Skoči na vsebino

Kam za 14 dni konec marca?


NejcN

Priporočene objave

SICILIA

jz sm bla leta 2003 vse skupi 10dni brez trajektov čez celo italijo dol in krog po celi siciliji

skupno za dve osebi takrat spanje v kampih,hranjenje kuhanje-gorilnik varjanta,mogoč kakšna pica ni blo glih drago,bencin,cestnina,trajekt je bil 5€,kakšen suvenirček skratka takrat naju je koštalo 620€

kilometre ti bom naknadno zračunala imam jih po dnevih prvi dan smo jih nardil 713

2dan 637

3dan 362

4dan 352

5dan 0

6dan 240

7dan 0

8dan 680

9dan 478

10pozabla zapisat najbrž okol 600

skupno cca:4000km

Ni mi jasno..700 km..na dan ???????...zgleda da mate železne riti...ne vem, kolk je to pol od dopusta...si sploh lahko kaj pogledaš..al sam cesto vidiš...v vseh teh dneh...vidim, da ste imeli dve 0-li, vmes...ok...sam, da bi dnevno delal po 500-700 kilometrov...to mi je res veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasno..700 km..na dan ???????...zgleda da mate železne riti...ne vem, kolk je to pol od dopusta...si sploh lahko kaj pogledaš..al sam cesto vidiš...v vseh teh dneh...vidim, da ste imeli dve 0-li, vmes...ok...sam, da bi dnevno delal po 500-700 kilometrov...to mi je res veliko.

ja rite so vajene svega i svašta,...vidmo pa tolk kolkr si u naprej pripravimo načrt,in ta je dobro dodelan verjemi,,....je pa res da ko gremo na potovanje je to potovanje(z nekim ciljem in seveda ogledom vseh znamenitosti, ki so na poti in ob poti) in ne dopust to je razlika,...se pravi da ustajamo ob 7h zjutrej si naredimo za jest pospravmo kramo na motor in smo cel dan na motorju vmes si pogledamo kar je za pogledat spijemo kakšno kavo kej pomalcamo in se proti večeru nastanimo u kamp kjer si skuhamo večerjo in spijemo kakšno pivce,...

na vsakih 100km imamo čik pavzo na vsakih 200 pa tankanje,kofetkanje,malcanje...daljša pavza.

kako zadeve potekaja si lahko ogledate na tej spletni stranigor je veliko,res veliko koristnih napotkov,oz potovalnih načrtov,...

btw:moja sicilija je bila mal drugačna od te na spletu,v principu pa so videne iste znamenitosti...

kar pa se tiče dopusta se zapeljem u petek po službi na Pag kar znese 230km,glih lepa furca,..tam mal roštiljam in se predajam soncu in morju pa pičim u nedeljo popoldne nazaj...

tko da to prakticiram ene 5-7x na leto in štejem kot dopust,..včasih ga za par dni podaljšam;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šefu sem malce zatežil in mi je dopust prestavil na sredino Aprila. April je mnogo bolj znosen, zato sem se odločil, da obiščem sorodnike v Švici. Za to odločitev sem se odločil predsvsem iz naslednjih razlogov:

1.Zastonj bivanje in hrana(ko to dvoje odštejem ostane samo bencin in kakšna vinjeta, skratka zelo zelo malo stroškov)

2.Ker je to moja prva večdnevna fura(2 ali 3 dnevne izletke na Hrvaško ne štejem) se bova s punco še malce privajala na količino pritljage na motorju,nepredvidljivo vreme in ostale stvari ki se lahko pripetijo.

Na žalost nimam veliko upanja za prelaze, saj bo po vsej verjetnosti aprila še čisto preveč mraz za take podvige. Torej po prihodu bova predvsem delala enodnevne izlete po švici. Upam da bom pri boljši polovici malce vzbudil avanturistično žilico in se bova v prihodnje lotila še kakšnih podvigov po grčiji, italiji in ostalih lepih destinacijah. Še enkat hvala za dobre ideje!

LP

Tvoja stvar. vendar ti Alpski del Švice v aprilu odsvetujem. Sicer ti bodo verjetno sorodniki vedeli več povedati kje je aprila v Švici za motoriranje.......:whistle:

Popravljeno . Popravil Agostini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj sm že od začetka vedu da ne bo nič od te fure ki si jo prvotno planiral za konec marca. Pravo furo izplaniraš sam s pomočjo informacij pridobljenih preko googla ali strani "tapravih" popotnikov. Kompliciranja v stilu "kam naj grem" in podobne driske so bolj izgovor kot želja za narediti furo. Leta 2007 konec marca sva s kolegom zajahala kobilice in se odpravila v Zeel Am See(ne vem če sm prav napiasal) pa do nemčije pa do Kapruna čez Obertaueren in Kačberg... Pa nisva spraševala na MSju kam naj greva ker je to bila NAJINA FURA. Sori tza par grobih sam kljub vsemu upam da ti bom z tem pomagal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šefu sem malce zatežil in mi je dopust prestavil na sredino Aprila. April je mnogo bolj znosen, zato sem se odločil, da obiščem sorodnike v Švici....

... Upam da bom pri boljši polovici malce vzbudil avanturistično žilico in se bova v prihodnje lotila še kakšnih podvigov po grčiji, italiji in ostalih lepih destinacijah. Še enkat hvala za dobre ideje!

LP

Pri boljši polovici boš najverjetneje izpadel cepec in dosegel, da se ne bo več s tabo podajala na "avanturistična" potovanja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ne vem zakaj sm že od začetka vedu da ne bo nič od te fure ki si jo prvotno planiral za konec marca. Pravo furo izplaniraš sam s pomočjo informacij pridobljenih preko googla ali strani "tapravih" popotnikov. Kompliciranja v stilu "kam naj grem" in podobne driske so bolj izgovor kot želja za narediti furo. Leta 2007 konec marca sva s kolegom zajahala kobilice in se odpravila v Zeel Am See(ne vem če sm prav napiasal) pa do nemčije pa do Kapruna čez Obertaueren in Kačberg... Pa nisva spraševala na MSju kam naj greva ker je to bila NAJINA FURA. Sori tza par grobih sam kljub vsemu upam da ti bom z tem pomagal.

Ne bi dejal da ne bo nič. Grem na furo, vendar bo to bl na "eazy fura". Napisal sem razloge zakaj. Vsem je jasno, da je s kolegom motoristom dosti lažje jet na daljšo furo, kot pa z neko nevajeno motorja žensko. Priznam,da sem imel prevelike načrte za trenutne razmere. Z časom pa upam, da mi bo uspelo kdaj tud kašno tapravo potovanje izvest.

Mislim, da je na tem forumu dosti pravih popotnikov, ki radi delijo svoje izkušnje in mnenja tistim, ki jih potrebujejo, zato ne vidim razloga,da nebi povprašal po kakšni zadevi.... Ni panike za grobe, sam morš met tud mal potrpljenja za travel rookie(začetnike)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!