Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu motorja


softi

Priporočene objave

Če veš kaj poslušat, pol je par sekund dovolj.

Pa če lastnika ni zraven, ga parkrat do blokade naviješ v leru, pa hitro vidiš pri čem si. :blush:

me prav zanima ker idiot bi ti prepustil motor pri prodaji brez da bi bil navzoč :headbang:

a si kej lepga sanjal da ti take budalaštine na misel hodijo :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj točno boš slišal pri navijanju v blokado :blink: :?

Več, kot si misliš. .)

me prav zanima ker idiot bi ti prepustil motor pri prodaji brez da bi bil navzoč :headbang:

a si kej lepga sanjal da ti take budalaštine na misel hodijo :eek:

A na testno vožnjo pa vedno lastnika s sabo vzameš?

Mene srce boli, ko nekdo navija v blokado v prostem teku, pri svojem sem to samo enkrat probal.

Čeprav mora vsak motor brez najmanjših težav to prebavit pri delovni temp. olja, pa tega še ni treba skoz prakticirat. :grrr

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej, bodi toliko dober, pa napisi, kaksni so ti sumljivi znaki? (resno sprasujem)

Lp!

Flight

Dobiš PM

z ročico gasa mojega mopeda boš upravljal takrat ko bo kupnina v mojem žepu :P

prav tako se boš peljal takratbo denar v mojem žepu :grim

Nope. Kuverta bo na mizi, in ne še v tvojem žepu. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš PM

Nope. Kuverta bo na mizi, in ne še v tvojem žepu. :)

potem tudi motor ne gre s štenderja :grrr

skratka da se ne prepucavamo;

za motor skrbno skrbim :grim

ne prikrivam napak( če sploh so) prodajam na zaupanje kupca in dam osebno garancijo če je karkoli sumljivega da povrnem dvojno kupnino :grim

do danes nisem imel nobenih težav :grrr

kupci pa so bili zadovoljni :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dam osebno garancijo če je karkoli sumljivega da povrnem dvojno kupnino :grim

Pri unih ki najbolj čvekajo, da je z motorjem vse v redu, je sigurno en problem.

So pa seveda izjeme. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri unih ki najbolj čvekajo, da je z motorjem vse v redu, je sigurno en problem.

So pa seveda izjeme. :)

jaz sem ti napisal :devil:

žal narisat pa ne znam :headbang:

misliš da so(smo) vsi pokvarjenci :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eMBe, saj je vse ok, recimo da si ti posten.Samo tega ziv bog ne more vedeti razen tebe in mogoce kakega tvojega bliznjega.

Pravis, da prodajas na zaupanje kupca- kje pa je zaupanje prodajalca? :naughty:

A ves koliko jih je bilo nasranih, ker so zaupali prodajalcu na besedo? (obratno tudi, da ne bo pomote)

Recimo, da verjamem prodajalcevi besedi, da je posten, da mi osebno garantira z dvojno kupnino...

Pa pozneje ugotovim, da me je nategnil- pol Slovenije se mi bo rezalo-vkljucno s prodajalcem...Na kak nacin naj potem izterjam tisto dvojno kupnino nazaj?(pa ne mi s kakimi bejzbolkami... :BUA: )

Vedno se morata oba prilagodit. Oba se bojita istega- da ne bi prevec izgubila. Zato je verjetno najbolje, da vsak malo popusti-seveda v mejah normale.

Jst sem tudi maximalno posten.Vcasih se prevec :headbang: .

Pa mi bos ti to verjel, ko se bom hotel vsesti na tvoj motor in ti dal samo del kupnine na mizo kot varscino in ne celotne?Ker, ce ne bos, bom rekel hvala lepa in odsel naprej. Zakaj bi jaz tebi moral zaupati, ti pa meni ne?

Pa se enkrat- te cisto razumem, tvoja stvar.Samo s tako trdimi pogoji(ves denar v zep...) bos pac tezje prodal.

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimamo vsi slabih izkušenj. Dečko, od katerega sem kupil motor, mi je po enem mesecu priznal pomanjkljivost, ki je nisva opazila pri prodaji (bila je zima in se nisem nič vozil) :worship:

Ampak vseeno mislim, da pri prodaji ne bi dal motorja iz rok, dokler ne bi imel ustrezne garancije (vsaj polovico kupnine in podatke kupca) :smoke: .

Verjetno pa je pri rabljenih motorjih isto pravilo kot pri avtomobilih - videno-kupljeno ??!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš PM

Komot javno napišeš, nas vse zanima. Pa tudi tema je kar taprava.

Ali pa je to kaka skrbno varovana skrivnost, ki se prenaša samo iz roda v rod, izjemoma pa še na flajta69?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te čisto razumem glede molčečnosti.

Ko včasih sam probat pomagat z nasveti, ki izvirajo iz lastnih izkušenj in veliko truda, pa mi marsikdo še hvala ne reče ali pa me označi za pametnjakoviča. :headbang:

In potem se nekaterim ljudem zdi drago plačati servisno uro za napako, ki je odpravljena v 5min. V takih primerih se znanje trži. :grim

Kopirano iz te teme.

Bom jutri mogoče prilepil. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če veš kaj poslušat, pol je par sekund dovolj.

Pa če lastnika ni zraven, ga parkrat do blokade naviješ v leru, pa hitro vidiš pri čem si. :blush:

NE UČGA take oslarije to je za motor nekaj najslabšega kar lahko narediš,namreč neobremenjeno mašino nesmeš vrtet do blokade,blokada je če se že slučajno zašaltaš,da ne uničiš mašine(samo takrat je motor obremenjen.Nebom ti na široko razlagal zakaj,če te pa zanima ti tudi to napišem in (utemeljim). :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem tudi motor ne gre s štenderja :grrr

skratka da se ne prepucavamo;

za motor skrbno skrbim :grim

ne prikrivam napak( če sploh so) prodajam na zaupanje kupca in dam osebno garancijo če je karkoli sumljivega da povrnem dvojno kupnino :grim

do danes nisem imel nobenih težav :grrr

kupci pa so bili zadovoljni :OK:

Zakaj bi komplicirali? Če kupec želi vedet ali je motor tehnično izpraven, ga pelješ do lokalnega serviserja in je volk sit ter koza cela. Sicer se že takoj ve, če prodajalec nekaj mučka, nekaj ne štima.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pri Petoviji v MB prodajajo eno Tenerejko l.98 za 550 jurjev.

En kolega bi jo rad vzel, pa me zanima, če kdo kaj ve o njej oz. pozna prejšnjega lastnika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi komplicirali? Če kupec želi vedet ali je motor tehnično izpraven, ga pelješ do lokalnega serviserja in je volk sit ter koza cela. Sicer se že takoj ve, če prodajalec nekaj mučka, nekaj ne štima.

Ker kupec VEDNO želi vedeti ...

In ti pride 15 kupcev pogledat motor in ti 15 x lokalnemu serviserju plačaš tistih par € za pregled. Al mogole tisti, ki pride motor pogledat plača pregled :eek:

Pebi ga mal serjete vi se mi zdi.

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker kupec VEDNO želi vedeti ...

In ti pride 15 kupcev pogledat motor in ti 15 x lokalnemu serviserju plačaš tistih par € za pregled. Al mogole tisti, ki pride motor pogledat plača pregled :eek:

Pebi ga mal serjete vi se mi zdi.

Sej ne bi vsak motor šel zapelat na servis... sam sm jih šel pogledat že malo morje in bom sedaj pelu na servis sam enga in če bo OK, ga kupim, drgač pač zgubim tistih neki jurju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne bi vsak motor šel zapelat na servis... sam sm jih šel pogledat že malo morje in bom sedaj pelu na servis sam enga in če bo OK, ga kupim, drgač pač zgubim tistih neki jurju.

Pri meni enako- jaz, kot kupec placam pregled na servisu.Edino, kar bi se dogovoril je to, da, ce serviser ugotovi kako hudo napako, katero lastnik nebi smel spregledati (jaz kot vajenec pa zlahkoto :grim ), potem krije stroske on.Mislim, da pri takem dogovoru z lastnikom motorja, ki nima kaj skrivati, nebi smelo biti problema.

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker kupec VEDNO želi vedeti ...

In ti pride 15 kupcev pogledat motor in ti 15 x lokalnemu serviserju plačaš tistih par € za pregled. Al mogole tisti, ki pride motor pogledat plača pregled :eek:

Pebi ga mal serjete vi se mi zdi.

No, če si zelo zainteresiran, boš sam plačal pregled motocikla in če pač ni izpraven, plača lastnik. Sej druge poti ni... .)

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če si zelo zainteresiran, boš sam plačal pregled motocikla in če pač ni izpraven, plača lastnik. Sej druge poti ni... .)

Če bo lastnik pripravljen plačat pregled pol vedi,da motor nima napake ali kakšnih večjih poškodb (razen tistih za katere ti je že sam priznal ali pokazal), po takem fer pogovoru tudi mehanik nebo nič našel in moraš računat ,da boš moral stroške pregleda sam plačat.V slučaju odkritja večje poškodbe-okvare in tudi če ti par K-ovačev plačaš si še vedno profitiral TE vsaj ni nategnu!!!!!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resen kupec naj kar sam plača pregled pri mehaniku, ne bom jaz vsakemu firbcu plačeval. :BUA:

To je poplnoma brez veze diskutirat,namreč pregled plača tisti ki pelje motor k mehaniku.V slučaju,da pelje motor prodajalec je logično,da kupec prodajalcu položi kavcijo,v primiru,da mehanik najde manjšo napako to prodajalec sanira v primeru večje napake(okvare) dobi kupec kavcijo vrnjeno ali se s prodajalcem (če se mu motor vseno dopade)zmeni za nižjo ceno. To je moje mnenje in mislim,da bo počasi treba tako prodajat rabljene motorje sicer bo velika večina kupovala v tujini rabljenih motorjev bo pa vedno več. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!