Skoči na vsebino

Varadero,V-strom,Caponord


mongol

Priporočene objave

Zdravo.Rad bi si kupil potovalnega endurota pa jih bolj malo poznam po modelih ker nisem imel priložnosti se peljat.Lepo bi prosil za iskušnje,nasvete,priporočila,slabosti od navedenih motociklov.Vsakega odgovora bom zelo vesel.Hvala.LP(vsi 1000ccm)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varadero in pikatrance_40_thumbup.gif Če le nimaš zelooooooo kratkih nog trance_25_naughty.gif Slabosti vara ne pozna pa še sopotnica ti bo neizmerno hvaležna worship.gif

Prečekiraj mal Varadero temo čeprav ni ravno skromna (le zakaj trance_25_naughty.gif )

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...še sopotnica ti bo neizmerno hvaležna

Ker preostala dva sta pa res izjemno slaba za sopotnika jp :)

Drugače ti pa svetujem tudi jz ogled tem o vsakem mopedu posebej, morda pa podobno vprašanje postaviš v temi Velike Endure bo definitivno poželo več odgovorov :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.Rad bi si kupil potovalnega endurota pa jih bolj malo poznam po modelih ker nisem imel priložnosti se peljat.Lepo bi prosil za iskušnje,nasvete,priporočila,slabosti od navedenih motociklov.Vsakega odgovora bom zelo vesel.Hvala.LP(vsi 1000ccm)

Moj odgovor je Triumph Tiger 955i.

Lp Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na poletno izkušnjo (eno in edino ) če boš potoval daleč kupi suzuki, ker je delov povsod dovolj pa cenejši so. Če potuješ v dvoje vzami 1000 drugače 650 cc zaradi ekonomije. Capo bi bil moj zadnji izbor od treh, ker je kar delikatno govedo v primerjavi z japoncema. Ne kupi dokler ne sprobaš. yes.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dobiš Varo za dobro ceno in ti ustreza, ti jo priporočam. Stromi 1000 imajo določene težave z vibracijami in košem sklopke, čeprav so, glede na razmerje cena/kvaliteta - odlični motorji. Caponorda pa ne poznam in bom glede tega raje tiho. Triumph pa je dokaj stara zasnova, čeprav ni rečeno, da je zaradi tega slab.

Mnenje lastnik Stroma 1000, preizkusil tudi Varo in imam nekaj prijateljev z Varaderoti. Vsekakor pa najpomembnejši nasvet, preizkusi vse tri, če le lahko. Vsak motor ne leži vsakomur

@ ETV1000 - :worship: za mnenje in nasvet.

Popravljeno . Popravil Fritz
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao

Jz bi samo svetoval, da si morda prebereš tale test iz revije - je solidno napisan, pa se boš morda lažje odločil (in tudi ostali) kaj je najprimerneje zate. Škoda sicer da Caponorda ni vmes, je pa še kakšen drugi, na katerega morda sploh pomislil nisi :)

Moto Pulsov test velikih endur

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker preostala dva sta pa res izjemno slaba za sopotnika jp :)

ajd

tole pa ne bo držalo :angry:!

Popravljeno . Popravil bobiboss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole pa ne bo držalo :angry:!

Bobi..suhi je s smajlijem nakazal, da misli, da je sopotnik/-ca na drugih dveh motorjih prav tako komot.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak svojega hval !Preizkusi vse pa boš sa vidu!Saj se da dobit za testno vožnjo Varadero pri AS če ga seveda niso že prodal!oJaz sem preizkusil V-stroma ,GS in Varo Men je Vara najbolj sedla pa sem pri manjših (173)!

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes:..na pa smo tm....:unsure:...............stepte se mal....otroc..!!bi kdo dudiko:glare:

...1..varadaro....+.servisi..ciklistika...udobje....-.drag v štartu..itd...

...2..v-strom.......+.servisi..udobje............-vetrna zaščita....elektronika..itd...

...3..caponard....+italijan ,ki se pelje kot italijan...-dragi servisi,ki znajo bit pogosti.....itd..

...4..tiger...........+dober samo za fan-e.....-servisna mreža...itd...

v vsakem primeru je varadero naj opcija ,ki ima več +..kot - ...in če bi se odločal za segment motorja takšnega kova bi kupil hondo....Ja in vozil sem vse...pa ne samo po domači vasi.....!!

l.p.:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a strom ima slabšo vetrno zaščito? čudno, na pogled deluje kar zajeten kos motorja.

kaj pa pomeni to, da naj bi tiger bil dober samo za fane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes:..na pa smo tm....:unsure:...............stepte se mal....otroc..!!bi kdo dudiko:glare:

Hebat ga, če so eni res otroci, drugi pa poslinijo tipkovnico zato, da bi sami sebe brali.

To make a long story short in upoštevaje samo relevantne zapise (tistih ki so kaj vozili, tudi lastnikov Stromov in Caponorda) in neodvisne teste (tukaj je moto-pulsov, lahko bi bil še Motorradov Alpenkoenig itn.) je nedvomno najboljši motor Honda Varadero (čeprav so tudi pri njej razlike glede na leto izdelave, kot je rekel Sesir). V-Strom je takoj za njo in je nasplošno prepoznan kot dober motor z odličnim razmerjem cena/kvaliteta.

Torej, če kupec za razpoložljiv denar lahko dobi dobro rabljeno Hondo Varadero, potem je to najboljša izbira, kar priporoča večina tistih, ki so tu kaj bolj resnega napisali. Strom je naslednja opcija. Capo in Tiger pa možnosti, če si ju kupec pač zaželi. Še vedno pa je najbolje motor pred nakupom preizkusiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a strom ima slabšo vetrno zaščito? čudno, na pogled deluje kar zajeten kos motorja.

kaj pa pomeni to, da naj bi tiger bil dober samo za fane?

Proti Varaderci ima slabšo, ker je tisto še zajetnejši kos motorja..drugače ima pa kar dobro vetrno zaščito le velika ogledala, ki vrtinčijo zrak proti čeladi so malce nerodna (se pa lahko zamenjajo ;) ).

Triumphi so dobri motorji a pri nas malce eksotični in takšna je tudi servisna mreža itn. Tastar tiger je dokaj stara zasnova, vendar preizkušena in vzdržljiva. Danes večina ljudi pač hoče modernejši motor in domnevam, da je zato pisalo, da je bolj izbira za navdušence nad 3-in-line.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti Varaderci ima slabšo, ker je tisto še zajetnejši kos motorja..drugače ima pa kar dobro vetrno zaščito le velika ogledala, ki vrtinčijo zrak proti čeladi so malce nerodna (se pa lahko zamenjajo ;) ).

Triumphi so dobri motorji a pri nas malce eksotični in takšna je tudi servisna mreža itn. Tastar tiger je dokaj stara zasnova, vendar preizkušena in vzdržljiva. Danes večina ljudi pač hoče modernejši motor in domnevam, da je zato pisalo, da je bolj izbira za navdušence nad 3-in-line.

Prvo kot prvo fant sploh ni navedel o kakšnem letniku je govora. Tako da težko govoriš da je triumph zastarele zasnove. Je pa Triumph Tiger 855i letnika 1999 sigurno bolj sodoben kot honda varadero letnika 1999. Če govorimo o letniku 2001 pa je triumph vsaj dva koraka pred varaderom, da o porabi goriva sploh ne zgubljam besed. Je pa Varadero fajn ker je eno številko večji kot Tiger ( v mislih imam predvsem vetrno zaščito).

Tiger timeline

Pa še en testek, ki pa je kakršen je :)

post-5287-126433338374_thumb.jpg

post-5287-126433341532_thumb.jpg

post-5287-126433344311_thumb.jpg

post-5287-126433357998_thumb.jpg

post-5287-126433361813_thumb.jpg

post-5287-126433364748_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawl, imaš svoj point le da možakar že iz štarta ni spraševal za Tigra, ki ima danes že naslednika, čeprav gre za bistveno drugačen motorin.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.Rad bi si kupil potovalnega endurota pa jih bolj malo poznam po modelih ker nisem imel priložnosti se peljat.Lepo bi prosil za iskušnje,nasvete,priporočila,slabosti od navedenih motociklov.Vsakega odgovora bom zelo vesel.Hvala.LP(vsi 1000ccm)

Živjo, Varaderota sem imel slabih 10 let, nobenih problemov , motor je špica, na mestu malo težak, pelje se pa kot poniexpres, svojega sem prodal (letnik 1999), zdaj pa kupujem novega. Če kdo ve ali se obeta nov model? Kar se pa porabe tiče pa nekateri fantje kar pretiravajo meni je žgala 6.5, pa še nisem imel "ajnšpric" Saj veste bmw je kral Honda je car

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tem testu me moti, da je pri gospodarnosti in okolju čistost izpuha možno dobiti 30 pik, za kar je dobila Vara samo 5, Bmw in Tiger pa po 24 in z tem premagala varo samo za 1 oz. 3 pike.

Kaj je botrovalo za samo 5 pik Vare, mogoče eko ventil?

Mogoče malotrance_28_offtopic.gif , pa vseeno, če kdo ve?

Lepe in varne km!

Iztok

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tem testu me moti, da je pri gospodarnosti in okolju čistost izpuha možno dobiti 30 pik, za kar je dobila Vara samo 5, Bmw in Tiger pa po 24 in z tem premagala varo samo za 1 oz. 3 pike.

Kaj je botrovalo za samo 5 pik Vare, mogoče eko ventil?

Mogoče malotrance_28_offtopic.gif , pa vseeno, če kdo ve?

Lepe in varne km!

Iztok

Saj Bmw je super motor, ampak dobi človek občutek ,da ga malo forsirajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala vsem za odgovore.Verjetno bo V-Strom,če pa dobim vredu Varadero pa Honda ni kaj.Hvala še enkrat,pa ne se kregat.LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!