Skoči na vsebino

Soustvarjanje web časopisa


extremeNinja

Priporočene objave

Pozdravljeni,... iščem ljudi, ki bi bili pripravljeni soustvarjati nekakšen "mini" spletni časopis... naj že na začetku povem, da gre za nekakšen "pro bono" projekt in, da za članke oz. novice ne morem obljubiti plačila (vsaj na začetku ne). Stran bo sicer vsebovala oglase vendar po mojih izkušnjah se bo z prihodki od oglasov (ADpartner, Httpool,..) poplačalo le gostovanje z domeno...

Za kaj torej gre? .. Gre za stran z novicami o nenavadnih, bolj ali manj ekstremnih športnih. Zato iščem za vsak malo bolj ekstremen šport po vsaj enega, ki bi bil pripravljen objavljati novice za rubriko (športno seveda), ki mu najbolj leži oz. ga najbolj zanima. Kot verjetno že predvidevate gre predvsem za prevajanje novic ali povzetkov novic, lahko pa tudi posameznik napiše svojo novico ali kakšen drug prispevek.

K sodelovanju vabim tudi webmastre, ki imajo stran, blog, forum,.. in tam objavljajo novice. Z objavljanjem novic na naši strani bi v vsakem vašem prispevku bila povezava na vašo stran... Prav tako dobite povezavo v rubriki partnerji (oz. povezave - vedno vidna povezava na prvi strani).

To bi bilo zaenkrat vse... za vsa vprašanja sem vam na voljo na email dougcajt1(at)gmail.com, preko PM ali v tem postu... LP, ninja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ekstremen šport po vsaj enega, ki bi bil pripravljen objavljati novice za rubriko (športno seveda), ki mu najbolj leži oz. ga najbolj zanima. Kot verjetno že predvidevate gre predvsem za prevajanje novic ali povzetkov novic, lahko pa tudi posameznik napiše svojo novico ali kakšen drug prispevek.

ter za krajo foto & video materiala? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, Rude, meni se pa zdi, da ima Mašinko prav.

Jaz bi tudi popizdila, če bi mi v komercialne namene sunili kakšno avtorsko fotko, ne da bi me vsaj vprašali.

Ni vse, kar je na internetu, tudi zastonj. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ter za krajo foto & video materiala? ...

Nekatere strani dopuščajo, da se njihove slike in ostali material objavi kjer koli le, da je zraven napisan vir... kjer se to ne dopušča se napiše samo povzetek članka in povezava na "originalni" članek (povezava na vir bo seveda obvezna pri vsakem prispevku)... slike se pa tudi da za "majhno" vsoto kupiti oz. se uporablja (simbolične) royalty free images... LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, Rude, meni se pa zdi, da ima Mašinko prav.

Jaz bi tudi popizdila, če bi mi v komercialne namene sunili kakšno avtorsko fotko, ne da bi me vsaj vprašali.

Ni vse, kar je na internetu, tudi zastonj. :closedeyes:

Nikakor nam ni v interesu uporabljati nelegalno gradivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tipično slovensko (fovšija) ko se nekdo loti nečesa ustvarajat, da bo mogoče uspel...se ga takoj zatre...namesto da bi mu pomagali, spodbujali, ali bili vsaj tiho...sploh pa kar daš na internet bo vedno na internetu...bolje da slovenec uporabi slovensko sliko kot mađar slovensko (primer) ali ne?

Ninja, če bom kar koli izbrskal iz extremnih športov v sloveniji ti sporočim (basejump-najbolši izdelovalci oblek na svetu. mounting bikes, itd itd)

Veliko sreče pri novicah;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra fora..

Ti si moderator na MS, če prav vidim..

Večina novic na MS je citirana, tako foto kot tekst kot video.

Ti na MS kot moderator verjetno delaš zastonj.

MS se krije le s prodajo oglasov, in s tem dobi za domeno in gostovanje.

A ni to kar bi dečko delal, čist identična zadeva?

In na MS pa toleriraš tako početje, njegovo pa bi obsojala?

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Ideja za e - revijo se mi zdi super. Še ceneje je, če narediš blog

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra fora..

Ti si moderator na MS, če prav vidim..

Večina novic na MS je citirana, tako foto kot tekst kot video.

Ti na MS kot moderator verjetno delaš zastonj.

MS se krije le s prodajo oglasov, in s tem dobi za domeno in gostovanje.

A ni to kar bi dečko delal, čist identična zadeva?

In na MS pa toleriraš tako početje, njegovo pa bi obsojala?

Govorila sem samo o avtorskem delu. In o avtorskih fotkah.

Je pač treba bit malo previden pri celi zadevi, da ne pride do nepotrebnih zapletov in nesporazumov

Nimam pa popolnoma nič proti zadevi. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... slike se pa tudi da za "majhno" vsoto kupiti oz. se uporablja (simbolične) royalty free images... LP

te "simbolične" slike so tudi najbolj brezveze ... takrat , čeprav nekaj "je tam", vse skup zgleda ful prazno ...

ampak - ne bom vam lomil veselja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ninja, če bom kar koli izbrskal iz extremnih športov v sloveniji ti sporočim (basejump-najbolši izdelovalci oblek na svetu. mounting bikes, itd itd)

Si mislil gorska alias "mountain" kolesa? :whistle:

Skratka - obilo sreče in veselja pri delu :-)

Do jutri še imate čas, da se prijavite tudi na razpis za državna sredstva pri ministrstvu za kulturo (www.mk.gov.si).

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razčistit malo kaj je citat, kraja, legitimna raba, prevod, uporaba vira za osnovo, avtorsko delo in kopirajt.

Al pa v kot klečat, ker nekaj klobasate v tri dni.

Spletni časopis - kul. Blog z več ustvarjalci bolj simpl (itak je večina portalov danes v zasnovi bolj blogerskih)

Fotk je vedno dovolj na voljo, če se pošlje par mailov. Razen v Sloveniji, ko hoče vsak pizdek, ki je kdaj po nesreči pritisnil na sprožilec svoj zvezdniško honorar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrodošli v Esloveniji :D deželici kjer je medijska scena tako smešna de je že žalostna. kar vsak je novinar al pa vsaj fotograf. in tisto sekundo ko ma kej objavleno, ve vse o vsemu in zna vsaj eno stran več kot knjiga.Žal je slovenski trg malenkost premajhen, de bi sam izvrgu smeti, in rezultat tega je, da pr nas mnenja večinoma delijo tisti, ki si največ upajo, in niti pod razno tisti ki kaj vedo in znajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moti me tudi, da pisci ne poznajo novinarskih zvrsti. V novici o novem motociklu me vaše mnenje nikakor ne zanima, napišite komentar ali naredite test.

Popravljeno . Popravil nera
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preden zaidemo v podobne debate in pluvanje kot je bilo pred časom (leti) v temi o reviji motorist bi samo vsem rekel, da ima medijska scena v Sloveniji še dovolj prostora za nove spletne, klasične in ostale medije. Potrebna je samo ideja, malo ali več (odvisno od vrste) kapitala in delo.

Z dobrim delom je mogoče konkurirati ali celo povoziti vse dosedanje igralce na sceni.

Naj bo to popotnica ustvarjalcem novega medija iz začetka teme - NABAVITE SI ZELO DEBELO KOŽO IN DEŽNIK DA VAS PLUVANJE NE BO PREVEČ OVIRALO!

Popravljeno . Popravil PERVY
  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Motoristu so kritike le koristile :photo:

no, tisto kar je bilo kritik in ne hormonskih izlivov.

To, da nekoga moti, ker se na fotkah pojavljajo člani redakcije namesto modelov je....well......neki pač:alien1:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak - ne bom vam lomil veselja :)

Ta stavek mi je najbolj všeč. Najprej jih popljuvaš pol si pa roke umiješ :lol:

Jst sem pa vedno ZA karkoli pozitivnega, podpiram vsakršno dobro namero, voljo neki nardit, ustvarit, obenem pa še uživat zraven. Meni se zdi fajn ideja, in rade volje bom prebral kak vredu članek. Naj bo povdarek na kvaliteti in ne kvantiteti, pa bo vsak prispevek cenjen. Pa veliko uspeha. :beer2:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Motoristu so kritike le koristile :photo:

no, tisto kar je bilo kritik in ne hormonskih izlivov.

To, da nekoga moti, ker se na fotkah pojavljajo člani redakcije namesto modelov je....well......neki pač:alien1:

vem da sem nergač in dlakocepec, vendar iz varne razdalje, ki ji rečem objektivna distanca, jaz kot bralec kakega napredka ne vidim. Priznam, redko kupim Motorista, redno pa motopuls in mkotosi. ko je govor o kruzerjih touringih nakedih in velikih endurah me ne zanima kdo jo vozi in s kom kdo drži. Kdo se je s katerim uvoznikom skregal in ga im kdo zelo rad, tu ni preveč pomembno. stvari so zelo subjektivne in ljudje jih dojemamo različno. problem nastane, in tu imata obe slovenski reviji enak problem, ko gredo ljudje testirat kugle. alen mahne, žal, nemore čist nič povedat o rsv. gospoda gustinčiča prav tako malo ali nič. o bmw morda malo več, ker ga elektrika kroti, in verjamem de je delala nadure. pa še temu ne verjamem preveč. enostavne ne verjamem. S tem pada credo tudi ostalim prispevkom v revijah. motopuls počne stvari popolnoma drugače. vedno organizira vzporedni test. za vse segmente. športne motorje jim pomagajo testirat dokazano zelo hitri piloti ki vržejo karte na mizo, o sebi (drmeš jasno pove da favorizira ducati in v2 ker je pač celo kariero dirkal z njimi, Kranjec pove da je suzukija najbolj vajen in je zato na njemu najbol domač in rahlo neobjektiven. . . ) in o motorjih. Kot bralcu se mi zdi, da je pristop bistveno resnejši in da je skrb za kakovost izdelka tam precej večja kot v slovenskih revijah. Ne vem kakšne so tam razmere za delo, a je motopulz pod okriljem kake velke časopisne hiše, in s tem v prednosti pred družinskimi podjetji Gustinčič in včasih Črnilogar, vem pa da zazmerno ceno dobim dobro revijo. Hecno se mi zdi, da se tvoji članki na motosvetu precej lepš berejo kot v reviji. pa nevem zakaj. morda tiskovino še vedno strožje ocenjujem kot internet. . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kakšne so tam razmere za delo, a je motopulz pod okriljem kake velke časopisne hiše, in s tem v prednosti pred družinskimi podjetji Gustinčič in včasih Črnilogar, vem pa da zazmerno ceno dobim dobro revijo.

si že sam odgovoril skoraj vse. ne da bi koga branil, ampak razmere za delo so ekstremno različne. medtem ko je komurkoli v slo včasih težko dobiti že en motor (npr. novega cestaka) na test za kak dan, si oni lahko privoščijo primerjalce na pisti.

žal majhen trg in posledično majhni uvozniki ne morejo delat tako. no ni vse samo v tem, ampak dosti pa je.

sicer pa je danes posamezniku zelo preprosto. imamo internet, znamo vsaj en tuj jezik in imamo dobro založene trafike, tako da si vsak kupi in bere kar hoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bi samo vsem rekel, da ima medijska scena v Sloveniji še dovolj prostora za nove spletne, klasične in ostale medije. Potrebna je samo ideja, malo ali več (odvisno od vrste) kapitala in delo.

ne da bi koga branil, ampak razmere za delo so ekstremno različne. medtem ko je komurkoli v slo včasih težko dobiti že en motor (npr. novega cestaka) na test za kak dan, si oni lahko privoščijo primerjalce na pisti. žal majhen trg in posledično majhni uvozniki ne morejo delat tako.

Kaj zdaj, se da ali ne?

Popravljeno . Popravil nera
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si že sam odgovoril skoraj vse. ne da bi koga branil, ampak razmere za delo so ekstremno različne. medtem ko je komurkoli v slo včasih težko dobiti že en motor (npr. novega cestaka) na test za kak dan, si oni lahko privoščijo primerjalce na pisti.

žal majhen trg in posledično majhni uvozniki ne morejo delat tako. no ni vse samo v tem, ampak dosti pa je.

sicer pa je danes posamezniku zelo preprosto. imamo internet, znamo vsaj en tuj jezik in imamo dobro založene trafike, tako da si vsak kupi in bere kar hoče.

Če prav vidim po web predstavitvah so zastopniki kar nekaj znamk iste firme za HR in SI.

A ni mogoče problem tudi na drugi strani. Recimo kanček preveč amaterizma :whistle:

Popravljeno . Popravil gody01
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav vidim po web predstavitvah so zastopniki kar nekaj znamk iste firme za HR in SI.

A ni mogoče problem tudi na drugi strani. Recimo kanček preveč amaterizma :whistle:

Si mi z jezika vzel!Saj pa ima motor v moto pulsu pogosto isto registracijo kot v naših testih!

Realna ocena motorista? Daleč predrag za teh nekaj strani,slabo napisan in predvsem vsaj včasih,ko sem se zavzel poln napak!No zadnja leta redno kupujem motopuls ali hrvaško motorevijo!Dejstvo je,da dobim za veliko manjši denar veliko več od revije,če pustimo,da ti vozniki vsaj vedo kaj pišejo!Motorista pa si preberem in se čudim ob kavi v gostilni,kjer so nanj naročeni!

V kratkem:) Motopulse človek kupi in shrani-motorista kupi in zavrže...

Motosi-za to ceno si kupim 4 revije!Naj živi od drugih,ker men se vidi cena oderuška!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!