Skoči na vsebino

3M in Kuščer


busa

Priporočene objave

Napaka, v območju za pešce se lahko z dvokolesom voziš kjerkoli, vendar le s hitrostjo, približno enako gibanju pešcev (recimo do 5 km/h).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

halifax: nekako se mi zdi,da LKM-u ostaja vedno manj argumentov za taksno ekstremno nastopanje proti vsem vrstam prevoza,razen kolesu.po vase bi se pesce morali izgnati,da se lahko vozite povsod po mestu.

dialog in kompromis; in tega LKM ne bo _znal_ dosecti z v sedanji obliki postavljenimi zahtevami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka, v območju za pešce se lahko z dvokolesom voziš kjerkoli, vendar le s hitrostjo, približno enako gibanju pešcev (recimo do 5 km/h).

Ja, če je tako območje označeno z znakom III-31/32,pri čemer ne smejo ovirati ali ogrožati prometa pešcev, običajno pa stoji znak II-3 (prepovedan promet v obeh smereh).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice,

če hočeš nekaj doseči, si moraš postaviti višji cilj, ker ga itak dosežeš samo v določenem odstotku. Tekači na primer tečejo, kot da bi bila ciljna črta šete 3 m za dejanskim ciljem.

Kam bi pa prišli, če bi že v osnovni program vtkali celo vrsto kompromisov? Stvar bi prehitro izvodenela. Stvar itak v vsakem primeru izvodeni, samo treba si je prizadevati, da čim kasneje. Na koncu je v glavnem vse kompromis.

In vendar naj na koncu ponovim svoje OSEBNO prepričanje: kljub temu da sem tudi motorist, bi ČE BI BILA TO CENA, vseeno rajši videl Lj. brez avtov in motorjev, kot pa da je taka kot je.

In vendar se strinjam tudi z nekom zgoraj, da je motor veliko boljše sredstvo za prevoz po Lj. kot pa avto. Gužva navadnega in stoječega prometa bi bila vsaj 3x manjša.

Kaj naj človek k temu še doda?

Vsi zasledujemo svoje cilje in če imamo veliko srečo na koncu izpade vsaj nekakšen golaž.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klementu se zahvalujem za povabilo v vrste LKM, ampak mislim, da tja ne sodim. Že zaradi vašega načina dela in vsiljivega propagiranja nerealnih idealov. Kaj ste pa v času, odkar obstajate, sploh dosegli? Prometna obremenitev mesta je vedno hujša in tega ne boste nikoli spremenili, dajte si že to dopovedat. Ozrite se malo naokoli po evropskih prestolnicah ali megalopolah. Ne mi za primer jemati Celovca in podobnih nizozemsih vasic, kjer rasejo rožice med pločniki in cestami. Vzemite pod drobnogled kaos Pariza, Bruslja, Rima, Milana... Ta mesta imajo urejeno infrastrukturo mestnih prevozov, pa ob milijonih prebivalcev to ne zadostuje. Ljudje smo pač taki, da s svojim vozilom radi pririnemo popolnoma do cilja, pa najsibo z avtom, motorjem ali kolesom. Vi se le igrajte s kladivcem in dletom ter razbijajte previsoke pločnike. V drugem vas itak že sam program LKM omejuje. Namesto, da bi se zavzemali za uspešno sožitje vseh načinov prevažanja, ste si vtepli v glavo, da je najboljši samo eden. Mar pričakujete, da se bodo ljubljanski vplivneži in poslovneži vozili s kolesi ali celo hodili peš? Dajte no!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Lucky,

to pričakujemo. Ne vem kakšen folk ste vi, ampak zdi se mi da zelo "povprečen" v smislu: nič se ne da, je brez zveze, ni možnosti.

Ja - ni čudno da je potem tako.

Mi imamo pač vsaj eno zamisel in na njej delamo.

Kaj je dosegel LKM - oglej si homepage ali pa vprašaj kakšnega kolesarja, se mi ne da tukaj dolgovezit.

In na koncu naj ti nekaj zaupam o evoluciji t.i. skrajneža:

Pred leti sem se neznansko rad vozil tudi z avtom. Prav super sredstvo. Vendar je danes vožnja z avtom po Lj. prav smešna in absurdna. Odkrito povedano ne vem kaj ljudi žene z avtom v Lj. Podvig še najbolj spominja na kitajsko torturo. Cel dan stojiš v koloni, na koncu pa nimaš kje parkirat. Mislim da so ti ljudje po eni strani enostavno brez idej, po drugi pa morajo nujno razkazovati svoj pločevinasti ego. To drugo velja žal tudi za motoriste, ne pa prvo. Motor je kljub vsemu odlična alternativa. Vendar ko se znebiš napuha, vidiš da je tudi moped ali kolo odlična alternativa.

In potem je tu še vprašanje ekologije: ali res mislite, da je topla greda samo problem prenapetih ekologov? Če nehamo tiščati glavo v pesek nas lahko samo od tega vprašanja začne pošteno boleti.

In ko ti je to jasno počasi zavzameš določena stališča - tako gre to.

In še tole: če res dobro premisliš skrajneži nismo mi, ampak je skrajna prometna situacija v Lj. Si se kdaj sploh kritično zagledal v ves ta kotaleči se in pline izpuščajoči promet? To dragi moj je skrajnost!

In še namig džungelskim bojevnikom:

Tudi Vi se boste postarali;

Tudi Vi boste izgubili ostrino;

Tudi Vi boste imeli otroke, za katere se boste bali;

In tudi Vaši starši se bodo tako postarali, da si zaradi prometa ne bodo upali iz hiše.

Zato bi mesta morala biti prijazna, pa čeprav Vas to spominja na Meri Popins ali zaradi mene na medveda Puja. Medved Pu je enostavno boljša alternativa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Mislim da so ti ljudje po eni strani enostavno brez idej, po drugi pa morajo nujno razkazovati svoj pločevinasti ego. To drugo velja žal tudi za motoriste, ne pa prvo. Motor je kljub vsemu odlična alternativa. Vendar ko se znebiš napuha, vidiš da je tudi moped ali kolo odlična alternativa.  

........

In še namig džungelskim bojevnikom:  

Tudi Vi se boste postarali;

Tudi Vi boste izgubili ostrino;

Tudi Vi boste imeli otroke, za katere se boste bali;

In tudi Vaši starši se bodo tako postarali, da si zaradi prometa ne bodo upali iz hiše.....

OK, sorry dottore, tole si Luckyju odgovarjal, ampak bom kar jaz malo nazaj zalajal. Očitno si Ljubljanska srajca, kar sem bil tudi sam dolga leta. Sicer ne bi bila zate edino zveličavna bicikl in moped. Kaj pa mi ostali, ki se v Ljubljano prifuramo 10, 20 in kot vem tudi mnogo več km daleč, vsak dan, če se le da (če glih ošpičene prekle dol ne padajo) od zgodnje pomladi (marec) pa do teh dni nekje? Po tvojem razkazujemo svoj pločevinasti napuh. Ejga miško, če se jaz namesto z avtom prifuram z mofo iz province, se pa še ti daj z biciklom in pustite kolesarji že enkrat te mopede pr gmah. Tvoj Flexer cvajtaktar in podobni zjahani Tomosovi prdci v 5km po Ljubljani zasvinjajo 3X več, kot pa jaz s svojo Orlo, ki se pripeljem takorekoč iz dežele! Da ne govorim o tem, da se mopedarji na cesti obnašate glih tako kot z bicikli! Vas je polno na pločnikih in kolesarskih stezah. Jaz se z motorjem moram držat reda, že zato ker se moja registrska pošteno vidi, na tistih vaših mopedih pa vemo kolikšni fonti so gor na tisti jajčni omletki, kolikor jih sploh imate.

Pa še malo o napuhu. Verjetno si me videl zjutraj, ko sem se peljal na šiht pri 7 st. C, s sončnimi špegučki, reklc s cofki, pokončna drža, odpeta srajca kosmate prsi (priznam, malo sivih dlak je že vmes), in cela Ljubljana me je občudovala. Ma ne seri! No to je bilo na tvoj prvi namig.

Pa še na drugi. Ne boj se, starejši kot sem, bolj sem nor! Probaj!

Na tretji namig; Da bojim se za svoje otroke, zato tudi odgovor na drugi namig. Za svoje otroke ubijam! In jih tako tudi vzgajam.

Pa še pod ta zadnji namig; Moji starši se že sedaj ozirajo okoli, ko hodijo po pločnikih, da jih ne zbije kak nori kolesar ali roler. Sicer se pa v prometu moj stari še kar dobro znajde.

LP HHV :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi 5 % te energije, ki jo uporabljamo za medsebojno prepucavanje porabili pri uveljaviti naših in kolesarskih zahtev.

Ma tko kot je že Hočko napisal : ne bi bli Slovenci, če ne bi en po drugem udrihali.

Tko da kotel v peklu za Slovence res ne rabi peklenščkov za stražo, se kar sami not tunkamo.

:cry: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi 5 % te energije, ki jo uporabljamo za medsebojno prepucavanje porabili pri uveljaviti naših in kolesarskih zahtev.

Ma tko kot je že Hočko napisal : ne bi bli Slovenci, če ne bi en po drugem udrihali.

Tko da kotel v peklu za Slovence res ne rabi peklenščkov za stražo, se kar sami not tunkamo.

:cry:  :twisted:  :twisted:

Je tako! Prvi v vrsti za v kotu! Mi vsaj ne bo dolgčas. :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poslovneži na kolesih -?????????????? :? :shock: . vi zmešani radikalci, pedalo potiskajoči bi morali biti srečni če bi čimveč ljudi iz avtov prešaltalo na motorje, velike in male skuterje in mopede. poglej malo italijo in ostalo EU, v sluzbo se ljudje vozijo z skuterji in motorji in tudi pri nas se bo to vedno bolj prijelo. je pa že boljše kot z avtom (tudi za vas), vi pa bi zaprli mesto. eh brezveze, očitno je res kar je horjo ugotovil, da ste eni mestni kvazi-eko pozerji, ki se jim ne sanja o tem da niso edini v mestu. jaz se vsak dan vozim 25 km v MB in samo naj mi kdo proba z kako podobno idejo v MB ven prit, sem že povedal enkrat, da pri nas to drugače rešimo :evil: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spraznimo ceste in pločnike: avtomobilistov, motoristov, kolesarjev in pešcev.

LBM-ljubljanska balonarska mreža

8)  :roll:

LOM - ljubljanska odstrelna mreza :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spraznimo ceste in pločnike: avtomobilistov, motoristov, kolesarjev in pešcev.

LBM-ljubljanska balonarska mreža

8)  :roll:

LOM - ljubljanska odstrelna mreza :twisted:

Še boljše ja.

:D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spraznimo ceste in pločnike: avtomobilistov, motoristov, kolesarjev in pešcev.

LBM-ljubljanska balonarska mreža

8)  :roll:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sicer pa:

meni se pa Dr. Halifax ni zdel tako napadalen, da bi ga bilo treba s takšno silo napasti. Kaj pa vem ? ... mogoče sem pa preveč strpen ... itak se pa po mestu ne vozim z motorjem in tudi na 3M pridem z avtom ... :oops: ... pač zaradi družbe in ker se mi motorja ne splača vžigat za par kilometrov od doma. :wink: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spraznimo ceste in pločnike: avtomobilistov, motoristov, kolesarjev in pešcev.

8)  :roll:

...odstranimo asfalt z vseh površin in končno doživimo sredi Ljubljane vonj po sveže pognojeni njivi, na vsakem vsakem kvadratnem metru naj bo vsaj ena krtina, pojejo naj divji petelini... v hribe pa se pojdimo vozit z motorjem... :lol:

Vse centre mest je treba proglasiti za naravne rezervate, za vse tiste oblike življenja, ki imajo samo bicikle in se do prave narave ne morejo prebiti. :idea: :!: :P :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, pa v čem je problem?

Skuter je vendar odlična rešitev. Saj to ravno ves čas trdim. Večkrat sem zatrdil tudi, da je motor odlična rešitev, samo v istem košu je kot avto (zakonsko). Zato je verjetno težko eno prepovedat, drugo dovolit - morda, nevem.

In s svojo repliko si ravno zadel bistvo Slovencev. Jaz se vedno sprašujem kako hudiča, da se s skuterji vozijo samo mulci? Odgovor je samo eden: PLOČEVINASTI EGO! Gospod tapata se pa ja ne more usesti na skuter! Baje. In ko gre za avto so vsi gospodje (če že drugje niso)!

Seveda tudi kolo je odlična rešitev.

In ko bi bila Lj. prazna, bi bil tudio avto odlična rešitev za tiste, ki bi res izkazali potrebo. Pa naj bi to bilo izkazano z dovolilnicami ali pa bi bila stvar tržna (zasoljene cene npr. parkirišč ali kajvemkaj).

Bolj star - bolj nor? Ali samo tako vase zaverovan, da imun za vsakršen mentalni napredek? Ta namreč pripelje do spremembe stališč, temu se reče napredek.

Kjer je volja je tudi pot!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno nisem tako napak ravnal, ko sem se odločil, da v LJ ne bom delal in bival in me je dva dni po diplomi odneslo iz nje.

Bolje zadnji na vasi, kot pešec/kolesar v prestolnici :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

halifax je napisal:

nekaj o NEKATERIH nestrpnih mulčkih, ki mislijo da se ves svet vrti okoli njih in njihovih motorjev.

V izjavi se je videlo nepričakovano veliko replikantov.

Nadaljna debata kaže, da (izgleda) gre za splošno stanje na tem forumu in ne za izjeme.

Zato je vsaka nadaljna debata nesmiselna.

Mene motor duševno bogati in ne siromaši!

Pa bodi to vse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

halifax,do sedaj se nisem repliciral na tvoje potuhle zalitve,samo tako naprej ne bo slo vec.

ce hoces same "ja"-arje ustanovi svoj LKM-forum in ne probaj vsiljevati tvojih (in LKM-ovih) pogledov drugim - predvsem ne na MS-forumu.kot vidis,se pac ne strinjamo z predstavljenim programom LKM; vzami to na znanje in se ne delaj uzaljenega,tako obnasanje tebe in LKM ne prikazuje v ravno toleratni luci.

preden spet pomeces vse udelezence MS in foruma v isti kos se malo zamisli,zakaj prihaja do zgoraj omenjenih diferenc v mnenjih in do replik,kot na prejsnjih straneh.

kaj si sploh pricakoval o MOTORISTICNEGA foruma? ......da bodo vsi naenkrat veselo prodali motorje in v nadaljne kolesarili po sloveniji? vsaj malo realnosti bi pa pricakoval o nekoga z "Dr.".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preden spet pomeces vse udelezence MS in foruma v isti kos se malo zamisli,

saj tega ni naredil ... vsaj ne v prvem postu ... se pa strinjam z njim, da so tukaj TUDI mulci, ki se jim njihov motor zdi center sveta in bi moral biti cel svet temu podrejen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......

Bolj star - bolj nor? Ali samo tako vase zaverovan, da imun za vsakršen mentalni napredek? Ta namreč pripelje do spremembe stališč, temu se reče napredek.

Kjer je volja je tudi pot!

Ojoooj, zdej si me pa tolk užalil, da grem po privat dovolilnico, pa domu, pa psa na ramo vržrm, flinto na povodec, pa v hrib divje prasce strelat. :lol: :lol: Dej si že enkrat dopovedat, da nismo s tepke pali, da bomo sami sebi v skledo sr..i. Ti pa ne bodi dvoličen in se ne zavzemaj naenkrat za dve popolnoma nasprotni stvari!

Sicer pa mislim, da je smetenja v tem delu foruma dovolj. Tu je "Splošno", za kreg in ostale neumnosti imamo pa "K'r neki". Izvoli tja, če te še kaj srbi. Jaz iz te teme odhajam. Adijo! :twisted: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje pa kaj ga zdej serjete. V teli igri pa pač ni bil halifaks tisti, ki ga serje. Tudi nestrpnost ni na njegovi strani.

Gnojnica leti z druge strani, on je večkrat ponujal izhodišče za debato in ne za kreg. Ni anti proti motorističen, samo predlaga rešitve, ki so a propos, kar pametne ali vsaj skušajo biti.

In potem se je naveličal in - kot gre razbrati - se umaknil.

In 80% Msveta spet zliva gnojnico.

Pa dejmo se no mal skulirat.

Očitno je s tistimi mulci zadel v živo!

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Močno me je zaskrbela ena vest.  

Namreč naš "ljubitelj" g. Samo Kuščar (to je tisti ki gnjavi policiji da nas pride popisat pred 3M) :twisted:  :twisted:  :twisted:  kandidira za mesto poslanca v mestnem svetu v Ljubljani. Mislim da bi morali motoristi pridno na volitve in voliti kakšo kontra osebo, saj če ta notri pride smo pa naj***li z kakšnimi zbori pred 3M.

Kakšno je kaj vaše mnenje ?

busa

1.) Ime mu je Samo Kuščer. (E namest A v priimku).

2.) Tudi jaz zagovarjam, d ase center mesta zapre za VES PROMET. Zakaj pa mora biti zborovanje na 3M? A ne ib blo lepše kje zunaj, v naravi, piknik style?

3.) Človek, saj to z motorjem na 3M je v bistvu navadno šminkiranje - zasmrajajoče in ušesa parajoče. Don't get me wrong - tudi jaz rad šminkiram z mopedom, pa rad sem taglavni frajer on the block, vendar pa, ko grem s tamalo Tejko na sprehod v mesto, bi mi pa pasalo, da mi ne bi motorji, avtu, skuterji, avtobusi in druga bencinska golazen po glavi vozila...

Tko da - heh, sori, busa - če si že motorist, pejt na kakšno furco kam, ne pa se šmekirat v Lj.

PS: Sem pa za organizirane OBČASNE mitinge na 3M. Torej enkrat mesečno, mogoče, ali na 14 dni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!