Skoči na vsebino

nakup motorja-garancija ipd.


Cury

Priporočene objave

Zanima me kako ukrepati, če kupiš nov motor v xy trgovini, seveda dobiš na nov motor 2 leti garancije, med tem časom pa gre trgovina xy v stečaj in ne posluje več, kako potem uveljavljati garancijo, če kaj na motorju crkne in kje jo uveljavljaš?

hvala vsem za odgovore...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo odvisno za kakšno garancijo in kakšno podjetje gre. če gre za tovarniško garancijo na nov motor in je podjetje xy prodajalec (ne uvoznik) potem garancija velja in ti more garancijo uveljavit zastopnik znamke v SLO ali pooblaščen serviser.

če je xy edini zastopnik v slo ali sploh ni zastopnik (pa zastopnika v slo ni) in gre v stečaj potem je malo bolj komplicirano. če imaš aktivirano evropsko garancijo greš preko meje do prvega uradnega serviserja pa more it.

če je motor kupljen pri kakšnem trgovcu, ki na lastno roko vozi iz tujine in nudi samo lastno garancijo pa evropska garancija ni aktivirana in v slo ni nobenega pooblaščenega za to znamko zna bit problem.

je treba napisat vsaj za katero znako gre.

lahko ti mogoče pomagam naprej ampak rabim več podatkov, lahko tudi na ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako ukrepati, če kupiš nov motor v xy trgovini, seveda dobiš na nov motor 2 leti garancije, med tem časom pa gre trgovina xy v stečaj in ne posluje več, kako potem uveljavljati garancijo, če kaj na motorju crkne in kje jo uveljavljaš?

hvala vsem za odgovore...

Nov motor ne glede kje ga kupiš,če želiš,da je garancija veljavna ga moraš servisirat pri pooblaščenem serviserju!In,če je temu bilo tako lahko garancijo uveljavljaš pri vsakem pooblaščenem trgovcu-serviserju kjerkoli v EU

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni ravno tako ker se je govorilo, da so nekateri, ki so motorje kupovali preko raznih trgovcev ki so uvažali na lastno pest imeli samo garancije trgovcev in ne mednarodno garancijo tovarne. tako da bi jaz preden dam motor na servis vseeno preveril če mi garancija velja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal za te "natege" :D Zato sem tudi napisal,kje mora biti servisiran.Ko sem jaz spraševal glede Yamahe v Sloveniji,Nemčiji in Italiji kako je z garancijo.So mi vsi rekli,da za uveljavljanje garancije potrebujem potrjeno servisno knjigo in pa tisto "plastično" vizitko z podatki.Če imam to dvoje mi garancija velja pri vseh pooblaščenih prodajalcih v EU

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako ukrepati, če kupiš nov motor v xy trgovini, seveda dobiš na nov motor 2 leti garancije, med tem časom pa gre trgovina xy v stečaj in ne posluje več, kako potem uveljavljati garancijo, če kaj na motorju crkne in kje jo uveljavljaš?

hvala vsem za odgovore...

Kolikor je meni bilo jasno ob nakupu novega motorja so tri vrste garancije.

1.Evro. Velja za celotno evro območje.

2.Garancija, ki velja za Slovenijo. Je vseeno kje ga popravljaš. Če ti crkne v tujini, plačaš sam in ti vrnejo stroške.

3.Motor brez garancije. To so običajno tiste male ribe, ki ti poceni prodajo motor. Potem pa garancija velja samo pri njih. Običajno nimajo niti delavnice. Če pa jo že imajo, so sposobni opravljati samo redne servise. Ko pa crkne kaj večjega pa bog ne daj....

Kolega ga je tako kupil, še servisa mu niso hoteli narediti na uradnem servisu - je moral lepo prosit. Servisno knjigo je imel kar sprintano. Motor je bil par sto € ceneje, se vprašaš če se splača??? Če gre v stečaj imaš dolg nos.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako je kot je rekel scarabeo:

Zato pa, če misliš da je treba kaj popravit pod garancijo, moreš PREDEN daš motor kakorkoli na servis preverit kakšno garancijo imaš (1,2 ali 3 :headbang: )

ker drugače se ti lahko zgodi da ti motor popravijo in ti zaradi neobstoječe garancije izstavijo račun.

če imaš garancijo 3 in gre tisto podjetje v stečaj si ga nasrkal :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nov motor ne glede kje ga kupiš,če želiš,da je garancija veljavna ga moraš servisirat pri pooblaščenem serviserju!In,če je temu bilo tako lahko garancijo uveljavljaš pri vsakem pooblaščenem trgovcu-serviserju kjerkoli v EU

Pod pogojem, da ima ta pooblaščeni trgovec-serviser z izdelovalcem podpisano tudi pogodbo o izvajanju garancijskih popravil v okviru EU garancije. ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mene pa zanima kako garancija velja za pnevmatike, ki so bile na novo kupljenem motorju. Na novem motorju imam okoli 5000 prevoženi in mi je že dvakrat ven pogledala nekakšna žica, ki pa sem jo preprosto odtrgal. Vsekakor imam namen zamenjati obe gumi, vendar imam na motorju še garancijo. Zanima me kako dokazati pri servisrju, da je guma zanič oz. z možnimi napakami? Morda obstaja kje kakšen test za takšne gume itd....trance_11_confused.gif

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej v garancijsko knjigo -potrošni material je izvzet iz garancije (gume, žarnice, zajle, obloge...). Zakaj pa nisi že pri prvi žici šel na servis? 5000 km je dokaj normalna življenjska doba, bodo rekli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako garancija velja za pnevmatike, ki so bile na novo kupljenem motorju. Na novem motorju imam okoli 5000 prevoženi in mi je že dvakrat ven pogledala nekakšna žica, ki pa sem jo preprosto odtrgal. Vsekakor imam namen zamenjati obe gumi, vendar imam na motorju še garancijo. Zanima me kako dokazati pri servisrju, da je guma zanič oz. z možnimi napakami? Morda obstaja kje kakšen test za takšne gume itd....trance_11_confused.gif

l.p.

Ma ti se kr veselo vozi....jebeš ti žice, vtrgaš in piči Miško daljeworship.gifworship.gifevilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako ukrepati, če kupiš nov motor v xy trgovini, seveda dobiš na nov motor 2 leti garancije, med tem časom pa gre trgovina xy v stečaj in ne posluje več, kako potem uveljavljati garancijo, če kaj na motorju crkne in kje jo uveljavljaš?

hvala vsem za odgovore...

Imel sem eno prigodo z avtomobilom znane znamke.

Na avtomobilu se je pokvarila elektronika (avto je bil komaj vozen). Bil pa je v garanciji. Servis mi je vsakič ko sem ga pripljal drugi dan vrnil avto, kot da je vse v redu. Bil pa je še vedno pokvarjen. Ta ping pong je trajal slabo leto. V Sloveniji ni bilo serviserja ki bi popravil moj dokaj nov avtomobil. Po teških mukah sem preko interneta dobil človeka ki največ ve o tem tipu avtomobila. Potreboval je en mesec da je ugotovcil da neka tuljava moti celotno elektroniko. Ta avto sem vozil še dolgo časa. Tu se je zgodba kočala.

Garancije proti prerjavenju so marketinški nateg! Dvoletne splošne garancije so sicer dobre a je vse odvisno od tvojega serviserja. Na mojem novem motorju je Evropska garancija??, ki ne bo veljala na mojih počitnicah v Maroku. Ali je Hrvaška vključena v evropsko garancijo???

Žal, boš spoznal da vse sanjske garancije niso tako lepe kot izgledajo, posebaj ko boš sam reklamiral motor ali avto pri zastopniku.

Nasvet:

Pozabi garancije. Pelji motor k najboljšemu serviserju ali viljači sam. Pri mojem primeru z avtomobilom bi me finančno precej manj stalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!