Skoči na vsebino

3M in Kuščer


busa

Priporočene objave

Očitno se je frajer spustil v ofenzivo. Men grejo na k...c že tiste kolesarske steze povsod po Ljubljani, ko niti na pločniku ne veš več kam stopiti. Poleg tega ti prtiši z biciklom s ceste direkt na pločnik in obratno, pa po enosmerni itd, itd.  

Če pa Kuščerju rata s kandidaturo, se bomo po Lj samo še z bicikli fural. Na avte in motor pozabte, peš bo pa nevarn. Morbet bojo take vitežke oklepe prodajal za po Lublan špancirat.  

Mislim, da je tip mnogo preveč radikalen in očitno tudi stremuški in zdraharski. Vsaj glede na dogajanje poleti na 3M.

Ajde vsi Lublančani na volitve. Sam dejte mi povedat, koga potlej volit, da nisi zanj?? Katero politko pa bo on zastopal? Kdo ve?

Fantje - verjetno vam ni jasno, da je Kuščer približno edini, ki mu gredo na jetra avtomobili in neumno početje avtomobilistov...

Po drugi plati - a se vi vedno vozite z motorji in vam nikoli ne paše it v shopping ,na sladoled, kavo, pivičko, v mirni center mesta? No, seveda - to v Ljubljani ni možno, ker ti vedno avtobusi, avti in podobno po glavi vozijo, tudi če stojiš pred magistratom...

Jaz sem seveda za motorje in avte in vse to, vendar pa se mi zdi bolano, da je srce mesta v bistvu v celoti asfaltirano, namesto da bi bil to urejen park...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tudi kolesar in bi rad, da so razmere tudi zanje urejeno. Ampak ne na način na kakršnega se tega lotevajo g. Kuščer in njegova mreža. Marginalci niso še nikoli uspeli. Dobra šola in zgled, kako Maksi ne sme in ne bo postopal.

Kaj pa - boš čakal, da bo Viktorija Potočnik (županja, ki zna tudi orati, kot je bilo videti v medijih pred županskimi volitvami) - porihtala promet v mestu? Da bo mal uredila stvar?

Meni recimo ni najbolj zabavna stvar na svetu prit v center po kaj, pa potem manevrirat s svojimi nogami med bataljoni avtov in vdihovat izpuhe, pa galamo met v ušesih...

Sori - Samu Kuščeru dam zelo prav... Sebi pa tudi.

Heh, mogoče tudi zato, ker sem med ustanovnimi člani Ljubljanske kolesarske mreže :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno vsekakor gre na živce, če človek klicari policijo ko imamo zbore pred 3M. Le ti se mi namreč nikakor ne zdijo škodljivi, še manj pa nevarni (tudi ti si tam, a ne?? ) in če mene vprašaš celo podpirajo turizem v našem mestu.

Veš kaj - v bistvu lahko vsak dela, kar hoče, a ne? It's a free country...

Ampak:

1) Se ti zdi, da je pločnik na 3M urejeno parkirišče?

2) Se ti zdi, da bi moral biti?

3) Se ti zdi, da ni urejenega parkirišča daleč naokoli?

4) Zakaj se moraš z motorjem pripeljati ravno do mise v kafiču?

5) Probaj videt motor kot prevozno sredstvo. Probaj se zavedat, da v mestu živiš s približno 199.999 someščani. Ki so v glavnem neumni, to je dejstvo, ampak zato se ne rabimo neumno obnašati tudi mi.

Še vedno - jaz sem za zbore in vse, ampak - organizirano, legalizirano (ne mislim kot droga, ampak tako, da imamo dovoljenje, da zasedeno 3M, tko kot ga rabijo organizatorji koncertov, pa tko naprej...), občasno, da ne bo zmer galama ... Saj se da... Je bilo že večkrat dokazano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej jaz sem takoj za da ga poiščemo voluharja in nabijemo ko kozla da ne bo več tako zaostal kreten mal nej gre v evropska mesta pogledat kako tam reči tečejo brez takih kretenov !!!!  Dejte mi napista njegov naslov spletne strani da kretena vprašam kaj ga moti da se tam odvijajo srečanja motoristov ob sredah in da pritegnemo toliko ljudi v center ( veste da je polno gledalcev ) lahko pa se začnemo voziti vsako sredo po strogem centru samo gor in dol kakšno uro če mu bo to bolj všeč. Kako lahko tako nerazgledan človek kar se tiče v tej smeri sploh kandidira za župana in upa na zmago kreten !!!! VOLITE  KOGARKOLI SAMO NE TEGA GUMPCA DA MU VZAMEMO NEKAJ STO GLASOV !!!!!

NASLOV NJEGOVE SPLETNE STRANI PROSIM !!!

Pismo, Udi, res si se izkazal za intelektualnega trusta.

A tebi se zdi hiper-presezek to ,da "privabis ljudi" - a si klovn mogoce? Jaz sem motorist zato, da hitreje kam pridem, ker mi pase... Ne pa zato, da bi "ljudi vabil kam"...

Sploh pa na 3M - da mi bodo se bolj guzvo delali :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

link do kuscarjeve HP :?:

A je ze kdo poskusil v mraku s 35+km/h it po Copovi v petek z biciklom? :twisted: :twisted: :lilangel:

Kuscer pa za moje pojme nima razjasnjenega kaj se sme in kaj ne, se manj kaj je smiselno in kaj ni ...

Kaj se sme in kaj ne dolocajo zakoni, kaj je smiselno in kaj ne doloca vsak sebi sam.

Torej - on im averjetno vse razjasnjeno. Ti pa tudi. Ampak vsak malo drugace.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VI. Dolgoročno podpiramo popolno izrinjanje osebnega avtomobila (in motorja) iz ožjega mestnega središča ter radikalno omejevanje v mestu nasploh.

Vidis s takim kolesarji ne moremo skup shajat.

Tadej

Preberi natančno - iz ožjega mestnega jedra. Torej - Križanke-Delo-RTV-Tivoli.

A ne bi blo fino, če bi blo ožje mestno jedro spucano prometa? Mislim, od kje se vam zdi, da je tako nujno potrebno rinit z motorjem prav v center - razen, da se mal postavljamo, kolk mamo lepe konjičke in podobno?

Dejstva so - motorji so glasni in na bencin. Tko kot avti, le manj placa zavzamejo... Tko da - jaz sem ZA SPUCANO MESTNO JEDRO. Tudi avtobusov in raznih G7 in drugih kretenov varnotnikov, ki se tam kot glavni rokabillyji vozakajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej jaz sem takoj za da ga poiščemo voluharja in nabijemo ko kozla da ne bo več tako zaostal kreten mal nej gre v evropska mesta pogledat kako tam reči tečejo brez takih kretenov !!!!

udi..btw..vecina evropskih mest ima staro mestno jedro zaprto za VES promet !!! Meni se zdi da gre Kusceer v neki meri c pravo smer. Jest osebno se bolj malo vozim s kolesom po mestu ker se mi zdi preprosto prenevarno. kolesarskih stez skoraj ni, avtomobilisti so neuvidevni do skrajnosti, pesci pa skacejo po tistih par odcepih kolesarskih stez kar jih je po mestu ko kure po dvoriscu ali pa so steze naenkrat postale parkirni prostori za avtomobile....da ne govorim kako trapasto so postavljene avtobusne postaje da potniki izstopajo iz avtobusa direkt na kolesarsko!! :!: :!: in zdi se mi tudi da promet ne sodi v staro mestno jedro...vsaj ne vsak dan.....zakaj za vraga se je treba pripeljat z avtom prav do Macka?? Bog ne daj da bi kdo naredil korak ali dva pes! :twisted: :twisted:

Druga plat situacije, ki ostale udelezence v prometu srpavlja ob zivce je (pa ce to kolesarji prizanjo al pa ne) dejstvo, da le redkokateri kolesar uposteva prometne predpise. Tadej je lepo nastel vse napake, od voznje brez luci po temi in naprej. ...jest mislim da bi se moglo kolesarjem dat njihove kolesarske steze in vse kar potrebujejo za varno voznjo....potem pa vsakega, ki prekrsi cpp lepo mastno oglobit. Tko se mi zdi fer...poleg tega bi se mi zdelo primerno, da se v osnovni soli mulariji malo bolj utepe v glavo kako se je treba obnasat v prometu...ne glede na to a si pes, na rolerjih ali pa s kolesom....jest bi se malo bolj zamislila nad dejstvom da noben ne dela NIC ucinkovitega v tej smeri!!

aha...btw..shodi na 3m so postali nezezeljeni zaradi hrupa, ki naj bi bil neznosen za brate franciskane!!! :evil: :evil: :evil: :!: (zanimivo da njim ni nikoli noben nic reku zarad unih zvoncev ki tolcejo vsako uro 7 dni na teden!!!)

sploh pa, kar se prometa v lj. tice...jest mislim da bi se velika vecina ljubljancanov res lahko vozila v mesto z avtobusom (mogoce bi se ga. Vika lahko malo potrudila in izboljsala povezavo z avtobusi, ...pa mogoce namesto tistih na nafto poskrbela za nakup tistih na geo plin :!: :!: ) ...v veliki meri pa se pozablja, da se v mesto vozi veliko stevilo ljudi iz periferije oz širse okolice lj..od medvod, kranja, lj barja in celo cerknice.....mislim da je precej nerealno in sadisticno pricakovati od njih da se bodo vozili z medkrajevnimi busi ali pa da bodo parkirali avto na robu mesta in sli v center z mestnim busom...sploh glede na povezave!....tako da bodimo realni!

Komentarji g. dr. Halifaxa pa zasluzijo svoje odgovore...mar ne :twisted:

Motosvet je skupek svega in svačega in tudi nestrpnih mulcev, ki mislijo, da se svet vrti okrog njih in njihovega motorja.  

Te je treba mal ohladit,

...bi najvljudneje popravila zmoto gospoda ki je napisal zgoraj navedeni komentar in omenila, da ima med motocilisticnimi zdruzenji in njim podobnimi zadevami motosvetprav gotovo izredno visoko stevilo izobrazenih in razgledanih clanov, katerim mogoce ne bo po godu da jih tako povrsno in mimogrede oznacuje za mularijo na egotipu!

Ob vikendih ni prdul zato, ker je mestno jedro po ukazu Vike zaprto. In je takrat v Lj. res lepo.  

ja mesto je res lepo ob nedeljah....prazno pa prav gotovo ni ker bi Vika tako rekla..(ker se btw z unimi redarji da vse zmenit in spustijo v mesto marsikoga...in so kot taki neefektivni!!)....ampak zato ker vrli ljubljancani ob nedeljah niso v sluzbah in gredo raje IZ ljubljane( glede nato da se po cel teden guzvajo po mestu je to edino smiselno)..oziroma sploh ne hodijo v mesto. :?: :?:

Kaj je dosegel LKM - oglej si homepage ali pa vprašaj kakšnega kolesarja, se mi ne da tukaj dolgovezit

..mi smo a slisal kar od calnov LKM da ste bolj neefaktivni!! :twisted:

in za konec..

Jaz se vedno sprašujem kako hudiča, da se s skuterji vozijo samo mulci? Odgovor je samo eden: PLOČEVINASTI EGO! Gospod tapata se pa ja ne more usesti na skuter!

....nadvse moder komentar!...ceprav gospod morda ni pomislil, da se motocikisti morda vozijo s svojimi plocevinastimi egi tudi na daljse relacije?(mogoce kateri izmed njih sploh nima avtomobila)... za katere skuter morda ni primeren (jest bi skutrerje itak vceloti prepovedala izdelovat ker so prenevarni!)....ker se mogoce kdo pripelje iz škofje loke v lj.... :?: :?: Yes yes meybe :?: :?:

mislim da bi se v ljubljani lahko marsikaj nardilo za boljsi pretok prometa in za vecjo varnost....absolutno bi se morala cela zadeva zacet z vzgojo mularije v solah in doma (mapak kaj ko ma vecin mulcev starce ki nimajo pojma kaj dogaja okol njih ko so v prometu).....mestne oblasti bi morali tudi motociklisti (tako kot kolesarji) opozoriti da obstajamo in da potrebujemo za vecjo varnost vseh udelezencev v prometu malo vec pozornosti in razumevanja...tudi mi potrebujemo parkirne prostore!....tudi nas naj se uposteva v prometu......in nej se ze neki nardi okol teh kretenov, ki telefonarijo med voznjo :!: :!: :!: :!: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym,problem (kolikor ga zaznavam) je v tem,da LKM _zahteva_ prosto pot SAMO za kolesarje,VSE drugo pa niti ignorira ne; motorizirani promet iz mesta ven,javnio promet jih ne briga,kolesarji prosto pot povsod,pesci znajdite se - namrec o problematiki,ki jo povzrocajo kolesarji na pes-stezah in v pes-conah ni nikjer govora.zakaj,se sprasujem? ....ena moznost,da se da kolesariranemu prevozu absolutna prednost pred vsemi drugim.smiselno? logicno? pravicno?

pobude za diskusijo nisem nikjer zasledil.LKM-ove zahteve so absoluti,ki vsaj v obstojeci obliki ne trpijo dialoga.

glede sminkerije: heh...ljubljancani pac. :P :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) Se ti zdi, da je pločnik na 3M urejeno parkirišče?  

2) Se ti zdi, da bi moral biti?  

3) Se ti zdi, da ni urejenega parkirišča daleč naokoli?  

4) Zakaj se moraš z motorjem pripeljati ravno do mise v kafiču?  

5) Probaj videt motor kot prevozno sredstvo. Probaj se zavedat, da v mestu živiš s približno 199.999 someščani. Ki so v glavnem neumni, to je dejstvo, ampak zato se ne rabimo neumno obnašati tudi mi.

ok...sej ej res....ampak.. :twisted: ....meni so se zdel zbori na 3M zanimivi, simpaticni in sploh ...fajn.....zdi se mi tud da so bli ob taki uri ko se promet v mestu umiri in nismo delali guzve, pa tudi motociklisti sami praviloma niso zganjali galame in delali pizdarij....odkrito receno so tisti ki so prihajalči na 3m vseeno v vecini kar lepo civilizirani osebki.....ki so se..resnici na ljubo,... res prisli malo postavljat z mopedom...ampak neskodljivi..in dobri potrosniki dobrin ki so jih lahko ponudili okoliski lokali :twisted: :twisted: ......zato se mi je naravnost smesno zdelo ko so zbore prestavili na metelkovo...halo??? ker 50 letni foter pa bo sel tja? ..tam so itak sami maldunci...mal cudni po vrh (vsaj zanj)....lokali tam pa definitivno niso nikomur po godu razen stalnih strank...atmosfera je adijo pamet, kot bi v mad maxa stopil....a si predstavlate da bi nek ata svojo zeno pripeljal na metelkovo na svojem mopedu????... :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanji: ... morda zato, ker nima nobenega pametnejšega dela, pa se vtikuje v vsakogar, ki mu stoji napoti??? ... ali med tiste, ki ne spoštujejo predpisov šteje tudi kolesarje???

Pripomba: ... potem se pa vozi z motorjem zunaj Ljubljane in ne vsiljuj svojega prepričanja drugim!!! ... in upam, da mi ne boš kdaj ti "požrl" kakšnega ovinka, saj se boš s tem spustil na nivo, ki si ga sam klasificiral ... pa še nekaj: shodi na 3M niso nezakoniti, saj jih ni nihče prepovedal ...

Pripomba: ... nisem ne mulc in nisem ne iz Ljubljane, zato jemljem tole tvojo izjavo kot osebno žalitev!!! ... nobene pravice nimaš, da kogarkoli takole zmerjaš, saj se ti lahko to vrne nazaj v trenutku!!! ... imam pa občutek, da je v LKM "pouhn" mulcev, ki mislijo, da se svet vrti okrog njihovih biciklov ...

P.s.: ... s teboj ne mislim polemizirati, saj je škoda mojega časa ... in vesel sem, da zaradi takšnih kot si ti in ostali v LKM ne živim v Ljubljani ...

Easy- reagiral si pa ravno kot majhen uzaljen mulcek z motorjem..

"ne mi vsiljevat mnenj" (ker sem dovolj odrasel), "nisem mulc" (ker sem star ze vec kot 30 let), sploh pa tisto, da Kuscer "nima pametnejsega dela" --ehhh.h..

V bistvu na tem svetu vsak dela, kar se mu zdi smiselno, in da ga izpolnjuje. Ce se clovek pri pocetju drugih pocuti ogrozen, in uzaljen, je to morda idealna priloznost za razmislek. O tem, kaksne so prioritete in podobno. In zelje, pricakovanja...

Pol pa itak vsak svojo naprej goni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Halifax,en 41 letni, dipl. univ., s celo steno nabitih dodatnih diplom MULEC te mirno obvešča, da bo do nadaljnega redno parkiral svoj motor na 3M, kjer bom v miru pil kavo. Za promocijo Ljubljane sem z razstavljanjem svojega motorja verjetno naredil več kot cel proračun mesta Ljubljane in enako velja za moje kolege motoriste, ki to počno predvsem ob sredah. Pol Ljubljane s predmestji vred je bilo navajeno ob sredah hodit na 3M z geslom Gremo motorje firbcat. Kavo bom pa čisto v miru pil, ko mi bodo farji nehali nažigat in pokat po ušesih vsako uro.

Ceco, to, da imaš diplomo, da si star 41 let, da imas celo steno dodatnih diplom, nima veze s to zadevo... Niti ta tvoja "promocija Ljubljane" nima veze z nicemer...

A v Ljubljani zivis, ali jo promoviras? Jaz tukaj zivim, delam, ce hocem kam prit, pa se z motorjem peljem. To je to. Boli me k. za promocije in to...

In ja - nekako se trudim zakone upostevat, da mi ne bi prevec odtegnili od place. Ce je na 3M prepovedano parkiranje, je prepovedano. Motor ni nobena izjema, jebiga. Ce pa dosezes, da bo tam parkiranje motorjev dovoljeno, pol pa ni problema... V tem je poanta cele te debate ,pa tega se nikomur ni uspelo dojeti...

Starost, stevilo diplom, cilindrov, letni prihodek in telesna masa pa pri tem nimajo nobenega pomena... Razen za tistega, ki se s tem "hvali".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš SymRu (in ostala biciklistična kompanija), povedal bi ti rad da nimam več namena kaj dosti prispevati v to temo. Svoje sem povedal in za tem tudi stojim.

Sem pa s presenečenjem ugotovil da imava le eno skupno stvar :o :o :o

Tudi jaz imam malo Tejko, tako ki bo sedajle stara 6 let. In veš kaj prav zdaj počnem z njo ? Delava biciklistične ture po mestu, kjer jo učim kako zgleda realno življenje in kako preživiti v tem svetu v katerem se je rodila. Prav vedno znova me preseneča kako to dobro obvladuje in kako navdušena je, ko jo ata pleh (v resnici plastika) šminker spusti na avanture po mestu.

No upam da si (ste) približno razumel, kaj sem poskušal povedati.

Pa še to bi ti prišepnil veš. Zelo dobro vem da so večji motorji neprimerni za vožnjo po mestu, vsaj za mojega tako zelo zelo velja. Ampak če mi paše da s kolegi motoristi pač kakšno rečem in popijem, bom pač to vsekakor tudi storil.

No pa lepo se imejte,

busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Easy- reagiral si pa ravno kot majhen uzaljen mulcek z motorjem..

..meni se oa veeno zdi da ne gre tako posplosevat ljudi, ce ze hoces da se tvoje odgovore jemlje resno in z vso tezo....ker tle gor pac niso sami mulci...(a ne sym??? :twisted: :twisted: ).....se najde tud kaka smrkla, pa kak novinar, pa kak racunalnicar, pa kak arhitekt....in te so potem uzaljeni ce jih ozmerjas da so smrkavci in nimajo pojma...jest bi bla tud hvala lepa. :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh tako radikalnih kolesarjev pa že dolgo ne. pa ljudje kaj ste nori, mesto brez motoriziranega prometa je utopija, dokler ne bo celoten javni promet drugačen (ne samo v LJ).

ko braniš ravnanje predsednika vaše cenjene organizacije (prijava policiji) pa me zanima sledeče: a tistih nekaj motorjev parkiranih ob ograji (ne po celem trgu kjer bi res koga ovirali) tega tipa in kolesarje res tako moti ali gre tu za nek bolan princip - "če je prepovedano parkiranje in ustavljanje je prepovedano in pika. plačajo naj pa čeprav v resnici nobenega ne ovirajo". to me namreč spominja na tipe, ki se na avtocesti postavijo v hitri pas, vozijo 130 in se nočejo umakniti, zato ker več tako ali tako ni dovoljeno in po njihovi bolani logiki so oni celo heroji ker upočasnijo norce, ki divjajo.

Saj, ravno za to utopijo gre... A ne bi bilo lepo, fajn in ohinsploh? :)

Motorjev se pa poleti kar orenk nabira na 3M, vec kot "par komadov"... Ce sem jaz pesec tam, me hitro zacne motit... Saj motorje bi si z veseljem hodil tudi kam drugam ogledovat... SPloh mi grejo pa na jetra uni kreteni, ki po zadnji tam vozijo - se bo enkrat en vame zabil, pol pa bo kazin, ko mu bom kozo ustrojil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SPloh mi grejo pa na jetra uni kreteni, ki po zadnji tam vozijo - se bo enkrat en vame zabil, pol pa bo kazin, ko mu bom kozo ustrojil...

ja ..ampak taki bodo vedno..in niti s popolnim zaprtjem jedra jim noben ne bo preprecil vstopa :evil: ....sploh pa ne mores zaradi nekaj odpulenih posameznikov omejevat cele motociklisticne populacije...priznaj...3m je simpaticna lokacija za zbore!!!! :oops: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym,problem (kolikor ga zaznavam) je v tem,da LKM _zahteva_ prosto pot SAMO za kolesarje,VSE drugo pa niti ignorira ne; motorizirani promet iz mesta ven,javnio promet jih ne briga,kolesarji prosto pot povsod,pesci znajdite se - namrec o problematiki,ki jo povzrocajo kolesarji na pes-stezah in v pes-conah ni nikjer govora.zakaj,se sprasujem? ....ena moznost,da se da kolesariranemu prevozu absolutna prednost pred vsemi drugim.smiselno? logicno? pravicno?

pobude za diskusijo nisem nikjer zasledil.LKM-ove zahteve so absoluti,ki vsaj v obstojeci obliki ne trpijo dialoga.

glede sminkerije: heh...ljubljancani pac. :P  :lol:

Ehh, ves, kolesarji:

- ne kurijo bencina

- ne delajo galame z odprtimi rori

- ne smrdijo (razen po znoju :))

- so pa malce prevec drzni med voznjo (hitro koga zbijeji)

- mislijo, da morajo tudi v centru razturat hitrostne rekorde (zal)

Problematika:

- tudi kolesarje je treba lociti od pescev in urediti tako, da eden drugega ne ovirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori - Samu Kuščeru dam zelo prav... Sebi pa tudi.  

Heh, mogoče tudi zato, ker sem med ustanovnimi člani Ljubljanske kolesarske mreže  

PRISTRANSKI!!! :!: :!: :!: ...ne bomo uposteval odgovorov!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ..ampak taki bodo vedno..in niti s popolnim zaprtjem jedra jim noben ne bo preprecil vstopa :evil: ....sploh pa ne mores zaradi nekaj odpulenih posameznikov omejevat cele motociklisticne populacije...priznaj...3m je simpaticna lokacija za zbore!!!! :oops:  :lol:

To je res simpatično, bi jaz tam naredil tudi zbor avtov za dirke pripravljenih, a ne?

Mislim - a ne bi blo bolj tko, hemm, humano, da bi e kje drugje doibl, kjer ne bi blo frke s parkingi, pa tko?

A smo res taki šminkerji razvajeni, da moramo nujno z motorjem se prpelat direkt nekja v center, da nas bejbe v minicah gledajo (okej, ni vam treba odgovarjat)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res simpatično, bi jaz tam naredil tudi zbor avtov za dirke pripravljenih, a ne?  

Mislim - a ne bi blo bolj tko, hemm, humano, da bi e kje drugje doibl, kjer ne bi blo frke s parkingi, pa tko?  

a ne ne ..to pa ne......sam doborves da se ne more primerjat moped z avtom....ne po velikosti, ne po izpusnih plinih......zbori so tam ker gre za druzabno zadevo...ker so zraven kafici, ker je ljubljana lepa in ker ob sredah tudi "nemotociklisti" hodijo mopede gledat...in jim je tko usec!!...poleg tega pa so na 3m itak motorji parkirani, kar bi pomenilo da se ne premikajo kaj prevec!!! ....pa ce smo odkriti,...noben se ne bi bunil ce bi slo za kak zbor oldtimerjev na 3m :evil: ....ajprou!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ne ne ..to pa ne......sam doborves da se ne more primerjat moped z avtom....ne po velikosti, ne po izpusnih plinih......zbori so tam ker gre za druzabno zadevo...ker so zraven kafici, ker je ljubljana lepa in ker ob sredah tudi "nemotociklisti" hodijo mopede gledat...in jim je tko usec!!...poleg tega pa so na 3m itak motorji parkirani, kar bi pomenilo da se ne premikajo kaj prevec!!! ....pa ce smo odkriti,...noben se ne bi bunil ce bi slo za kak zbor oldtimerjev na 3m :evil: ....ajprou!!!

Now we are getting ot the point...

Ce gre za zbore, enkrat tedensko, v sredo, 18h-22h, je to okej, se je pa treba z oblastmi zmenit, seveda... Da ne bo listkov - in takrat tudi Kuscer nima prav za policijo klicat...

Ampak - jaz sem za to, da se sicer promet po Ljubljani zapre!!! V vseh pogledih, razem pesci, pocasni kolesarji in rolarji, ...

To je to -

tisto, da kdo rece "mulcki" - ehhhh... to pa so bile zgolj provokacije...

Itake se LKM-ovci in Motosvetovci obnasajo enako - fasisticno in kot sibkejski v prometu (oboji so lazji od avtomobilov in se pocutijo ogrozene), oboji imajo enake fasisticne poglede, oboji so takoj uzaljeni, ce jim prst pokazes...

Jaz pa verjetno se posebej, ker se nekako zavzemam za oboje ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak - jaz sem za to, da se sicer promet po Ljubljani zapre!!! V vseh pogledih, razem pesci, pocasni kolesarji in rolarji, ...  

...pa da se kolesarje nauci uporablat luc ponoci pa upostevat CPP!!!!! :!: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A smo res taki šminkerji razvajeni, da moramo nujno z motorjem se prpelat direkt nekja v center, da nas bejbe v minicah gledajo (okej, ni vam treba odgovarjat)?

Ha! Žebljico na glavico.

Se bom oglasil, da dam še svoje razmeroma distancirano mnenje (ne vozim ne motorja ne kolesa, prvega žal zaradi $, drugega pa, ker grem ob lepem vremenu v mesto in po mestu raje peš; član LKM nisem, Kuščerja imam pa za prenapetega pozerja).

1. LKM = ljubljanska KOLESARSKA mreža. Očitati jim, da se potegujejo le za pravice kolesarjev, je bedarija - logično, da se. In še potem, ko se nekaj članov te mreže poskusi povezati z motoristi za skupen nastop proti agresivnim avtomobilistom in neaktivnim mestnim oblastem, jih dobijo po glavi.

2. Stvari je treba gledati celostno. Poniglavo je po eni strani bentiti nad avtomobilisti, ki izsiljujejo motoriste v čistem nasprotju s CPP, potem pa ignorirati taiste predpise in parkirati motorje, kjer vam paše. Če se zavzemate za upoštevanje predpisov, je edini pravi korak poskus spremembe zakonodaje tako, da bi ta dovoljevala parkiranje motorjev in koles na Tromostovju (oznaka 3M se mi osebno zdi sicer kratka, a grda, ampak ne bomo zdaj o tem). Če pa ste proti CPP, se ne jezite naslednjic, ko bo nekdo sekal ovinke in vas spravljal v nevarnost - brez CPP je na cesti pač anarhija, kjer velja le zakon močnejšega.

3. Pazljivo branje sporočil bi v kali zatrlo polovico zgornje kregarije. Če nekdo potem, ko prebere post, kjer avtor zatrjuje, da bo "Kuščarja sesul kot kanto", zapiše, da so na forumu "_tudi_ nedorasli mulci", ima popolnoma prav. Pa čeprav je nedorasel mulc v tem primeru star 15, 25, 35 ali 60 let. Ja, saj ste tough guyi, Kuščar je pa miško, ampak s tem se v politiki že od časov Hitlerja nič več ne doseže. Če ga ne prestraši policijski tepež, ga tudi motoristični ne bo.

Priložnosti za skupen nastop žal več ni - lokalne volitve so mimo. Po drugi strani pa to pomeni štiri leta časa, da se poskusi še enkrat. V Sloveniji je veliko motoristov in še več kolesarjev in ni vrag, da ne bi mogli skupaj doseči nekaterih skupnih ciljev.

Seveda pa se lahko še naprej kregamo..

Yan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!