Skoči na vsebino

Priprave na potovanja


AREA

Priporočene objave

Jaz se za vsako (ne samo za motor) potovanje pripravim tako, da grem v mislih skozi en cel običajen dan z vsemi podrobnostmi in si na list papirja zapišem kaj sem pri tem uporabil ... potem pa pomnožim s številom dni za tiste stvari ki je potrebno ... ekola

Ko ugotoviš, da za vse ni prostora začneš redčit in razpolavljat prvotno planirane količine opreme ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa ze tri leta isti spisek stvari, ki jih vzamem seboj. Ta spisek sem pisal ze en mesec pred potovanjem.

Area_51: slika bo verjetno gor jutri (tehnicne tezave)

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame je bil do sedaj največji problem, da nisem vedel koliko denarja bom za pot potreboval. Vedno moraš seveda imeti kaj denarja tudi za vsak primer za kakršen koli neljubi dogodek, pa naj bo to popravilo motorja ali kakšna kazen zaradi prehitre vožnje ali pa kaj čisto drugega. Malo ti z nasveti lahko pomagajo tisti ki so tam že bili, pa vendar ne moreš biti nikoli 100%, da bo ta količina denarja zadosti. Za naslednjo sezono bom s seboj vzel tudi EU ali VISO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za večja potovanja se odločam že pozimi, in takrat se začno priprave. Študiranje in nabava literature- Lonely planet obvezen, prav tako Eyewitness, če ta ne obstaja za to državo pa kak drug. Zemljevidi so prav tako obvezni, ostala literatura po občutku oziroma kaj se dobi. Izreden poudarek gre temu kam točno iti, kaj se da tam videti in početi. Te stvari si določim že doma, vendar pustim vsaj 30% časa za nepredvidene oglede. Že doma se tudi seznanim s tamkajšno kulinariko, da vem kaj lahko pričakujem, in kaj želim poiskusiti. Univerzalni fast foodi načeloma odpadejo.

Kilometrino preračunam po zemljevidu, itinerrarja pa si ne delam z dnevnim urnikom. Stroške za gorivo, avtoceste, trajekte, prehrano se da preračunati doma, prav tako za oglede. Vse zaokrožim krepko navzgor, temu dodam še cirka 40 %. Denar razdelim na več koncev, delno plačujem s plastičnim denarjem.

Oblek pripeljem vedno polovico še neuporabljenih nazaj. Tudi nogavice :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JEst sem si ravno zaradi potovanj dal lansko leto delati EuroCard. Pride zelooo prav. Se splača. Tista letna članarina je v bistvu zanemarljiva v primerjavi s tem, kar ti nudi.

Kakor sem seznanjen, je na večini evropskih avtocest možno plačati cestnino z EuroCard kartico, kar je super, ker ti ni potrebno iskati drobiža, ampak samo potegneš kartico in po možnosti še odtipkaš PIN kodo. In to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si poleg Eurocarda nabavil še Viso, ker eno od teh dveh kartic sigurno sprejemajo, če je možno plačevanje s kartico. Zlato pravilo je da se kartic ne daje iz rok, npr v gostilni natakarju za plačilo računa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa se ena stvar je na katero se ne sme v nobenem primeru pozabit...dodatno zavarovanje za tujino...pa ceprav gres samo za en vikend do Splita...(Helvia al kaj podobnega)... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa dobiš to zavarovanje in ali ga je potrebno plačati in koliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....ko sem sel na Hrvasko sem sel naredit zavarovanje za 3 mesece na ZZZS (ne vem kaj je pisalo gor o nekem sporazumu med hrvasko in slovenijo)...prej ko sem sel pa na korziko sem sel ravno tako na ZZZS in si naredil zavarovanje za evropske drzave za 10 dni se mi zdi...(lahko naredis za 10 dni,en mesec...) kakor zelis...Tisto za evropske drzave je bilo od Hevie in je stalo se mi zdi ene 3 jurje... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Zame je bil do sedaj največji problem, da nisem vedel koliko denarja bom za pot potreboval. Vedno moraš seveda imeti kaj denarja tudi za vsak primer za kakršen koli neljubi dogodek, pa naj bo to popravilo motorja ali kakšna kazen zaradi prehitre vožnje ali pa kaj čisto drugega. Malo ti z nasveti lahko pomagajo tisti ki so tam že bili, pa vendar ne moreš biti nikoli 100%, da bo ta količina denarja zadosti. Za naslednjo sezono bom s seboj vzel tudi EU ali VISO.

Popravilo motorja kaj pa je to! :D :oops: :P

No jest mam pravilo-kar sem pozabil doma zihr ne rabim!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

OK. Odločila sem se, da ta tema najbolj ustreza mojemu žulju. Torej:

Na mojih zadnjih potovanjih sem imela nekoliko smole in zdaj vem, da moram naslednjič vzeti s sabo vsaj rezervne šlauhe za prvo in zadnje kolo ter zajle.

Kake so vaše izkušnje in kaj bi še razen tega vzeli s sabo na pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna zajla nebi smela biti odveč (kar servis kit zajl), kak ključ za nategovanje verige, obvezno kaka vrv čim močnejša seveda in naj jo bo veliko, kak pajkec (elastika z kaveljčki) in pa seveda lepilni trak!! ;) :P

Mogoče še kaka žarnica za sprednjo in zadnjo luč (jo rabiš ponavadi ravno ko ni nikjer nobene pumpe)! :D

Seveda pa je potrebno imeti s seboj razpršilo za popravilo zračnic (vsaj prednja 21'' zračnica je zaželjena) , in seveda sprej za verigo ter po možnosti kako cunjo za kaj obrisat ali pa podložit!! <_<

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa naslednjic ko grem vzamem sigurno polivnil sabo, ce si ne bom kar pokrivalo kupil.

Ker ko me je letos na velebitu, so se mi začel sam oči obračat... :blink: Ko se pelješ proti Kninu so sama drevesca meter visoka, okoli pa nobene strehe, kaj sele hise. In ko koncno najdem eno avtobusno postajo (ne vem če bi ji lahko sploh tako rekel), sem se umaknil noter, motor pa eno uro na dežju :( :( .

Tako da od sedaj nikamor več brez polivinila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pero, Mačica,

kakšne motorje pa vozita, da rabita toliko rezervnih delov s sabo ... gotovo ne more biti vzdržljivi in nepokvarljivi japonec ... :blink: :huh: :o ;) B)

Bo nekaj na tem. Na mojem japoncu piše made in usa, pa je vseeno alternator razgonilo. Pa zato ne vozim rezervnega sabo, pač pa malce gledam za napajalniki elektrike (električne pastirje) okoli sebe. You never know.

Hočko, zajle pa šlauhi pa po moje niso made in japan, ali pa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pero, Mačica,

kakšne motorje pa vozita, da rabita toliko rezervnih delov s sabo ... gotovo ne more biti vzdržljivi in nepokvarljivi japonec ... :blink: :huh: :o ;) B)

No tam kamor Mi (al pa vsaj jaz) potujemo je orodje in rezervi material in material za improvizacijo preživetvenega pomena!!! ;) :P :D

Kaka zajlca bi že loh šla po 42.000km pa zakaj bi se sekiral če poči na poti, gume in zračnice so potrošni material, padec se lahko pripeti vedno in takrat plastika frči lepilni trak te reši, odpadel kovček ipd pa je čisto mogoča nevšečnost ob preobremenjenem motorju!!! :P ;) :D

Bom vse našteto sabo vzel pa ziher nau nč šlo, k č nebi mel bi se zihr kej pripetil (Murphy je zakon)!! :blink:

No čez Hondo ga ni ampak nikol ne veš kaj te čaka na poti, sej koneckoncev gremo na potovanje po dogodivščine!!! :rolleyes: ;) :o B) B) B) B) B) B)

Vsem želim srečno pot na potovanju in čim manj nevšečnosti!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!