar je tudi Samo pokazal s tem, da se je "v motoriste vtaknil takorekoč mimogrede, češ v tej LJ. sploh nihče ne spoštuje predpisov" ...

... in še za konec: danes bo čudovit sončen popoldan ... preživi ga polno, pa naj bo to na kolesu, v avtomobilu, na motorju, peš, doma, v službi ... kjerkoli in kakorkoli ...

P.s.: ... s tem postom zaključujem moje repliciranje na tvoje izjave ... neglede na to, kaj boš napisal, ne pričakuj več kakršnegakoli odgovora na tvoje pisanje ... bom pa vsekakor z veseljem spremljal razvoj dogodkov in tvoje komentarje, saj imam občutek, da se boš še večkrat ograsil na Motosvetov forum, saj izgleda, da zelo uživaš v družbi tukajšnjih "mulcev", karterim bi kot kaže zelo rad pripadal ...

Želim ti obilo uspehov na tvojih potek (kolesarskih, motorističnih in tudi avtomobilskih) ter upam, da boš našel na njih srečo in veselje ter izpolitev vseh svojih želja in sanj.

SREČNO !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh tako radikalnih kolesarjev pa že dolgo ne. pa ljudje kaj ste nori, mesto brez motoriziranega prometa je utopija, dokler ne bo celoten javni promet drugačen (ne samo v LJ).

Dr. HALIFAX: prvo naj ti povem, da me po tvojih "čudnih" merilih lahko šteješ za mulca, ker se res vse vrti okoli mojega motorja in dokler drugemu ne škodim si ne pustim jemati svojih pravic, nisem iz LJ ("hvala bogu da sem štajerc :twisted: ") in na 3M sem bil samo enkrat z motorjem (je blo prav fajn, bom še prišel).

ko braniš ravnanje predsednika vaše cenjene organizacije (prijava policiji) pa me zanima sledeče: a tistih nekaj motorjev parkiranih ob ograji (ne po celem trgu kjer bi res koga ovirali) tega tipa in kolesarje res tako moti ali gre tu za nek bolan princip - "če je prepovedano parkiranje in ustavljanje je prepovedano in pika. plačajo naj pa čeprav v resnici nobenega ne ovirajo". to me namreč spominja na tipe, ki se na avtocesti postavijo v hitri pas, vozijo 130 in se nočejo umakniti, zato ker več tako ali tako ni dovoljeno in po njihovi bolani logiki so oni celo heroji ker upočasnijo norce, ki divjajo.

mislim, da LKM z takim delom ne bo dosegla nič. namesto, da bi svojo energijo usmerili v delovanje tam kjer se res lahko kaj spremeni (mestni svet, uradi, zavodi, lobiranje,....) se celo vaš predsednik ukvarja z takimi malenkostmi kot je par motorjev na 3M ali policist, ki ga hoče legitimirati.

za mene ni to noben boj za pravice kolesarjev ampak preprosto preseravanje enega posameznika in njegovih somišljenikov, ki pač uživajo v tem, da lahko koga zajebejo (težko bi našel lepo slovensko besedo z točno tem pomenom) pa če ima kakšenu učinek ali ne.

zanima me koliko metrov ali km kolesarskih stez je prineslo samotovo (kot ga prijateljsko imenuješ) večno kreganje z policisti ali prijava motoristov? mislim da nič. kaj poskuša z tem doseči?

edina stvar, ki jo jaz vidim, je to, da policisti še bolj zajebavajo aktiviste-kolesarje ker ste tudi vi z medijsko vojno zajebali enega njihovih.

z drugo potezo pa ste za nasprotnike dobili tudi motoriste, ki prej o vas in vašem delovanju niso vedeli ravno dosti. sedaj ko vemo, da je vaš dolgoročni cilj pregnati tudi nas iz mesta mi lahko verjameš, da bomo mnogi proti vam, prej bi vas mogoče še celo podprli ker nismo dobro poznali vaših pogledov.

tudi sam uporabljam za vožnjo po mestu izključno kolo ali moped (motorja se niti ne splača kurblat) ampak vi pa že malo pretiravate, LJ in verjetno tudi ostala mesta, bi spraznili najboljše kar takoj. kje so pa urbanistični načrti celovite rešitve itd..? sicer pa če si uspel razjeziti easyriderja, ki je tu eden izmed najbolj strpnih in tudi zagrižen kolesar, potem ti priporočam, da svoje mnenje zadržiš zase. z vsakim dnevom, z vsako akcijo in izjavo dobivate več nasprotnikov!

PS: v MB je na semaforju križišča ljubljanske ceste (dvopasovnica) kolesar, ki je iz pločnika z veliko hitrostjo zapeljal med stoječo kolono in vijugal med avti, zbil aleno_bmw, ki je z motorjem stala na semaforju. oba sta padla. kolesar se je sicer opravičil in pomagal pobrati motor potem pa dokler je bila še v šoku, odpeljal naprej. ona je ostala z poškodovanim ogledalom. verjami mi, da je imel srečo, da je med vsemi motoristi naletel ravno na žensko in še to da je pobegnil preden se je dobro zavedla kaj se je zgodilo. če bi naletel na 99% drugih motoristov nikoli več nebi vozil kolesa. no mogoče pa ga še kdaj srečamo :twisted: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav so me tile nedo*****i marginalci spomnili na zaprašeno pravno čtivo z naslovom Morala, etika in pravo. Kolegi, ob sredah bomo na 3M mirno demonstrirali ali po domače povedano, izražali svoje nezadovoljstvo. Obljubim, da bom imel vsakič s sabo zložljiv transaprent po sistemu piši/briši, da napišemo uržah demonstriranja. Tako bomo najlažje ukinili zakonitost/nezakonitost našega druženja. Aldo se je matral kot sam hudič za dovoljenja, na koncu smo bili dodeljeni na Metelkovo. Sorry, nisem marginalec ali novo družbeno gibanje, temveč samo nekdo, ki mu je sreda na 3M družaben in družben dogodek. Srede smo priposestvovali in od njih očitno ne bomo odstopili in to naj vzamejo vsi v zakup. Z mirnimi demonstracijami (ob pitju kave in pijuckanju piva) bomo preprečili tudi nasilje. Nedojebanci, obrobne družbene skupine, farjeljubci, antikristi in njim podobni naj se pa krečijo dalje. Nam ni treba, rajše uživajmo.

Še nekaj, samopomoč, če si ogrožen v svojih pravicah, je dovoljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Halifax

Samo nekaj čisto iz moje male zbirke psihologije. Naj ti povem (pa verjetno se ti bo zdelo butasto) ampak ravno TI kažeš neko nedoraslo razmišljanje. Se sprašuješ zakaj? Premisli malo o svojem nicku. Kot prvo se opredeliš, da si doktor. Torej nekaj več, ti veš vse, oz. veliko več kot večina. Tudi če si v realnem svetu, ti lahko zagotavljam, da nima veze z motorizmom, saj je ravno na neki način smisel motorizma, da smo si vsi enaki, ne glede na izobrazbo, poglede (politične, življenjske itd..) in še marsikaj enaki.

Kot drugo me je tvoj nick zmotil v smislu, da je napisan z veliko. Torej hočeš iztopat. Mora se te videti, moraš biti opazen. Imaš manjvrednostni kompleks?

In kar se perečega problema tiče bi ti rada povedala samo to, da veliko poslovnih ljudi vodijo svoje poslovne partnerje iz celega sveta ob sredah na 3M in jim razlagajo, kako je to pri nas tradicija in kako to zgleda vsako sredo in da znamo biti motoristi tudi kultivirani, umirjeni ect... Moram priznati, da je dober občutek, ko veš, da te nekdo (torej tvojo ljubezen) tako lepo predstavlja in da te tudi ostali tako lepo sprejemajo. Seveda so to ljudje iz drugega sveta. Sveta, kjer take zadeve niso redkost, kjer se ljudje ne vtikajo vsakemu v nos, vsakič ko je možno in kjer podpirajo drugačnost, ki je še vedno sprejemljiva v družbi.

Žal obstaja še veliko takih kot si ti, kot so tebi enaki, ki tega ne vidijo tako. To, da si priznal, da si motorist in da se strinjaš, da je nekdo tvoje "kolege" prijavil samo dokazuje, kako znajo biti ljudje kolegialni. Pozdraviš motorista, ko se pelješ mimo? Bi ustavil nekemu motoristu, ki bi stal ob cesti, pa bi videl, da je očitno nekaj narobe? Al bi mogoče še poklical policijo, da stoji ob cesti, na pločniku, kjerkoli že en motorist, pa je tam prepovedano stati??

Malo se zamisli.

Pa ne sedaj metat naprej, da je nekaj prepovedano.

Če se boriš za kolesarje, super. Le ne tlači druge v drek zaradi tega, da boste vi izpadli bolj "resni". To je malo patetično, resnično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pizdimo nad golobi, podganami in taxisti, ki zasedajo Prešerca, potem lahko kdo pizdi tudi nad motoristi. Potrebno je malo empatije, zmožnosti da se postaviš v tujo kožo. :idea: :!: :?: 8)

...drž se golobov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Easyrider,

1... motorni promet že dolgo omejuje vsako obliko življenja v mestu. S tem mislim prvenstveno na avtomobile, motorji so obrobje, tako kot kolesarji. Si pa ne predstavljam, da je mesto zaprto za avte in odprto za motorje.

Poleg tega predstavlja kolo poleg pešhoje najmanj invazivni in ekološki promet.

2...Ob vikendih ni prdul zato, ker je mestno jedro po ukazu Vike zaprto. In je takrat v Lj. res lepo.

3... Kaj je zdaj to z trikotnikom? Tam je 200 motorjev, ki zasedejo cel trg. A naj imajo vsi trikotnike? Torej da ponovim: mene gotovo motorji na 3M ne motijo, ampak če me motijo taksisti, lahko nekoga motijo motorji. To je treba razumeti.

4...Definitivno se je treba p...zd..t. Sicer se nič ne doseže.

5...S telim popoldnevom se že malo ponavljaš, BTW dežuje.

Z drugimi je nanekonkretnem nivoju teže polemizirati. Je pa res: sreda je priposestovana in s tem se strinjam. Viko garant boli glava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Halifax

Samo nekaj čisto iz moje male zbirke psihologije. Naj ti povem (pa verjetno se ti bo zdelo butasto) ampak ravno TI kažeš neko nedoraslo razmišljanje. Se sprašuješ zakaj? Premisli malo o svojem nicku. Kot prvo se opredeliš, da si doktor. Torej nekaj več, ti veš vse, oz. veliko več kot večina. ...

SSKJ:

PUPA -

1. star. igrača, ki predstavlja deklico; punčka:

igrati se s pupo; pupa iz celuloida / otroška pupa

• žarg., obrt. (krojaška) pupa model človeškega trupa

za pomerjanje oblačil; (krojaška) lutka; pupa v izložbi

(ženska) lutka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Industrijska cona Center Ljubljane > lepota, peš, idila, s podzemno, raj, z motorjem, narava, s kolesom, sonce, z avtom, mir, s taxijem, svoboda, s tramvajem, oblike življenja v mestu... > Industrijska cona Center Ljubljane :shock: :roll: :? :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res: sreda je priposestovana in s tem se strinjam. Viko garant boli glava.

Mene prav gotovo ne! Razen zaradi položnice, ki sem jo skasirala zaradi enega kretenskega plazilca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica,

zakaj se pa nisi pritožila na položnico. V pritožbi bi izjavila, da mirno protestiraš in izražaš svoje mnenje. Za to izražanje pa potrebuješ transparent v obliki motorja.

Pis bradrs, Tromostovja pa ne damo, ker smo ga priposestvoval. Samo to mormo še v zemljiško knjigo vpisat, pa bo. Drugačemisleče pa na grmadi zažgemo, varnostnikom trimostovja pa za pivo damo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa ne predstavljam, da je mesto zaprto za avte in odprto za motorje.

..zakaj pa ne...na enem parkirnem mestu namenjenem avtomobilom lahko parkiraš kar nekaj motorjev, kar pomeni da ni problema s parkiranjem in zaradi tega ne iščeš parkirišča...manjše onesnaževanje okolja

Ob vikendih ni prdul zato, ker je mestno jedro po ukazu Vike zaprto. In je takrat v Lj. res lepo.

...pa si mogoče opazil, da je prepoved vožnje tudi za kolesa...ob zaporah stojijo namreč znaki "prepovedan promet v obeh smereh - razen za vozila z dovolilnicami", ki prepovedujejo tudi vožnjo s kolesom,... da kolo je po ZVCP tudi vozilo.

Sicer pa je ožje mestno središče (Gallusovo, Cankarjevo in A.Lundrovo nabrežje, Stari in Mesti trg, Čopova, Nazorjeva, Miklošičeva-do Dalmatinove, Trubarjeva, Mala in Prečna ulica) definirano kot območje za pešce, kjer se lahko voziš s kolesom zgolj in samo po kolesarkih stezah in če je na njih parkirano kakršnokoli vozilo se lahko z vso parvico razburjaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!