Skoči na vsebino

Honda Shadow vs Kawasaki VN 900


lujz

Priporočene objave

Kaj pravite? Zanima me vaše mnenje. To bo moj prvi motor in zbiram podatke in izkušnje drugih.

Pa še tole, kakšna je razlika med širšo in ožjo prednjo gumo?

LP

Lujz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorrad je, mislim da leta 1998, naredil primerjalni test VN800Classic in Shadow 750. Slednja je zmagala za par točk. Testirala je pa Monika Schultz. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje :whistle:

Kawasaki je več od motorja!Hondo pa lažje dobiš ljubiteljsko ohranjeno za enak-prej manjši denar!Še jz vem za eno res ko novo naprodaj in kar neki res lepih,ki jih imajo doma...

Neke konkretne razlike pa med vožnjo ni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...RAVNO VČERAJ sem ju ogledoval v TC MOTOSHOP... ni kaj izbirat... Kawasaki je za moj okus lepši, ima močnejši motor, in je predvsem novejši model... poleg tega je že tradicionalno bolj usmerjen v čoperje (Vulcan) kot honda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, če se mene vpraša, bi se tudi odločil za Kawasaki... Sedanji je že tretji Kawasaki po vrsti. Neke vrste zvestoba firmi ali kaj.

Že 1995 je Kawasaki z VN800 pokazal, da zna in si upa delati taprave chopperje. 1996 je to nadgradil s Classicom, z Drifterjem je res zadel v polno (moje mnenje). Za Drifterja je res škoda, da ga ne delajo več... Vem, ni bilo dovolj kupcev, maloserijsko se pa to ne izide. So bili malo pred časom, še ni prišel čas za replike Indianov....

No, sem se spomnil, ko sem 1997 kupil 800 Classica, pa je bivši sošolec prišel malo pogledat novo pridobitev. Pol ure sva bila v garaži, mu razkažem motor -se je že poslavljal, pa rečem ''Kawasaki'' -on pa ''a ni Harley?''

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že izbiramo meed tema dvema ..pol kawasaki..drugače pa yamaha ne pride v poštev ? xv950 je nekje tale rang in kolk sem imel priliko sedeti na njej je bilo kar ok..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že izbiramo meed tema dvema ..pol kawasaki..drugače pa yamaha ne pride v poštev ? xv950 je nekje tale rang in kolk sem imel priliko sedeti na njej je bilo kar ok..

Glede gume pa ...s tanjšo se boš lažje peljal v ovinek, dočim širša sprednja je malo bolj nerodna in lahko ob pretiravanju malo zdrsuje ni pa panike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto glede trditve, da širša v ovinku prej zdrsne, kot tanka.. To pa prvič slišim. Potem bi cestaki vsi imeli spredaj tanke gume, a ne? Sicer pa pri načinu vožnje, kot mi vozimo, nobena ne bo zdrsnila. Niti tanka, niti debela. Je le stvar osebne odločitve, kakšen ''chopper'' bomo kupili -s tanko ali debelo gumo.

Kar se pa Yamahe 950 tiče, pa bi dobro bilo prebrati kakšen vzporedni test. Meni osebno ne sede tisti en izpuh, pa premalo kroma. Bo Žare kaj več povedal, ko ga bo malo stestiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem rekel ob pretiravanju...pač bil sem priča, ko je nekomu zdrsnila sprednja kolesa...ni šlo za nobenega od zgoraj omenjenih motorjev ..bil je manjši cruser z debelejšo sprednjo gumo...pa tud peska ni blo na cesti.

Sam pa nimam izkušenj, ker moji so do zdaj imeli vsi tanke sprednje...bom kaj več upam, da napisal naslednjo sezono.:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!