Skoči na vsebino

Kam za 14 dni konec marca?


NejcN

Priporočene objave

Lep pozdrav! V službi se mi je v marcu sprostilo 14 dni prostega časa,ki si ga želim preživeti na motorju. Če bi bilo poletje nebi bilo izbiranje destinacij noben problem, tako pa me zaradi nižjih temperatur malo skrbi.

Prosim vas za mnenja in kakšne predloge za večdnevno turo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do benetk že prideš, potem pa ladja do igumenice (grčija) in veselo po grčiji. simpl :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do benetk že prideš, potem pa ladja do igumenice (grčija) in veselo po grčiji. simpl :whistle:

:OK: Čeprav me je 3 leta nazaj, na prvomajskih v Pargi zeblo ko psa. . se mi zdi. .. da je to res dobra izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Kaj pa sever afrike - Tunizija? V poštev bi marsikaj prišlo, vprašanje je le kako prenašaš hladnejše dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

v Reki (ali Dubrovniku, če ti tko bolj paše) na trajekt do Barija, pa skozi Kalabrijo na Sicilijo :D

srečno pot in lep dopust!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hladnejše dni mi ne delajo problemov, bl me skrbi za mojo boljšo polovico ki je precej občutljiva. Zadekat jo bom mogu k eskima hehe... :D No kukrkoli, če ne bo kej vmes pršl in bova odpotovala, bom uplovdu par slikc in opisu kako je šlo. Tnx še enkat!

PS: Sicilijo in Kalabrijo bom zaenkat spustil, saj nočem svoje lubice(motorja) "prepustit"(pištola na čelado) kšnmu makaronarju hehe

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav! V službi se mi je v marcu sprostilo 14 dni prostega časa,ki si ga želim preživeti na motorju. Če bi bilo poletje nebi bilo izbiranje destinacij noben problem, tako pa me zaradi nižjih temperatur malo skrbi.

Prosim vas za mnenja in kakšne predloge za večdnevno turo....

Poglej na tole stran od MK VIHARNIKI : http://www.motoklub-viharniki.si/

Lepo imaš predstavljene destinacije, ki so jih obdelali ! Sam bi ti priporočal Sardinijo.

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Azurna obala in južna Provansa sta aprila preverjeno dobra destinacija.

Odprtih je slaba polovica kampov v notranjosti in večina ob obali, morje pa je proti pričakovanjem dovolj toplo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

PS: Sicilijo in Kalabrijo bom zaenkat spustil, saj nočem svoje lubice(motorja) "prepustit"(pištola na čelado) kšnmu makaronarju hehe

Predsodek brez osnove. Kolikor sem se kotalil po tistih krajih, imajo strici s pištolami dovolj pametnejšega dela in se zlepa ne spravijo ropat ofucanih mopedistov iz Slovenije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: Sicilijo in Kalabrijo bom zaenkat spustil, saj nočem svoje lubice(motorja) "prepustit"(pištola na čelado) kšnmu makaronarju hehe

Čemu si pa tak pesimist? unsure.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam ti korziko mogoče sardinijo lahko pa pokombiniraš oboje

sicilija tud ni švoh ideja jaz sm jo v 10dneh prevozila v celoti od doma pa do palerma in nazaj domov, trajekt je bil edino opcija za prečkat morje. mislim, da je naneslo nekje okol 4.000km že mal pozabla je dolgo nazaj,....mafia ???nimaš občutka sploh pa so turisti tam zaželjeni saj so vir dohodka,tko da jih mal manj kot po rokah nosjo...14dni je kr lepa doba konc marca pa tud fletn termin,.....jaz sem bila poleti pa je blo za znort zato sm tud skrajšala tutro iz 14dni na 10,ker je bilo neznosno vroče..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto po pravici rečeno je bil moj komentar o mafiji res malo neumesten. Slišal sem o parih dogodkih iz italije(razne kraje), vendar se ti kaj takega lahko zgodi skoraj da povsod po svetu. Moramo pa si priznati,da ob besedi sicilija in kalabrija povprečen človek, ki še nikoli ni bil tam hitro pomisli na mafijo. Televizija naredi svoje :BUA:

Kakšna je pa kej cena trajekta iz benetk in koliko približno te je prišlo tvoje potovanje sanda? LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kakšna je pa kej cena trajekta iz benetk in koliko približno te je prišlo tvoje potovanje sanda? LP

Če misliš za Sicilijo, bi bolj svetoval trajekt Civitavecchia-Palermo. Do Civitavecchie imaš cca 750 km iz Ljubljane. Vozne rede in cene trajektov imaš TULE.

Lahko se pa odkotališ do Villa San Giovanni (cca 1500 km iz LJ), od tam pa vozijo takorekoč "lokalni" trajekti v Messino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto po pravici rečeno je bil moj komentar o mafiji res malo neumesten. Slišal sem o parih dogodkih iz italije(razne kraje), vendar se ti kaj takega lahko zgodi skoraj da povsod po svetu. Moramo pa si priznati,da ob besedi sicilija in kalabrija povprečen človek, ki še nikoli ni bil tam hitro pomisli na mafijo. Televizija naredi svoje trance_39_thumbdown.gif

Kakšna je pa kej cena trajekta iz benetk in koliko približno te je prišlo tvoje potovanje sanda? LP

Sicilia lahko si pa tukaj nekaj prečitaš whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

vse je odvisno od vremena. pa ne samo temperature. če je mraz ni problema, če je pa mraz in dež, pa že zna biti jeba.

- korzika: ne, ker je po prelazih (1200-1400) še sigurni sneg in ob slabem vremenu lahko sneg tudi pade. za ta letni čas malo pregorata in ni za reskirat 14 dni dopusta.

- sardinija in sicilija: isto, le da sta bolj na jugu. če bo lepo vreme se boš mel super, prelazov (izjema etna) pa tudi ni tako visokih, da bi bil gor še sneg

- grčija je verjetno še najboljša izbira, samo tam so pa ceste malo bolj v k...

- zakaj pa nebi šel na malorco (+ibiza, +menorca). zelo malo je o tem napisanega tule, pa boš ti prvi in se boš lahko malo pohvalil.. :naughty:

g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... malorco (+ibiza, +menorca). zelo malo je o tem napisanega tule, pa boš ti prvi in se boš lahko malo pohvalil.. :naughty:

g.

Najbrž zato, ker so predrage za povprečnega mopedista :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- grčija je verjetno še najboljša izbira, samo tam so pa ceste malo bolj v k...

V Grčiji so ceste nepredstavljivo boljše kot v Sloveniji!!!

Tudi meni so pred odhodom govorili enako(itak noben ni bil dol), sedaj pa lahko govorim iz lastnih izkušenj. Lani sem šel po celi Grčiji za tri tedne in povsod so bile ceste veliko širše kot pri nas, predvsem pa speljane tako, da se lahko voziš precej hitro (150kmh) pa še vedno varno. Edino kjer znaš najti slabe ceste je mogoče na otokih pa še to ne povsod! Primer: Ithaka ni noben turistični otok pa ima prima cesto!

Tako da lahko rečem, da se proti grškim slovenske ceste skrijejo.

Lp

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Grčiji so ceste nepredstavljivo boljše kot v Sloveniji!!!

Tudi meni so pred odhodom govorili enako(itak noben ni bil dol), sedaj pa lahko govorim iz lastnih izkušenj. Lani sem šel po celi Grčiji za tri tedne in povsod so bile ceste veliko širše kot pri nas, predvsem pa speljane tako, da se lahko voziš precej hitro (150kmh) pa še vedno varno. Edino kjer znaš najti slabe ceste je mogoče na otokih pa še to ne povsod! Primer: Ithaka ni noben turistični otok pa ima prima cesto!

Tako da lahko rečem, da se proti grškim slovenske ceste skrijejo.

Lp

res de je dojemanje cest zelo subjektivno, vendar se mi zdi, da grške ceste niso neka super zadeva. kar sem jaz prevozil, me nekako ni prepričalo. ceste so zelo široke in se da pelat hitro, vendar so precej vegaste in kulture voznikov je še manj kot pr nas.

Drži pa, da je asfalt vedno iz enga kosa. de ni flikarije. najbrž ker nimajo zim. . .

IMHO je grčija še zmer idealna destinacija za določene datume. sej gre dopustovat, ne pa dirkat in kolena brust.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Grčiji so ceste nepredstavljivo boljše kot v Sloveniji!!!

Tudi meni so pred odhodom govorili enako(itak noben ni bil dol), sedaj pa lahko govorim iz lastnih izkušenj. Lani sem šel po celi Grčiji za tri tedne in povsod so bile ceste veliko širše kot pri nas, predvsem pa speljane tako, da se lahko voziš precej hitro (150kmh) pa še vedno varno. Edino kjer znaš najti slabe ceste je mogoče na otokih pa še to ne povsod! Primer: Ithaka ni noben turistični otok pa ima prima cesto!

Tako da lahko rečem, da se proti grškim slovenske ceste skrijejo.

Lp

Še lahko napišeš mesta kje si se vozil po celi Grčiji! trance_19_hmm.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še lahko napišeš mesta kje si se vozil po celi Grčiji! trance_19_hmm.gif

Igumenitsa_Ionanina_Kalambaka_Trikala_Lamia_Itea_Arachova_Thiva_Athina_Korintos_Nafplio_Tripoli_Sparti_Kalamata_Zacharo_Olympia_Lalas_Kalavryta_Patra_Amfilocia_Lefkada_Ithaka

Cartman: se delno strinjam, vendar se kulture zelo hitro navadiš in potem ni presenečenj, ker vsi vozijo enako (hitro) in veš kaj lahko pričakuješ, ne pa tako kot doma ko ne upam čez cesto, ker se bojim da me bo kdo zbil.

Ajd kje so mogoče malo vegaste ampak to je vse, kakšne so pa pri nas: široke 2 m pa luknja, luknja, flika (915-kotnik), luknja...

Zime imajo pa dol kar precej, ravno tako snega.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SICILIA

jz sm bla leta 2003 vse skupi 10dni brez trajektov čez celo italijo dol in krog po celi siciliji

skupno za dve osebi takrat spanje v kampih,hranjenje kuhanje-gorilnik varjanta,mogoč kakšna pica ni blo glih drago,bencin,cestnina,trajekt je bil 5€,kakšen suvenirček skratka takrat naju je koštalo 620€

kilometre ti bom naknadno zračunala imam jih po dnevih prvi dan smo jih nardil 713

2dan 637

3dan 362

4dan 352

5dan 0

6dan 240

7dan 0

8dan 680

9dan 478

10pozabla zapisat najbrž okol 600

skupno cca:4000km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Šefu sem malce zatežil in mi je dopust prestavil na sredino Aprila. April je mnogo bolj znosen, zato sem se odločil, da obiščem sorodnike v Švici. Za to odločitev sem se odločil predsvsem iz naslednjih razlogov:

1.Zastonj bivanje in hrana(ko to dvoje odštejem ostane samo bencin in kakšna vinjeta, skratka zelo zelo malo stroškov)

2.Ker je to moja prva večdnevna fura(2 ali 3 dnevne izletke na Hrvaško ne štejem) se bova s punco še malce privajala na količino pritljage na motorju,nepredvidljivo vreme in ostale stvari ki se lahko pripetijo.

Na žalost nimam veliko upanja za prelaze, saj bo po vsej verjetnosti aprila še čisto preveč mraz za take podvige. Torej po prihodu bova predvsem delala enodnevne izlete po švici. Upam da bom pri boljši polovici malce vzbudil avanturistično žilico in se bova v prihodnje lotila še kakšnih podvigov po grčiji, italiji in ostalih lepih destinacijah. Še enkat hvala za dobre ideje!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!