Skoči na vsebino

Ukradeni Motocikli!


jose

Priporočene objave

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Vsak storilec prekrška ali kaznivega dejanja mora pričakovati, da bo ustavljen oziroma odkrit in za to sankcioniran. 

Borrut, z vsem dolžnim spoštovanjem ....

Spoštujem policiste in njihovo delo, spoštujem pa tudi odkritost .... Do sedaj sem naletel samo na 1 policista, ki je bil, da ne rečem kaj... Vsi ostali so bili super, iskal pa sem tako vedno sam :blush: 

Respect !!!

Meni so pred hišo vlomili v avto in si postregli... Ko so prišli policisti in poslikali zadevo, sem jih vprašal, zakaj niso vzeli  prstnih odtsov... Prijazen policist mi je povedal, da storilca tako ne bodo našli in bi mi samo popackali avto ... Hmmm, ni kaj - pošteno.

Sosedu so vlomili v hišo, njegov brat sicer ni ujel storilca, ko je tekel za njim - začel je bežati, se vsedel a avto in pobegnil... Sosed je poklical policiste, jim povedal registrsko in oni so ga vprašali, če želi narediti prijavo ? Seveda je dejal, da želi.. Povedali so mu, da storilca poznajo in da redno krade v hišah tu koli, najraje drago električno orodje, ki ga nato prodaja v Bosni... Vprašali so ga, če ima hišo dobro požarno zavarovano.. na vprašanje zakaj, so mu razložili, da baraba pač ve kje stanuje in se lahko ponoči kaj vžge, ker ga pač dobro poznajo .... 

Taka je realnost Borrut... In kaj naj si nato mislimo.... Povedal sem samo dve stvari iz prve roke, ne rekla-kazala !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, motolover pravi:

Borutt, kaj če je res? Da se vozijo z neregistriranimi motorji in jih pustijo pri miru? 

Seveda je res. Pa še dobiček si delijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt, zakaj se čutiš prizadetega? Če sam svoje delo opravljaš korektno, ne pomeni, da ga tudi vsi ostali v tvojem cehu. Po Ljubljani lahko na cestah vidiš dilerje, ki brez omejitev prodajajo robo. Kako to, da neuki to opazimo, šolani policisti pa ne? Najbrž spet v stilu: "nisem dovolj plačan, da bi se izpostavljal." V Jugi tudi niso bili, pa so delali. Po osamosvojitvi je šlo samo navzdol, poklic opravljate za plačo, ne zato, ker to radi počnete. Kaj bi bilo, če bi zdravnik rekel: "operiral bom samo tiste, ki mi bodo povedali točno katero bolezen imajo". Vi ste strokovnjaki, ne mi. Dal sem jim dokaze, po dogovoru jih toliko in toliko časa ne objavil in kaj zdaj? Nič, motor je najbrž nekje na vikendu ali vasi in se občasno vozi po okoliških njivah in cesticah, seveda brez tablice. Če bi policaj takega ustavil, bi ga mogoče lastnik dobil nazaj. Ker pa tega ne stori, se kraje samo spodbuja. Trditev, da gredo vsi ukradeni motorji v tujino je en velik larifari. Zakaj bi šli, če se lahko voziš pri nas in te nihče ne nadleguje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, HD-Dyna pravi:

Borrut, z vsem dolžnim spoštovanjem ....

Spoštujem policiste in njihovo delo, spoštujem pa tudi odkritost .... Do sedaj sem naletel samo na 1 policista, ki je bil, da ne rečem kaj... Vsi ostali so bili super, iskal pa sem tako vedno sam :blush: 

Respect !!!

Meni so pred hišo vlomili v avto in si postregli... Ko so prišli policisti in poslikali zadevo, sem jih vprašal, zakaj niso vzeli  prstnih odtsov... Prijazen policist mi je povedal, da storilca tako ne bodo našli in bi mi samo popackali avto ... Hmmm, ni kaj - pošteno.

Sosedu so vlomili v hišo, njegov brat sicer ni ujel storilca, ko je tekel za njim - začel je bežati, se vsedel a avto in pobegnil... Sosed je poklical policiste, jim povedal registrsko in oni so ga vprašali, če želi narediti prijavo ? Seveda je dejal, da želi.. Povedali so mu, da storilca poznajo in da redno krade v hišah tu koli, najraje drago električno orodje, ki ga nato prodaja v Bosni... Vprašali so ga, če ima hišo dobro požarno zavarovano.. na vprašanje zakaj, so mu razložili, da baraba pač ve kje stanuje in se lahko ponoči kaj vžge, ker ga pač dobro poznajo .... 

Taka je realnost Borrut... In kaj naj si nato mislimo.... Povedal sem samo dve stvari iz prve roke, ne rekla-kazala !!!

Tako je v demokraciji, lopovi so bolj zaščiteni kot mi.

Včasih so te kje zalotili, vlekli na postajo te nalomili bil kriv ali pa ne, potem pa si še moral podpisati, da te niso nalomili.(da si padel:D) Koliko se spomnem so jih vsi dobili z razlogom.

Bogi policaji, saj ne more skoraj nič. Že v moji službi se zavarujemo proti odškodninam, včasih so jih pa tolkli in če si doma povedal si jih še doma dobil.

Ja, žalostno in resnično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da policija malo pozablja kaj je njen namen (v ameriki temu rečejo:" to serve and to protect" ) . Pri nas pa važno da so statistični kazalci dobri. Pred leti so Drnovškovem tajniku ukradli prenosni računalnik in so ga brez problemov našli v nekaj dneh (torej se da) . Računalnike navadnih smrtnikov pa niti ne poskusijo iskati (verjetno ni ekonomske računice) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, franc pravi:

Mislim, da policija malo pozablja kaj je njen namen (v ameriki temu rečejo:" to serve and to protect" ) . Pri nas pa važno da so statistični kazalci dobri. Pred leti so Drnovškovem tajniku ukradli prenosni računalnik in so ga brez problemov našli v nekaj dneh (torej se da) . Računalnike navadnih smrtnikov pa niti ne poskusijo iskati (verjetno ni ekonomske računice) .

lp

Sigurno bi to delali, če bi njihovi nadrejeni to zahtevali.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motolover pravi:

Borutt, zakaj se čutiš prizadetega? Če sam svoje delo opravljaš korektno, ne pomeni, da ga tudi vsi ostali v tvojem cehu. Po Ljubljani lahko na cestah vidiš dilerje, ki brez omejitev prodajajo robo. Kako to, da neuki to opazimo, šolani policisti pa ne? Najbrž spet v stilu: "nisem dovolj plačan, da bi se izpostavljal." V Jugi tudi niso bili, pa so delali. Po osamosvojitvi je šlo samo navzdol, poklic opravljate za plačo, ne zato, ker to radi počnete. Kaj bi bilo, če bi zdravnik rekel: "operiral bom samo tiste, ki mi bodo povedali točno katero bolezen imajo". Vi ste strokovnjaki, ne mi. Dal sem jim dokaze, po dogovoru jih toliko in toliko časa ne objavil in kaj zdaj? Nič, motor je najbrž nekje na vikendu ali vasi in se občasno vozi po okoliških njivah in cesticah, seveda brez tablice. Če bi policaj takega ustavil, bi ga mogoče lastnik dobil nazaj. Ker pa tega ne stori, se kraje samo spodbuja. Trditev, da gredo vsi ukradeni motorji v tujino je en velik larifari. Zakaj bi šli, če se lahko voziš pri nas in te nihče ne nadleguje?

Spet ti moram napisati, da veš več, kot vsi ostali skupaj. 

V Ljubljani so policisti naenkrat klicani na več interventnih dogodkov. Koliko rok in nog ima policist ? Tam niti na malico ne morejo iti, ampak se nekako dogovorijo. Ti je zdaj jasno, da ni ljudi in še ti se ukvarjajo z več zadevami naenkrat ? Pa ne primerjaj miličnikov in policistov, ker je to, kot dan in noč. Miličnik je bil bog in batina, policist je pa samo uniformiran pajac. In ta pajac je postal zaradi vlade in zaradi ljudi, ker poznajo samo pravice in nobene dolžnosti. 

Policija spodbuja kraje, ker ne ustavi tatu tvojega motorja ? Si prepričan, da nisi babici padel iz rok ? In, kako ti misliš, da naj policija ustavi te mulce z motorji brez tablic na vaseh in na njivah ? Ti res misliš, da se ves svet vrti okoli tebe in zaradi tebe ? Verjetno ti ni jasno, da policije ni na vaseh in v manjših krajih, ker pač ni dovolj ljudi. V Postojni sta dva policista za dve občini. Pa ju sedaj napoti v točno tisto vas, kjer naj bi se nekdo vozil s tvojim ukradenim motorjem. Ampak ne bosta prišla do tja, ker bo nekje vlom, drugje poškodovanje vozila, pa zopet prometna nesreča, pa kršitev javnega reda in miru, pa družinsko nasilje, pa kraja, pa sosedje s sekirami, pa pokanje petard in lajanje psov, pa glasna glasba, pa vse PM, ... Mogoče sedaj razumeš ? Pokimaj, če si razumel. 

pred 36 minutami, franc pravi:

Mislim, da policija malo pozablja kaj je njen namen (v ameriki temu rečejo:" to serve and to protect" ) . Pri nas pa važno da so statistični kazalci dobri. Pred leti so Drnovškovem tajniku ukradli prenosni računalnik in so ga brez problemov našli v nekaj dneh (torej se da) . Računalnike navadnih smrtnikov pa niti ne poskusijo iskati (verjetno ni ekonomske računice) .

lp

Namen policije, kakor si ti napisal, je opredeljen v zakonu. In v prvi alineji je navedeno varovanje življenja, osebne varnostni in premoženja ljudi. Je to glavna in edina naloga policije ? Ne, ampak je samo ena od večih nalog. 

Iz tvojega primera odvzetega računalnika bi lahko nekdo zaključil, da niso našli nobene druge odvzete stvari. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Borutt pravi:

Spet ti moram napisati, da veš več, kot vsi ostali skupaj. 

V Ljubljani so policisti naenkrat klicani na več interventnih dogodkov. Koliko rok in nog ima policist ? Tam niti na malico ne morejo iti, ampak se nekako dogovorijo. Ti je zdaj jasno, da ni ljudi in še ti se ukvarjajo z več zadevami naenkrat ? Pa ne primerjaj miličnikov in policistov, ker je to, kot dan in noč. Miličnik je bil bog in batina, policist je pa samo uniformiran pajac. In ta pajac je postal zaradi vlade in zaradi ljudi, ker poznajo samo pravice in nobene dolžnosti. 

Policija spodbuja kraje, ker ne ustavi tatu tvojega motorja ? Si prepričan, da nisi babici padel iz rok ? In, kako ti misliš, da naj policija ustavi te mulce z motorji brez tablic na vaseh in na njivah ? Ti res misliš, da se ves svet vrti okoli tebe in zaradi tebe ? Verjetno ti ni jasno, da policije ni na vaseh in v manjših krajih, ker pač ni dovolj ljudi. V Postojni sta dva policista za dve občini. Pa ju sedaj napoti v točno tisto vas, kjer naj bi se nekdo vozil s tvojim ukradenim motorjem. Ampak ne bosta prišla do tja, ker bo nekje vlom, drugje poškodovanje vozila, pa zopet prometna nesreča, pa kršitev javnega reda in miru, pa družinsko nasilje, pa kraja, pa sosedje s sekirami, pa pokanje petard in lajanje psov, pa glasna glasba, pa vse PM, ... Mogoče sedaj razumeš ? Pokimaj, če si razumel. 

Popolnoma se strinjam s tem kar si napisal. Dejstvo pa je, da za si za priviligirane ljudi vzamejo čas in rešujejo zadeve. Vem, da o tem odločajo in pritiskajo nadrejeni. Mi smrtniki pa... ni čudno, da so na slabem glasu.

Scarabeo

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, HD-Dyna pravi:

Borrut, z vsem dolžnim spoštovanjem ....

Spoštujem policiste in njihovo delo, spoštujem pa tudi odkritost .... Do sedaj sem naletel samo na 1 policista, ki je bil, da ne rečem kaj... Vsi ostali so bili super, iskal pa sem tako vedno sam :blush: 

Respect !!!

Meni so pred hišo vlomili v avto in si postregli... Ko so prišli policisti in poslikali zadevo, sem jih vprašal, zakaj niso vzeli  prstnih odtsov... Prijazen policist mi je povedal, da storilca tako ne bodo našli in bi mi samo popackali avto ... Hmmm, ni kaj - pošteno.

Sosedu so vlomili v hišo, njegov brat sicer ni ujel storilca, ko je tekel za njim - začel je bežati, se vsedel a avto in pobegnil... Sosed je poklical policiste, jim povedal registrsko in oni so ga vprašali, če želi narediti prijavo ? Seveda je dejal, da želi.. Povedali so mu, da storilca poznajo in da redno krade v hišah tu koli, najraje drago električno orodje, ki ga nato prodaja v Bosni... Vprašali so ga, če ima hišo dobro požarno zavarovano.. na vprašanje zakaj, so mu razložili, da baraba pač ve kje stanuje in se lahko ponoči kaj vžge, ker ga pač dobro poznajo .... 

Taka je realnost Borrut... In kaj naj si nato mislimo.... Povedal sem samo dve stvari iz prve roke, ne rekla-kazala !!!

So bili vidni prstni odtisi ? V tem primeru se jih mora vzeti, ker so dokaz. Ker nekoč se bo našel lastnik prstnih storilcev. Vse ostalo je samo nakladanje. Pa čeprav prijazno, je še vedno nakladanje. 

Policija storilca ujame in z dokazi preda sodišču. Potem je na vrsti sodišče. Ga mogoče policija spusti na prostost ? Torej je za tisti drugi primer ustrezna kraška jama ali pa kakšno mrhovišče. Realnost je takšna, da vsi na položajih mislijo samo nase. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da ni na mestu s prstom kazati na policista. Ces, da je pa policist kriv, da nepridiprav ukrade motor. Bolj bomo konstruktivni z objavo podatkov o zlikovcih, pogovorom, kako bi se zavarovali pred krajo itd. Zagotovo ni vsak policist enako predan delu, ki ga opravlja, ampak za krajo kriviti njih... je precej mimo.

Raje se osredotocimo na lopove; zlasti te mladce, ki so najbrz dijaki. Pri taksnih zadevah bi si nekako zelel rezima z divjega zahoda, ki je za konjekradca velel strogo kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo zanimivo vedeti, koliko motorjev se vrne, ker jih najde policija! Tako statistično, koliko vrnjenih zaradi medsebojne pomoči motoristov in koliko zaradi dobrega dela policistov. Mimogrede v novi reviji Moto.si je odličen članek policista o delu policistov. Priporočam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tistga k se ve, da krade, pa da je premaknen in da je sposoben komu zazgat hiso, ker ga je Janez nabunkal upraviceno, ga je treba odstrant, ker ni nic dobrega za druzbo. Zakaj se to dovoljuje? Ko se bo pa enmu normalnmu Janezu utrgal, k bo mel pouhn kufr takih jebivetrov, bo pa na tapeti po vseh Tvjih pa casopisih, da kaj se gre....pa je samo posteno sluzil denar, ga vtaknil v premicnino, nepremicnino in mu je nekdo zadevo odtujil....poskodoval. Drzava si zeli, da smo ovce ja....

Popravljeno . Popravil DinDiin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DinDiin pravi:

Za tistga k se ve, da krade, pa da je premaknen in da je sposoben komu zazgat hiso, ker ga je Janez nabunkal upraviceno, ga je treba odstrant, ker ni nic dobrega za druzbo. Zakaj se to dovoljuje? Ko se bo pa enmu normalnmu Janezu utrgal, k bo mel pouhn kufr takih jebivetrov, bo pa na tapeti po vseh Tvjih pa casopisih, da kaj se gre....pa je samo posteno sluzil denar, ga vtaknil v premicnino, nepremicnino in mu je nekdo zadevo odtujil....poskodoval. Drzava si zeli, da smo ovce ja....

Glock 17 :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Borutt pravi:

Policija storilca ujame in z dokazi preda sodišču. Potem je na vrsti sodišče. Ga mogoče policija spusti na prostost ? Torej je za tisti drugi primer ustrezna kraška jama ali pa kakšno mrhovišče. Realnost je takšna, da vsi na položajih mislijo samo nase. 

Je precej resnice v tem. Evo ena iz srednje šole - v Celju je mene in dva kolega oropal narkoman, znan lokalni nasilnež takrat. Škode je bilo za par tolarjev, pa nekaj je grozil in mahal naokoli. Na Policiji so takoj vedeli, za koga se gre, pobrali izjave, naredili zapisnik, ipd... In je kriminalist povedal, da ga bojo pač privedli pa da se nam ne splača kaj preveč obremenjavati z njim. In dodal (to pa citiram, ker si take zadeve zapomniš) - "Mi jih lovimo, preiskovalni sodniki pa spuščajo." V tem primeru je za naslednjih nekaj incidentov, ki jih je cepec povzročil, odgovorno sodstvo. Ker so ga kljub več uličnim ropom, izsiljevanju in v enem primeru povzročitve težke telesne poškodbe (znancu je v pretepu razbil glavo in izbil skoraj vse zobe), pustili da se sprehaja naokoli. Na sodni obravnavi čez leto ali dve, nas je bilo ene 30 komadov takih, ki smo prišli potrdit zapisnik narejen ob prijavi - to samo za ulične rope. Kaj se mota po glavi preiskovalnega sodnika, da takega primerka ni obdržal v priporu do sojenja, pa mi nikol ne bo jasno. Na koncu je mislim da fasal celo 3 leta zapora. Jeba je tole, ker tudi če Policija človeka privede z zbranimi dokazi, se bo veselo sprehajal naokoli do sojenja in še lep čas po sojenju. Sodstvo pri nas je zafurano. Oni mulci to vejo. Sploh dokler so mladoletni, se ni kaj dosti za bati. Butasti so pa daleč preveč, da bi razmišljali o bolj dolgoročnih posledicah svojih podvigov in pol maš takle... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je malo mimo teme ampak na delo policije. Leta 92 se je "postavljala" južna meja. Na mejo so prestavili kup policajev iz vse Slovenije. Dejstvo je da večina ni imela pojma o meji, da je bila meja izjemno "prepustna" in da so bili rezultati porazni. Torej so se lotili tistega kar znajo, prometa. Prevelika hitrost in vožnja pod vplivom alkohola je bil glavni "hit" (v Metliki gre meja med vinograde) . Problem je bil da tranzitnega prometa praktično ni bilo in so bili "stranke" praktično edino lokalci (mene so vedno učili, da mejo "varuje" lokalno prebivalstvo in ko se jim zameriš... ) . Prometna varnost se je verjetno izboljšala, ampak na šverc pa to ni imelo vpliva (čez mejo je šlo vse od orožja, ljudi, živine... ) . Verjetno je vse stvar prioritet (in statistike) , pa naj si to vsak razlaga kakor mu paše.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, hajoktejn pravi:

Podkape gor, bejzbolke v roke, trojke narest pa rasfukat to golazen ...

Ko boste šli me pliiisss poklič :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, hajoktejn pravi:

Tebe sm itak štel v prvo postavo ;)

a rabte koga, k vam bo rane previjo :blush: 

za sovraga naumo skrbel :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok dajmo rečt da sprejmem in razumem, da je personala premalo, da prav vsakega nepridiprava ujamejo.

 

Sočustvujem s situacijo, žal je res tako kot borut trdi.

 

Postavlja se pa druga iztočnica - če je policajev res premalo, če je kriminala in razno raznih hujših zločincev vse več, zakaj potem takšen fokus na tako imenovane "mini prekrškarje"?

 

Denimo da en cigo krade skuterje, dila kokain in se pretepa po ulicah, medtem ko nekdo spregleda znak 60 in vozi 90, in se policija zapiči za njim in ga postavi pred sodišče ker ogroža varnost in mora nemudoma se opristiti vsem državljanom za svoja grozna nepremišljena dejanja. Na drugi strani ulice pa se dojajo ropi, kraje, pretepi in vse... kar očitno policijo veliko manj zanima oziroma sekira.

 

 

Moje mnenje? Raje ustavite vsakega ki nima papirjev za nosilca od tablic in ga udarite po rokah, postavite še najmanj 2x toliko radarjev kot jih imate in neustrašno lovite te grozne izmečke od ljudi, ki se glej ga zlomka po pošteno oddelanih 8urah zapeljejo na vaše ljube ceste.

 

Ostalo je itak postranskega pomena, se mar motim?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse te polcaje in sodnike in še koga raja lepo plačujemo. pa saj  ta država nas niti pred lopovi ne brani. nartabulše da še kakšen davk za mafijo damo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!