Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu motorja


softi

Priporočene objave

Mi lahko mogoče svetujete na kaj naj bom pozoren pri teh dveh motorjih?

pri kawasakiju predvsem na servise. če, kje in v kakem obsegu so bili opravljeni. kaj sledi, mogoče kak večji servis povezan z več stroški? kilometrov je le parkrat več kot pri apriliji in to velja vzeti v zakup!

poreklo?

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se, ko sedaj govorimo o popustu slovenski/italijanski trgovec še vedno pogovarjamo o yamahini r6-ki ali smo preskočili k motoguzzijevemu stelviu???

sam se za nobeno ceno ne bi odločil za trgovca izven slovenije... lokal/nacional patriotizem je včasih koristen... moje mnenje, pač...

daj za 2500€ bi se slovensko državljanstvo prodal tako da ne nekaj nabijat.... closedeyes.gif

izkušnje tujina se definitivno splača, če imas gotovino v roki......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri kawasakiju predvsem na servise. če, kje in v kakem obsegu so bili opravljeni. kaj sledi, mogoče kak večji servis povezan z več stroški? kilometrov je le parkrat več kot pri apriliji in to velja vzeti v zakup!

poreklo?

l.p.

Hvala za odgovor.

Kawasaki je slovenski, enkrat je bil na tleh, pa še to baje samo na mestu. Za Aprilio še nisem klical, ampak predvidevam da je ravno tako iz Slovenije. Pri obeh se mi zdi čudna cena, namreč možnost je da sta zelo v redu motorja, ampak se pač lastnikoma ne da postavljati neumne cene in prodajati v nedogled, ali pa je razlog ta da naj gre čimprej od hiše... Ko bo lepo vreme se bom dogovoril za ogled obeh. Aja, ali se da na servisu pogledat realne kilometre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem kupoval novega kawasakija, vendar sem ga najceneje dobil pri motocenter Yogi v okolici Velenja. Ima pa yamahe tudi.

LP

Jaz tudi. No, cena je tako povsod enaka. Da se pa s popusti kaj zdilat. Pa ata Yogi mi ga je domov dostavil. Ob osmih zvečer... :worship: Nisem imel prikolice, zunaj pa sneg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj za 2500€ bi se slovensko državljanstvo prodal tako da ne nekaj nabijat.... closedeyes.gif

izkušnje tujina se definitivno splača, če imas gotovino v roki......

ne vse po sebi soditi...

sicer pa tudi ni vse zlato, kar se sveti... tudi izdelki niso za vsak trg enaki... lahko v tujini naletiš ali na slabši material ali pa na drugačne konstrukcijske rešitve kot so na voljo pri nas, ne glede na to da gre za enak model istega proizvajalca...

niso vsi tako bogati, da bi kupovali poceni... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vse po sebi soditi...

sicer pa tudi ni vse zlato, kar se sveti... tudi izdelki niso za vsak trg enaki... lahko v tujini naletiš ali na slabši material ali pa na drugačne konstrukcijske rešitve kot so na voljo pri nas, ne glede na to da gre za enak model istega proizvajalca...

niso vsi tako bogati, da bi kupovali poceni... :)

Če obrnemo, dobiš:

lahko pri nas naletiš ali na slabši material ali pa na drugačne konstrukcijske rešitve kot so na voljo v tujini, ne glede na to da gre za enak model istega proizvajalca...kar je seveda čist brez veze..

Povsod lahko naletiš na "pokvarjeno robo"... Poznam par frendov, ki so kupili mtor v tujini in so zelo zadovoljni, da o moto opremi ne govorimo. Pri zadnjem nakupu dveh čelad, sem plačal 380 evrov manj, kot če bi kupoval v Slo, kar pomeni da sem zračni filter dobil zastonj.:)

Sicer, če se ne motim, si tudi ti kupil čelado pri švabih v FCmoto... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer, če se ne motim, si tudi ti kupil čelado pri švabih v FCmoto... :rolleyes:

če jo pa pri nas niso imeli... čakanje pa ubija, saj veste...

da se popravim, če se le da kupujem doma. podpiram domače trgovce... upam, da se mi kdaj ta dobrota povrne...

sicer se pa ve da sem čudak, tko da...

l.p.

de elo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vse po sebi soditi...

sicer pa tudi ni vse zlato, kar se sveti... tudi izdelki niso za vsak trg enaki... lahko v tujini naletiš ali na slabši material ali pa na drugačne konstrukcijske rešitve kot so na voljo pri nas, ne glede na to da gre za enak model istega proizvajalca...

niso vsi tako bogati, da bi kupovali poceni... smile.gif

glej ne sodim vsega po sebi. samo ne mi bučk prodajat da ti nebi šel v tujino iskat motorja( severni sosedje =) če bi bil 2500€ cenejšiheadbang.gif

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da sem tole naslovil v pravo temo, torej kupujem kawasaki z750, pa me zanima če kdo pozna kakšnega od telih?

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3581848 prepoceni?

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3569589 zadnji konec od S-a?

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3558931

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3560135

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3116696

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tri jurje za šest let starga kwaka z750 pa res ni prepocen, lol.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, no...5, 6 let stari motorji, pa po 8000, al pa 19000 km. Da niso iz severa Finske, kjer je sezona res samo tri mesece.

Še najbolj je realen zadnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Who gives a fuck?

Kot vedno je važen sam motor, stanje potrošnega materiala, pričakovanja kupca in seveda poštena cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Koliko pa sploh mislis dat za skuterja??? ker 20.000 prevozenih km je kr veliko!!! :whistle:

raje dej vkup 1500€ pa si kupi nekaj manj rabljenega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Sem začetnik v svetu motociklov, sicer se že vrsto let preganjam naokoli z vsem dobro znanim tomosovim motorjem, vendar si vseekakor želim izpolnit otroško željo po vožnji s choperjem.

Nisem ravno poznavalec zato bi vas prosil za pomoč. Želim čoperja oziroma cruzerja. Sam sem si ogledoval Yamaho wild star vendar kolikor sem razbral iz foruma je motor preokreten. Kot drugo pa sem vidl Harlya "fat boy". Zdej pa me zanima kaj mi vi sploh priporočate in pa kako do motorja pridet.

Hvala za vsak nasvet. Pa let dan . Matic B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tuki ti bodo vsi klamfali, da so čoperji za en drek, ampak je pa čist od šoferja odvisno, kaj mu ustreza. Za začetek si kupi nekaj lažjega za mali denar, da se mal navadiš in da ti ga ne bo škoda ko ga boš vrgel po tleh, poleg tega boš pa mogoče še pogruntal kaj bi rad.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bi ti za začetek svetoval ene 500 ccm chopper. Da se navadiš malo na motor. Po letu/dveh pa kaj več. Potem boš pa itak videl kako naprej. Ali boš še naprej chopperist, nemara greš v naked varinto... Pač potem vidiš, kaj ti ustreza.

Lahko pa tudi že v startu greš na Fat boya, zakaj pa ne. Kolegu je žena kupila VN900, ko je šele delal izpit. Pa se lepo pelje z nami. Vse je v glavi, ki kontrolira zapestje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest VisualID

Zakaj za vraga ni noben začetnik sposobn pogledat v tem forumu tiste teme na vrhu, označene kot POMEMBNE!!!!, al pa uporabit iskalnik? :? Zakaj vedno znova začenjajo nove teme, čeprav so točno te teme odprte na celo ISTI strani? :nono:

Tema za svetovanje pri nakupu prvega motorja je tukaj:

"Kako sem izbral pr(a)vi motor??????"

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=4030

Za splošno svetovanje pri nakupu motorja pa je ta tema:

"Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko"

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=22670

Ne odpirat novih tem, ker samo smetijo forum in pa jezijo moderatorje.

Vseeno pa, lep pozdrav novincu in želim ti veliko varnih kilometrov in še dolgo življenje, pa da bi si nekega dne prislužil tisti najvišji in najbolj čislan naziv, ki ga lahko dobi motorist: STARI MOTORIST.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bi ti za začetek svetoval ene 500 ccm chopper. Da se navadiš malo na motor. Po letu/dveh pa kaj več. Potem boš pa itak videl kako naprej. Ali boš še naprej chopperist, nemara greš v naked varinto... Pač potem vidiš, kaj ti ustreza.

Lahko pa tudi že v startu greš na Fat boya, zakaj pa ne. Kolegu je žena kupila VN900, ko je šele delal izpit. Pa se lepo pelje z nami. Vse je v glavi, ki kontrolira zapestje.

S. fajno ženo ma tvoj kolega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Vidim da si se odlocil za mocn motor,jaz bi ti priporocil da cim vec sprobas in ugotovis ker

ti najbolj ustreza.Vedno je pomemben zgled motorja,tko je potem gledas na stroske popravil in

dobavljivost rezervnih materjalov.sam se strinjam z kolegom da si nejds nekaj lazjega za ucit

varno in spretnostno voznjo in ti je lahko motor glih tko brutaln kor te k gledas :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S. fajno ženo ma tvoj kolega :)

Mogoče si ga kdaj celo videl, sta someščana... Saj, v končni fazi, če je denar skupen, je tako skoraj vseeno, kdo našteje denar. Pa še skupaj se vozita. Samo, sliši se pa lepo... ''Žena mi je kupila motor'' :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!