Skoči na vsebino

VRAČILO ZAVAROVALNE PREMIJE IN CESTNINE


fast

Priporočene objave

Easyrider

-obroki(mislim čeke) 1.je z datumom naslednjega dne,kar banka tudi takoj trga z računa.

Drugega načina z obroki ne poznam vsaj meni ni agent Triglava nobenega predstavil.Če veš več povej.

Pa tudi število obrokov(maksimalno) ti povejo oni glede na znesek.

-Če nisi imel problemov si imel zelo malo opravka z njimi.

-50 ljudi osušilo blagajno ???dej nehi ,saj so oni tudi njih,se pravi denar JE.

Potem bi po tvoje tudi recimo v bankah zmanjkalo denarja,pa ga NE,vsaj za tako male vsote 30.000;sit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker sva letos prvič "priložnost" odjavit motro, me zanima ena zadeva glede cestnine...a moraš izpolniti kakšen poseben obrazec za povračilo tega denarja??? meni tista teta tam za šalterjem čist nič ni omenila, samo pokasirala mi je 2.200 za odjavo, to pa je tud vse....Kakšen obrazec je to, kje ga dobiš, kam ga pošlješ al odneseš??? :?:

zavarovalnica me še čaka, ker moraš it na centralo :evil: ...bomo tam videli, kaj bo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker sva letos prvič "priložnost" odjavit motro, me zanima ena zadeva glede cestnine...a moraš izpolniti kakšen poseben obrazec za povračilo tega denarja??? meni tista teta tam za šalterjem čist nič ni omenila, samo pokasirala mi je 2.200 za odjavo, to pa je tud vse....Kakšen obrazec je to, kje ga dobiš, kam ga pošlješ al odneseš??? :?:

zavarovalnica me še čaka, ker moraš it na centralo :evil: ...bomo tam videli, kaj bo....

Obrazec za povračilo cestnine dobiš na tehničnem ko vrneš odstranjeno nalepko (pa še poštemplat ti morejo). Obrazec izpolniš neseš na UE, odjaviš, daš tablice, plačaš in tudi na UE ti poštemplajo obrazec.

Pol pa greš na zavarovalnico po denar od zavarovanja, rabiš zav.polico+prometno, na katerem se vidi da je motor odjavlen.

Obrazec pa skupaj z originalnim potrdilom o plačani cestnini + fotokopijo prometnega dovoljenja(da se vidi da je odjavljen), pošlješ na naslov ki piše na obrazcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ta postopek je meni jasen, le ta smotana tetka tega ni omenila...sem pa deponirala tablice kar tam, ampak ni ničesar omenila...koza...saj ni dosti dnara, a vseeno...klinc jih gleda, meni tud vse pokasirajo!!! :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma tele zavarovalnce so vsak let bl u p.... Za pol leta reg. motor, dal 45 jurjev, odjavil čez 2 mesca dobil 18 jurjev. U rt nej grejo :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma tele zavarovalnce so vsak let bl u p.... Za pol leta reg. motor, dal 45 jurjev, odjavil čez 2 mesca dobil 18 jurjev. U rt nej grejo :evil: :evil: :evil:

A 45k si dal za zavarovanje ali za vse skupaj. Koliko je bilo za zavarovanje ? Za 2 meseca razlika gotovo ne bi smnela biti tako velika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bom kr v tole temo vprašanje napisal, druge nisem našel....

Koliko stane zavarovanje za 500ccm, 750ccm in 750ccm+ ?

Sem šel na amzs stran, kjer imajo kao nek izračun, vtipkam podatke... in šok 200kSIT+... a sem kaj narobe izbral...?

... nad 750

... 0 kuponov

14 premijski razred...sm kr tako pustil... nimam pojma kaj je to...?

brez AOplus

in znesek 214000sit??????????!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:

prosim pomoč, kje sem ga usral?

lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja 14. premijski razred - če si začetnik oz. prvič registriraš katerokoli motorno kolo ali pa nisi začetnik in si mel v preteklosti nesreče ki so ti vzele boniteto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala,

sili mi, sej imam kupone, mah sm tumast.... Prišparanih pa žal nimam.... Drugač se pa v 10 letih še nisem zapil.... resno, upam, da bo naslednjih 10 let tudi tako.

Lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bom kr v tole temo vprašanje napisal, druge nisem našel....

Koliko stane zavarovanje za 500ccm, 750ccm in 750ccm+ ?

Sem šel na amzs stran, kjer imajo kao nek izračun, vtipkam podatke... in šok 200kSIT+... a sem kaj narobe izbral...?

... nad 750

... 0 kuponov

14 premijski razred...sm kr tako pustil... nimam pojma kaj je to...?

brez AOplus

in znesek 214000sit??????????!!!!!!!!!!!!! :shock:  :shock:  :shock:  

prosim pomoč, kje sem ga usral?

lp, Onim

Če boš prvič registriral bi moral napisati da imaš 4 kupone in pride za 750+ brez zelene karte in AO+ 119.492 SIT. Če pa napišeš da nimaš kuponv te pa vzame kot da si imel 4 nesreče in si kupone potalal in je potem zavarovanje dviga procentualno v plus. Zato tudi tak izračun 200+.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes odjavil motor...

Naj navedem nekaj cvetk za podorčje Velenja;

1.Monopol teh. pregledi APS Velenje (so edini) in

- NE omogočajo deponiranja tablic, ker nimajo zagotovoljenih pogojev (nimajo interesa, ker so pač edini)

- imajo samo DVA okenca za tehnični pregled + zavarovanje (sramota za MO Velenje kot 5.največjo občino v Sloveniji)

- Zahtevajo PLAČILO 1.600,00 SIT za eno usrano potrdilo o odstranjeni nalepki (ki sem jo odstranil sam)

storil sem sledeče - Motor sem odjavil direktno na UE Velenje 850,00 SIT upravna taksa, deponiral tablice, nato pa odšel v

AVTOKONTROL d.o.o. Žalec (novi tehnični pregledi, kjer imajo celo stezo teh. pregledov za motocikle), kjer so mi izdali potrdilo o odstranjeni nalepki BREZPLAČNO. ++++

PS

V Velenje na APS Velenje me nikoli več ne bodo videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

kakšen je postopek vračila zavarovanja in cestnine, ko odjaviš pred zimo? Kje to opraviš, na UE, direktno na zavarovalnici, na tehničnih pregledu, kjer si registriral al kje?

Pa a ti cestnino pa zavarovanje na istem mestu vrnejo?

Tja prineseš tablico, prometno, zavarovalno polico, nalepko a še kaj? Pa kako odstranit nalepko brez da jo poškoduješ - poškodovane jim najbrž ne smeš prinest ali pač O:-) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen je postopek vračila zavarovanja in cestnine, ko odjaviš pred zimo? Kje to opraviš, na UE, direktno na zavarovalnici, na tehničnih pregledu, kjer si registriral al kje?

Pa a ti cestnino pa zavarovanje na istem mestu vrnejo?

Tja prineseš tablico, prometno, zavarovalno polico, nalepko a še kaj? Pa kako odstranit nalepko brez da jo poškoduješ - poškodovane jim najbrž ne smeš prinest ali pač O:-) ?

Nalepko dol s fenom. Zavarovanje urediš na zavarovalnici, še prej pa vrneš tablico in nekaj plačaš. Tablico lahko vrneš tudi na tehničnem. Za vrnitev cestnine pa moraš oddati vlogo na ( ne vem če bom prav napisal ) direkciji za ceste ali nekaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen je postopek vračila zavarovanja in cestnine, ko odjaviš pred zimo? Kje to opraviš, na UE, direktno na zavarovalnici, na tehničnih pregledu, kjer si registriral al kje?

Pa a ti cestnino pa zavarovanje na istem mestu vrnejo?

Tja prineseš tablico, prometno, zavarovalno polico, nalepko a še kaj? Pa kako odstranit nalepko brez da jo poškoduješ - poškodovane jim najbrž ne smeš prinest ali pač O:-) ?

Jaz sem lansko sezono v totalnem mrazu z nohti cufal dol tisto je**no nalepko, tako da sem jim jo prinesel v... no ja, recimo, da puzzle bolje zgledajo. Pa so jo čist mirno sprejeli in mi izdali potrdilo o odstranitvi nalepke. Kul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kako odstranit nalepko brez da jo poškoduješ - poškodovane jim najbrž ne smeš prinest ali pač  O:-)  ?

ja normalno da prineseš poškodovano nalepko ... je tako narejena, da je ne moreš kar prestavljat iz motorja na motor.

Navodilo za odstranitev nalepke:

1. najprej s počasnim vlečenjem odstraniš zgornjo barvno plast s podatki in številkami

2. nato odstraniš spodnjo lepljivo čigumijasto plast, ki jo vržeš proč

opozorilo: oboje skupaj naenkrat ne bo šlo oz. zelo težko

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja normalno da prineseš poškodovano nalepko ... je tako narejena, da je ne moreš kar prestavljat iz motorja na motor.

Navodilo za odstranitev nalepke:

1. najprej s počasnim vlečenjem odstraniš zgornjo barvno plast s podatki in številkami

2. nato odstraniš spodnjo lepljivo čigumijasto plast, ki jo vržeš proč

opozorilo: oboje skupaj naenkrat ne bo šlo oz. zelo težko

Sem že večkrat napisal: vroč fen ali vročina kako drugače dela čudeže. 5 minut direktnega pihanja z vročim fenom, in nalepka bo šla dol v enem kosu.

Ali pa v avtu, ko sem jo v močnem soncu menjal konec marca, je bilo steklo in notranjost tako segreta, da sem jo brez vsakih ceremonij dobil dol v enem kosu.

Res pa je, da tudi pri zelo poškodovani ni komplicirajo. Možno je celo, da je ne prineseš nazaj in podpišeš izjavo, da si jo izgubil ali pa preveč poškodoval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, na šalterju, kjer vrneš nalepko, ti dajo obrazek, ki ga potem napišeš. In seveda moraš priložiti originalni račun o plačilu cestnine, to je tisti prečni A5 listič z refundacijo stroškov pri registraciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce pa slucajno takrat nisi bil tako brihten, potem pa pojdi tja se enkrat in prosi za kopijo racuna kjer naj ti ga postempljajo in dopisejo"kopija enaka originalu" :naughty: :yea2:

Preverjeno O:-) :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!