Skoči na vsebino

3M in Kuščer


busa

Priporočene objave

sym:  :fist:  ......si zdaj fejst uzaljen?!  :twisted:  :P  :lol:  :lol:

Zakaj užaljen? A si kaj o moji mami govoril mogoče, ? :)

Yan - yo!

Dejmo se se mal kregat...

Jaz mislim, da pac motoristi prepogosto mislimo, da so pa nasi konjicki tako izvzeti iz pojma "prevozno sredstvo" oz. "vozilo" oz. karkoli ze relevantnega, da jih lahko puscamo kar po plocnikih in se kje drugje..

Seveda - pred firmo, ko pridme v sluzbo, ga parkiram 2 metra od vhoda, doma tudi... Ampak - a moram potem pred pivnico ga pustit, tudi ce nas je vec ,kar tako, tam, kjer naceloma drugi se pecikla ne upajo skoraj?

Ehh - res, kot motorist sem izjema, sploh nisem udelezenec v prometu... Lahko parkiram kjer hocem, navijam gas kjer hocem, lahko tudi sesujem, kogar hocem...

Ker - moj motor ni vozilo, moj motor je podaljsek mojega egotripa, je moje spolovilo, je del mene, tako kot obesek med nogami... Hočem reči - brez njega sem amputirano truplo...

Skratka - zakaj niso pivnice take, da bi kar z motorjem ob mizi lahko stal, pa na njem sedel?!?!?!?

Eh, mal pretiravam, da bi vidli, da je neumno...

Pločnik pač ni parkirišče. Konc debate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym nehi provocirat,drugace bom tejko nastimal,da bos abstinent naslednjih par mesecev. :twisted:

ne gre se za to,da se lahko dobesedno pred blagajno pripeljem; mene predvsem moto dvojna mera LKM - na eni strani vsa "zlobna" prevozna sredstva (motor,avto,bus,tovornjak) na drugi strani "dobra" kolesa s kolesarji,ki se "pedantno drzijo vseh pravil CPP in medsebojnega ljudskega odnosa".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa ste proti CPP, se ne jezite naslednjic, ko bo nekdo sekal ovinke in vas spravljal v nevarnost - brez CPP je na cesti pač anarhija, kjer velja le zakon močnejšega.  

...brez zamere ampak tega dvojega se ne da primerjat...sekanje ovinkov in ogorzanje zivljenja ni primerljivo s parkiranjem motocikla v peš coni enkrat na teden :!:

Če nekdo potem, ko prebere post, kjer avtor zatrjuje, da bo "Kuščarja sesul kot kanto", zapiše, da so na forumu "_tudi_ nedorasli mulci", ima popolnoma prav. Pa čeprav je nedorasel mulc v tem primeru star 15, 25, 35 ali 60 let. Ja, saj ste tough guyi, Kuščar je pa miško, ampak s tem se v politiki že od časov Hitlerja nič več ne doseže. Če ga ne prestraši policijski tepež, ga tudi motoristični ne bo.  

....ze mogoce....a po drugi strani meni ( in se komu) ni vseeno ce me kdo vrze v isto kanto kot nekoga ki je prepotenten, agresiven in na egotripu.

Konec koncev so za vsem temi nicki na forumu ljudje, ki jih pa c ne gre zaliti vsevprek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, mogoče tudi zato, ker sem med ustanovnimi člani Ljubljanske kolesarske mreže :)

Predvidevam, da te lahko pričakujemo tudi med člani MAKSIja. Lepo, da zagovarjaš kolega novinarja, ampak kako se boš pa opredeljeval, ko bomo navzkriž z interesi LKM?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, mogoče tudi zato, ker sem med ustanovnimi člani Ljubljanske kolesarske mreže :)

Predvidevam, da te lahko pričakujemo tudi med člani MAKSIja. Lepo, da zagovarjaš kolega novinarja, ampak kako se boš pa opredeljeval, ko bomo navzkriž z interesi LKM?

Kar se mene tiče - meni je prioriteta čisto mestno jedro... Dokler ne bo zaprto, bom hodil tja tudi z motorjem na pivo, če ga župan(ja) zapre, ne bom užaljen, ker bom vedel, da ima to nek smisel. In bom pač šel kam drugam na pivo z mopedom. Itak na pivo grem zaradi ljudi, sk aterimi ga pijem, ne zaradi tega, da me drugi gledaj - in moj motor...

Kje ga pijem mi je pa skoraj vseeno, samo da ni Maček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kdaj si boste že to "prelepo" mestno jedro preorali in naredil iz njega njive da se boste počutili kot doma??? :P :lol:

Se mi precej smilite, če vam tale center Ljubljane deluje kot vzorec za lepoto... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki si je kupil motor pa ni pomislil, kok bo fajn, ker bo čez Lj. ali katero koli drugo mesto hitreje prišel, ker je bolj fleksibilen naj se javi.

Prosim vas lepo fantje. Pa sedaj razpravljate o nekih idealih pa ne vem kaj še vse. Sym, če se strinjaš s tem, da v Lj. sploh ne bi bilo prometa (oz. v strogem centru) super in naj, fajn bi bilo ja, samo prosim te lepo, to nima veze s tem, kar je kuščar naredil in o čem debatiramo tu.

In vse se vrti okoli vrele kaše, ne kuščar in ne pripadniki njega pa niso povedali zakaj je to točno naredil. Se tako začne reševati zadeve? Izpolnjevati lastne želje? Sorry, ampak samo na tak način reagira en nadut smrkavec, ki je pripravljen ostale uničiti samo za dosego lastnih ciljev.

Sorry.. ampak to je malo neumno.

Sploh ne gre za vprašanje tu, kaj je bi bilo fajn, če bi bilo in kaj ne.... kako bi bilo lahko drugače in kako ne, ampak izključno samo to, da je en na tak podel način speljal neko zadevo.

In ko mene kolesarji podirajo po cesti, da že delam doma napravo imenovano leteča preproga, ko sem z avtom jaz skoraj podirala kolesarje, ki so ko strela iz jasnega prileteli na cesto (seveda tam,kjer ne bi smeli). Naj vsakič pokličem policijo? Seveda moram prej prositi biciklista, da počaka tam, da pride policija... ker je pač naredil prekršek.

Dobro vemo, da tako pač ne gre, oz. da noben biciklist ne bo počakal na policijo.. razen če bo obležal po tleh. Kar pa dejansko ne bi hotela.

In še enkrat.... dajte se omejiti na razpravo. Ne razpravljamo o tem kako bi bilo lahko, kaj bi se dalo narediti, ampak o tem, kaj je bilo storjeno in če je bilo to prav ali ne. In zagvorniki kuščarja prosim.... razložite mi, zakaj je bilo to prav? Komu na čast? In kdaj lahko vi pričakujete naslednjič pomoč someščana, če si bomo tako "policijske listke" pod noge metali....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim vas lepo fantje. Pa sedaj razpravljate o nekih idealih pa ne vem kaj še vse. Sym, če se strinjaš s tem, da v Lj. sploh ne bi bilo prometa (oz. v strogem centru) super in naj, fajn bi bilo ja, samo prosim te lepo, to nima veze s tem, kar je kuščar naredil in o čem debatiramo tu.

In vse se vrti okoli vrele kaše, ne kuščar in ne pripadniki njega pa niso povedali zakaj je to točno naredil. Se tako začne reševati zadeve? Izpolnjevati lastne želje? Sorry, ampak samo na tak način reagira en nadut smrkavec, ki je pripravljen ostale uničiti samo za dosego lastnih ciljev.

Sorry.. ampak to je malo neumno.

Sploh ne gre za vprašanje tu, kaj je bi bilo fajn, če bi bilo in kaj ne.... kako bi bilo lahko drugače in kako ne, ampak izključno samo to, da je en na tak podel način speljal neko zadevo.

In ko mene kolesarji podirajo po cesti, da že delam doma napravo imenovano leteča preproga, ko sem z avtom jaz skoraj podirala kolesarje, ki so ko strela iz jasnega prileteli na cesto (seveda tam,kjer ne bi smeli). Naj vsakič pokličem policijo? Seveda moram prej prositi biciklista, da počaka tam, da pride policija... ker je pač naredil prekršek.

Dobro vemo, da tako pač ne gre, oz. da noben biciklist ne bo počakal na policijo.. razen če bo obležal po tleh. Kar pa dejansko ne bi hotela.

In še enkrat.... dajte se omejiti na razpravo. Ne razpravljamo o tem kako bi bilo lahko, kaj bi se dalo narediti, ampak o tem, kaj je bilo storjeno in če je bilo to prav ali ne. In zagvorniki kuščarja prosim.... razložite mi, zakaj je bilo to prav? Komu na čast? In kdaj lahko vi pričakujete naslednjič pomoč someščana, če si bomo tako "policijske listke" pod noge metali....

Draga "pupa" (brez velike začetnice, ker nočeš izstopati -

poglej prvi post v tej temi in povej, ali govori o "dejanju" ali "mnenju".

Potem še enkrat preberi svoj post, pomeči ven neumnosti, potem pa se slišimo dalje. Prav?

Prav.

Aja - verjetno je imel pravico poklciat policste, oni pa zakonsko podlago, da so listke podelili? Kaj se zdaj bunimo? Mislim - če pa je kd ozajebal ta srečanja, pa je to, kolikor vem, Vika, ker ni podaljšala dovoljenj?

Desmo: a orjemo lahko z Zetorji ali samo HD? :smile

Prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ves pupa meni se tudi zdi da bi strogo mestno jedro moglo bit zaprto za promet...no...vsaj stara ljubljana ker tam tako al tako ne mores vozit in nimas kje parkirat in je tako nesmiselno sploh rinit z avtom tja...motocikel se lahko izmuzne in po moje bi kljub prepovedi prometa vsak pogledal cez prste motoristu ki se je pripeljal v pes cono....gospod Kuscer je mogoce res malo prevec zagnan in agresiven v svojem poslanstvu ampak brez razloga najbrz ne.....kolesarji se vozijo med pesci zato ker ni kolesarskih stez, na voziscu pa je prenevarno...si predsatvljas 67 letno mamo kako izvaja akrobacije po gosposvetski na svojem predvojnem biciklu??....sploh pa v strogem centru NIHCE ni mislil na kolesarje....in ti se nimajo kje vozit.....in nastane kaos :( :( .........velika zalost pa je, da je tko kot med avtomobilisti tud med kolesarji cela gora ljudi ki ne bi smel vozit nicesar, niti invalidskega vozicka. :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mene tiče - meni je prioriteta čisto mestno jedro... Dokler ne bo zaprto, bom hodil tja tudi z motorjem na pivo, če ga župan(ja) zapre, ne bom užaljen, ker bom vedel,  

Seveda - pred firmo, ko pridme v sluzbo, ga parkiram 2 metra od vhoda, doma tudi... Ampak - a moram potem pred pivnico ga pustit, tudi ce nas je vec ,kar tako, tam, kjer naceloma drugi se pecikla ne upajo skoraj?  

Ce gre za zbore, enkrat tedensko, v sredo, 18h-22h, je to okej, se je pa treba z oblastmi zmenit, seveda... Da ne bo listkov - in takrat tudi Kuscer nima prav za policijo klicat... Ampak - jaz sem za to, da se sicer promet po Ljubljani zapre!!! V vseh pogledih, razem pesci, pocasni kolesarji in rolarji, ...  

Jaz te popolnoma nič več ne razumem. V svojih izjavah si popolnoma nasprotuješ. Kaj bi rad s tem povedal, da si za pa proti. Da bi, pa da ne bi. Da misliš, ampak ne veš... Večina motosvetovcev nas stoji za svojimi izjavami in smo opredeljeni do nečesa, ti si pa popolnoma razdvojen in neodločen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz te popolnoma nič več ne razumem. V svojih izjavah si popolnoma nasprotuješ. Kaj bi rad s tem povedal, da si za pa proti. Da bi, pa da ne bi. Da misliš, ampak ne veš... Večina motosvetovcev nas stoji za svojimi izjavami in smo opredeljeni do nečesa, ti si pa popolnoma razdvojen in neodločen.

Misliš: "Ja bih, ali ne bih da udjem?" ..

Ehh, poglej, tko je - če zdaj kdo zapre mestno jedro za motorni promet, ne bom jokcal in protestiral in bom v bistvu zelo zadovoljen. Dokler tega ne bodo naredili, bom pač živel z iluzijo, kako bi bilo lepo, če...

In ja, nedvomno sem za zaprtje mestnega jedra, motorji gor ali dol, mnozice, ki gledajo moj motor ob sredah, gor ali dol...

Skratka - ko se prevazam z bencinom, sem motorist, ko za premikanje uporabljam zgolj lastne misice, pa kolesar.

In stojim za vsako svojo izjavo. Resda verjetno bolj, kot si ti mislis...

Aja, da bo se bolj nedvomno - ce se mestno jedro zapre, se ne bom boril za to, da bi nas motoriste spustili notri, niti za en sam dan v tednu ne - en dan na 14 dni ali enkrat mesecno lahko... Se bom pa boril za motoriste, kar se tice cetninskih postaj in sistema ABC, kar se tice kretenov z avti, kar se tice recimo parkirisc na organiziranih parkiriscih in podobno. In ja - za nizje cestnine, pa tko naprej...

CE se jedro ne zapre - ne bom nikogar preganjal, bom pa vedno slabe volje, ko bom na kavi tam imel obcutek, kot da sedim sredi avtoceste...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz te popolnoma nič več ne razumem. V svojih izjavah si popolnoma nasprotuješ. Kaj bi rad s tem povedal, da si za pa proti. Da bi, pa da ne bi. Da misliš, ampak ne veš... Večina motosvetovcev nas stoji za svojimi izjavami in smo opredeljeni do nečesa, ti si pa popolnoma razdvojen in neodločen.

..ja ker je najlazje rect :"jest sem pa zato da se ne zapre jedro!!" in se ne pove zakaj tako, ker cela zadeva ni tako preprosta :!: :!: .....sym je lepo povedal da se zavzema za jedro mesta brez prometa, razen za obcasna srecanja, dovoljena oz. odobrena s strani mestnih oblasti....dokler do zapore mesta ne bo prislo, pa bo svoj moped parkiral pred vrati ostarije ce mu bo tako pasalo. :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ves pupa meni se tudi zdi da bi strogo mestno jedro moglo bit zaprto za promet...no...vsaj stara ljubljana ker tam tako al tako ne mores vozit in nimas kje parkirat in je tako nesmiselno sploh rinit z avtom tja...

Kaj je zate strogo mestno jedro? Stara Ljubljana je načelom že zaprta za promet, tudi kolesarski. A zakaj se vozijo frajerji z avti do Mačka? Ker jim nihče tega ne prepreči. Pošlji tja policaja, ga bodo nakuril, da bo še tri dni v hlače sral. Po Lj se vozi preveč vplivnežev, da bi se jim kdorkoli upal postaviti po robu. Zaradi takih kaj hitro letijo glave.

Če se prav spomnim, si ravno ti pisala o tem, da so po EU mestih vsi strogi centri zaprti za promet? Naštej jih. Če misliš nakupovalne ulice t.i. fussgenger cone (sory Ice, my german is bad) si najbrž opazila, da so obdane z uličicami, po katerih se da priti z avtom. So pa tudi taka jedra, po katerih avtomobilski promet ni mogoč zaradi ozkih ulic. Poglej latinsko četrt v Parizu. Če se tja podaš z biciklom, ne boš prišla nikamor, še zbil te bo kdo po tleh. Tu je pešec car, AMPAK urejeno je, da se da priti v bližino z drugimi vozili, pa če to pomeni, da se moraš eno uro voziti naokoli in iskati parking. Kako si predstavljate, da bo mestno jedro živelo (to si vsi ljubljančani TAKO močno želijo), če bo treba do njega hoditi celo večnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CE se jedro ne zapre - ne bom nikogar preganjal, bom pa vedno slabe volje, ko bom na kavi tam imel obcutek, kot da sedim sredi avtoceste...

Mazohist! Zakaj rineš tja, če ti ne paše? Ti bom tole izjavo vrgel nazaj, ko te bom videl tam z nasmeškom na obrazu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem še enkrat preberi svoj post, pomeči ven neumnosti, potem pa se slišimo dalje. Prav?

Prav.

Aja - verjetno je imel pravico poklciat policste, oni pa zakonsko podlago, da so listke podelili? Kaj se zdaj bunimo? Mislim - če pa je kd ozajebal ta srečanja, pa je to, kolikor vem, Vika, ker ni podaljšala dovoljenj?

Desmo: a orjemo lahko z Zetorji ali samo HD? :smile

Prav.

Ne neumnosti. Pač nisi razumel, kaj sem hotela napisati, žal. Če česa ne razumeš, ne imej drugih za neumne.

Teya, se strinjam, jaz bi tudi, da bi bilo brez prometa v središču centra. Tud poleti se s kolesom vozim, vem problematiko le-teh. Samo noben noče dojeti, da ni vprašanje, kaj bi se dalo narediti, kaj bi bilo lepo in lahko narejeno..itd.... ampak čisto preprosto, da si je en človek nakopal toliko nasprotnikov zaradi njegovih someščanskih nekolegialnih odnosov. In to pripadnike, ki so v slovenskem prostoru vedno močnejši. Namesto da bi slovenci probali zbliževati ljudi med sabo, da skupaj kaj koristnega naredijo, je treba vse ostale zajebati, pa sebe na vrh postaviti. Ja ok dragi kuščar in vsi privrženci.... ni problema, samo ne čudite se, ko se bo nekdo s takimi podlimi dejanji spravil na vas.

Samo to....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je zate strogo mestno jedro? Stara Ljubljana je načelom že zaprta za promet, tudi kolesarski. A zakaj se vozijo frajerji z avti do Mačka? Ker jim nihče tega ne prepreči. Pošlji tja policaja, ga bodo nakuril, da bo še tri dni v hlače sral. Po Lj se vozi preveč vplivnežev, da bi se jim kdorkoli upal postaviti po robu. Zaradi takih kaj hitro letijo glave.  

Če se prav spomnim, si ravno ti pisala o tem, da so po EU mestih vsi strogi centri zaprti za promet? Naštej jih. Če misliš nakupovalne ulice t.i. fussgenger cone (sory Ice, my german is bad) si najbrž opazila, da so obdane z uličicami, po katerih se da priti z avtom. So pa tudi taka jedra, po katerih avtomobilski promet ni mogoč zaradi ozkih ulic. Poglej latinsko četrt v Parizu. Če se tja podaš z biciklom, ne boš prišla nikamor, še zbil te bo kdo po tleh. Tu je pešec car, AMPAK urejeno je, da se da priti v bližino z drugimi vozili, pa če to pomeni, da se moraš eno uro voziti naokoli in iskati parking. Kako si predstavljate, da bo mestno jedro živelo (to si vsi ljubljančani TAKO močno želijo), če bo treba do njega hoditi celo večnost?

....recimo...Firence, recimo Napoli, ...recimo Maribor..pa se bi se naslo......ja in ko se govori o zaprtju mestnega jedra je vsem jasno da se ne bo zapirala askerceva in slovenska in dunajska in tivolska...zaprle bi se manjse ulice, polega stare lj, ki je, kot si omenil ze zaprta, bi se zaprla se cesta mimo rotovza, pa wolfova, tisti mimo bivse pravne tudi....potem se pa pocasi ze konca...narejen bi bil obvoz ki bi potekal nekja 100 metrov stran in ne mi rect da se vam ne da hodit!!!!....poleg tega pozabljas na dejstvo da se da mestno jedro lj prehodit v cca 15 minutah!!!

..sploh pa ne vem zajkaj bi bil potreben promet za zivljenje mesta..mislim starega mestnega jedra....dovolilnice za stanovalcein dostavo in konc!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak čisto preprosto, da si je en človek nakopal toliko nasprotnikov zaradi njegovih someščanskih nekolegialnih odnosov. In to pripadnike, ki so v slovenskem prostoru vedno močnejši.

..ja.....mal prevec popadljiv..ampak uteha nam (the good guys :wink: )

naj bo da takim kolerikom ni veliko uspelo ker jih je prej kap :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CE se jedro ne zapre - ne bom nikogar preganjal, bom pa vedno slabe volje, ko bom na kavi tam imel obcutek, kot da sedim sredi avtoceste...

Mazohist! Zakaj rineš tja, če ti ne paše? Ti bom tole izjavo vrgel nazaj, ko te bom videl tam z nasmeškom na obrazu.

Lucky, daj mal razmisli, preden postaneš popadljiv.

Jaz sem za to, da se stvari sistemsko urejajo. Dokler niso "urejene", bom pac tudi jaz del kaosa... Saj ni, da bi vsak dan tam sedel in se vozil...

In ne bom se sel svetle izjeme, da bi lahko tako na forumu pisal "jaz pa po centru sploh ne vozim z motorjem".

poglej - mestno jedro ni zato, da bi se po njem veselo vozili (ker potem - zakaj pa čleparjev notri ne spustijo!?!?!?!) vsi, ampak naj bi bilo nekaksno srce mesta... Sori - dokler nekdo jedra ne zapre, se mu jaz ne bom izogibal... Ce me pa vprasajo, ali naj zaprejo - se bom zamislil, in obkrozil DA. Zakaj? Ker s s tem enostavno vec pridobim kot zgubim...

Ves - vozit z mopedom se raje grem ven iz ljubljane, na sladoled v samsaro ali na kakav v Cha pa drugam kot v center ne morem it ... In ne maram, da mi po glavi vozijo...

Upam, da ti bo zdaj jasno - to so pac moje zavestne odlocitve. PRosim, ne vrtaj vec, ker ti potem vse skupaj raje v zivo narisem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne neumnosti. Pač nisi razumel, kaj sem hotela napisati, žal. Če česa ne razumeš, ne imej drugih za neumne.

Teya, se strinjam, jaz bi tudi, da bi bilo brez prometa v središču centra. Tud poleti se s kolesom vozim, vem problematiko le-teh. Samo noben noče dojeti, da ni vprašanje, kaj bi se dalo narediti, kaj bi bilo lepo in lahko narejeno..itd.... ampak čisto preprosto, da si je en človek nakopal toliko nasprotnikov zaradi njegovih someščanskih nekolegialnih odnosov. In to pripadnike, ki so v slovenskem prostoru vedno močnejši. Namesto da bi slovenci probali zbliževati ljudi med sabo, da skupaj kaj koristnega naredijo, je treba vse ostale zajebati, pa sebe na vrh postaviti. Ja ok dragi kuščar in vsi privrženci.... ni problema, samo ne čudite se, ko se bo nekdo s takimi podlimi dejanji spravil na vas.

Samo to....

1) Ti si v svojem sporocilu omenjala, da nam ni jasno, o cem gre beseda --> pogledal sem 1. post in ti to napisal. Tolk o doslednosti.

2) Jebeš zbliževanje slovencev. Jaz se zbližujem ali kregam z ljudmi, narodnost ni pomembna, prav tako ne starost, stevilo diplom, teža...

3) Nakopati si sovražnike je relativno. Jaz si lahko tudi z eno izjavo nakopljem ene 2 milijardi ljudi na svetu (sovražim Indijce in Kitajce), so what?

4) Ali je parkiranje na 3M dovoljeno?

5) Kaj te lahko doleti, če parkiraš tam, kjer ni dovoljeno?

6) A ni to zgoraj potem čisto logično --> če ne parkiraš tam, kjer je za to namenjeno, lahko dobš listek?

7) Če se ti to ne zdi logično, nima smisla razpravljat s tabo.

8) Na Kuščerja se tudi spravljajo, ni problema, je še vsak napad preživel ali zmagal... Verjetno boš težko verjela - ampak njemu je osebni ego še najmanj pomemben pri vsem tem (ga dost dobr poznam). Gre mu pa na kurac nesposobnost mestnih in državnih oblasti, ki ne samo, da niso sposobne ustrezno urejati stvari --> tudi tisto malenkost, ki jo regulirajo, ne znajo pravilno uveljaviti.

Torej - motoriste je pač takrat uporabil za dokazovanje te nesposobnosti oblasti, da bi zagotovila ustrezno bivanje raznih skupin. Jedro mesta je toliko bolj pomembno, ker se tam srecuje najvec teh skupin in bi lahko ena drugo najbolj ovirale...

Jaz sem za to, da se center mesta spremeni v peš-cono in da se dovoli počasna vožnja trajnostnega prometa -- kolesa, rolerji, mogoce elektricni tramvaj (hehe, good joke), .

Z motorji in avti pa se bomo ze kam drugam vozili na pivo...

Zakaj je folku to tako tezko doumeti? PA tista 2,5 jurja je tudi en pičkin dim po domače... Mislim- vsak dan ga za bencin več plačate, parkirnin nikjer ne plačujete -- zakaj ne bi na 2500 SIT gledali kot na parkirnino, če vas že takooooo zelo boli, da je nekdo imel jajca in vse skupaj prijavil?

Ehhh....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....recimo...Firence, recimo Napoli, ...recimo Maribor..pa se bi se naslo......ja in ko se govori o zaprtju mestnega jedra je vsem jasno da se ne bo zapirala askerceva in slovenska in dunajska in tivolska...zaprle bi se manjse ulice, polega stare lj, ki je, kot si omenil ze zaprta, bi se zaprla se cesta mimo rotovza, pa wolfova, tisti mimo bivse pravne tudi....potem se pa pocasi ze konca...narejen bi bil obvoz ki bi potekal nekja 100 metrov stran in ne mi rect da se vam ne da hodit!!!!....poleg tega pozabljas na dejstvo da se da mestno jedro lj prehodit v cca 15 minutah!!!

..sploh pa ne vem zajkaj bi bil potreben promet za zivljenje mesta..mislim starega mestnega jedra....dovolilnice za stanovalcein dostavo in konc!

...samo v tujini imajo "dostavne ceste" ter podzemne garaže v katerih lahko (brezplačno) parkirajo obiskovalci trgovski centrov, ki se nahajajo na "peš conah", ki so tako dejansko samo za pešce...

...pri nas pa bi z zaprtjem teh ulic "peš cone " izumrle...oz. vsaj lokali in uradi na tem območju, kar se že dogaja...saj ni problem v pešačenju tistih nekaj metrov...ampak kje boš parkiral avto/motor za več kot dve uri...sedaj je dovoljeno parkirati do ene ure, največ do dveh in v tem času moraš opraviti nakupe, spiti kavico in priti nazaj do avtomobila...

...in pa dovolilnice...kar poglej si sedanje "peš cone"...tam je dovoljena dostava do 9 ure zjutraj (z dovolilnico) in pa prevoz do lastnega parkirišča(z dovolilnico)...torej teoretično tam po 9.uri ne bi smelo biti parkiranega nobenega avtomobila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8) Na Kuščerja se tudi spravljajo, ni problema, je še vsak napad preživel ali zmagal... Verjetno boš težko verjela - ampak njemu je osebni ego še najmanj pomemben pri vsem tem (ga dost dobr poznam). Gre mu pa na kurac nesposobnost mestnih in državnih oblasti, ki ne samo, da niso sposobne ustrezno urejati stvari --> tudi tisto malenkost, ki jo regulirajo, ne znajo pravilno uveljaviti.  

Torej - motoriste je pač takrat uporabil za dokazovanje te nesposobnosti oblasti, da bi zagotovila ustrezno bivanje raznih skupin. Jedro mesta je toliko bolj pomembno, ker se tam srecuje najvec teh skupin in bi lahko ena drugo najbolj ovirale...

Jaz sem za to, da se center mesta spremeni v peš-cono in da se dovoli počasna vožnja trajnostnega prometa -- kolesa, rolerji, mogoce elektricni tramvaj (hehe, good joke), .  

...to da je oblast nesposobna itak že vemo...ampak kaj je LKM (oz.g.Kuščer osebno) konkretnega naredila, da bi dokazala to nesposobnost...mogoče kakšen projekt oz.predlog prometne ureditve v centru Ljubljane (pa ne v smislu - zapreti vse ulice&kolesarji povsod&ostalo pa ni važno...malce je potrebno zadevo tudi utemejiti in pojasnilti, kako bo tako zaprtje imelo vpliv na prebivalce in lokale v teh območjih)

...mislim da ne...oprosti če se motim, samo na spletni strani LKM pod "predlogi in pobude" le pobudi za mestno policijo in za zaprtje l.gradu za motorni promet...

...najlažje si je izbart nekoga (v tem primeru motoriste) in na njih prakticirati državljansko poslušnost (prijave policiji) po drugi starni pa (brez dovoljen) "protestno" zapreti ulice...na spetni strni LKM je objavljeno devet takšnih "akcij"...o mnenje glede "ciljev in načel" LKM pa sem že pisal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...brez zamere ampak tega dvojega se ne da primerjat...sekanje ovinkov in ogorzanje zivljenja ni primerljivo s parkiranjem motocikla v peš coni  enkrat na teden :!:  

Ni isto, definitivno. Se pa definitivno da primerjat - torej obstaja neka skupna podlaga, ki omogoča primerjavo. In ta podlaga je kršenje CPP. Zakonodaja je podobno binarne narave kot demokracija - ali si za ali pa si proti. Ne moreš biti "malo" za demokracijo - torej v principu za, ampak samo, dokler so na oblasti tisti, ki jih podpiraš. Če si za zakonodajo, se moraš truditi svoje cilje, ki so v nasprotju z zakonodajo, doseči s spreminjanjem le-te; če si proti, pa anarhično - kramp v roke in nad državne ustanove.

a po drugi strani meni ( in se komu) ni vseeno ce me kdo vrze v isto kanto kot nekoga ki je prepotenten, agresiven in na egotripu.

Konec koncev so za vsem temi nicki na forumu ljudje, ki jih pa c ne gre zaliti vsevprek.

S čem pa te je metal v isto kanto? Saj ni rekel, da so na forumu _samo_ mulci. Rekel je, da so na forumu _tudi_ mulci - in ze v tem threadu je nekaj takih postov, ki njegovo trditev opravicujejo.

In še za pupo: a ni škoda, da se hočeš raje pogovarjati o tem, kaj je nekdo naredil slabega, kot o tem, kaj bi lahko skupaj naredili dobrega?

Yan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...samo v tujini imajo "dostavne ceste" ter podzemne garaže v katerih lahko (brezplačno) parkirajo obiskovalci trgovski centrov, ki se nahajajo na "peš conah", ki so tako dejansko samo za pešce...

...pri nas pa bi z zaprtjem teh ulic "peš cone " izumrle...oz. vsaj lokali in uradi na tem območju, kar se že dogaja...saj ni problem v pešačenju tistih nekaj metrov...ampak kje boš parkiral avto/motor za več kot dve uri...sedaj je dovoljeno parkirati do ene ure,  največ do dveh in v tem času moraš opraviti nakupe, spiti kavico in priti nazaj do avtomobila...

...in pa dovolilnice...kar poglej si sedanje "peš cone"...tam je dovoljena dostava do 9 ure zjutraj (z dovolilnico) in pa prevoz do lastnega parkirišča(z dovolilnico)...torej teoretično tam po 9.uri ne bi smelo biti parkiranega nobenega avtomobila...

Trgovski center je pri nas BTC, ne pa Stara Ljubljana. In malo preštej garažne hiše in orgranizirana parkirišča v središču Ljubljane. Jaz jih tak iz glave naštejem vsaj 4, verjetno je še kakšno...

Kar se tiče brezplačnega parkiranja - jah, ki ti ga plača običajno trgovski center, pod katerim je garaža oz. zarad ikaterega je narejena. Saj v BTC-ju je tudi brezplačno parkiranje...

v glavnem - središče mesta ne bi izumrlo, prav nasprotno. V središču je namreč čisto dovolj podjetij, državnih uradov itd., kje je tolk folka, da je mesto že zato podnevi dost živo. Pa zraven še trgovine itd. in, kot sem že rekel - parkirne hiše in parkirišča (Maksi, Kongresni, Miklošičeva, Kozol'c na Kersnikovi, Kapitelj, ...). Tko da - v vseh teh lahko avto pustiš tudi za cel dan, če hočeš...

je pa tko - ne vem, kdo ti je rekel, da mora biti mesto orgranizirano tako, da lahko vsi grejo po nakupih v center mesta z lastnim avtom? mislim, halo? zato je nastal BTC in podobne fore...

In ja - nihče ne govori o zaprtju cele Ljubljane za promet.

Sploh pa - zakaj mora biti center mesta nakupovalno središče? Sem vedno mislil, da so prestolnice idealno organizirane tako, da se gre v centru kulturno-turistično dejavnost, nakupovalna središča pa so razpršena na obrobjih, kje je dostop bližje tudi za ruralce...

Mislim, glavna poanta centra mesta naj bi bila, da tja gremo z užitkom in uživat, ne pa zato, da nam vozijo po glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tejka je napisal:  

...brez zamere ampak tega dvojega se ne da primerjat...sekanje ovinkov in ogorzanje zivljenja ni primerljivo s parkiranjem motocikla v peš coni enkrat na teden    

Ni isto, definitivno. Se pa definitivno da primerjat - torej obstaja neka skupna podlaga, ki omogoča primerjavo. In ta podlaga je kršenje CPP. Zakonodaja je podobno binarne narave kot demokracija - ali si za ali pa si proti. Ne moreš biti "malo" za demokracijo - torej v principu za, ampak samo, dokler so na oblasti tisti, ki jih podpiraš. Če si za zakonodajo, se moraš truditi svoje cilje, ki so v nasprotju z zakonodajo, doseči s spreminjanjem le-te; če si proti, pa anarhično - kramp v roke in nad državne ustanove.  

ne...to dvoje se absolutno ne da primerjat....to da ti povozijo otroka ali pa parkirajo na zelenici ni primerljivo.... :!: :!: :!: poleg tega nisem rekla da je obracanje po vetru sprejemljivo :!: :!: :evil:

tejka je napisal:  

a po drugi strani meni ( in se komu) ni vseeno ce me kdo vrze v isto kanto kot nekoga ki je prepotenten, agresiven in na egotripu.  

Konec koncev so za vsem temi nicki na forumu ljudje, ki jih pa c ne gre zaliti vsevprek.  

S čem pa te je metal v isto kanto? Saj ni rekel, da so na forumu _samo_ mulci. Rekel je, da so na forumu _tudi_ mulci - in ze v tem threadu je nekaj takih postov, ki njegovo trditev opravicujejo.  

..in ne...zalitev sogovornika za razgledanega in uglajenega cloveka ni pod nobenim pogojem sprejemljiva..... :!: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!