Skoči na vsebino

Luknja na cesti


A_je_to

Priporočene objave

Sicer se mi je to zgodilo z avtom vendar je pri motorju gotovo ista zgodba...

Ponoci v dezju sem na cesti zapeljal v luknjo (polna z vodo in se je ni videlo) in pri tem udaril feltno in zlomil okrasni pokrov ...

Prepričan sem da lahko dobim skodo povrnjeno od Direkcije za ceste RS, saj zato vendar plačujem cestnino ... prijavil sem policiji, ki je tudi poslikala in glej ga zlomka že naslednji dan je bila luknja zakrpana ...

Na koga se moram obrniti glede povračila skode (sicer bom šel kar direkt do odvetnika ... )? Skode je sicer za ene 25k, ampak vseeno princip je princip ... teh 20k sem jaz že plačal ob zavarovanju :))

Hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest sem imel podoben primer. Tud zvito platišče.

Glede vračila stroškov, mislim da se splača poskusiti, vendar vseeno komajda verjamem, da bi ti kaj povrnili. Mislim, da te bodo pošiljali od enega do drugega, pa spet nazaj, tako kot so mene, ko sem se želel za eno zadevo pritožit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sam upam, da boš pr zadevi vztraju, pa da te letanja od odvetnika do odvetnika ne bodo odvrnila od zadeve. Tko da - FIGHT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koga se moram obrniti glede povračila skode (sicer bom šel kar direkt do odvetnika ... )? Skode je sicer za ene 25k, ampak vseeno princip je princip ... teh 20k sem jaz že plačal ob zavarovanju :))

Hvala za pomoč

Obrni se direkto na odvetnika. Postopek bo verjetno zelo dolgotrajen. Osnova odskodnine bo majhna, zato bodo pa velike obresti.

Mogoce ti bodo ponudili izven sodno poravnavo.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda nebi bilo slabo poizkusiti še po drugi pote in ne direktno na DRSC....pardon DARS.

Vedeti pa moraš sledeče:

Katera cesta.......kategorija in če se uvršča med tiste,ki so pod skrbništvom države.

Kdo je upravnik.....vzdrževalec.....ceste

Potem se ocenjena škoda na obrazcu zavarovalnice posreduje direktno na za to cesto zadolženemu Cestnemu podjetju,občini....oziroma njenemu pooblaščenemu vzdrževalcu.

Običajno taka pot uspe!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"hitrost je treba prilagoditi razmeram na cesti" je magični stavek v ZVCP, s katerim te lahko pošljejo veš kam (temno in vlažno mesto)

Bila je tema, mokro, deževalo je...bla bla,.....

Nebi ti rad jemal zaleta, poizkusit se splača. Pa tudi upam da boš uspel.

LP, ElB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... poznam primer, ko je nekdo z avtomobilom odletel z ceste v jarek ... prišla policija, ki je ugotovila, da je bilo po cesti razlito olje ... kdo ga je razlil niso ugotovili ... oškodovanec je preko odvetnika iztržil mastno odškodnino od cestnega podjetja, ker ni poskrbelo, da bi bilo cestišče ustrezno vzdrževano ... torej: preko odvetnika malo požugati, pa bo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prd leti sem jaz tako sesul eno paltišče in dve pnevmatiki na avtocesti LJ-Razdrto.

Upravljalec ceste DARS ima sklenjeno zavarovanje za tako škodo, zato mi je zavarovalnica Triglav (njihova zavarovalnica) povrnila vso škodo.

Poizvedi, kdo je upravljalec dotične ceste, poizvedi kje so zavarovani, potem pa s policijskim zapisnikom k predstavniku tiste zavarovalnice v tvojem kraju na prijavo in ocenitev škode ter vložiti zahtevek za vračilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal, da se da za ene zadeve z odvetnikom dogovorit, da vse uredi in dobi določen procent od dobljene odškodnine :!: :?:

Tebe bi verjetno pošiljali od vrat do vrat,če pa dobiš tapravega odvetnika bo pa že vedel za kaj se gre....

Se prav da če misli da ne bo nič izržil,se z zadevo sploh ne ukvarja!

Da ti nebi kakšen odvetnik ne vem kaj obljubil,ti bi mu plačal dobil pa nič....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govoril z odvetnikom dans ... zna bit da bo šlo ...

@elbartho : prilagoditi hitrost razmeram na cesti: tudi če bi šel peš je ne bi videl ker jo je voda zalila in je bla kot cesta ...

Bom probal ... da vidim če uspe ... in če mi hočem naziv CAR in ne MEMBER :twisted: :twisted: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom probal ... da vidim če uspe ... in če mi hočem naziv CAR in ne MEMBER :twisted: :twisted: :D

Car na Swazilandu, no ja ni neki no, ampak vseeno car :cry: :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Car v Swazilandu ni kar tako, kot bi si kdo mislil. V Swaziju imajo kralja in ta je lastnik vse žive in nežive narave tam doli. Vključno z ljudeki. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si pa nabasal na zelo lačnega advokata. Za platišče in gumo boš iztržil koliko? Recimo med 50 in 100 tisoč tolarji. In še tako velik % od tega za advokatske pojme ni ne vam kakšen honorar :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si pa nabasal na zelo lačnega advokata. Za platišče in gumo boš iztržil koliko? Recimo med 50 in 100 tisoč tolarji. In še tako velik % od tega za advokatske pojme ni ne vam kakšen honorar :)

Odvetniki itak dobijo povrnjene odvetniske stroske kar nima veze s tvojo odskodnino. Ce je odvetnik zadovoljen s tem se nimas cesa bati, o tem pa se itak ze prej z njim pogovoris preden se vlozi kaksna pritozba.

Go for it!!!

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepričan sem da lahko dobim skodo povrnjeno od Direkcije za ceste RS, saj zato vendar plačujem cestnino ... prijavil sem policiji, ki je tudi poslikala in glej ga zlomka že naslednji dan je bila luknja zakrpana ...  

Ob tem razmisljam se neki druzga... A ce se recimo peljem po avtocesti in nanjo skoci divjad in razsujem avto, a potem mora to DARS krit?

Kaj pa ce ni avtocesta?

Mislim resno.... Zanimiva misel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na avtocesti (z ograjo) DARS.

Na navadnih cestah ga pa ni, ki bi ti kril nalet medveda.

Edino, kar na navadnih cestah pomaga, je delno kasko zavarovanje za nalet živali (divjih ali domačih).

Taka, bolj obrobna možnost, je še, če nabašaš na domačo žival (pes na primer), katere lastnik je znan in da ima on požarno zavarovano hišo, potem taka požarna zavarovanja običajno vključujejo tudi povrnitev škode, ki jo stori domača živla drugim.

Obstaja še ena obrobna možnost, da lovci izvajajo lovski pogon in da ti gnana žival skoči pred avto. Če dokažeš, da je šlo za lovski pogon, potem zadevo častijo lovci (seveda bodo vmes verjetno morala peti svojo pesem sodišča in odvetniška druščina).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob tem razmisljam se neki druzga... A ce se recimo peljem po avtocesti in nanjo skoci divjad in razsujem avto, a potem mora to DARS krit?

Na avtocesti zagotovo to krije DARS. Zaradi luknje v žični ograji ob avtocesti je kolegov oče pred leti povozil lisico. Dobil je vse povrnjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... je delno kasko zavarovanje za nalet živali (divjih ali domačih)...

... mislim, da je prav: DIVJIH IN DOMAČIH ... kolikor sem seznanjen, pokrivata to področje dva (2) ločena paketa kasko zavarovanja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob tem razmisljam se neki druzga... A ce se recimo peljem po avtocesti in nanjo skoci divjad in razsujem avto, a potem mora to DARS krit?

Na avtocesti zagotovo to krije DARS. Zaradi luknje v žični ograji ob avtocesti je kolegov oče pred leti povozil lisico. Dobil je vse povrnjeno.

O, kul. sam prezivet se mores, ne, pa si na konju... al pa mogoce na srni :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!