Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu motorja


softi

Priporočene objave

Povej še, kaj ti pričakuješ od motorja.

Pričakujem zanesljivost (nočem da me pusti sredi noči na cesti itd.), normalno porabo olja in tudi bencina, udobno vožnjo (za naked bike), sicer sem bolj navajen na enduro, vendar mi je že rahlo podhranjena s KM, zanima pa me tudi dobavljivost in cena rezervnih delov. Čeprav sta mi oba motorja zelo všeč se nekako bolj nagibam k Hondi, (Honda je PAČ Honda) B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Že dolgo si ogledujem Honde CBR 954 RR Fireblade :noughty:, pa me zanima, če mi lahko poveste slabe in dobre strani te zverine, kaj jim manjka in na kaj bi moral biti pred vsem pozoren pri nakupu :hmm:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Že dolgo si ogledujem Honde CBR 954 RR Fireblade :noughty:, pa me zanima, če mi lahko poveste slabe in dobre strani te zverine, kaj jim manjka in na kaj bi moral biti pred vsem pozoren pri nakupu :hmm:.

Predlagam, da se "javiš" v tejle temi

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

A si ti mal s hruške padel :eek: Kaj če bi vsak od nas takole spraševal :slap:

Je ta tema ravno pravšnja. :slap:

Očitno bi rad človek dobu informacije iz še kakšnih drugih virov kot samo z besedo prodajalca, imo pravilen pristop.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si ti mal s hruške padel :eek: Kaj če bi vsak od nas takole spraševal :slap:

Sploh ne, na drugih forumih se na točno tak način marsikaj izve, stvar je preprosta, pogledaš linke in, če kakega prepoznaš in imaš o njem kako zanimivo informacijo jo posreduješ in to je vse... Tako se lahko prepreči marsikateri nateg, kar se mi zdi zelo dobrodošlo ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Sam se odločam za nakup rabljenega motorja za max 1mio. Motor se bo med tednom uporabljal za pot na šiht(fotr), med vikendi pa za izlete-jaz :) (občasno tudi s sopotnikom). Od motorja pričakujem, da ga ne bo treba skos šraufat, da bo imel LEP ZVOK (bolj ko ropata bolje je :) ), da ima moč v nizkih obratih, da ne bo preveč pešal s polnim kufrom in sopotnikom. Aja, to je moj prvi motor. Pred tem sm vozu motor samo v avtošoli.

v mislih imam predvsem xt660x (kle500 je prešibak, ktm640 pa premal udoben. Se motim?), predvsem ker mi je zlo všeč.

Bo vredu izbira? Katere motorčke še svetujete.

No glede cen...

Nov stane 1,35 mio, stare pa cenijo na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) okol 1,2mio!

Hm, ni cena 1,2mio mal mim? Kok je realna cena takih motorjev - letnik 2005/06?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sam se odločam za nakup rabljenega motorja za max 1mio. Motor se bo med tednom uporabljal za pot na šiht(fotr), med vikendi pa za izlete-jaz :) (občasno tudi s sopotnikom). Od motorja pričakujem, da ga ne bo treba skos šraufat, da bo imel LEP ZVOK (bolj ko ropata bolje je :) ), da ima moč v nizkih obratih, da ne bo preveč pešal s polnim kufrom in sopotnikom. Aja, to je moj prvi motor. Pred tem sm vozu motor samo v avtošoli.

v mislih imam predvsem xt660x (kle500 je prešibak, ktm640 pa premal udoben. Se motim?), predvsem ker mi je zlo všeč.

Bo vredu izbira? Katere motorčke še svetujete.

No glede cen...

Nov stane 1,35 mio, stare pa cenijo na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) okol 1,2mio!

Hm, ni cena 1,2mio mal mim? Kok je realna cena takih motorjev - letnik 2005/06?

Opaziti je da gledaš enduro ,kaj pa suzuki V storm :hmm: ,js mam sicer KLE 500,to je res sam za enga pa ne za predaleč ker tazadna kr orng boli :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V-strom je mal predrag. Za 1mio ne dobim primernega letnika. 1mio je res max cena, ker sm se že čist zadolžil. Drugače mi je pa tud všeč, še posebi ker ma dva valja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V-strom je mal predrag. Za 1mio ne dobim primernega letnika. 1mio je res max cena, ker sm se že čist zadolžil. Drugače mi je pa tud všeč, še posebi ker ma dva valja.

Ja,ja dva cilindra sta res fajn men edn ne odgovarja,v-storm letnik 06 je 1.4mio,freewind ma pa sam en cilinder paše letnikov ni nad 2000,se mi zdi :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V-strom je mal predrag. Za 1mio ne dobim primernega letnika. 1mio je res max cena, ker sm se že čist zadolžil. Drugače mi je pa tud všeč, še posebi ker ma dva valja.

Za ta denar bi se našla kakšna(starejša in z manj kilometri yamaha diverzion 900 ccm,nekupuj 600 ccm-je očitno prešvoh,drugače je motor zelo uporaben ima ga moj kolega zato ga dokaj poznam,ima ga že deseto leto in je z njim zelo zadovoljen nikakršnih popravil razen rednega vzdrževanja..Slaba stran je samo,ker ima cevasti gištel in zračno hlajenje,dobre lastnosti so:ima diferencijal,udoben za daljša potovanja-tudi za dva,dokaj majhna poraba goriva,končna 200 +,poceni vzdrževanje itd. Upam,da sem k tvoji oziroma vajini oločitvi malo pripomogel.Sam sem vozil tri yamahe, zdaj imam dve hondi,kavasakija in bmw-eja,tako,da očitno ne vlečem vodo na moj mlin. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opaziti je da gledaš enduro...

V bistvu gledam tudi kake naked variante. Če primerjate sv650 ali xt660...Kater bi bil bol primeren? Opis kakšen motor si želim je na prejšnji strani.

Glede yamahe diversion 900ccm... se mi zdi mal pretežak za moj prvi motor.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu gledam tudi kake naked variante. Če primerjate sv650 ali xt660...Kater bi bil bol primeren? Opis kakšen motor si želim je na prejšnji strani.

Glede yamahe diversion 900ccm... se mi zdi mal pretežak za moj prvi motor.

LP

Praviš,da se bo vozil tudi oče mogoče kdaj oba takrat je še 900ccm prelahek namreč ,ko spelješ za vozit so skoraj vsi motorji enako težki ni več bistvene razlike,vedi eno manj kubikov več boš šaltal (delal)in manj bo udobna vožnja!!!!! Moje skromno mnenje-mogoče se kdaj spomniš nanj , ko ti bo po dveh mesecih premalo kubikov, navora in udobja(z enako porabo goriva).Motor ni lahko prodati,vedi da pri vsaki menjavi motorja precej izgubiš,pogovori se tudi z očetom ,kakšen bi njemu odgovarjal,ali kaj on misli. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kupujem motor. Vzel bom Yamaho XT 660. Poceni in uporabna. Problem pa je, da ne vem naj vzamem R ali X? Kaj je prednost enega in kaj drugega?

Imam možnost dobit R od prijatelja, ki ga dobro poznam in vem, da je motor zelo v dobrem stanju, ima samo 3000 km in ni bil nikoli na tleh, je pa letnik 2006. Moti me le to, da je motor R, meni pa je bolj všeč X.

Kaj naj storim? Naj raje vzamem ta "znani" motor in dokupim feltne in gume od X-a? Je to sploh možno? Kaj bom sploh pridobil s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kupujem motor. Vzel bom Yamaho XT 660. Poceni in uporabna. Problem pa je, da ne vem naj vzamem R ali X? Kaj je prednost enega in kaj drugega?

Imam možnost dobit R od prijatelja, ki ga dobro poznam in vem, da je motor zelo v dobrem stanju, ima samo 3000 km in ni bil nikoli na tleh, je pa letnik 2006. Moti me le to, da je motor R, meni pa je bolj všeč X.

Kaj naj storim? Naj raje vzamem ta "znani" motor in dokupim feltne in gume od X-a? Je to sploh možno? Kaj bom sploh pridobil s tem?

Mattithyahu!

Vzemi tisto, kar veš, da ti je pisano na kožo, ker boš le s takšnim motorjem zadovoljen!

Je pa velika prednost, če kupuješ motor od človeka, ki ga poznaš in veš, kako je delal z njim, vozil in ga servisiral!!! To se zna krepko obrestovati.

Dober nakup je lahko tudi od neznanega človeka. Potrebno je biti le bolj pazljiv pri pregledu in nakupu. Je pa včasih velik rizik!!! :yes: :yes: Lahko pa vzameš strokovnjaka s seboj in muza uslugo plačaš ene vampe! :naughty: :P :D

Samo v razmislek.

Ugoden nakup ti želim in odloči se po svoji vesti! :grim

Hoj! :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X ma tudi drugačne vilice pa zadek (polek SM feln) če se ne motim, vsaj kolikor sem jih videl po oglasih

Popravljeno . Popravil Froš
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=1100108#

opozorilo! Motor je bil baje (po dokaj zaneslivih podatkih) zaleten in pol popravljen!! Lastnik pri ogledu tega ne pove!

Popravljeno . Popravil adil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=1100108#

opozorilo! Motor je bil baje (po dokaj zaneslivih podatkih) zaleten in pol popravljen!! Lastnik pri ogledu tega ne pove!

Zakaj uporabljaš besedico "baje", če je bil po zanesljivih podatkih zaleten .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!