Skoči na vsebino

Mešalnica barv?


aselak

Priporočene objave

Pri motorju moram pobarvati en majhen del, seveda pa potrebujem barvo in številko le te. Gre za zx10r 2006 (zelena).

Na forumu sem bral da je mešalnica na viču v LJ Fradler ko sem klical tja številka ne obstaja...Sedaj me zanima kje na gorenjskem ali okolici lj mešajo barve za motorje, da je barva čim bolj pdoobna originalni?

Hvala že vnaprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žio, ni čisto mešalnica za motorje, vem pa da prodajajo in mešajo barve, nekje na fužinah, če se pelješ proti zalogu malo naprej od gostilne Jurman(na isti strani kot gostilna).

Imena trgovine se na žalost ne spomnim...

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fužine= mešalnica in trgovin BLIK d.o.o. http://www.blik.si/

LP

Žio, ni čisto mešalnica za motorje, vem pa da prodajajo in mešajo barve, nekje na fužinah, če se pelješ proti zalogu malo naprej od gostilne Jurman(na isti strani kot gostilna).

Imena trgovine se na žalost ne spomnim...

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore, zanima me če kdo ima številko barve za kawasaki zeleno 2006 zx10r? Nikjer je ne najdem. Brez številke bom težko vsaj priblično ujel barvo ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsakem primeru nesi še kos plastike, tudi če najdeš kodo barve! Drugače se da tudi samo z kosom pobarvane plastike zmešat tapravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blik maš tudi bližje,v šiški za glavnim Mercatorjem,čez štreko mal naravnost mimo Forda pa desno,da ne rabiš v Fuzine se vozit iz gorenjskega konca ;)

Popravljeno . Popravil Hytech
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O super hvala. Problem je le ker ne vem številke barve...prebral sem vse mogoče pa številke barve ne najdem. Rad bi da bi se barva čim bolj ujemala ker imam za pobravat samo en kos plastike in nebi rad da bi bila razlika zelo očitna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blik maš tudi bližje,v šiški za glavnim Mercatorjem,čez štreko mal naravnost mimo Forda pa desno,da ne rabiš v Fuzine se vozit iz gorenjskega konca ;)

Ja-men so barvo zadelo v nulo pa dal še par koristnih nasvetov. Tko da priporočam :) Lahko ti pa namešajo barvo tudi v spray.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem bil na fuzinah pri bliku. moran rect da so strokovnjaki, tko da priporočam.

Popravljeno . Popravil special749
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če rabiš mešalnico barv, definitivno Blik na Zaloški v Lj. Pa poiskat Matica ali Žigata, tadva sta taprava majstra.

V zadnjih 15 letih brez pripomb na njihove izdelke.

Popravljeno . Popravil BIZIXXX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

čist informativno me zanima koliko je ponavadi najmanjša količina barve, ki ti jo zmešajo.

Pogosto namreč rabim prebarvat kakšne manjše dele...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist informativno me zanima koliko je ponavadi najmanjša količina barve, ki ti jo zmešajo.

Pogosto namreč rabim prebarvat kakšne manjše dele...

2deci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzameš kodo barve in ti jo vsak ličar, ki ima računalniško aparaturo za mešanje barv, zmeša kolikor jo hočeš. That's it

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist informativno me zanima koliko je ponavadi najmanjša količina barve, ki ti jo zmešajo.

Pogosto namreč rabim prebarvat kakšne manjše dele...

Odvisno od recepture barve, ki jo hočeš imet. Če je taka receptura da je ene barve samo za odtenek se lahko zgodi, da mora bit najmanjša zmešana količina mal večja zgolj zato da lahko sploh dajo to barvo not v pravem razmerju. Ampak načeloma ti 2 deci že lahko zmešajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzameš kodo barve in ti jo vsak ličar, ki ima računalniško aparaturo za mešanje barv, zmeša kolikor jo hočeš. That's it

Da bi se ti besede pozlatile!!! V realnosti žal ni tako. Večina izdelovalcev motornih koles prodaja rezervne dele že polakirane in z nalepkami. Razlogov za to je več. Eden je zagotovo ekonomski, saj lahko na ta način del prodajo bistveno dražje kot pa bi "surovo plastiko". Posledica tega je, da kode ne izdajo, oziroma ti dajo PPG kodo, ki pa jo je pri nas zelo težko "prevesti" v kodo kakšnega drugega proizvajalca, ki je pri nas zastopan (Lesonal, Dyna, Standox). Poleg vsega tega pa je večina novejših motorjev zaradi efektov lakirana troslojno. Po vrhu vsega so še pa tu nove vodne baze, ki jih je skoraj nemogoče mešat na oko, saj spremenijo barvo, ko se posušijo. Recimo črna je med nanašanjem modra... V glavnem stvari se zakomplicirajo in lakiranje motociklov pri nas ni enostavno in ličarji se ne radi ukvarjajo z tem. BIZIXXX hvala za preverjeno informacijo, za dobro barvo sem se vozil že dalje kot do LJ, definitivno jo bom uporabil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

torej tema je res da stara, samo vidim da na veliko hvalite blik, mene so pa takole nategnili.

 

Prišel sem po barvo za aprilio leonardo oranžen. Namešajo mi oranžno 2 sloj, brezbarvni lak. Fino začnem štrihat vse rata zeleno na rjavem šprickitu.... itq sem porabil pol spreja preden je vse ratalo zeleno po sušenju (vodna osnova). Sem se vrnin nazaj na zaloško, kjer se šele kasneje spomnejo da mora biti tudi bela podlaga, torej še 1 spray za 15€ !!!! nakar sem itak rabil še 1 sprej oranžne ker sem starega pol porabil. In dobim novi sprej na nitro osnovi.....  kjer so vsi ostali spreji vodna osnova.

na koncu je to ratala taka štala da mene v bliku ne vidijo več!!! verjamem da so profiči mene so zajebal za 70 € gladko!!!

Popravljeno . Popravil Kalas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!